خبر ویژه
مدیر بیمارستان روانپزشکی ابن سینا از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: برای بیماران روانی که نیاز به خدمات مستمر درمانی دارند تیم درمانی برای معاینه، تحویل دارو و اقدامات مددکاری از این مرکز به منزل بیمار اعزام می‌شود.

به گزارش شهرآرانیوز، دکتر مهری، با اشاره به اینکه اعزام تیم پزشکی به منازل بیماران روان به صورت هفتگی انجام می‌شود، خاطر نشان کرد: بیمارانی که مشمول دریافت این خدمت هستند، توسط پزشکان مورد ارزیابی قرار گرفته اند و به دلیل شدت بیماری نیاز به پیگیری‌های مستمر دارند.

وی ضمن بیان اینکه برای ویزیت خانگی بیماران، رضایت خانواده و نشانی دقیق منزل برای اعزام تیم درمانی ضروری است، بیان کرد: َروانشناس، مددکار و پرستار، اعضای تیم ویزیت خانگی را تشکیل می‌دهند که هر کدام مسئولیت به خصوصی دارند.

مدیر آموزشی پژوهشی و درمانی ابن سینا با بیان اینکه ویزیت خانگی با هماهنگی قبلی و به صورت مستمر در یک سال انجام می‌شود، عنوان کرد: در دوره اول هر دو هفته یکبار و به مرور با توجه به شرایط بیمار زمان معاینات تغییر می‌کند.

دکتر مهری با اشاره به اینکه مددکاری و باز توانی برای برگشت بیمار به جامعه از دیگر اقدامات این تیم درمانی است، گفت: پرستار تیم نیز نحوه مصرف دارو‌ها وبررسی علائم حیاتی بیمار را به خانواده آموزش می‌دهد.

وی بیان کرد: باتوجه به اینکه ارائه خدمات درمانی در منزل قدمت طولانی دارد، بیماران زیادی از این خدمات استفاده کرده اند که این آمار در شش ماه نخست سال جاری برای ۴۵ بیمار و در سه ماه فصل پاییز نیز ۲۳ بیمار است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
علم و فناوری 13981106125849

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}