نتایج روز نخست هفته هفتم لیگ برتر فوتبال| ساپینتو مچ قلعه‌نویی را خواباند ساعت بازی پرسپولیس و تراکتور| شاگردان یحیی در اندیشه حفظ صدر ویدئو خلاصه بازی استقلال و گل‌گهر+ فیلم گل‌ها نتیجه بازی استقلال و گل‌گهر+ ویدئو گل‌‌ها| دوباره قلعه‌نویی؛ دوباره حاشیه! ساعت بازی تیم ملی فوتسال ایران و لبنان| تحت تاثیر بیماری! کاله گارد آمریکایی گرفت اولین کارت زرد لیگ برتر والیبال برای زرینی علیزاده: خدا کند هیات مدیره مس تصمیم به کناره گیری از والیبال نگیرد نتیجه بازی آرسنال و تاتنهام+ ویدئو خلاصه بازی| توپخانه توپچی‌ها برای قهرمانی پر شده است سرماخوردگی عجیب بازیکنان تیم ملی فوتسال گل‌محمدی: به کی‌روش گفتم آماده کمک هستیم | عزادار همه عزیزانی هستیم که از دست‌مان رفتند پایان ماجرای حضورنکونام درتیم ملی چه کسی صدای ساپینتو را درآورد؟ | اخطارنرم به نیمکت نشین‌ها ساعت بازی پرسپولیس – تراکتور تغییر کرد نتیجه بازی پورتو و براگا+ ویدئو خلاصه بازی| طارمی: به احترام مردم ایران خوشحالی نکردم ساپینتو به قلعه امیر رسید برد آویژه با تدبیر ویژه بقای تیم فوتبال پیام در گرو واریز پول آرسنال- تاتنهام؛ دوئل تمام‌نشدنی کاهش سهمیه رقابت‌های جهانی کشتی از ۶ به ۵
خبر فوری

هاشمی‌جواهری: ذره‌ای از شهرخودرو حمایت نشد

  • کد خبر: ۱۲۲۱۶۲
  • ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۲
هاشمی‌جواهری: ذره‌ای از شهرخودرو حمایت نشد
مدیرکل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی گفت: اگر ذره‌ای از تیم شهرخودرو حمایت می‌شد، قطعا اوضاع این تیم بهتر از این بود و الان به دنبال جذب اسپانسر برای این تیم نبودیم. البته زمانی که به اداره کل ورود کردیم اولویت اصلی مان را برای نجات این تیم گذاشتیم.

گروه ورزش | شهرآرانیوز؛ علی اکبر هاشمی‌جواهری در نشست خبری مدیرکل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی که در سالن جلسات این اداره برگزار شد، اظهار کرد: در خصوص تاخیر در ابلاغ حکم مدیرکلی خود بیان کرد: زمانی که سجادی، وزارت ورزش را بر عهده گرفت به دنبال جایگزینی مدیران‌کل استانی بود. فرزاد فتاحی باید از اداره‌کل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی جدا می‌شد؛ بنابراین نیاز بود که سریعا اقدامی صورت گیرد.

وی ادامه داد: افشین داوری پیش از آنکه استاندار خراسان رضوی تعیین شود، به واسطه ارتباط نزدیکی که با حمید سجادی، وزیر ورزش داشت، بر این مسند قرار گرفت. وقتی استاندار خراسان رضوی مشخص شد، هماهنگی زیادی میان افشین داوری و شخص استاندار وجود نداشت که یک سری حواشی در پی آن به وجود آمد. عرف است که وزرا برای انتصاب مدیران کل در استان‌ها با استاندار مربوطه رایزنی کنند و هماهنگی داشته‌باشند.

وی بیان کرد: در آن موقع برای سایر موضوعات و سمت‌ها با استاندار خراسان رضوی صحبت‌هایی داشتم، باوجود اینکه به هیچ عنوان بازگشتم به اداره‌کل ورزش‌وجوانان استان مطرح نبود، اما شرایطی به وجود آمد که مجددا بازگردم. همان موقع نیز به افشین داوری تاکید کردم که می‌تواند به عنوان عضوی از خانواده ورزش در اداره‌کل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی حضور داشته باشد.

مدیرکل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی یادآور شد: در ابتدای دوره سرپرستی حراست وزارت ورزش تاکید داشت که باید فرم حراست این وزارتخانه را تکمیل کنم. برایم جای سوال داشت که چرا باید من با سابقه مدیریتی که دارم و با وجود تجربه مدیرکلی در ورزش خراسان، چنین فرمی را پر کنم؟ در نهایت این پروسه ۲ ماه زمان برد و به سال ۱۴۰۱ رسیدیم.

هاشمی‌جواهری تصریح کرد: وزارت ورزش معتقد بود این فرایند‌ها روال گزینش است و باید این فرم‌ها تکمیل شود. پس از تکمیل فرم‌ها یک سری حواشی آغاز شد و گفتند باید زمان آن طی شود. پس از آن برخی از دوستان به تکاپو افتادند و به تصور اینکه جایگاه مدیریت متزلزل است، اقداماتی کردند تا اینکه سجادی، وزیر ورزش برای تقدیر از جانبازان و معلولین به مشهد سفر کرد و در آنجا خبر از قطعی بودن مدیرکلی من داد و پس از ۴ تا ۵ هفته حکمم صادر شد.

از ابتدا در خراسان رضوی رقیب داشتم

وی با اشاره با اینکه از همان ابتدا در خراسان رضوی رقیب داشتم، گفت: در دوره قبلی حضورم در اداره‌کل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی که با تغییر دولت باید جابجا می‌شدم، حدود ۳۶ نفر برای ریاست اداره‌کل ورزش‌وجوانان استان رزومه داده‌بودند. معمولا در خراسان رضوی همیشه رقیب وجود دارد.

هاشمی‌جواهری اظهار کرد: در شرایط موجود یکی از آیتم‌هایی که مجبوریم برای انتخاب روسای هیات‌های ورزشی مدنظر داشته باشیم، آورده مالی شخص رییس هیات است. در دوره‌های قبلی تمام هزینه‌های هیات‌های ورزشی بر عهده اداره‌کل ورزش‌وجوانان بود، اما بودجه‌ها کمتر و کمتر شد و هیات‌ها نیز متوجه این قضیه شده و دیگر امیدی ندارند که وزارت ورزش بودجه در اختیار آنان قرار دهد.

روسای هیات‌های ورزشی خراسان رضوی باید آورده مالی داشته باشند

مدیرکل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی ادامه داد: در اداره‌کل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی نیز وقتی رییس هیاتی را انتخاب می‌کنیم باید شرایطی داشته باشد که یکی از شرایط آن آورده مالی رییس هیات است. از همان ابتدا دقت می‌کنیم که آیا شخص مورد نظر آورده مالی دارد یا خیر. برخی از مدیران به لحاظ فنی جایگاه بالایی دارند، اما آورده مالی خوبی ندارند، لذا ما سعی داریم بهترین انتخاب را داشته باشیم. هیات بسکتبال خراسان رضوی نیز از این شرایط مستثنی نبود، مسابقات بسکتبال نزدیک است و باید به فکر شرایط مالی این هیات نیز می‌بودیم. از امروز نیز سرپرست این هیات اگر می‌داند که شرایط اداره هیات بسکتبال را ندارد به ما اعلام کند.

وی بیان کرد: ورزش در دنیای امروز جایگاه خاصی دارد و به عنوان یک پدیده اجتماعی و سیاسی شناخته می‌شود. وقتی مسابقات والیبال و فوتبال پخش می‌شود تمام جامعه تحت تاثیر قرار می‌گیرد و روی فرهنگ مردم نیز اثرگذار است. اگر سیاسیون در ورزش دخالت دارند، به دلیل کمک به ورزش نیست، بلکه سیاسیون می‌خواهند از ظرفیتی که ورزش در فضای جامعه ایجاد می‌کند، بهره ببرند.

وی افزود: در حال حاضر دنیا از صنعت ورزش یاد می‌کند. سرمایه‌گذار به جای اینکه در کارخانه سرمایه‌گذاری کند، در ورزش سرمایه‌گذاری می‌کند و به دنبال بهره‌گیری اقتصادی است. در ایران نیز هنوز با هدف‌های ایده‌آل خود فاصله زیادی داریم. امیدوارم دست به دست یکدیگر دهیم تا ورزش کشور و خراسان رضوی را به جایگاه واقعی خود برسانیم. از شهرخودرو هم حمایت زیادی کردیم و این تیم در دوران مدیریت ما امتیازات زیادی هم جمع کرد، اما در نیم‌فصل نخست امتیاز‌های زیادی را از دست داده‌بود.

مدیرکل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی گفت: حوزه جوانان نیاز به انجام کار‌های خاص دارد. رییس جمهور به دنبال جدایی این ۲ بخش است، اما نیازمند مصوبه مجلس است. تاکنون این شرایط به وجود نیامده و مجلس گویا به جمع بندی نرسیده و در پی تشکیل وزارت خانواده است. هم‌اکنون حوزه جوانان در اداره‌کل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی یک فرصت و یک تهدید به شمار می‌رود.

اگر از شهرخودرو حمایت می‌شد وضعیت بهتری داشت

هاشمی‌جواهری در خصوص نحوه حمایت از شهرخودرو با توجه به گلایه مدیران این تیم از عدم حمایت خراسان رضوی از این تیم و سقوطش به لیگ یک گفت: فوتبال ما وضعیت مناسبی ندارد. در ۸ سال گذشته ۲ تیم لیگ برتری داشتیم، اگر کمی از شهرخودرو حمایت می‌شد در حال حاضر شرایط بهتری داشت و دیگر برای آن به دنبال اسپانسر نبودیم. از روز نخستی که به اداره‌کل ورزش‌وجوانان استان آمدم از شهرخودرو حمایت کردم. از همان ابتدا این تیم امتیازات خوبی جمع آوری کرد، اما جمع‌آوری امتیازات آنقدر نبود که شهرخودرو را قعر جدول جدا کند.

وی با اشاره به اینکه اکثر حمایت‌های اداره‌کل ورزش‌وجوانان معنوی بود، تصریح کرد: در همان روز‌های ابتدایی حضورم در اداره‌کل ورزش‌وجوانان استان پروانه کمیسیون ماده ۵ مربوط به این تیم را امضا کردم. مسئولان شهرخودرو با هیات فوتبال هماهنگ نبودند، اما ما اعلام کردیم که هر کمکی از دستمان برآید دریغ نخواهیم کرد و پای کار هستیم. در حال حاضر نیز مسئولان شهرخودرو مشکلی با من ندارند. حیدرپور چندین بار گفته که اداره‌کل ورزش‌وجوانان استان هر کاری از دستش برآمده انجام داده است. اجاره هر جلسه استفاده از ورزشگاه ثامن‌الائمه ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومان است، اما این ورزشگاه را برای تمرینات و مسابقات رایگان در اختیار شهرخودرو قرار دادیم. برای ورزشگاه امام رضا (ع) اختیاری نداشتم، اما برای همین ورزشگاه هم با تاج فیروز رایزنی کردیم و تخفیف هم برای باشگاه گرفتیم، اما شرایط استفاده از ورزشگاه امام رضا را نداشتند.

هاشمی‌جواهری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه مگر مدیرکل ورزش‌وجوانان استان متولی ورزش و فوتبال خراسان رضوی نیست؟، خاطرنشان کرد: درست است که فوتبال پرطرفدار است و رشته خاص محسوب می‌شود، اما نباید فوتبال را فدای سایر رشته‌های ورزشی کرد. تا جایی که در توانمان بوده به فوتبال کمک کرده‌ایم.

باشگاه شهرخودرو اعلام کرده امتیازش را به یک تیمش مشهدی فروخته است

وی در خصوص وضعیت شهرخودرو و سهمیه فوتبال خراسان رضوی افزود: باشگاه شهرخوردو تاکید کرده که برای ادامه تیم‌داری آمادگی ندارد. مطابق هماهنگی‌هایی که با هیات فوتبال استان داشته‌ایم، تاکید کردیم که سهمیه این تیم نباید از استان خارج شود. مسئولان باشگاه شهرخودرو اواخر هفته گذشته اعلام کردند که امتیاز تیم را به یک گروه مشهدی فروخته‌اند. البته هیات فوتبال خراسان رضوی در قضایا حضور فعالی نداشته است. در اسرع وقت جلسه‌ای با خریداران گذاشتیم. تیم شهرخودرو امتیازش فروخته شده و گروه جدیدی که علاقه‌مند به حضور در فوتبالند، اعلام کرده‌اند وضع مالی خوبی دارند.

برای انتخاب رئیس هیئت ورزشی به حضور افراد در شورا دقت نمی‌کنیم

هاشمی‌جواهری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر چرایی انتصاب اعضای شورای شهر مشهد در راس هیات‌های ورزشی تصریح کرد: برخی مواقع مدیران مجبور می‌شوند تصمیماتی بگیرند که به آنان اعلام شده است، در برخی از هیات‌های ورزشی نیز مجبور شدیم تغییراتی ایجاد کنیم. سعی داشتیم با رعایت احترام این اتفاق رقم بخورد. در هیات دوچرخه‌سواری روزبهانه زحمات زیادی کشیده بود، اما مجبور بودیم تغییراتی در آن هیات ایجاد کنیم. برای ما اهمیتی ندارد عضوی که به عنوان سرپرست انتخاب می‌شود در چه ارگان‌هایی سمت دارد. رشته دوچرخه‌سواری ابعاد اجتماعی و همگانی دارد و یکی از دلایل انتخاب مجید طهوریان، عضو شورای شهر مشهد در این سمت، تعمیم این رشته ورزشی در ابعاد اجتماعی بود. اتفاقی که در پیست دوچرخه‌سواری ثامن و پارک‌های شهر رخ داده به سبب حضور مجید طهوریان در این هیات ورزشی است.

۲۹۵ پروژه ورزشی ناتمام خراسان رضوی

هاشمی‌جواهری در خصوص آخرین وضعیت اماکن ورزشی و زیرساخت‌ها در استان گفت: پروژه‌های ناتمام استان بیش از هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد. حدود ۲۹۵ پروژه ناتمام داریم، این در حالی است که بودجه عمرانی استان برای پروژه‌های ورزشی در سال جاری ۸۰ میلیارد تومان بوده است. اماکن ورزشی اگر در دست بخش خصوصی باشد بهتر اداره خواهد شد. لیست اماکن ورزشی ناتمام وجود دارد و به تمام سرمایه‌گذاران اعلام می‌کنم که در صورت آمادگی، می‌توانیم این پروژه‌ها را به بخش خصوصی واگذار کنیم. دولت ناظر و حامی خوبی است، اما مجری خوبی نیست، به همین دلیل سعی داریم پروژه‌ها را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

مدیرکل‌ورزش‌وجوانان خراسان رضوی در خصوص وضعیت حضور نماینده مشهد در لیگ برتر والیبال و تشکیل یک هیات امنا برای حضور تیم‌های ورزشی استان در مسابقات لیگ عنوان کرد: ابومسلم در زمان خودش هر روز با یک اسم متفاوت در رقابت‌ها حضور پیدا می‌کرد. در اداره‌کل ورزش‌وجوانان به دنبال کار‌های پایدارم، چرا که معتقدم ورزش نیاز به اسپانسر ندارد، بلکه می‌تواند به اسپانسر‌ها سرویس دهد. بر همین اساس در نظر داریم هیات امنایی در استان تشکیل شود تا همانند شهر‌های اصفهان و تبریز به ورزش کمک کنیم.

هاشمی‌جواهری ادامه داد: جمعی از مسئولان شهری و استانی را به عنوان اعضای این هیات امنا انتخاب کردیم تا اگر کسی قصد سرمایه‌گذاری دارد مورد حمایت قرار بگیرد. خواجه‌نایینی، معاون اقتصادی استانداری، پژمانفر، نماینده مجلس، گنابادی نژاد، معاون زیارت استاندار و یوسف‌زاده، معاون مسکن و شهرسازی به همراه متولیان هر رشته ورزشی در این هیات امنا حضور دارند. مقرر شده بود اولین جلسه پنجشنبه هفته گذشته در دفتر معاون زیارت استاندار تشکیل شود، اما با توجه به تداخل جلسات برگزاری مربوط به اربعین با مسئولان عراقی، این جلسه به زمان دیگری موکول شد.

مشهد پولدار زیاد دارد، اما اسپانسر ندارد

وی بیان کرد: در مشهد پولدار زیاد است، اما اسپانسری که حمایت و هزینه کند کم داریم. چرا حمیداوی از آبادان به اینجا آمد؟ به این دلیل که کسی نبود مسئولیت تیم پدیده را بر عهده بگیرد. در حال حاضر شرایط والیبال نیز به همین صورت است. اگر کسی حاضر به حمایت از والیبال است، حاضریم از او حمایت کامل داشته باشیم، هیات امنایی که تشکیل شده نیز کارش نظارت و حمایت است. اگر اسپانسر دیگری به غیر از چیپس کامل وجود داشته باشد شرایطش را ارزیابی می‌کنیم، اما در حال حاضر اسپانسری نداریم و مجبوریم خیرالموجودین را انتخاب کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}