خبر ویژه

اجرای طرح شهر بدون دخانیات در مشهد

  • کد خبر: ۱۴۷۱۰
  • ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
 مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: مشهد و قم از سوی سازمان جهانی بهداشت به عنوان دو شهر پایلوت برای اجرای طرح شهر بدون دخانیات انتخاب شدند.

به گزارش شهرآرانیوز،  علی اصغر حسنی،  با اشاره به اینکه کمیته کشوری در حال پیگیری این طرح در دو شهر قم و مشهد است، خاطر نشان کرد: پیش از انتخاب شهر مشهد به عنوان شهر بدون دخانیات از سوی سازمان جهانی بهداشت، اقداماتی در جهت کنترل مصرف دخانیات در این شهر آغاز شده که همچنان نیز ادامه دارد.

 

وی با بیان اینکه در راستای انتخاب مشهد به عنوان شهر بدون دخانیات درآینده میزبان نماینده سازمان جهانی بهداشت برای اجرای گسترده این طرح خواهیم بود، تصریح کرد: قبل از انتخاب شهر مشهد، مسئولان مرکز بهداشت استان به همراه نیرو‌های قضایی و انتظامی برای برخورد با مصرف دخانیات در ملاعام و محیط‌های عمومی تلاش کرده اند.

 

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: ساماندهی مراکز عرضه دخانیات تا هر سوپر مارکتی اقدام به فروش سیگار نکند و در شهر مراکز محدودی برای عرضه وجود داشته باشد یکی از اقدامات کنترلی در این زمینه است.

 

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه جمع آوری قلیان و کافه قلیان‌ها از سطح شهر و جلوگیری از استعمال دخانیات در محیط‌های عمومی به ویژه پارک‌ها از دیگر اقدامات این طرح است، گفت: اقدامات مبارزه با عرضه بی رویه دخانیات و آگاه سازی مردم در خصوص مضرات مصرف دخانیات ادامه دار خواهد بود.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}