نمایندگان ویژه روسیه و پاکستان درباره آینده افغانستان گفت‌وگو کردند تیر‌های مشقی پارلمان اروپا! امیر کویت استعفای دولت را پذیرفت نمازگزاران جمعه اهانت به ساحت مقدس قرآن‌کریم را محکوم می‌کنند ورود دادستانی تهران به پرونده فروش لنز‌های تقلبی| تلاش‌ها برای شناسایی متهم اصلی ادامه دارد مسکو: تامین سلاح اوکراین نشانه دخالت مستقیم غرب در درگیری است تمام مددجویان روستایی کمیته امداد تا پایان سال ۱۴۰۲ خانه‌دار می‌شوند مستندات دزدی‌های خاندان پهلوی به‌روایت منابع غربی آخرین وضعیت تربت‌جام پس از بحران سرما| ۱۰ هزار وسایل گرمایشی به‌دست مردم نرسید پاسخ آمریکا به تاثیر تحریم‌ها بر روابط تجاری ایران-عراق وزیر کشور: مشکل بزرگ برخی بازداشت‌شدگان اغتشاشات، قطع ارتباط با معنویت و خدا بود مبارزه با شرکت‌های بازاریابی غیرمجاز در تهران، خراسان‌رضوی و گیلان| ۱۲۶ نفر دستگیر شدند واکنش عضو دفتر نشر آثار رهبر انقلاب به استفاده برخی از واژه «بانوی اول» درخواست امارات، ژاپن و فرانسه برای برگزاری نشست شورای امنیت با موضوع افغانستان معاون نماینده سازمان ملل در افغانستان هتک حرمت به قرآن را محکوم کرد مردم قندهار پرچم سوئد را آتش زدند + فیلم وحشت «پمپئو» از انتقام ایران| پمپئو: دیگر زندگی عادی ندارم قطعنامه جدید مجلس نمایندگان آمریکا درباره وقایع اخیر ایران+ جزئیات سردار رادان در نیشابور: بخشی از دغدغه‌های حوزه امنیت مردم تا عید نوروز کاهش می‌یابد رئیس‌جمهور: اهانت به قرآن در اروپا ضدآزادی بیان است| نمازگزاران واقعی اهل فساد و پارتی‌بازی نیستند+ فیلم
خبر فوری
رئیسی: دستگاه‌ها آماده جذب نخبگان هستند| بیش از ۹۰ درصد داروها تولید داخل است+ فیلم
رئیس‌جمهور گفت: دانشمندان ما در بخش سلامت و درمان علاوه بر آنکه در آزمون بزرگ صیانت از جان مردم در برابر شیوع کرونا خوش درخشیدند، در زمینه تولید واکسن کرونا افتخارآفرینی کرده و ایران را از واردکننده واکسن کرونا به صادرکننده واکسن تبدیل کردند.

به گزارش شهرآرانیوز، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز دوشنبه در بیست و هشتمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رجب گفت: این نشستی نمادین برای قدردانی از خدمتگزاران بخش سلامت و درمان است و بنده صمیمانه سپاسگزار همه فعالان این بخش هستم.

رئیس‌جمهور افزود: دانشمندان و پژوهشگران ما در بخش سلامت و درمان علاوه بر آنکه در آزمون بزرگ صیانت از جان مردم در برابر شیوع کرونا خوش درخشیدند، در زمینه تولید واکسن کرونا نیز افتخارآفرینی کرده و ایران را از واردکننده واکسن کرونا به صادرکننده واکسن تبدیل کردند و مردم ایران قدردان این زحمات خدمتگزاران عرصه سلامت هستند.

آیت‌الله رئیسی اظهار داشت: امروز به لطف تلاش‌های محققان و فعالان عرصه سلامت و درمان بیش از ۹۰ درصد دارو‌های مورد نیاز کشور و بخش عمده‌ای از تجهیزات پزشکی از جمله تجهیزات پیچیده اتاق عمل در شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی با کسب استاندارد‌های جهانی تولید و تجاری‌سازی شده و کاملا با تولیدات کشور‌های پیشرفته قابل رقابت هستند.

ایده‌پردازی در دانشگا‌ها باید مورد تشویق قرار گیرد

رئیس‌جمهور این دستاورد‌ها را محصول دانشگاه و تلاش اساتید، پژوهشگران و ایده‌پردازان دلسوز کشور دانست و تصریح کرد: این محققان باید تشویق شوند تا ایده‌های خود را تبدیل به محصول کنند. امروز باید ایده‌پردازی در دانشگاه مورد تشویق قرار گیرد.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه برگزاری این جشنواره جلوه‌ای از تشویق خدمتگزاران عرصه سلامت و درمان است، اما این همه کار نیست، خاطرنشان کرد: این یک نشست نمادین است و به دنبال آن باید حمایت مالی، حقوقی و علمی در همه عرصه‌ها از یک پژوهشگر و محقق و کسی که دانایی را به توانایی ضمیمه می‌کند، انجام شود.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه همه نخبگان و پژوهشگران باید احساس کنند که مورد حمایت عملی هستند، گفت: یکی از اولین و مهم‌ترین مصادیق حمایت از نخبگان فراهم کردن فرصت شغلی متناسب با شأن نخبگان است.

تعداد زیادی از نخبگان در دولت مردمی جذب دستگاه‌های اجرایی شدند

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه در زمان سپری شده از دولت مردمی به لطف خدا توانسته‌ایم با مدیریت بنیاد نخبگان، تعداد زیادی از نخبگان کشور را در دستگاه‌های اجرایی جذب کنیم، افزود: این منتی بر نخبگان کشور نیست بلکه افتخاری برای دستگاه‌ها است که نخبگان را جذب کنند و امروز اینجا عرض می‌کنم که همه دستگاه‌ها در کشور برای جذب نخبگان آمادگی کامل دارند و از جذب نخبگان استقبال می‌کنند.

رئیس‌جمهور در ادامه ارتباط صنعت با دانشگاه را مورد تأکید قرار داد و گفت: اگر در نظریه‌پردازی، پژوهش‌ها و پایان‌نامه‌ها نیاز و مسایل کشور دیده نشود، حتی اگر حائز نمره قبولی باشد و در مقالات معتبر علمی نیز منتشر شود، آنچنان که باید و شاید مؤثر نبوده است.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه پژوهشگران و محققان ما باید نظام مسایل کشور را بشناسند و سمت و سوی تحقیقاتشان در این راستا باشد، تصریح کرد: امروز با تلاش اساتید و پژوهشگران در دانشگاه‌های علوم پزشکی، مرجعیت علمی برای کشورمان در این زمینه ایجاد شده، اما نکته مهم‌تر حفظ و ارتقای این جایگاه است. از جمله تأکیدات بنده در دولت به وزرا از جمله وزیر بهداشت همواره این نکته بوده است که سرمایه‌گذاری در کنار افزایش بهره‌وری را به شکل توأمان مورد توجه قرار دهند.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه معتقدیم هرگونه هزینه در این عرصه‌ها سرمایه‌گذاری برای کشور است، تصریح کرد: البته روسای دانشگاه‌ها و مسئولان مربوطه باید برای افزایش بهره‌وری در کنار ارتقای سطح علمی پژوهش‌ها تلاش کنند.

وی در ادامه فعالیت ۱۰۱ هزار استاد دانشگاه در مراکز علمی و دانشگاهی را سرمایه‌ای ارزشمند برای کشور دانست و گفت: وجود این عزیزان باید موجب ارتقای علم و فناوری و افزایش تولیدات دانش‌بنیان و فناوری‌پایه باشد که فعالیت پارک‌های علم و فناوری در نقاط مختلف کشور جلوه‌هایی از آن بوده و موجب خرسندی است.

آیت‌الله رئیسی در ادامه با اشاره به برپایی نمایشگاه محصولات علمی و فناوری کشور و بازدید میهمانان خارجی از این نمایشگاه و نیز تمجید و استقبال آنان از دستاورد‌های متخصصین ایرانی گفت: در اجلاس اخیر بانوان تأثیرگذار و در جریان بازدید شرکت‌کنندگان آن از این نمایشگاه، توانمندی بانوان ایرانی بسیار مورد توجه قرار گرفت و تمجید و تحسین بازدیدکنندگان را در پی داشت.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود در این همایش توجه به معیشت و سلامت را از محوری‌ترین برنامه‌های دولت عنوان کرد و اظهار داشت: برغم برخی تنگناها، دولت با همکاری مجلس تلاش کرده است سلامت مردم را به گونه‌ای در اولویت‌های بودجه قرار دهد که مردم در این زمینه دچار مشکل نشوند.

آیت‌الله رئیسی در ادامه با بیان اینکه راه طی نشده بسیار است و برغم همه این پیشرفت‌ها و دستاورد‌های ارزشمند نباید به وضع موجود قانع شد، تصریح کرد: کشور ما همچنان به حضور متخصصین در بخش‌های مختلف نیازمند است و همچنین باید شهرستان‌های ما نیز همانند مراکز استان‌ها از وجود آن‌ها بهره‌مند باشند.

رئیس‌جمهور در ادامه با بیان اینکه امروز دستاورد‌های پزشکان و متخصصان ما در حوزه بهداشت و درمان پشتوانه ارزشمندی برای اقدامات علمی و فناوری پایه است، تصریح کرد: امروز از گوشه و کنار دنیا می‌شنویم که به این پیشرفت‌ها توجه دارند چرا که دستاورد‌های متخصصان ما برای دیگر نقاط دنیا نیز قابل استفاده است.

امروز استفاده از خدمات سلامت ایران از کشور‌های اروپایی بهتر و به‌صرفه‌تر است

آیت‌الله رئیسی با تاکید بر اینکه امروز رسماً اعلام می‌کنم که استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی جمهوری اسلامی ایران از کشور‌های اروپایی بهتر و به صرفه‌تر است، اظهار داشت: این ادراک با سخنرانی و حرف ایجاد نشده بلکه با اقدام و عمل پدید آمده است و امروز مردم حداقل ۱۵ کشور همسایه در قالب گردشگری سلامت از خدمات متخصصان، پزشکان و کادر درمان ما بهره می‌برند و مبلغ دستاورد‌های پزشکی ایران نیز هستند. این جایگاه با کیفیت را باید با تلاش مضاعف ارتقا داد و مردم را از نتایج آن بهره‌مند ساخت؛ این نوع گره‌گشایی از زندگی مردم جایگاه بسیار ارزشمندی دارد.

رئیس‌جمهور در بخش پایانی سخنانش خاطرنشان کرد: امیدواریم این تجلیل و کرامت از پژوهشگران بتواند در جهت ترغیب اساتید، پژوهشگران و سایر فعالین حوزه سلامت مؤثر باشد.

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}