شهروند خبرنگار| درخواست ایجاد مسیر دوچرخه در خیابان پادگان مشهد + پاسخ مسئولان ۱۸۸ پرواز فوق العاده دهه پایانی صفر در فرودگاه مشهد صف‌های طولانی نوبت دهی پزشک متخصص در درمانگاه شوریده مشهد کمبود پزشک در مراکز پزشکی قانونی مشهد شناسنامه جدید برای درختان قدیمی مشهد بازار تاریخی فرش مشهد دی ماه به بهره برداری مجدد خواهد رسید افزایش ۲۵.۵ درصدی میزان ورود زائر در دهه پایانی صفر امسال به مشهدالرضا(ع) «۱۰ دی» روز ملی مشهد شد میدان آزادی و بلوارسجاد پرترافیک‌ترین نقطه مشهد بانی ساخت نخستین مدرسه دخترانه مشهد که بود؟ امروز؛ تعیین‌تکلیف روز مشهد دلجویی تولیت آستان قدس رضوی از خانواده شهید و جانباز اغتشاشات قوچان| مسببان اغتشاشات دشمن امنیت مردم هستند ورود سامانه بارشی به خراسان‌رضوی| کاهش دمای هوا از شنبه (۹ مهر ۱۴۰۱) تقدیر آیت‌الله علم‌الهدی از خدمات شهرداری مشهد به زائران دهه آخر صفر| پیک زیارتی مشهد مسئله «ملی» است نه «استانی»
خبر فوری
شهردار مشهد مقدس: در مشهد هرکس به زائر خدمت کند خادم امام رضا(ع) است
سید عبدالله ارجائی، شهردار مشهد مقدس گفت: لباس خدمت فقط لباده مشکی خدام حرم نیست. معتقدیم که هرکس در مشهد به زائر خدمت می‌کند خادم است و لباس اتوبوس‌ران، تاکسی‌ران، پاکبان و میز مدیر ما سنگر خدمت است.

گروه مشهد | شهرآرانیوز، سید عبدالله ارجائی در همایش در محضر امام مهربانی‌ها با اشاره به اینکه معتقدیم مشهد متعلق به امام هشتم (ع) است و فلسفه ذاتی این شهر بارگاه منور امام هشتم (ع) است، عنوان کرد: یک باغ خصوصی در کمتر از ۱۳۰۰ سال به یک ابرشهر جهانی با ۳ میلیون نفر شهروند و ۳۰ میلیون زائر تبدیل شده است. مشهد حرم شهر است و یک شهر معمولی نیست. تمام مناسباتی که در این شهر وجود دارد باید یک تناسب با فلسفه ذاتی این شهر داشته باشد.

شهردار مشهد مقدس خاطرنشان کرد: اگر آستان قدس رضوی بودجه و اعتبارش بیش از این‌ها بود و صحن جامع رضوی را به جای حدود ۵ هکتار، ۵۰ هکتار می‌ساخت و درب ورودی را به میدان بسیج انتقال می‌داد، آن موقع می‌گفتید کدام محدوده جزو حرم رضوی است؟ یعنی امام معصوم (ع) محصور در بودجه و امکانات آستان قدس است؟ در یک دوره‌ای صحن انقلاب سپس صحن آزادی، پس از آن صحن جمهوری و در ادامه صحن جامع را ساخته‌اند. حال اگر یک تولیت دیگر صحن جدیدی هم بسازد، مجددا محدوده حرم تغییر می‌کند؟ این چه استدلالی است که محدوده حرم منتهی به دیوار‌ها و گیت‌های آن شده است؟

ارجائی با اشاره به اینکه حرم امام رضا (ع) را محدود به گیت‌های حرم رضوی کرده‌ایم، تصریح کرد: در هر جا که گیت‌های امنیتی وجود دارد، پس از عبور از آنجا عرض ارادات کرده و اگر با زائری برخوردی داشته باشیم بلافاصله پس از برخورد با او عذرخواهی کنیم، اما اگر در شهر با همان زائر برخوردی داشته باشیم، اخلاق‌مان فرق می‌کند. چه تفاوتی میان آنطرف و اینطرف گیت‌های امنیتی حرم وجود دارد؟ چه می‌شود که وقتی از گیت حرم عبور می‌کنیم تمام اخلاق و سکنات ما متفاوت می‌شود، اما وقتی از حرم بازمی‌گردیم تمام آن‌ها را جا می‌گذاریم؟

وی گفت: گویا این گیت امنیتی که برای تفتیش بدنی است، به لحاظ روحی نیز روی ما تاثیر گذاشته است. معتقدیم که هرکس در این شهر به زائر خدمت می‌کند خادم است. لباس خدمت فقط لباده مشکی خدام حرم نیست. لباس اتوبوس‌ران، تاکسی‌ران، پاکبان و لباس مدیر ما لباس خدمت است، میز مدیر ما سنگر است. فقط کفشداری و دربانی که خادمی نیست. تمام این مراسم اداری خادمی است، به شرطی که معرفت داشته باشیم و حقش را ادا کنیم.

شهردار مشهد مقدس گفت: مهمانان زیادی داریم که مهمانان امام رضا (ع) هستند. برای هرکس مهمانانش از خودش برایش عزیزترند. اگر جایی برود و خودش را تکریم نکنند خیلی ناراحت نمی‌شود، اما اگر مهمانش را تکریم نکنند عصبانی و دلگیر می‌شود. خدانکند امام رضا (ع) از ما دلگیر شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}