همایش خیرین نیک‌اندیش رضوی در مشهد برگزار می‌شود عدم توجه به مدیریت شهری و روستایی در برنامه هفتم توسعه | کارگروه ارائه پیشنهادات اصلاحی برنامه هفتم توسعه ایجاد می‌شود بهره‌مندی بیش از ۱۰۰۰ نفر از نیروهای خدمات شهری از سفره کرامت رضوی نگاهی به تاریخ تشکیل مجلس شورای اسلامی و راهیابی منتخبان مردمی به آن | مشهد و نخستین نمایندگانش سرپرست سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد منصوب شد ۴۵ پروژه عمرانی شهرداری مشهد در سال ۱۴۰۱ به اتمام رسید + فیلم طرح تفصیلی توس تا پایان شهریور نهایی می‌شود شهرداری مشهد ۳ درمانگاه جدید در حاشیه شهر می‌سازد بررسی وضعیت مقابله با ساختمان‌های نا ایمن مشهد | معرفی ساختمان‌های ناایمن، حق مردم است متکدیان مانع ساخت ۳۲ زمین ورزشی در مشهد شهروند خبرنگار | درخواست نصب نیمکت و سایبان برای ایستگاه تاکسی بلوار فرامرز در مشهد فرماندار مشهد: بدنبال استفاده از ظرفیت کوهستان پارک هستیم | بیمارستان مهرگان مجوز یکساله دارد + فیلم شهروند خبرنگار | گلایه از وضعیت پارک در مجتمع های مسکونی پانصد‌دستگاه و ششصد‌دستگاه مشهد + پاسخ بیش از ۹ هزار نفر در برنامه‌های دهه حماسه ایران اسلامی شرکت کردند کاشت رایگان نهال مقابل منازل شهروندان معاون شهردار مشهد: بیش از ۳.۵ میلیون بوته گل زینت‌بخش تابستان مشهد می‌شود بهره برداری کامل تقاطع آزادگان مشهد در شهریور ماه ۱۴۰۲ حاشیه‌نشینی در گذر زمان
خبر فوری

رئیس کمیسیون ویژه بانوان و خانواده شورای اسلامی مشهد: ساختار‌های متناسب با زنان باید در شهرداری‌های کشور شکل گیرد

  • کد خبر: ۱۴۸۵۱۸
  • ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۴
رئیس کمیسیون ویژه بانوان و خانواده شورای اسلامی مشهد: ساختار‌های متناسب با زنان باید در شهرداری‌های کشور شکل گیرد
رئیس کمیسیون ویژه بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر مشهد گفت: توسعه زیرساخت بانوان در جلسه کمیسیون عمران را درخواست کردیم تا ردیف توسعه زیرساخت بانوان ایجاد شود. این موارد جز کار‌هایی است که‌ وظیفه ماست.

به گزارش شهرآرانیوز، فاطمه سلیمی در دومین اجلاس بانوان عضو شورای اسلامی شهر‌های کشورکه امروز ۱۳ بهمن ماه در شهر مشهد در حال برگزاری است، اظهار کرد: من در چهار معاونت شهرداری کار کردم و به واسطه این فعالیت‌ها وجود خلا در حوزه زنان را حس کردم لذا در بدو ورود به شورای شهر، کمیسیون بانوان را ایجاد کردم، زیرا بیش از ۵۰ درصد جمعیت جامعه را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.

به گفته وی، ساختار‌های متناسب با زنان باید در شهرداری‌های کشور شکل گیرد و بودجه متناسب با آن‌ها را نیز درنظر بگیریم.

وی افزود: گفتمان به معنای تعالی زیست پذیر شهر برای زنان و خانواده است. حوزه بانوان و خانواده باید همه معاونت‌ها ضریب نسبت داشته باشند، زیرا ما در گذشته فضا و اندرونی خود را داشتیم، اما امروزه نداریم و این امر باید در سرانه شهری دیده شود. برش بودجه در بخش ساختار، برنامه و بودجه با همراهی خانم قاسم پور برای اولین بار در کشور ایجاد شده است و برنامه شهرداری‌ها که چهار ساله نوشته می‌شود توجه ویژه داشت.

رئیس کمیسیون بانوان ادامه داد: نکته بعدی در سخت‌افزار‌ها است یعنی توسعه زیرساخت بانوان در جلسه کمیسیون عمران را درخواست کردیم تا ردیف توسعه زیرساخت بانوان ایجاد شود. این موارد جزو کار‌های است که‌ وظیفه ماست.

وی با اشاره به حضور خیرین در همه صحنه‌ها گفت: توسعه زیرساخت و بازار تخصصی عفاف و حجاب مراکز رویش از دیگر اقداماتی است که در شهر مشهد انجام شد. در حوزه نرم که گفتمان است برنامه ماتریس مخاطب زنان را تشکیل و قرار است، ماتریس زنان برای زنان، جوانان و ... برنامه‌هایی خواهیم داشت. همچنین طرح باهم برای زوجین صدای پای زندگی برای زنان باردار و‌... در حال برگزاری است.

سلیمی خاطرنشان کرد: در نشست بانوان عضو شورا‌های اسلامی شهر‌های کشور، ۶۰ نفر از بانوان شرکت خواهند داشت و امیدواریم که بتوانیم دستاورد‌های سازنده‌ای را در حوزه‌های ماموریتی بانوان و خانواده کسب کنیم.

برای اجرایی شدن اقدامات حوزه زنان وخانواده به ساختار متناسب نیاز داریم

همچنین در این اجلاس، فاطمه قاسم‌پور رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی گفت: برای اجرایی شدن اقدامات حوزه زنان وخانواده به ساختار متناسب نیاز داریم و الگو‌های استفاده شده باید بازاندیشی شود.

وی اظهار کرد: خوشبختانه شهردای‌ها از نهاد خدماتی در حال فاصله گرفتن هستند و به عنوان نهاد اجتماعی مطرح می‌شوند.

وی افزود:همه خواهران در شهر‌های مختلف تجاربی در حوزه بانوان دارند و شهرداری تهران می‌تواند در این زمینه کمک کند. ما باید وارد مرحله‌ای شویم که تمام اقدامات با رویکرد بازاندیشی و آسیب شناسی مجدد مورد بررسی قرار بگیرد.

رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای اجرایی شدن اقدامات حوزه زنان وخانواده به ساختار متناسب نیاز داریم و الگو‌های استفاده شده باید بازاندیشی شود. همچنین در حوزه دختران و زنان در معرض آسیب نیز باید گفتگو‌هایی انجام شود و با تعامل موثر باید به دنبال این باشیم که طی دو سال و نیم خدمت به اقدام مشترک برسیم.

 

 

 

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
تست آنلاین کرونا
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}