سرویس‌دهی ویژه ناوگان اتوبوسرانی به بهشت رضا (ع) همزمان با سالروز میلاد حضرت امام علی (ع) اجرای طرح قرار دوازدهم در خراسان رضوی با توزیع ۱۸۰۰ بسته معیشتی و ۱۰۲ سری جهیزیه آغاز اجرای فاز دوم باغ زندگی در بوستان بهار سه دلیل قطع گاز مشترکان تربت‌جامی اعلام شد | ورود ۲۴ میلیارد مترمکعب گاز به شبکه توزیع در سال جاری لزوم بهره‌گیری از تجارب مثبت حوزه حمل‌ونقل و ترافیک در تسهیل تردد‌های شهری رژه موتوری یگان‌های مسلح خراسان رضوی در مشهد ویدئو | آغاز جشن‌های ۴۴ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی با حضور دهه نودی ها در مشهد استاندار خراسان رضوی: دانش‌آموزان در طو‌ل ۴۴ سال گذشته، نقش تعیین‌کننده‌ای در حفاظت از نظام داشتند مشهد مهیای جشن‌های انقلاب اسلامی سرپرست شهرداری مشهد بر تسریع روند عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی تاکید کرد اهدای ۱۰ هزار دستگاه خودروی داخلی به خانواده ایثارگران | ۱۰۵ هزار نفر از خانواده ایثارگران، کمک معیشتی می‌گیرند آیت‌الله علم‌الهدی: تحریم رسانه‌ای مشهد، مصداق ظلم آشکار به امام رضا (ع) است انرژی، مهمترین چالش سرمایه گذاری در خراسان رضوی مدرسه ناایمن تعیین تکلیف شود سرویس دهی رایگان قطارشهری در روز ۱۲ بهمن بهره‌برداری از بیش از هزار پروژه به مناسبت دهه فجر | برنامه ۱۲ بهمن در میدان شهدا مشهد برگزار نمی‌شود
خبر فوری
رونمایی از پایگاه اینترنتی ۴ زبانه جهانشهر | مشهد و خواهرخوانده‌هایش اخبار و اطلاعات شهری را به اشتراک می‌گذارند
امروز به‌مناسبت روز دهم دی‌ماه (روز ملی مشهد) از پایگاه اینترنتی ۴ زبانه جهانشهر رونمایی شد.

به گزارش شهرآرانیوز، محمد بهشتی منفرد، رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور در مراسم رونمایی از پایگاه اینترنتی ۴زبانه جهان‌شهر اظهار کرد: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد حضور بیشتر نمایندگی‌های خارجی مقیم در رویداد‌های شهرداری باشیم؛ مشهد یکی از شهر‌هایی است که بسیاری کشور‌ها از خواهرخواندگی با آن استقبال می‌کنند که ما پیگیر این موضوع هستیم.

وی افزود: سه سال کرونا برنامه‌ها را به تاخیر انداخت، اما از زمان حضور شهردار مشهد این فعالیت‌ها در عرصه دیپلماتیک بیشتر از گذشته شده، البته نقد عملکرد مدیریت قبل نیست، اما رویکرد جدیدی که در ارتباط با جهان شاهد هستیم و حضور هیئت‌های دیپلماتیک در شهرداری و دیدار با شهردار بیانگر این است که این نگاه روزبه‌روز در حال توسعه است.

بهشتی منفرد ادامه داد: ما به عنوان دفتر نمایندگی وزارت خارجه در استان آمادگی داریم ارتباطات را برقرار کنیم تا بتوانیم هر چه بیشتر ارتباطات دیپلماتیک شهرداری را با کشور‌های مختلف بیشتر کنیم. در آینده نزدیک نمایشگاه اختصاصی ایران در ترکمنستان را داریم که از شهردار مشهد می‌خواهیم افرادی از شهرداری در این رویداد شرکت داشته باشند؛ با استقبالی که از این رویداد شده شاهد توسعه بیشتر روابط با ترکمنستان هستیم؛ رویکرد جدید دولت ترکمنستان بسیار متفاوت از گذشته است.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور بیان کرد: نگاه وزارت خارجه یک نگاه دیپلماسی اقتصادی محور است که با این نگاه جدید شاهد توسعه روابط بیش از پیش با همسایگان هستیم؛ در ترکمنستان رفت‌آمدی نداشتیم، اما در یک سال و نیم گذشته چهار بار فقط روسای جمهور دو کشور دیدار داشتند.

مهم‌ترین بستر ارتباطات میان انسان‌ها، فضای مجازی است

ناصحی، عضو شورای اسلامی شهر مشهد، نیز در این مراسم اظهارداشت: امروزه مهم‌ترین بستر ارتباطات میان انسان‌ها فضای اینترنت و مجازی است؛ در گذشته مرز یک مفهوم سیاسی قراردادی موقت بود، اما امروز کاملا اثر خود را از دست داده و در بستر ارتباطات دیجیتال و الکترونیک مفهوم قابل قبولی ندارد.

وی افزود: مشهد به اعتبار حضور میلیونی زائران ظرفیت بسیار مناسبی برای ارتقای سطح روابط دارد؛ این ارتباطات و توسعه آن جز با ارتقای زیرساخت‌های مرتبط با آن امکان‌پذیر نیست؛ یکی از این زیرساخت‌ها پایگاه‌اینترنتی جهان‌شهر است.

ناصحی اضافه کرد: براساس رویکرد دوره ششم مدیریت شهری با عنوان مشهدالرضا جهانشهر برکت و کرامت و با تکیه دقیق بر جایگاه مشهد به عنوان شهری جهانی که سالانه ۳۰ میلیون نفر از این شهر زیارت می‌کنند، توسعه ارتباطات فرصت بسیار مهمی برای مدیریت شهری است.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد: از مدیریت شهری تقاضا کردیم زیرساخت‌های آن را مهیا کنند، بنابراین ۱۷ برنامه را برای توسعه روابط بین‌الملل شهرداری در نظر گرفتند، این اولین برنامه است که در روز ملی مشهد رونمایی شد.

وی ادامه داد: بنا داریم این زبان‌ها را توسعه دهیم و سایر کشور‌هایی که در اطراف ما حضور دارند بتوانند در بستر کاملا متحرک و به روز شده اطلاعات خود را برای مردم مشهد به اشتراک بگذارند و اطلاعات مشهد را دریافت کنند؛ امیدواریم با تداوم این رویکرد بتوانیم گام بسیار موثری برداریم تا مشهد به جایگاه اساسی خود بازگردانده شود و با احیای این روابط موجب توسعه همه‌جانبه در شهر مشهد با همکاری سایر دستگاه‌ها شویم.

چهار زبانه شدن پایگاه اینترنتی جهان‌شهر موجب افزایش ارتباطات بین المللی مشهد می‌شود

همچنین سر کنسول جمهوری اسلامی پاکستان در مشهد گفت: چهار زبانه شدن پایگاه اینترنتی جهان‌شهر موجب افزایش اشتراکات فرهنگی، خواهرخواندگی و دستیابی مشهد به افق‌های بالاتر می‌شود.

محمد شهریار اظهار کرد: تمرکز بر کار دیجیتال موجب می‌شود تا از فرصتی که مشهد برای اشتراک اطلاعات فراهم کرده استفاده کنیم و این موضوع در آینده نزدیک برای شهرما نیز کاربرد خواهد داشت.

وی افزود: چهارزبانه شدن پایگاه اینترنتی جهان شهر کار بزرگی است و به برکات زیاد منتهی خواهد شد.

سرکنسول جمهوری اسلامی پاکستان بیان کرد: چهار زبانه شدن پایگاه اینترنتی جهان شهر موجب افزایش اشتراکات فرهنگی، خواهرخواندگی و دستیابی مشهد به افق‌های بالاتر می‌شود.

همچنین، عبدالجابر انصار، سرکنسول‌ کشور افغانستان، در این مراسم با بیان اینکه فرمود‌ه‌ها همان چیز‌هایی بود که ما می‌خواستیم به زبان بیاوریم، اظهار کرد: امام خمینی(ره) فرمودند که اسلام مرز نمی‌شناسد. هر جایی مرز است، باید پل‌ بزنیم.

وی در ادامه با قدردانی از چهار دهه میهمان‌نوازی مردم ایران از مهاجران به‌ویژه در شهر مشهد، گفت: بار‌ها در صحبت‌هایم گفته‌ام اگر ما بخواهیم هرات و مشهد را خواهرخوانده بدانیم، بازهم فاصله‌ای ایجاد شده است و به‌نظرم هرات و مشهد خواهر دوقلو هستند. ما خیلی موارد مشترک داریم. باید در کنار یکدیگر این شهر‌ها را زیباتر بسازیم. نیاز است که صفحه جدیدی باز شود و این اقدام جدید شهرداری مشهد زمینه این گفتمان را مساعد می‌کند.

ماهر الوان، سرکنسول جمهوری عراق نیز در مراسم رونمایی از پایگاه اینترنتی ۴ زبانه جهان‌شهر، اظهار کرد: اشتراکات اقتصادی و دیپلماسی زیادی بین ایران و عراق وجود دارد و این برنامه فرصت مناسبی برای نمایش این اشتراکات است.

وی افزود: شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس را تسلیت عرض میکنم و امیدوارم در آینده روابط ما و اشتراکات بیشتر شود.

رونمایی از پایگاه اینترنتی ۴ زبانه جهانشهر 

همچنین سیدناصر نعمتی، مدیر مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل شهرداری مشهد، در مراسم رونمایی از پایگاه اینترنتی ۴ زبانه جهانشهر مشهد اظهار کرد: جهانشهر برکت و کرامت شعار دوره ششم مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر مشهد است و مرکز اطلاع‌رسانی و اموربین‌الملل شهرداری تلاش کرده است یکی از زمینه‌های تحقق آن را فراهم کند.

وی ادامه داد: فراهم آوردن بستر به‌اشتراک‌گذاری اخبار و اطلاعات شهری با خواهرخوانده‌های مشهد و سایر شهر‌های جهانی، گسترش و توسعه ارتباطات بین‌المللی شهر مشهد، تقویت جریان تولید محتوا به زبان‌های مختلف برای مشهد از اهداف مهم راه‌اندازی این پایگاه اینترنتی است.

مدیر مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل شهرداری مشهد اضافه کرد: در همین راستا پایگاه اینترنتی جهانشهر به آدرس news.mashhad.ir اخبار و محتوای خود را به چهار زبان فارسی، انگلیسی، عربی و روسی منتشر خواهد کرد که امروز به مناسبت روز دهم دی ماه فعالیت رسمی خود را آغاز می‌کند.

نعمتی افزود: معرفی شهر مشهد به زائران به زبان‌های مختلف و دسترسی بهتر آنان به اطلاعات مورد نیازشان از این شهر یکی از دیگر اهداف این پایگاه اینترنتی است.

وی تاکید کرد: تجربه‌های موفق مدیریت شهری در شهر‌های مختلف جهان، کلان شهر‌های ایران و تجربیات موفق پروژه‌های شهری مشهد در آینده به این پایگاه افزوده خواهد شد و در کنار آن‌ها درگاهی برای اتصال به تور مجازی شهر‌ها پیش بینی شده است.

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}