خبر فوری
معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خراسان رضوی خبر داد؛

ثبت ۲۹ هزارمشاوره ژنیتک در شش ماه نخست سال

  • کد خبر: ۱۴۸۷۳
  • ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
ثبت ۲۹ هزارمشاوره ژنیتک در شش ماه نخست سال
معاون امور توسعه و پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: در ۶ ماه اول سال جاری ۲۹ هزار و ۲۰۰ نفر در ۲۰ مرکز تحت پوشش مشاوره ژنتیک قرارگرفتند.
به گزارش شهرآرا نیوز، حسین تنها طلب با اعلام این خبر، اظهارداشت:در این مشاوره‌ها ۱۹۱ مورد به علت وجود معلولیت در جنین منجر به ختم بارداری شد.
وی ادامه داد: شناسایی اختلالات ژنتیک در افراد تحت پوشش بهزیستی از جمله موضوعاتی است که در معاونت توسعه و پیشگیری بهزیستی پیگیری می‌شود در همین راستا از ابتدای سال تاکنون ۲ هزار پرونده بررسی و افراد دارای اختلال ژنتیک به مراکز مربوطه جهت مشاوره رایگان معرفی شده اند.
وی افزود: برنامه مشاوره ژنتیک برای افراد جدید به کمیسیون علمی توانبخشی سازمان و افراد دارای اختلال اکتسابی به مراکز مشاوره ژنتیک معرفی شده اند.
وی تصریح کرد:یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان هزینه انجام آزمایش ژنتیک در ۶ ماه اول سال جاری است که از سوی بهزیستی خراسان رضوی تامین اعتبار شده است و خانواده‌ها به صورت رایگان از مشاوره و آزمایش‌های ژنتیک بهره‌مند شده اند.
معاون امور توسعه و پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان رضوی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه‌های بهزیستی با علوم پزشکی و کمیته امداد گفت:با مرکز بهداشت استان و دانشگاه علوم پزشکی مشهد در راستای اجرای ماده ۷۵ قانون ششم توسعه و انجام غربالگری و مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج برای زوج‌های در شرف ازدواج تفاهم نامه‌ای منعقد شد. همچنین به منظور هزینه کرد اعتبارات برای آزمایش تخصصی ژنتیک تفاهم نامه‌ای با کمیته امداد امام خمینی به امضا رسید.
وی بیان کرد: برگزاری سمینار ماهانه آموزشی برای پزشکان مشاوره ژنتیک خراسان رضوی و برگزاری دوره کارورزی در تحت عنوان کارورز پزشک در شهرستان مشهد برای تاسیس مراکز مشاوره ژنتیک از دیگر فعالیت‌هایی است که از ابتدای سال جاری در معاونت پیشگیری صورت گرفته است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
نظرسنجی
دوست دارید به چه محتوایی در سایت شهرآرانیوز بیشتر پرداخته شود؟
فرهنگی، هنری
اقتصادی
ورزشی
اجتماعی
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}