فاطمه حمامی، هنرمند معلول که با رونالدو دیدار کرد، کیست؟ + بیوگرافی دادگستری خراسان رضوی: متهمان پرونده آزار معلول ذهنی در مشهد بازداشت شدند بیش از ۱۷ هزار ناشنوا در خراسان رضوی زندگی می‌کنند همه خانوار‌های دارای ۲ عضو معلول صاحب خانه خواهند شد آیا کریستیانو رونالدو در تهران با دختر هنرمند معلول دیدار می‌کند؟ خدمت رسانی مواکب به معلولان در ایام پایانی صفر افزایش مستمری معلولان بهزیستی؛ آیا معوقات سال جاری هم پرداخت خواهد شد؟ واکنش بهزیستی خراسان رضوی به انتشار ویدیوی آزار و اذیت معلولان در مرکز "نیکان" مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی افزایش می‌یابد (۲۰ شهریور ۱۴۰۲) واردات خودروی خارجی توسط معلولان شایعه است صدور قرار جلب به دادرسی مقصران حادثه مرکز نگهداری از معلولان نیلوفران آبی (۲۰ شهریور ۱۴۰۲) ارجاع پرونده یک مرکز متخلف نگهداری معلولان ذهنی در مشهد به دستگاه قضائی داستان آن تصادف لعنتی «دیستروفی عضلانی» چیست؟ | آشنایی با یکی از مهیب ترین معلولیت های پیشرفته جسمی حرکتی در جهان فعالیت ۲۲۴ مرکز خیریه رسمی در خراسان رضوی تحصیل پر مشقت افراد دارای معلولیت؛ از نبود سرویس تا گرانی وسایل آموزشی واریز مستمری ماده۲۷ ویژه معلولان | مستمری معیشتی ماده۲۷ معلولان به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟ کمک هزینه بهداشتی معلولان سراسر کشور واریز شد (۱۱ شهریور ۱۴۰۲) شرایط دریافت کمک بلاعوض مسکن مددجویان بهزیستی اعلام شد تأمین گسترده «اندام مصنوعی» در خراسان رضوی | ثبت‌نام ۱۰هزار معلول نخاعی برای پوشینه
خبر فوری

۵ هزار معلول عضو بهزیستی در کارگاه‌های تولیدی فعالیت می‌کنند

  • کد خبر: ۱۵۲۱۲۴
  • ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۹
۵ هزار معلول عضو بهزیستی در کارگاه‌های تولیدی فعالیت می‌کنند
مدیرکل دفتر امور توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی کشور‌ گفت: ۱۳۱ کارگاه تولیدی و حمایتی تحت نظر بهزیستی در کشور فعالیت می‌کنند که ۵ هزار و ۵۰۰ نفر در این کارگاه‌ها مشغول به کار هستند.

رامین رضایی با اعلام این خبر به شهرآرانیوز گفت: معلولان در این کارگاه‌ها شاغل نیستند، بلکه کارگاه‌هایی هستند که معلولان تحت قوانین بهزیستی در آنجا به کارهای تولیدی می‌پردازند. افراد دارای معلولیت آنجا به‌دلیل اینکه قابلیت‌ها و توانایی‌هایی کافی برای تولید شغل ندارند، در کنار برخی افراد توانمند فعالیت می‌کنند و فعالیت‌های مهارتی را یاد می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: در این کارگاه‌ها در ابتدا ۲۰درصد پول توجیبی یارانه به افراد دارای معلولیت داده می‌شود و در مراحل بعد که آن‌ها توانمندتر می‌شوند، درصد این پول توجیبی افزایش پیدا می‌کند. بخشی از تولیدات که از محل فروش محصولات کارگاه است نیز به صاحبان امتیاز کارگاه تولیدی اختصاص می‌یابد.

مدیرکل دفتر امور توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی کشور‌ گفت: ۱۶ مرکز حمایت شغلی نیز داریم. افرادی که مهارت‌هایی را کسب کردند، از طریق این مهارت‌ها در این مراکز مشغول به کار خواهند شد. در واقع این مراکز، مرکز کاریابی معلولان هستند. افرادی که توانایی دارند، از طریق این مراکز به کار گمارده می‌شوند و حمایت‌های شغلی به صورت بازدیدهای دوره‌ای اتفاق می‌افتد.

رضایی درباره فعالیت مراکز روزانه توانبخشی و توانپزشکی گفت: ۸۹۲ مرکز روزانه داریم که در زمینه معلولان جسمی‌حرکتی، ذهنی، اتیسم، روانی مزمن، شنوایی، گفتار و بینایی فعالیت روزانه انجام می‌دهند که در این بخش تاکنون ۳۶ هزار و ۳۵۸ نفر از این مراکز خدمات دریافت می‌کنند.

رضایی‌ یادآور شد: در کنار مراکز توانبخشی روزانه، مراکز حرفه‌آموزی داریم که ۳۹۶ مرکز در این زمینه فعالیت می‌کنند که به امور حرفه‌ای معلولان بالای ۱۴ سال می‌پردازند. ۱۵ هزار و ۴۷۰ نفر مددجو در این بخش خدمات می‌گیرند، اما این امر به این مفهوم نیست که تعداد آن‌ها دائم‌ همین رقم است؛ چراکه ورودی دارند و بعد از دریافت آموزش از مرکز، خارج می‌شوند.

 

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}