سهم صنعت ساختمان از منابع بانکی فقط ۶ درصد شد! بیش از ۱۹۱ هزار نفر عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان رضوی هستند جزئیات کامل افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان کشوری|افزایش ۹۰۰ هزار تومانی حقوق بازنشستگان|حق عائله‌مندی ۲ برابر می‌شود افزایش حقوق شامل همه کارمندان و بازنشستگان کشوری می‌شود+ جزئیات (۱۴ مهرماه ۱۴۰۱)  آیا امکان پرداخت حق‌بیمه ادوار گذشته برای زنان خانه‌دار وجود دارد؟ یارانه مهرماه ۱۴۰۱ به صورت نقدی واریز می‌شود؟ ۲۰ هزار ثبت نام برای خرید ۱۰۶۰ خودروی خارجی مزایده‌ای تا امروز| ثبت نام در مزایده همچنان ادامه دارد (۱۴ مهرماه ۱۴۰۱) فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش «سایپا» بدون قرعه‌کشی از امروز (۵‌شنبه ۱۴ مهرماه ۱۴۰۱)+ جدول و لینک ثبت‌نام بازار خودرو مشهد مانند دیگر بازار‌های خودرو کشور در وضع بلاتکلیفی قرار دارد بدهی آمریکا از مرز ۳۱ تریلیون دلار گذشت پیش‌بینی قیمت طلا و سکه در آینده|طلا بخریم یا نخریم؟ ماندگاری زائر در مشهد فقط دو روز است | لزوم توجه به ظرفیت گردشگری در خراسان رضوی مهلت شرکت در مزایده خودرو‌های خارجی ۲ روز تمدید شد  لایحه حذف قرارداد‌های موقت کار به مجلس می‌رود؟  اطلاعیه بانک مرکزی برای خرید و فروش اسکناس ارز خبر خوش برای دارندگان واحد‌های صندوق‌های پالایشی‌یکم و دارایکم قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز سه‌شنبه (۱۲ مهرماه ۱۴۰۱) وام ۱۰۰ میلیون تومانی برای مشتریان خوش حساب بانکی + شرایط دریافت وام آیا مراکز معاینه فنی خودرو در روز چهارشنبه (۱۳ مهرماه ۱۴۰۱) باز هستند؟ بررسی وضعیت احتمالی بازار مسکن در شش ماهه دوم سال
خبر فوری
«یارانه نقدی» از مهرماه ۱۴۰۱ قطع می‌شود؟ |  اجرای آزمایشی طرح کالابرگ الکترونیکی
معاون اقتصادی وزارت اقتصاد با بیان اینکه روزانه ۷ هزار تن آرد توزیع می‌شود که به دست مردم نمی‌رسد از احتمال اجرای آزمایشی طرح کالابرگ الکترونیکی در مهر ماه خبر داد.

به گزارش شهرآرانیوز، سید هادی سبحانیان معاون سیاست‌گذاری‌های اقتصادی وزارت اقتصاد با بیان اینکه براساس آمار‌های موجود طی دهه گذشته رشد اقتصادی بسیار پایینی را تجربه کردیم، گفت: بین سال‌های ۹۱ تا ۱۴۰۰ رشد اقتصادی ما حدود یک درصد بوده است. در بحث درآمد سرانه کشور نیز طی دهه گذشته با کاهش ۳۲ درصدی مواجه بودیم که نشان دهنده افزایش فشار اقتصادی بر مردم است.

وی افزود: در حوزه تشکیل سرمایه نیز شاهد سیر نزولی بودیم. این موضوع خود سبب شد تا نتوانیم رشد اقتصادی مطلوبی داشته باشیم. ما نه تنها در حوزه تشکیل سرمایه نتوانستیم به درستی عمل کنیم بلکه در برخی سال‌ها مانند سه سال اخیر میزان استهلاک بیشتر سرمایه‌گذاری بوده است.

این در حالی است که متغیر‌های افزایش‌های قابل توجهی داشته است. این موضوع شامل پایه پولی و نقدینگی می‌شود. نقدینگی از ۶۳۰ هزار میلیارد تومان در سال ۹۲ به پنج هزار هزار میلیارد تومان رسیده است. در شرایطی که تولید نیز افزایش پیدا نکرده است این افزایش، سبب تورم شده است. عواملی نظیر کسری بودجه دولت نیز سبب افزایش پایه پولی شده که سبب تورم شده است. این وضعیت برای دولت جدید هشدار دهنده بوده است و ما به این نتیجه رسیدیم که اگر تغییر ریل صورت نگیرد شاهد تورم‌های بالاتر خواهیم بود.

معاون اقتصادی وزارت اقتصاد گفت: مسیر و شیب تورم نشان می‌دهد که اگر تغییر ریل صورت نگیرد، تورم‌های بالاتری را شاهد خواهیم بود. در سال ۱۳۹۹ علی‌رغم اینکه تورم نزدیک ۵۰ درصدی داشتیم رشد اقتصادی نزدیک به ۴ درصد بوده است. یکی از ریشه‌های اصلی وضع موجود کسری تراز عملیاتی دولت است. در دهه نود این عدد از ۳۳ هزار میلیارد تومان به ۱۷۵ هزار میلیارد تومان در سال ۹۹ رسید. به این معنا که درآمد‌های دولت کفاف هزینه‌ها را نمی‌دهد که این مسئله در نهایت به افزایش پایه پولی منجر می‌شود.

وی تاکید کرد:طی هشت سال اخیر هزینه‌های صندوق‌های بازنشستگی افزایش ۶۰۰ درصدی داشته است. همچنین بدهی‌های دولت به بانک‌ها حدود ۵۰۰ درصد رشد داشته است. بدهی دولت به بانک مرکزی نیز حدود ۴۰۰ درصد رشد داشته است. این موضوع از جمله چالش‌هایی است که دولت سیزدهم با آن مواجه بوده است. ضمن اینکه اقدامات دولت‌ها در این بازه زمانی به گونه‌ای بوده است که شرایط را بدتر کرده است.

سبحانیان ادامه داد: با روی کار آمدن دولت سیزدهم تلاش شد تا اقداماتی در این حوزه انجام شود. تلاش شد تا بتوانیم ضمن گسترش عدالت، بتوانیم کارآمدی را نیز دنبال کنیم. به همین دلیل از ابزار‌هایی نظیر هوشمندسازی و پرداختن واقعی به اقتصاد دانش‌بنیان استفاده کردیم. باید بتوانیم در عمل از دانش و تکنولوژی در حکمرانی استفاده کنیم. بحث دیگر موضوع شفاف‌سازی بوده است. تسهیل‌گری و رفع موانع تولید نیز از جمله اقداماتی بوده که در دستور کار وزارت اقتصاد قرار گرفته است.

یکی از چالش‌های اصلی اقتصاد کشور پیش‌بینی ناپذیری شرایط موجود بود. بخشی از این موارد مربوط به داخل کشور بوده است. بخش داخلی به بحث تورم مربوط بوده است. با انضباط مالی بیشتر دولت و مقابله با بی‌انضباطی بانک‌ها، دولت توانست در حوزه رشد پایه پولی اقدامات قابل توجهی انجام دهد. اگر این اتفاق رخ نمی‌داد ممکن بود تورم‌های بالاتری نسبت به وضع موجود داشته باشیم. باید توجه داشت که با اتفاقات پیش‌بینی نشده‌ای که در هزینه تامین کالا‌های اساسی رخ داد شاهد افزایش قیمت‌ها بودیم. با این وجود دولت توانست پایه پولی را مدیریت کند. اجرای سیاست عادلانه سازی یارانه‌ها در مقطعی افزایش قیمت‌ها را رقم زد، اما بر خلاف ریشه اصلی تورم، اصلاح سیاست یارانه‌ای یک افزایش دفعی بوده است.

وی با بیان اینکه آمار‌ها نشان داد که در تیر ماه تورم کاهش قابل توجهی نسبت به ماه قبل داشت، گفت: با سیاست عادلانه سازی یارانه‌ها دولت یکی از عوامل تورم که ارز ۴۲۰۰ تومانی بود را کنترل کرد. امیدوار هستیم با تامین ارزی بانک مرکزی بتوانیم تورم را به صورت مداوم کنترل کنیم. باید توجه داشت که در حوزه نان این تصور وجود دارد که کسی که بیشتر از نان استفاده می‌کند تمکن مالی کمتری دارد. در این بین هر کیسه آرد حدود ۳۵ هزار تومان بود در حالی که در بازار آزاد تا ۷۰۰ هزار تومان قیمت داشت. برای آنکه جلوی بستر خطا را بگیریم، یک بستری ایجاد شد تا بتواند قیمت نان را ثابت نگاه دارد و در عین حال از رسیدن نان به دست مردم مطمئن شویم. در حال حاضر حاکمیت مبتنی بر داده در حوزه نان به طور کامل وجود دارد.

معاون وزیر اقتصاد گفت: با استقرار این زیرساخت می‌توان خروج آرد از شبکه را کنترل کرد، ضمن اینکه جلوی افزایش قیمت نان گرفته می‌شود. طی سه ماه گذشته بیش از ۹۵ درصد مصارف خرید نان را گسترش دادیم. از حدود ۷۴ هزار نانوایی بیش از ۷۲ هزار نانوایی به دستگاه‌های هوشمند مجهز شدند. میزان آرد مورد نیاز ما برای پخت حدود ۱۰۰ میلیون قرص نان در روز حدود ۱۶ تا ۱۷ هزار تن است. در حالی که حدود ۲۴ هزار تن در روز آرد توزیع می‌شود. به این معنا که روزانه ۷ هزار تن آرد توزیع می‌شود که به دست مردم نمی‌رسد. در ماه حدود ۲.۵ هزار میلیارد تومان دولت یارانه نان پرداخت می‌کند که به دست مردم نمی‌رسد.

البته تا امروز اعمال حاکمیت برای مصارف خلاف انجام نشده است، اما تصمیم قطعی ستاد اقتصادی دولت ساماندهی وضعیت فعلی است. براساس گزارش‌های موجود از رفتار متقلبانه از برخی نانوایان در حال حاضر حدود سه درصد شامل تقلب شده‌اند. پروژه نان در کشور با این طرح متوقف نمی‌شود، ما با استقرار این سامانه توانستیم امکان لازم برای حکمرانی بر داده را فراهم کنیم. در مرحله بعد باید ضمن جبران هزینه‌های نانوایان با متخلفان برخورد کرد. این موارد در دولت با محوریت وزارت کشور در مورد آن تصمیم‌گیری نیز خواهد شد.

وی اظهار کرد: در حوزه مالیات نیز با وجود اینکه تاکید شده بود که باید این حوزه متحول شود، اما شاهد تغییر در این زمینه نبودیم. قانون پایانه‌های فروشگاهی در خرداد ۱۴۰۰ باید اجرایی می‌شد، اما امکانات آن در دولت قبل فراهم نشده بود. با تلاش‌های صورت گرفته تا حد زیادی کار انجام شده است و اساس کار ما بر گسترش عدالت مالیاتی و کاهش فشار بر فعالان شفاف است. این موضوع به سرعت در حال پیگیری است. آن چیزی که وزارت اقتصاد دنبال می‌کند این است که شیوه اجرای قانون که بستر‌های اجرایی آن فراهم شده باید چگونه باشد. یک مسیر اجرای یکباره قانون و مسیر دیگر اجرای مرحله‌ای آن است. امیدوار هستیم تصمیمی گرفته شود که به نفع کسب و کار‌ها باشد.

حدود ۹۹ درصد کارتخوان‌ها ساماندهی شده‌اند

در راستای هوشمندسازی نظام مالیاتی حدود ۹۹ درصد کارتخوان‌ها ساماندهی شده‌اند و حدود ۸ میلیون حساب تجاری که درگذشته به سازمان امور مالیاتی متصل نبودند، شناسایی شده است. در سایر حوزه‌ها نیز رویکرد‌های هوشمند سازی دنبال می‌شود. در حوزه اموال تملیکی نیز اتفاق خوبی رخ داد است. در حال حاضر ارتباط وب سرویس بین ارگان‌های مختلف با اموال تملیکی برقرار شده که خود سبب افزایش سرعت و شفافیت شده است. در بحث کد شناسه نیز اقدامات خوبی انجام شده است.

در حوزه سازمان بورس نیز سامانه ستاره مستقر شده که کمک خواهد کرد تا مردم بتوانند خرید اقساطی داشته باشند. در زمان حاضر ملک با ارزش مردم برای دریافت وام استفاده می‌شود، اما به دنبال این هستیم تا امکان استفاده از سایر اموال نیز فراهم شود.

موضوع دیگر شفاف‌سازی است. در رویکرد جدید وزارت اقتصاد در حوزه شفاف‌سازی، اطلاعات مربوط به ۳۱۳ شرکت دولتی شامل ۷ بانک و ۳ بیمه در کدال منتشر شد. با توجه به نقش این شرکت‌ها در اقتصاد کشور، انتشار صورت‌های مالی می‌تواند آن‌ها را مسئولیت پذیر کند. بحث عرضه خودرو در بورس کالا نیز اقدامی بود که توسط وزارت اقتصاد انجام شد. البته وزارت اقتصاد به دنبال این است که بازار اموال و مستقلات را نیز راه اندازی کند تا فضای دلالی را تغییر دهد.

بحث دیگری که در حوزه شفافیت دنبال می‌شود، نظام بخشی به حساب خزانه است. براساس قانون همه دستگاه‌ها باید هزینه‌های خود را از مسیر حساب خزانه نزد بانک مرکزی انجام دهند. شاهد هستیم که ۵۴ شرکت دولتی و برخی دانشگاه‌ها به وظایف خود عمل نکردند. یکی از مهمترین اقداماتی که در حوزه تسهیل کسب و کار‌ها انجام شد، ساماندهی مجوز‌ها بود. البته همچنان وضعیت مطلوبی نداریم و دستگاه‌ها به وظایف قانونی خود تمکین نمی‌کنند. هیچ دستگاهی حق ندارد از متقاضی کاغذ مطالبه کند یا شرطی خارج از شرایط تعیین شده درخواست کند و موارد دیگر.

وی با اشاره به اینکه در مدتی که درگاه ملی مجوز‌ها مستقر شده است حدود ۲۰۰۰ مجوز و شرایط آن‌ها مورد رصد قرار گرفته است، گفت: ضمن اینکه ۱۵۰۰ شرط مبهم و فاقد پشتوانه قانونی نیز حذف شده است. بحث دیگر ثبت محور کردن مجوز‌ها بوده است که حدود ۴۰۰ مجوز کسب و کار خانگی براساس این موضوع صادر می‌شد. همچنین ۱۰ دستگاه نیز وجود دارند که مجوز‌های خود را علام نکردند. ۳۰ هزار مجوز صنفی در کشور صادر می‌شود که امضای طلایی در آن نقش دارد. برای اولین بار و با همکاری دانشگاه‌های مختلف توانستیم این ۳۰ هزار مجوز را شفاف کنیم و در جلسه آینده تمامی این مجوز‌ها به صورت مجوز‌هایی محدود مصوب خواهند شد. از میان ۳۰۰۰ صنف مجوز ۲۴۰۰ صنف به صورت اعلامی خواهد شد.

موضوع دیگری که توسط وزارت اقتصاد دنبال شد پرداخت وام برای ایجاد اشتغال بود. در سال ۹۹ عدد بسیار پایینی در بودجه در نظر گرفته شده بود. در سال ۱۴۰۰، ۱۹ هزار میلیارد تومان در بودجه در نظر گرفته شد و دولت با اهرم کردن این منابع و تلفیق آن با منابع بانکی تا ۴۵ هزار میلیارد تومان منابع ایجاد کرد. براین اساس در کشور بیش از ۷۱ هزار طرح در استان‌ها مورد تایید قرار گرفته است که از این تعداد ۲۴ هزار طرح تسهیلات دریافت کردند که ارزش ریالی آن حدود ۳۳ هزار میلیارد تومان است. این منابع باید به صورت حداکثری به هدف اصابت کند در نتیجه سیاست‌های نظارتی مناسبی نیز در نظر گرفته شده است.

افزایش غیرمسئولانه هزینه‌ها از سوی دولت دوازدهم در ماه‌های پایانی

وی در پاسخ به سوالی در خصوص عدم اتصال بخشی از دستگاه‌ها کارتخوان و مشکلات افرادی که امکان دریافت کارت بانکی ندارند، گفت: این موارد در کارگروه مربوط بررسی می‌شود و تنها لازم است برای آن تصمیم‌گیری شود. تعداد بسیار کمی از نانوایی‌ها نیز هنوز مجوز دریافت نکردند که این موارد نیز به دلیل نقص در مدارک نانوا در خصوص مجوز‌ها و سهمیه آرد بوده است. در نتیجه این موارد باید برطرف شود و تخلف بوده است. همچنین هر نانوایی که به این تجهیزات مجهز شده ۱۵ درصد کمک هزینه دریافت می‌کند.

سبحانیان در مورد راهکار‌های کنترل تورم و نقش نرخ بهره در این خصوص گفت: دولت به جهت اهمیت کنترل تورم، بسته‌ای را برای کنترل تورم تدوین کرد که به تصویب ستاد اقتصادی دولت رسید. از جمله ابزار‌های این کار انضباط مالی و پولی است. در گذشته شاهد بودیم که در ماه‌های پایانی دولت قبل افزایش‌هایی در هزینه‌های دولت رقم خورد که منابع پایداری برای آن تعیین نشده بود. این یک اقدام غیرمسئولانه بود که در دولت قبل رقم خورد. در حوزه پولی باید نظارت دقیق‌تری در شبکه بانکی ایجاد شود. مهم‌ترین مسیری که در حال حاضر پیگیری می‌شد کنترل ترازنامه بانک‌ها است.

در خصوص نرخ بهره بانکی نیز باید گفت این نرخ با پیشنهاد بانک مرکزی در بودجه قرار گرفته است. این موضوع نیز یک تصمیم سیاستی است و دولت تحمیلی در این حوزه ندارد. همچنین در حوزه کنترل تورم بر این اساس، باید گفت که عده‌ای بر این عقیده هستند که در شرایط کنونی و با توجه به وضعیت شبکه بانکی، ناسالم بودن آن‌ها و عدد تورم ابزار نرخ سود ابزار موثری در کنترل تورم نیست.

وی در پاسخ به سوالی در بحث مالیات برعایدی سرمایه گفت: ما پیگیر مالیات برعایدی سرمایه هستیم چرا که معتقدیم برای رشد اقتصادی باید هزینه فعالیت‌های سوداگرانه را افزایش دهیم. در حال حاضر دولت بنایی برای ارائه لایحه ندارد و طرح مجلس را مناسب می‌داند. این طرح در صحن قرار دارد و پیشنهادات دریافت شده و در نوبت صحن قرار دارد.

اجرای آزمایشی طرح کالابرگ الکترونیکی در مهر ماه

معاون وزارت اقتصاد در پاسخ به سوالی در مورد طرح مسئولیت‌های بانک مرکزی و زمان اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی گفت: در خصوص بانکداری دولت نظر خود را اعلام خواهد کرد. دولت نقد‌هایی به این طرح داشت و در جلساتی که برگزار شد این موارد به نمایندگان مجلس ارائه شد. باید دید که این موارد تا چه حد توسط مجلس مورد توجه قرار می‌گیرد. رویکرد فعلی مثبت است و تلاش می‌شود گام موثری برای ساماندهی شبکه بانکی انجام شود.

در حوزه کالابرگ نیز با توجه به اینکه این موضوع قانون است دولت می‌خواهد زیرساخت‌ها را فراهم کند. این موضوع با مسئولیت مستقیم وزارت رفاه دنبال می‌شود. زیر ساخت‌های فنی آماده شده و امکان اجرای آزمایشی آن برای برخی اقشار فراهم شده است.

در صورتی که طرح اجرایی در دولت به تصویب برسد، از تاریخ یک مهر ماه این امکان وجود دارد که به صورت آزمایشی اجرایی شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱۱
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۶
0
4
سلام .میخواستم بگم پول نقدی خیلی بهتره .الان من مستاجرم و۳تا پسر مدرسه ایی هم دارم .با دادن پول نقد احداقل میتونم واسه ی پسرام وسایل مدرسه بخرم .ازتون خواهش دارم .پول نقد بدین نه کالا برگ
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۰
راست میگن شما رو به خدا یارانه ی نقدی بهتره.
زهرا
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۶
1
4
تو رو به همه مقدسات یارانه رو نقدی پرداخت کنیم ما کالا برگ نمیخواهیم من دوتا بچه دارم با یارانه براشون پوشک و لباس، خیلی چیزای دیگه برا خونه میخرم بزارید به اختیار مردم خودشون مایحتاج زندگیشون رو بخرن
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۷
1
5
چرا حرف مردمو نمیفهمید بابا ما پول نقد میخواهیم نه جنس بنجل ته انبار تونو
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
3
2
بابا ما پول نیاز داریم ماکالابرگ نمی خواهیم
امین
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۰
0
6
فقط یارانه نقدی کالا برگ میخوام چیکار ،من ک قسط دارم کالا برگ میاد قسط منو میده
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۱
1
4
نقدی بدید ترو خدا ما میدیم کرایه خونه دستتون درد نکنه به فکر ما بدبختا باشید که ماهی دو میلیون کرایه میدیم ممنون از شما آقای ریسی
مهسا
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
0
5
یعنی چی چرا به ما گوش نمیدین آقاجان ما نقدی میخواهیم
سارا
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
0
5
لطفاً نقدی بدین کالابرگ به دردمانمیخوره یکم صدای مردم وبشنوین وراانقداذیت میکنین
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
3
2
ممنون میشم ک کالابرگ مهر‌ماه اجرایی کنید
ناشناس
United States of America
۲۲:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
مایارانه نقدی لازم داریم کالابرگ میخوایم چیکارشایدی عده ای واقعارواین یارانه حساب بازکردن قسط اجاره خونه میدن
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
4
2
مگه شما ها با یارانه پول برق و آب و کرایه خونه و قسط ماشین و پوشاک و لباس اینا همه با يارانه میخرین ماشاالله بهتون......مسولان ول کنین این حرفای مردم کالابرگ اجرایی کنین .....مگه باید مردم تصمیم بگیرن یا اینکه دولت تصمیم بگیره
حمید
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۳
سلام ترخدا ما یارانه نقدی میخواهیم من ستا بچه دارم پول لباس وسایل مدرسه کرایه سرویس از یارانه میخوام بدم ترخدا کالا برگ ندید ما خیلی بدبختیم به دل ما مردم نگاه کنید
sahar
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
2
6
حداقل مردم رو گدا نکید ما کالا برگ نمیخوام، پول نقد بیشتر به دردامون کمک میکنه
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۰
شمالطفا واسه خودتون نظر بدین
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
0
4
تو رو خدا یارانه را نقد بدید کالابرگ میخوایم چکار
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
0
5
ما کالا برگ نمی خواهیم به پول بیشتر نیاز داریم
زینت
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۷
0
6
تورو بخدا یارانه رو نقدی بدین من یه مادر مریض دارم که هیچ کس کمکش نمیکنه با پول یارانش میبرمش دکتر هیچ حقوق و درامدی نداریم تنها حقوقمون همین یارانه هست که پولش به دادمون میرسه مستاجر هم هستیم بخدا خیلی مشکل مالی داریم تو رو بخدا اینو کالابرگ نکنید بدبخت میشیم بریم از کجا پول بیاریم خرج زندگیمون کنیم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
0
5
سلام علیکم اجرتان با اللہ لطفا بہ داد مردم برسید کالا برگ ندھیدما بہ پول بیشتری نیاز داریم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
0
5
اگر یارانه رو برای رفاه قشر ضعیف در نظر گرفتید حالا ک همهشون ب گرفتن یارانه نقدی راضی هستن هیچگونه توجهی ندارید واصلا نظر مردم برای شما مهم نیست یک عده پشت میز نشستن وبرای ۸۰ میلیون وکلات میکنن کمی هم مردم دار باشید کالابرگ ب درد کسی نمیخوره
س .م
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
0
4
خواهشن پول نقدی بدین.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
2
1
به نظر من کالا برگ بهتره چون کسی اعتراض به خرید کردن نمیکنه همه یکسان هستن
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
1
2
توروخدایارانه رانقدی بدین بیشترمردم نقدی احتیاج دارن
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
0
2
سلام ما پول نقد میخوایم نه کالا برگ.خواهشا یکم به فکر مردم بدبخت باشید
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
0
2
سلام دلتون برای مردم بسوزه بعضیا نون ندارن بخورن هیچکس به ادم گشنه خبر نداره من مستاجر نشستیم دوتا بچه داریم بنظر شما این عدالت هست این ملت باید سر افراز با خوشی زندگی کنیم نه اینکه اجرای یارانه نقدی میخای قطع کنید شما قول دادین یارانه را هیچوقت قطع نمیشود خواهشن ازتون میکنم دل مارا خوشحال کنید و یارانه نقدی بدین ما هم ادمم دوست داریم یکم نفس راحت بکشم چرا همش تو ذلت بدبختی داریم زندگیم میخام نه خونه داریم نه زمین داریم رحم کنید حدقلان یارانه نقدی بدین با تشکر از آقای ریسی
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
0
3
سلام پول نقدی خیلی بهتره با دادن پول نقدی حداقل دخترم میبرم دکتر من یه زن تنها
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
0
2
باسلام التماستون میکنیم یارانه رانقدی بدید ما مستاجریم از کجا بیاریم کرایه خونه را ما کالا برگ نمیخوایم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
0
1
توروخداآقای رییسی یارانه رونقدی بدین کالابرگ نمیخوایم به پول بیشتراحتیاج داریم
علی
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
0
1
ببخشید چرا نظر مردم براتون مهم نیست یارانه نقدی بهتره
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
0
2
اصلا کسی نظرات نمیخونه
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
0
1
سلام لطفا رایانه را نقدی پرداخت کنید واقعا بعضیا احتیاج دارن یه بارم به حرف ما توجه کنید لطفا
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۰
سلام یعنی مردم اینقد داد و بیداد میکنن واسه یارانه بجا کالا برگ هیچکی براش مهم نیس اونا که کالابرگ میخوان حتما به هیچ احتیاج ندارن اون بدبختا دیگه باید چکار کنن واقعا زندگی سخته سخت این یارانه ی دونه روغن هم نمیکنه مردمو کشتیت با این ۳۰۰ تمن دیگه قطعیش کنین
آهو
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۰
0
1
سلام لطفا یارانه نقدی بدین کالا برگ به درد هیچکس نمیخوره به نظر مردم لطفا احترام بگذارین ممنون
سحر
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۰
0
1
تروخدا یارانه رونقدی بدین بخدا من یه خانومم که خرج خودمو بچه هامو ازاین میدم تروخداقطعش نکنین ما یارانه نقدی میخوایم
یاسر
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۰
1
1
شمارو به خدا یارانه همین طور نقدی بهتر است.
جابر جان
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۰
0
1
نقد میخوام ریسی جون
رضا نظری
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۰
0
0
تو رو خدا یارانه رو حذف نکنین ما با همین یارانه اجاره خونمون رو میدیم .حرف مردم رو که کسی گوش نمیده به خدا گناه داریم .به خدا گناه داریم .به خدا گناه داریم
الهام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
0
0
سلام
اخه یکم بفکرمردم باشین نه فقط بفکر خودتون
مسولان محترم اقای ریسی محترم تاحالا شرمنده زن وبچهاتون شدین ؟؟؟؟؟اخه وقتی اکثر مردم بیکارن وحتی اگه کارمیکنن یه ماه حقوق میدن ۵ماه نمیدن پس این مردم از کجا بیارن تواین گرونی شاید کسی مریض داره شاید خودش مریضه یا کرایه خونه میده یا بچه کوچیک داره که بچه همچی میخاد کالابرگ به چه دردی میخوره من الان یه دختره ۴ساله و۷ماهه دارم وشوهرم این ۴ماهه حقوق ندادن بهش واخراجش کردن این چه وضعیه وقتی همه مردم بیکارن وفوقش حقوقاشون ونمیدین بهشون دیگه کالا برگ به چه دردی میخوره..خواااااااااااااااااهشن آقای ریسی لطفا یارانه را نقدبدین نه کالا برگ.....کالابرگ نمیخایییییییم ...
نظام ابادی
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
0
0
تو رو قرآن یارانه نقدی برا ما بی سرپرستان بهتره هزارتا بدبختی داریم همین مدرسه بچه هامون چقدر هزینه داره دل به یارانه بستیم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
0
0
توروخدا یارانه نقدی رو قط نکنید ما به پول احتیاج داریم کرایه خونه میدیم توروخدا ما کالابرگ نمیخوایم تورو قران بهمون رحم کنید مستاجریم دوتا بچه مدرسه ای داریم
زهرا
Germany
۰۹:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
0
0
آقای رییسی خواهش میکنم پول نقد التماس میکنیم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
0
0
تو رو خدا یارانرو نقدی بدید مامان من سرپرست خانوار هستش از جایی هم هیچ در آمدی نداره فقط چشمشو میدوزه به یارانه اقساطشو اینارو از یارانه میده انصاف نیست تو رو خدا
زهرا
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
0
1
سلام.آقای رئیسی شما قبل از اینکه رئیس جمهور بشوید قول دادین برا مردم همه کار میکنید عدالت برقرار میکنید پس لطف کنید یارانه رو قطع نکنید مردم رو فقیرتر نکنید توروخدا
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
0
1
کالا برگ بخوره توسرت وزیراقتصادمردم پول نقدنیازدارن لطفا برای مردم تصمیم نگیرید
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
0
0
کالا برگ نمی خواهیم دولت محترم یا کنه نقدی بهتر به درد منه قشر کم و هزار تا منه دیگر کالا برگ رو نمیتوان پول دوا و دکتر کرد ولی یارانه نقدی رو میشه دولت محترم تجدید نظر کنین چون هیچکدام یک از قشر کم در آمد کالا برگ نمی خواهند فقط نقدی نقدی نقدی
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
0
0
سلام مردم بیشتر به پول نقد احتیاج دارد نه کالا برگ
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
0
0
چند سال صبر کردیم یارانه هارو اضاف کنید و قرار بود قطع نشن الان ما کالابرگ نمیخواهیم خواهشا نقدی رو قطع نکنید
هادی
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
0
0
سلام یارانه نقدی بیشتر به درد مردم میخوره کالا برگ هیچ مشکلی رو حل نمیکنه شاید خانوادههایی باشند که اصلا مرغ ، پنیر یا مواردی دیگه ایی استفاده نکنن پس پول نقد مفید تر است
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
0
0
سلام تورو خدا همین یارانه نقدی رو بهمون بدین ادم میتونه خیلی از نیاز هاشو تامین کنه ولی کالابرگ اصلا بدرد نمیخوره ادم با همین یارانه ی نقدی همه ی نیاز هاشو فراهم میکنه ممنون
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
0
0
سلام.میگم هیشکی راضی به دادن کالا برگ نیست پس اگه اجرایی بشه‌ مردم به نشانه مخالفت از کالا برگ خرید نکنن تا منصرف بشن وجمعش کنن
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
0
0
شما اگر کالا برگ الکترونیکی بدید مردم تمامه اجناس خودشونومیفروشن وکالابرگ رو به پول نقد تبدیل میکنن چرا چون تمامه زندگی مردم این چهار قلم جنسی که میخواهید بدهید نیست تو ایران بی کاری بیداد میکنه ومردم احتیاج مبرم به پول دارند چراچون بخاطر کرایه خانه .مریضی.قسط بانک. خرید لباس. وخیلی چیزهای دیگر و بهترین کار این است نقدی پرداخت کنید
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
0
1
یارانه نقدی واقعا بهتره اینا کی به حرف مردم گوش دادن که بار دوم باشه خودشونم میدونن یارانه نقدی مردم میخوان ولی اصرار بر کالابرگ دارن واقعا چقدر حقیر شدیم
معصومی از کرج
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۲
0
0
اگر واقعا مردم براتون مهم هستن... یارانه نقدی بدید... باهمین یارانه نقدی هم اوضاعمون خوب نیست.. پس اگر اعتقاد دارید تو رو به خدا کالا برگ ندید...
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۳
لطفایارانه نقدی بدین مابه این پول نیازداریم واسه دادن قرض وگرفتاری های دیگمون خداشاهده ک ماهیچ درآمدی نداریم زندگیمونوباهمین یارانه می چرخونیم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۲
0
0
شما رو به خدا ما یارانه نقدی میخوایم به خدا هزار تا مشکل داریم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۲
0
0
آقای رئیسی لطفا یارانه رو قطع نکنید نقدی بدید کالا برگ ب درد ما نمیخوره من بچه مدرسه ای دارم کیف و کفشش و لوازم التحریرشو نگرفتم جونمون ب همین یارانه
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۲
0
0
تو رو خدا یارانه نقد بدید ک بتونیم قسط بدیم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۲
0
0
ربب
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۲
0
0
اگر مارا دوست داریدپول نقد بدهید و در کنارش هم کالابرگ بدید
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۳
0
0
سلام تووخدا یارانه نقدی ما وبدین ماهیچه ازتون نمیخوایم حداقل از شکم بچه ها مون میزنیم کرایه خونه میدیم
مرضیه
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۳
0
0
تو را به خدا ما هیچ درآمدی نداریم اگر یارانه قطع بشه ساحب خانه مار بیرون میکنه من دوتا بچه شیری خشکی دارم کوپن به چه درد بچه من میخوره انصاف خوبه
طیبه گله بسیاری
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۳
0
0
تورا به خدا قسم تو را به امام حسین یارانه نقدی را قطع نکنید باتشکر
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۳
0
0
کالا برگ بخوره توسرتون خدایی یکم بفکرمردم باشید .مردم به پول نقد بیشتر نیاز دارند شاید یکی ازنون شبش بگذره قرضی یاقسطش وبده ازخیرکالابرگ بگذرید
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۴
0
0
یارانه نقدی آدم میتونست ازمغازهاقرض بگیره بعدقرضشوپرداخت کنه الان کسی ماروداخل مغازه راه نمیده چرااینکارارومیکنیدبرسرملت خاهشابیشترازین ظلم نکنیدظلم نکنیدهزینه دکتری از‌کجاپیداکنیم ماخدایی بایارانه زندگی می‌کنیم شمامسئولان احتیاج نداریدپس این کالابرگ روحذف کنیددرکشورهای خارجی شمایکم ببینیدحق ملت رومیدن ولی حیف توایران حیف
مریم
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۴
0
0
توروخدایارانه نقدی بدین کالابرگ نیمخواییم
حدیث
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
0
0
توروخدایارانه روقطع نکنید بهش خیللللی احتیاج داریم کرایه خونمون میشد
خانم برزنونی
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
0
0
ازتون خواهش میکنم یارانه به شورت نقدی باشه من بااین پول کرایه خونه میدم خودم سرکارمیرم سوهرم اعتیادداره خرج خونه خودم میدم دوتابچه دارم به فکرمروم باشین ممنون
خ
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
0
0
یارانه نقدی بدین به مردم کوپن به درد ما نمیخوره
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۵
0
0
باسلام توروخدا..توروخدایارانه نقدی روبه کالابرگ تبدیل نکنیدخداازسرشاهده برای ماروستایها وقشرکم درامدمیشه بازروش حساب کرد..توروخداقطع نکنیدیارانع نقدی رو
ظ
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
0
0
نقدی نقدی نقدی
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
0
0
سلام آقای رئیسی ازتون خواهش میکنم یارانه نقدی روقطع نکنیدمن واقعاداره زندگیم ازهمین یارانه بایک حقوق کمی کمیته امدادبه سرمیبرم خواهش میکنم یارانه روقطع نکنیدبه فکرمابدبخت بیچاره هاباشیدآقای رئیس جمهور
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
0
0
ما یارانه نقدی میخام
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
سلام لطفا یارانه نقدی بدید وگرنه ما بدبخت میشیم من خرج دوتا بچه رو با یارانه میدم قسمتون میدم قطع نکنید
برزنونی
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
0
0
سلام یارانه نقدی بدین بهتره من بااین پول کرایه خونه میدم شوهرم اعتیادداره اقای رعیسی به فکرمردم باشین توروخدازندگی سختی دارم خرج خونم و خودم درمیارم دوتابچه دارم
عبداله
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۱
0
0
فقط یارانه نقدی ممنون
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۳
0
0
خوااااااهشن نقدی بدین ماخیلی احتیاج داریم ی کم به فکر مردم باشین
الف،شین
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۵
0
0
یارانه‌نقدی‌روبیشترکنید‌برای‌کسایی‌که‌زندگیشون‌خرج‌داره‌ولی‌
مهارت‌‌درزمینه‌شغلی‌ندارن.
سهراب
Japan
۱۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
0
0
باسلام خواهش من این که یارنه نقدی قط نشه چون من نصف امورزندگیم بااین یارانه میگذردازآقای ریسی خواهش میکنم به فکرماقشرکم درامدهم باشدممنون ازشما
ناشناس
Germany
۱۵:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۸
0
0
توروخدایارانه نقدی بدین نه کالابرگ مابیشتربه پول نقدی نیازداریم مریض داریم میخوایم داروبگیریم زندگی سخته کالابرگ به درد ما نمیخوره
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
0
0
سلام پول نقدبیشتربه بدردمردم میخوره من باسه تابچه مدرسه ای وسیله برابچام میخرم خودم مریضم باید پول دوادکتربدم .همینجوری موندیم بااین گرونی وبدبختی دگه کوپن به چه دردی میخوره.به فکرقشرضعیف باشین.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
0
0
سلام مایارانه می خواییم کالابرگ نمیخواستم توروخدالطفا
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
0
0
سلام لطفاپول نقدبدید یارانه ماخانمهایی که سرپرست خانواریم بابچه وکرایه وخونه ودرامد پایین روی این پول حساب میکنیم کمک خرجمون باشه تواین گرونی وتوروم همینجوری بسختی میگذره خواهشا بفکرمردم ضعیف وکم درامدباشید
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}