خبر ویژه
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اجرای پویش ملی مبارزه با سرطان امروز در مناطق زیر پوشش دانشگاه خبر داد.

به گزارش شهرآرانیوز، دکتر مهدی قلیان اظهار کرد: این پویش از یکم تا هفتم بهمن ماه به منظور گسترش اطلاع رسانی، افزایش آگاهی و جلب مشارکت مردم در خصوص قابل پیشگیری بودن سرطان، اصلاح باور‌های نادرست مردم در خصوص سرطان از جمله درمان ناپذیر بودن آن، جلب مشارکت سیاستگذاران و مجریان سلامت درون و برون بخشی در کنترل عوامل خطر سرطان، اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه سرطان‌های معده، پوست، پستان، مری و کولون (روده بزرگ) از شایع‌ترین سرطان‌های استان خراسان رضوی به شمار می‌رود خاطر نشان کرد: با اصلاح شیوه زندگی می‌توان تا ۴۰ درصد از بروز سرطان‌ها پیشگیری نمود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، پرهیز از مصرف دخانیات، حفظ وزن در حالت طبیعی، تغذیه سالم، فعالیت بدنی منظم، حفاظت پوست از تابش مستقیم آفتاب را از مهمترین اقدامات پیشگیری از سرطان عنوان کرد.

وی گفت: درحال حاضر با اقدامات انجام شده به ویژه در سال‌های اخیر، امکان تشخیص زودرس سرطان‌های شایع در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت ایجاد شده است و افراد در کلیه مناطق روستایی و شهری می‌توانند با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت که در نزدیکی محل سکونت شان وجود دارد از خدمات تشخیصی و غربالگری بهره‌مند گردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}