دومین تیم هلال احمر ایران به کشور ترکیه اعزام می‌شود + تصاویر بازداشت ۴ نفر به دلیل پخش تصاویر زلزله ترکیه آموزش مدارس برخی مناطق سیستان و بلوچستان فردا چهارشنبه (۱۹ بهمن ماه ۱۴۰۱) غیرحضوری شد توضیحات وزیر آموزش و پرورش درباره علت مسمومیت دانش‌آموزان در قم زلزله ۵.۱ ریشتری فیلیپین را لرزاند (۱۸ بهمن ماه ۱۴۰۱) طرح اصلاح قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی در شورای نگهبان تایید شد قتل فجیع مادر و برادر توسط جوان مشهدی بیش از ۱۴۰ هزار نفر در خراسان رضوی برای دریافت کارت هوشمند ملی مراجعه نکرده‌اند از امروز تا هفته آینده خراسان رضوی تحت تاثیر سامانه ناپایدار جوی | هوای مشهد همچنان ناسالم است (١٨بهمن ماه ١۴٠١) هوای کلانشهر مشهد برای دومین روز پیاپی آلوده است (۱۸ بهمن‌ماه ۱۴۰۱) مدارس استان قم در روز‌های ۱۸ و ۱۹ بهمن ماه ۱۴۰۱ تعطیل است؟ کاهش ۴ تا ۸ درجه‌ای دمای هوا در بیشتر مناطق کشور (۱۷ بهمن ماه ۱۴۰۱) ۵ قلوهای گنبدی خانه‌دار شدند + فیلم هلاکت ۲ شرور در درگیری پلیس ایرانشهر با اشرار مسلح ویدئو| لحظه بسیار هولناک و رعب‌آور از ریزش کامل ساختمان‌ها در ترکیه سوختگی ۴ نفر در کمپ اسکان زلزله‌زدگان خوی
خبر فوری

تعقیب و گریز باند خانوادگی تبهکاران در مشهد + عکس

  • کد خبر: ۱۴۶۸۸۹
  • ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۲
تعقیب و گریز باند خانوادگی تبهکاران در مشهد + عکس
اعضای باند خانوادگی تبهکاران سابقه‌دار که به منازل شهروندان دستبرد می‌زدند درحالی با عملیات تعقیب وگریز پلیس مشهد به دام افتادند که ویراژ‌های زن راننده در خیابان‌های یخ زده، صحنه‌های دلهره‌آوری را رقم زد و در همین حال شوهر او زیر رگبار گلوله‌های پلیس مشغول استعمال کریستال بود!

به گزارش شهرآرانیوز، همزمان با آغاز بارش‌های برف و کاهش شدید دما در مناطق شهری، طرح‌های ویژه امنیتی برای حفاظت از اموال شهروندان با دستورات سرهنگ احمد نگهبان (فرمانده انتظامی مشهد) به اجرا درآمد چرا که احتمال افزایش سرقت‌ها در شب‌های سرد برفی وجود داشت. به همین دلیل گشت‌های انتظامی محسوس و نامحسوس در برخی نقاط شهری تقویت شدند و به حفاظت شبانه از اموال مردم پرداختند. در این میان، چند گروه عملیاتی با هدایت مستقیم سرگرد محمدباقر بهرازفر (رئیس کلانتری سناباد مشهد) در مناطقی مستقر شدند که احتمال حضور سارقان در آن خیابان‌ها بیشتر بود. اگرچه سوز سرما خیابان‌ها را خالی از رهگذر کرده بود و تنها گاهی عبور آرام یک خودرو از خیابان‌های یخ زده سکوت شب را می‌شکست، اما نیرو‌های گشت همچنان مشغول انجام وظیفه بودند که ناگهان تردد شبانه دو خودروی پراید توجه ماموران را به خود جلب کرد. وجود دستمال کاغذی‌های خشک روی پلاک پراید ۱۱۱ که زنی رانندگی آن را به عهده داشت بسیار عجیب به نظر می‌رسید و چنین تصور می‌شد که تکه‌هایی از برف روی پلاک نشسته است، اما خشک بودن دستمال کاغذی‌ها در آن برف و بوران، از دید نیرو‌های پلیس مخفی نماند و آن‌ها درحالی خودروی مذکور را زیر نظر گرفتند که رفتار‌های راننده پراید نوک مدادی نیز بر ظن پلیس افزود و بر ارتباط بین سرنشینان دو خودرو مهر تایید زد. این گونه بود که چراغ گردان خودروی گشت، نور قرمز رنگ را در آسمان خیابان فلسطین ۲۶ نمایان کرد.

طولی نکشید که رانندگان دو خودروی پراید با مشاهده نیرو‌های انتظامی، پدال گاز را فشردند و به سمت میدان فردوسی گریختند. با فرار سرنشینان دو خودرو، بیسیم‌های پلیس نیز به صدا درآمد و تعقیب متهمان به سلسله مراتب فرماندهی گزارش شد. از سوی دیگر رانندگان خودرو‌ها به فرمان «ایست» هم توجهی نداشتند و همچنان به فرار ادامه می‌دادند تا این که در اطراف میدان فردوسی، پراید نوک مدادی از مقابل دیدگان نیرو‌های گشت محو شد و به سویی رفت که از دید ماموران پنهان ماند، اما آن‌ها به تعقیب پراید ۱۱۱ هاچ بک ادامه دادند که به طرف بولوار شهید قرنی در حرکت بود. زنی که رانندگی خودرو را به عهده داشت همچنان بر سرعت خودرو می‌افزود و صحنه‌های دلهره آوری را در خیابان‌های یخ زده رقم می‌زد.

هنگامی که زن جوان به طرف بولوار ابوطالب پیچید، نیرو‌های گشت کلانتری سناباد با شلیک چند تیر هوایی به وی اخطار «توقف» دادند، ولی او نه تنها توقف نکرد بلکه به وحشت آفرینی با ویراژ‌های ترسناک پرداخت. در این هنگام که خودروی تحت تعقیب وارد بزرگراه صدمتری شده بود، نیرو‌های انتظامی به ناچار لاستیک‌های پراید ۱۱۱ را هدف قرار دادند و چند گلوله شلیک کردند. این تیرباران‌ها در حالی شدت گرفت که مرد جوان سرنشین جلوی پراید زیر رگبار گلوله‌های پلیس در حال استعمال کریستال بود تا از خماری نجات یابد.

در این شرایط زن جوان خودرو را در خلاف جهت عبور خودرو‌ها به طرف میدان شهید فهمیده هدایت می‌کرد و پلیس نیز به شلیک ادامه می‌داد تا این که با اصابت ۴ گلوله به لاستیک‌های عقب و بدنه خودرو، اندکی از ویراژ‌های دلهره آور کاست و در همین حال گشت کمکی یکی دیگر از کلانتری‌های مشهد نیز به یاری افسران گشت کلانتری سناباد آمدند. راننده و سرنشین خودرو که دیگر راه گریز را بسته می‌دیدند ناگهان با رها کردن خودرو در بولوار توس، با پای پیاده به فرار خود ادامه دادند، اما نیرو‌های انتظامی با چند حرکت رزمی خود را در حالی به آن‌ها رساندند که شلیک چند تیر هوایی آن‌ها را در جای خود میخکوب کرده بود. گزارش اختصاصی روزنامه خراسان حاکی است، وقتی حلقه‌های قانون بر دستان زن و مرد جوان گره خورد، آن‌ها به طرف خودروی پراید حرکت کردند که بر اثر اصابت گلوله شیشه عقب آن نیز شکسته شده بود، اما ناگهان پلیس با صحنه عجیبی روبه رو شد. کودک ۶ ماهه‌ای در صندلی عقب قرار داشت بود و از شدت گریه، نفس نفس می‌زد! ماموران گشت بلافاصله کودک را در آغوش گرفتند و سعی کردند او را آرام کنند. در این هنگام، زن جوان مدعی شد، مرد دستگیر شده شوهرش است و کودک مذکور هم حاصل ازدواج آن هاست. آلات و ادوات استعمال مواد مخدر درون پراید نیز مشخص کرد که مرد جوان به کریستال اعتیاد دارد و بنا به اعتراف همسرش هنگام تعقیب و گریز و زیر رگبار گلوله هم در حال مصرف کریستال بوده است.

تعقیب و گریز باند خانوادگی تبهکاران در مشهد + عکس

با انتقال این زوج جوان به مقر انتظامی، بازجویی‌های تخصصی در این باره آغاز و مشخص شد که سرنشینان پراید نوک مدادی نیز از همدستان این باند تبهکاری بوده اند. زن ۳۰ ساله که رانندگی خودرو را به عهده داشت در بازجویی‌های تخصصی گفت: من با سپردن وثیقه ۱.۵ میلیارد تومانی به دادسرا آزاد شده بودم که تصمیم گرفتیم به منزلی در خیابان فلسطین دستبرد بزنیم. ابتدا مقادیری از لوازم را حمل کردیم، اما وقتی دوباره برای سرقت لوازم باقی مانده به محل آمدیم تازه متوجه شدیم که بنزین خودرو رو به پایان است و احتمال دارد در مسیر بنزین تمام کنیم به همین دلیل با برادرم تماس گرفتم و از او خواستم به خیابان فلسطین بیاید. او هم به همراه یکی دیگر از نزدیکان مان و با خودروی پراید نوک مدادی به محل قرار آمد تا بقیه لوازم باقی مانده را نیز با خودروی آن‌ها حمل کنیم، ولی ناگهان پلیس از راه رسید و به ناچار از آن جا فرار کردیم.

در پی اعترافات این زوج جوان، بلافاصله نیرو‌های انتظامی با کسب مجوز‌های قضایی از قاضی بهشتی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) عملیات دستگیری متهمان فراری و بازرسی از مخفیگاه آنان را در دستور کار قرار دادند و در چند عملیات ضربتی به سرپرستی ستوان فولادی (رئیس دایره تجسس) موفق شدند دو پراید سوار مذکور را نیز دستگیر کنند. در بازرسی از مخفیگاه سارقان سابقه دار، اموال سرقتی زیادی کشف شد که حکایت از چندین ماه فعالیت‌های اعضای باند تبهکاران داشت. در بازرسی‌های بیشتر علاوه بر لوازم منزل و قطعات خودرو، تعدادی دوچرخه نیز کشف شد که اعضای این باند تبهکاری به سرکردگی زن جوان از پارکینگ‌های منازل سرقت کرده بودند. همچنین با کشف ۱۶ لیتر مشروبات الکلی و بیش از ۵۰ گرم مواد مخدر صنعتی از نوع شیشه و کریستال مشخص شد که تبهکاران مذکور در امر خرید و فروش مواد مخدر و توزیع مشروبات الکلی هم فعالیت دارند. درحالی که تحقیقات با نظارت رئیس کلانتری سناباد ادامه داشت، پسر بچه ۶ ماهه با دستور مقام قضایی به مادربزرگش تحویل داده شد و پرونده ۴ عضو خانوادگی باند تبهکاران در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد مورد رسیدگی‌های قضایی قرار گرفت.

منبع: خراسان

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
تست آنلاین کرونا
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}