شرکت پخش فرآورده‌های نفتی: هیچ مشکلی در تامین سوخت نداریم ماجرای صدور شماره‌های جدید اقتصادی مودیان مالیاتی چیست؟+ سند چگونه از بورس کالا خودرو بخریم؟+ نحوه ثبت‌نام و شرایط خرید خودرو گزارش مرکز آمار از رشد قیمت مسکن در آبان ۱۴۰۱ رئیس سازمان خصوصی سازی: امسال سود سهام عدالت ۲ برابر سال گذشته پرداخت می‌شود فروش فوری «سایپا» بدون قرعه‌کشی ویژه آذر ۱۴۰۱+ جدول و لینک ثبت‌نام استاندار خراسان رضوی: ایجاد اشتغال در استان نسبت به کشور بالاتر است رئیس اتاق بازرگانی ایران: واحد‌های تولیدی شدیدا با مشکل سرمایه در گردش مواجه هستند  سقف تسهیلات اشتغالزایی مددجویان افزایش یافت + جزئیات معاون استاندار خراسان جنوبی: دستور رئیس جمهور در خصوص تجارت با افغانستان باید تعیین تکلیف شود  نیرو‌های پاره وقت چه طور می‌توانند سابقه بیمه‌ای خود را کامل کنند؟ فروش فوق العاده «ایران‌خودرو» همراه با قرعه‌کشی و تحویل یکماهه از امروز (پنجشنبه ۳ آذرماه ۱۴۰۱) + لینک ثبت نام و جدول فروش کاهش تعداد چک‌های برگشتی نسبت به سال قبل (۲ آذرماه ۱۴۰۱) فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو از فردا (پنجشنبه ۳ آذر ۱۴۰۱) + لینک ثبت نام و جدول فروش چه کسانی در اولویت دریافت سهام عدالت هستند؟ دبیر انجمن تولید کنندگان فولاد ایران در مشهد: فضای ساخت داخلی و بومی‌سازی را دنبال می‌کنیم «حق عائله‌مندی» به زنان کارمند تعلق می‌گیرد؟ | عدم همکاری مدیران برای اجرای دورکاری مادران یارانه آذرماه ۱۴۰۱ نقدی واریز می‌شود؟ سهم دانش‌بنیان‌ها از اقتصاد ایران چقدر است؟
خبر فوری
افزایش ۳ برابری هزینه نگهداری خطوط تلفن ثابت | آبونمان اجباری!
در قبض‌های جدیدی که به دست مشترکان مشهدی رسیده، مبلغ ۱۵ هزارتومان به عنوان هزینه خدمات مکالمه صوتی گنجانده شده است. شهروندان می‌گویند وقتی که آبونمان و مالیات ارزش افزوده را پرداخت می‌کنیم؛ حق نگهداری دیگر چه معنی می‌دهد؟

امین عظیمی زاده | شهرآرانیوز؛ در روز‌های اخیر، پیامک‌های قبض تلفن ثابت سبب شگفتی مشترکان مشهدی تلفن ثابت شده است. مشترکان این شهر می‌گویند با اینکه در ماه گذشته، از تلفن ثابت استفاده نکرده اند، برای آن‌ها صورت حسابی با ۱۸ تا ۲۰ هزار تومان در ماه آمده است. در قبض‌های جدیدی که به دست مشترکان مشهدی رسیده، مبلغ ۱۵ هزارتومان به عنوان هزینه خدمات مکالمه صوتی گنجانده شده است. شهروندان می‌گویند وقتی که آبونمان و مالیات ارزش افزوده را پرداخت می‌کنیم؛ حق نگهداری دیگر چه معنی می‌دهد؟

افزایش هزینه قبض تلفن ثابت سبب شده برای بسیاری از شهروندان این سؤال به وجود بیاید که آیا تعرفه تلفن ثابت گران شده است؟ افزایش تعرفه تلفن ثابت عبارتی درست یا حداقل دقیق نیست. اگر بخواهیم نامه‌ای را که در شهریور سیدرضا فاطمی امین، وزیر صمت، به عنوان دبیر ستاد تنظیم بازار ارسال کرده است، به زبان ساده تفسیر کنیم، «تغییر شیوه محاسبه قبض تلفن ثابت» تنها عبارت برازنده برای این موضوع خواهد بود، اگرچه کلیت ماجرا تغییر نمی‌کند و مشترکان تلفن ثابت در سراسر کشور باید بدانند هزینه ماهانه استفاده از خط تلفن قرار است برایشان به شکلی چشمگیر افزایش یابد.

مشترکان مشهدی در شیوه جدید باید دست کم ماهی ۱۵ هزار تومان قبض پرداخت کنند؛ این یعنی اگر یک مشترک مشهدی، دو شاخه را از پریز بکشد و هیچ تماسی برقرار نکند، باز هم سالانه ۱۸۰ هزارتومان آبونمان پرداخت می‌کند. این هزینه روی دوش افرادی که کاربرد خط تلفنشان به استفاده از اینترنت پر سرعت خانگی محدود شده، مشهود‌تر است.
استفاده از خط تلفن ثابت در سال‌های اخیر کاهش پیدا کرده است. افزایش تعرفه تلفن ثابت یا همان تغییر روش محاسبه قبض تلفن به نوعی برای جبران درآمد‌های شرکت مخابرات است.

مسئولان مخابرات می‌گویند برای سرویس دهی بهتر، چاره‌ای جز افزایش آبونمان نداشته اند، ولی درعوض این فشار، برای مشترکان خود مشوق‌هایی در نظر گرفته اند. به این ترتیب مشهدی‌ها باید برای قبض تلفن ثابت خود، حداقل ماهی ۱۵ هزار تومان پرداخت کنند، ولی در عوض می‌توانند تا سقف ۳ هزار و ۳۳۳ دقیقه مکالمه تلفنی داشته باشند. افزایش تعرفه تلفن ثابت یا تغییر شیوه محاسبه قبض تلفن، ظاهرا قرار است به ضرر افرادی تمام شود که استفاده از خط تلفن ثابت خود را به کمترین میزان ممکن رسانده اند و از آن بیشتر برای اینترنت پر سرعت خانگی استفاده می‌کنند.

زیان دهی شبکه تلفن ثابت

مدیر عامل مخابرات منطقه خراسان رضوی می‌گوید: در ۱۰ سال گذشته در شبکه انتقال و دسترسی، به سرمایه گذاری گسترده در استان نیاز بوده و تأمین نشدن منابع مالی، مشکلاتی در این بخش پدید آورده است. به گزارش روابط عمومی شرکت مخابرات ایران، حسن اروجی، زیان دهی شبکه تلفن ثابت را از دیگر چالش‌های مخابرات عنوان می‌کند و می‌افزاید: از حدود ۱۲ سال پیش تاکنون، هیچ تغییر تعرفه‌ای برای تلفن ثابت نداشته ایم و این موضوع نگهداری و توسعه حوزه شبکه تلفن ثابت را با مشکل مواجه کرده است.

مدیر عامل مخابرات منطقه خراسان رضوی بیان می‌کند: از نمایندگان مجلس و هیئت دولت تقاضا داریم برای ارتقای حوزه شبکه تلفن ثابت و رفع چالش‌های مهم مخابرات خراسان رضوی و کشور، منطقی سازی تعرفه تلفن ثابت را در اولویت قرار دهند. مدیرعامل مخابرات ایران هم با بیان اینکه موضوع افزایش تعرفه تلفن ثابت مدت هاست از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیگیری شده است، به فارس می‌گوید: مصوبه ۴۶۶ شورای رقابت برای تغییر تعرفه‌های تلفن ثابت، خرداد سال ۱۴۰۰ ابلاغ شد و باید اجرایی می‌شد، اما در دولت قبل بنابر دلایلی اجرایی نشد.

مجید سلطانی تأکید می‌کند: اگر این مصوبه اجرایی می‌شد، بسیاری از مسائل و مشکلاتی را که امروز با کارکنان مخابرات داریم، نداشتیم؛ زیرا اعداد و ارقام این مصوبه به گونه‌ای بود که شرکت مخابرات می‌توانست تعهداتی را که به کارکنان خود داشت، اجرایی کند و علاوه بر این آهنگ توسعه هم رشد می‌کرد.

ورود انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان

اما سید مهدی اصغریان، رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان خراسان رضوی، در گفتگو با شهرآرا با بیان اینکه این انجمن موضوع قبض‌های تلفن ثابت را بررسی می‌کند، می‌گوید: انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان، تحلیل تعیین مبلغ ۱۵ هزارتومان برای خدمات مکالمه صوتی از هر مشترک را در دستور کار قرار داده است و باید مشخص شود که این مبلغ بر چه مبنایی اعلام شده است. اگر در بررسی‌ها به این نتیجه برسیم که این عدد باید اصلاح شود، به طور حتم این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

انتقاد از گرانی تعرفه تلفن ثابت

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز در گفتگو با خانه ملت می‌گوید: امروزه مردم با اپلیکیشن‌ها تقریبا به رایگان تصویری صحبت می‌کنند؛ حال ما نرخ تعرفه تلفن را گران کرده ایم! لطف ا... سیاهکلی درباره افزایش تعرفه تلفن ثابت، می‌افزاید: با کدام محاسبه تعرفه تلفن ثابت را افزایش دادند و در توجیه این افزایش، اقداماتی را تشریح می‌کنند؟ کدام موضوعات را به هم مرتبط می‌کنند؟

وی اضافه می‌کند: مگر درآمد افزایش یافته است که مردم بتوانند هزینه گران شدن تعرفه تلفن ثابت را پرداخت کنند؟ تعرفه تلفن ثابت باید تعیین تکلیف شود؛ نباید بخشی از دولت میزان افزایش تعرفه را مشخص کند.
شرکت مخابرات خراسان رضوی هم اکنون ۲میلیون و ۴۰۰هزار مشترک تلفن ثابت و ۶میلیون مشترک تلفن همراه اول را تحت پوشش دارد. بیش از یک میلیون و ۱۵۳ هزار نفر در مشهد مشترک تلفن ثابت
هستند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که اخذ ۱۵ هزار تومان از هر مشترک، سبب درآمد حدود ۱۷ میلیاردو ۳۰۰ میلیون تومانی برای مخابرات از مشترکان مشهدی می‌شود. این رقم در یک سال ۲۰۷ میلیارد و ۵۴۰ میلیون  تومان است.

آبونمان اجباری!

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱۱
بازنشسته
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
0
8
در تهران هم قبوض (تلفن ثابت ) در شهریور ماه - 11برابر نسبت به ماه قبل یعنی مرداد ماه افزایش یافته است . چرا ؟ هیچکس هم پاسخگو نیست .
شکوه
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
0
8
درود و عرض ادب
واقعا انصاف نیست با این حجم افزایش هزینه های زندگی و فشارهای اقتصادی علاوه بر پرداخت آبونمان ،هزینه ای ثابت و ماهیانه به مبلغ ۱۵هزارتومان هم به خانواده ها تحمیل بشه.اون هم برای خطوطی که قبلا افراد برای منازل مسکونی خود خریداری نموده انده و هم اکنون به دلیل استفاده از تلفن همراه دیگر کاربرد آنچنانی ندارد.عده ای هم خط تلفنی که برای منزلشون خریدن رو فقط ثبت نام انجام دادن و خط در عمل استفاده نمیشه و فقط بنامشون ثبت شده. واقعا با این مصوبات چرا باید همیشه مردم متحمل خسارت بشن و جبران هزینه دستگاههای خدمات رسان رو به دوش بکشند. امیدواریم در اسرع وقت با پیگیری مسئولین و متولیان امر این قانون لغو شود و وفق روال قبل فقط هزینه آبونمان و... را پرداخت نماییم.به امید روزهای بهتر
بازنشسته
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
0
7
این افزایش تلفن ثابت در سراسر کشور بخصوص تهران خودسرانه توسط مخابرات تحت عنوان هزینه صدای مکالمات انجام شده است که کاملا غیر قانونی است .دیوان عدالت اداری باید فورا آن را باطل بکند
حبیب اوجاری
France
۲۱:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۸
از دشمنان شکایت برم پیش دوستان
چون دوست دشمن است شکایت کجا برم ؟
دیوان عدالت اداری خودش زیر مجموعه ی دولته و با این اوصاف هیچوقت بر خلاف میل بالا دست خود کاری نمیکنه
بهنام
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
0
9
دزدی در روز روشن
حبیب اوجاری
France
۲۲:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۸
داداش دزد یواشکی و پنهونی میاد سراغت . نه اینجوری آشکارا و با صدور قبض و ارسال پیامک ! به یارو میگم اگه ندیم چی میشه میگه میری توی لیست سیاه و اول از همه حتی میتونن سیمکارتت رو قطع کنن
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
0
7
مملکتی که قانون نداشته باشه میشه شهر هرت میشه جنگل
محمدی
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
0
9
بعد میگن چرا مردم اعتراض کردن اومدن تو خیابون با این زورگویی و گران کردن های بی سابقه که توسط خودتون هست و ربطی به تحریم ها هم نداره دارین مردم رو فلج میکنید بالاخره یک خدایی هم اون بالا هست
علی
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
0
9
این گونه پول از جیب مردم بدبخت بیرون کشیدن از گوشت سگ هم حرام تر است
مردانی
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
0
6
هر دم از این باغ بری می‌رسد
دستشون تو جیب مردمه
دزدی روز روشن
محمود
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
0
4
دولت باعث گرانی و تورم است .دولت از مردم دزدی میکنه کسر بودجه را از جیب مردم تامین میکنه.
محمود
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
0
4
حقوق وپاداش کارکنان مخابرات وهمراه اول ازاساتیددانشگاه بیشتراست فلذابایدازجیب ملت قانونی سرقت کنند.
یاشار
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۳
0
1
میدونید چیه اگر هر سال هزارتومن اضافه میشد مشکلی نبود و به چشم نمیامد ابونمان تلفن ثابت خیلی وقت گرون نشده و به یک باره گران شده!
حبیب اوجاری
France
۲۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۸
شما بطور میانگین بین همه شهر های ایران اگه ده هزار تومن افزایش رو در نظر بگیری با توجه به اینکه بالای 40 میلیون خط ثابت توی مملکت هست ببین ماهی چقدر میشه
40000000ضربدر10000 >400 میلیارد تومن در ماه
.... بقول روحانی ِ ... الی برکت الله
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
0
5
باید فورا وزیر ارتباطات استیضاح شود .
علی
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۷
صد در صد باید استیضاح شه اما پررو هست دروغگو متاسفانه
سام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۴
0
5
دزدی طبیعی و همیشگی،
صد برابر هم بشه، باز هم ما بی عرضه ایم
مسلم
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۵
0
4
وزیر بی عرضه و بی کفایت ارتباطات که توی روز روشن جیب مردم را اینطوری میزنه باید ( فورا ) استیضاح شود . باید بگوییم صد رحمت به دزدهای سر گردنه .
ناشناس
Germany
۱۴:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۸
0
0
هیچکس قبض پرداخت نکنه
با موبایل کار کنید
الهه
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۹
0
2
چرا هیچ مجتهدی نمیاد بگه حرام است این پولا بابا قرار نیس کمبود پولای اختلاس شده رواز جیب مردم دربیارین چرا باید ابان ماه تلفن ۳ برای بشه کسی چرا جواب نمیده مگه خود خط چقد ارزش داره ماهی ۲۰ تومن هم بدیم
ثابت
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۹
0
4
اولا پس آبونمان چیه؟
دوما حالا خوب سرویس دهی میکنن
اونوقت میگن چرا مردم اعتراض میکنن
عروس خشکل بود آبله هم در آورد
ناشناس
Germany
۰۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۱
0
2
واقعاکه خیلی لطف میکنن درحق مردم
علی
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۰
گفته اند اگه بدهی تان تا چند ماه باشد خطتتان رابه کس دیگه واگذار می کنیم مجبور شدم 56هزارتومان برداخت کنم اختلاس های کلان و سومدیریت مطلق ورانت خواری شان انان رامجبور دست تو جیب مردم کرده مردم به خدا از شما تنفر ونفرت وخشم داشته باشند حق بدهید
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
0
1
مخابرات کارش دزدی در روز روشن است
خط رند منزل من در تهران رو بخاطر ۲۶ هزارتومان آبونمان در دوران وحشتناک کرونا که شعار می‌دادند در خانه بمانیم که نمیشد جایی رفت و...... برداشت و فروخت به یه مغازه دار رفتیم اعتراض کردیم فحش دادن و کتک کاری شد و آخرش مخابرات با پررویی گفت این قانونه و کاریش نمیشه کرد میخوای خط جدید بهت بدیم با نرخ جدید ولی بهت لطف میکنیم ۳ تا قسط بندی میکنیم برات
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۳۰
0
1
همه شون فقط بلدن مردم رو تلکه کنن
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۱
0
0
پرداخت نکنین تا ارزون کنن
محمد علی
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۱
0
1
من تازه خط تلفن خریدم اگه میدونستم غلط میکردم بخرم
الانم دیگه از تلفن ثابت استفاده نخواهم کرد تازه میخواستم هزینه های تلفنم رو کم کنم صد رحمت به گوشی همراه
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۳
0
1
خدا لعنتتون کنه همه راهها رو دارند به روی مردم میبندند
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۵
0
1
خدالعنتشون‌کنه‌یکی‌ازدیگری‌بدتر‌اینادنبال‌‌دزدی‌هستن‌پرداخت نمیکنیم‌
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۷
0
0
این چی مسخره بازیه دیگه مگه خط تلفن چقدر میرزه که باید ماهی ۱۸۰۰۰ هزار تومان آبانمان میاد من که پرداخت نمیکنم
میثم فروزنده
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۹
0
0
زیان های خود را از جای دیگه تأمین کنید، نه از جیب ملت!!!
دولت باید مقابل این تصمیمات هیجانی بایستند. در غیر این صورت ملت منتظر عنوانی چون:
- حق سیم کشی
- حق سیبیل
- و غیره باشند ...
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۲
0
0
چرا کسی به داد مردمی که واقعاً هیچ دآمدی ندارند یا کم درآمد هستند و از کار بیکارشان کرده اند نمیرسه؟هر روز هم شاهد گرانی های یکدفعه ای هستیم،آیا واقعاً قانون هست؟
علی
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۹
0
0
کم کم باید به نقطه اولی خودمون باز گردیم مثلا با خر برین سر کار به جای غذاهم علف بخوریم چون دیگه پولی برا خرج کردن نمانده ای بر پدر باعث وبانیش ....‌‌‌
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۳
0
0
جز تو ملکت امام زمانی اینجورپول زور تلفن ثابت دادن پیدا نمیکنی.واحدی را اجاره کردم فقط به دلیل اینکه توقرارداد ذکرشده دارای تلفن .حتی اگر ازش استفاده نکنی‌بایدابانماهشو پرداخت کنی.به‌عنوان یک شهوند ساده ر............‌....‌‌‌................‌..‌........قانونب
علی
France
۱۹:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
0
0
من واریز نکردم و نمی کنم. پول زور در در تمام عمرم ندادم. خود دانید
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۲
0
0
پرداخت نکنی میگن که جمل آورد میکنن .عالیجنابان
خدا وکیلی این دیگه چاپیدن مردم حساب میشه من ۳تا خط دارم یکیش که اصلا حرف نمی‌زنیم. دو تا دیگه اصلا گوشی ندارن .ولی ۶۰ تومن رو شاخه شه هر ماهه
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}