‌فرماندار مشهد: خدمات‌رسانی مراکز اقامتی مشهد به زائران به خوبی در حال انجام است تایید تعلیق عضو شورای اسلامی شهر مشهد مشهد در انتظار نور آماده‌سازی حدود ۷۰۰ هزار فضای اسکان برای زائران در مشهد + فیلم تکمیل ظرفیت ۵۶ درصد از اسکان مشهد آغاز خدمات اتوبوس دوطبقه گردشگری در کوه پارک مشهد تمهیدات آتش‌نشانی مشهد برای لحظه تحویل سال ۱۴۰۲ اعلام شد دعوت شورای اسلامی شهر مشهد از عموم مردم انقلابی و زائران بارگاه منور رضوی، برای حضور در سخنرانی نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی صدای پای یار | مشهد در آستانه میزبانی از مراد در بهار ۱۴۰۲ + فیلم سفر بیش از ۲ میلیون زائر به خراسان رضوی صدور هشدار زرد از سوی هواشناسی خراسان رضوی تدارک ۷۰۰ هزار ظرفیت اقامت برای زائران نوروزی در خراسان رضوی امسال در گردشگری خراسان رضوی ۹۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری شد جابه‌جایی حدود ۱۲۰ هزار نفر از طریق اتوبوس‌های قرار زیارت به حرم مطهر در سال ۱۴۰۱ + فیلم آیت‌الله علم‌الهدی: سخنرانی نوروزی رهبر معظم انقلاب، نقشه راه یک‌ساله کشور است‌+ ویدئو باغ پرندگان مشهد مهر و موم شد ورود بیش از ۹۰ درصد زائران به مشهد از طریق حمل و نقل جاده ای (۲۸ اسفندماه ۱۴۰۱) تشدید نظارت‌های بهداشتی بر رستوران‌های اطراف حرم مطهر در مشهد برپایی ایستگاه نوروزی استقبال از زائران و مسافران در پایانه مسافربری امام‌رضا (ع) مشهد تشدید جلوگیری از ورود ناوگان باری جاده‌ای و ترانزیتی به مشهد در ایام نوروز
خبر فوری

جابه‌جایی حدود ۱۲۰ هزار نفر از طریق اتوبوس‌های قرار زیارت به حرم مطهر در سال ۱۴۰۱ + فیلم

  • کد خبر: ۱۵۵۷۹۰
  • ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۸
جابه‌جایی حدود ۱۲۰ هزار نفر از طریق اتوبوس‌های قرار زیارت به حرم مطهر در سال ۱۴۰۱ + فیلم
معاون زیارت وگردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد: از ابتدای امسال تاکنون حدود ۱۲۰ هزار شهروند از طریق اتوبوس‌های قرار زیارت به حرم مطهر انتقال یافتند.

به گزارش شهرآرانیوز، مهدی ناصحی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر، در حاشیه رونمایی از این طرح در گفتگو با شهرآرانیوز اظهار کرد: برای اینکه شهروندان در جای‌جای شهر امکان زیارت آسان و بی‌دغدغه به حرم مطهر را داشته باشند، مدیریت شهری مشهد راهکار جدیدی در نظر گرفت مبنی بر اختصاص وسیله حمل و نقل عمومی برای انتقال مردم به حرم مطهر و بازگرداندن ایشان به منازل‌شان.

وی ادامه داد: از همین رو پنج دستگاه اتوبوس با طراحی مناسب برای این طرح در نظر گرفته شد تا مردم بتوانند بدون دغدغه زیارت خوبی در حرم مطهر رضوی داشته باشند. البته در کنار این موضوع برنامه‌های دیگری نیز در دستور کار است و به مرور اجرا خواهد شد تا فرصت خوبی برای ارتقای معنوی شهروندان فراهم شود. مدیریت شهری مشهد نیز در این زمینه خود را موظف و مکلف می‌داند.

ناصحی با بیان اینکه امسال همانند سال‌های گذشته طرح راهنمای زائر نیز دنبال می‌شود، تصریح کرد: این موضوع موجب می‌شود زائران بتواند با کسب اطلاعات از این پایگاه‌ها که به زبان‌های مختلف مسلط هستند، راحت‌تر مقاصد خود را پیدا کنند. در مجموع سال جدید با اتفاقات خوبی همراه خواهد شد که برنامه‌ریزی‌های آن انجام شده است.

حجت‌الاسلام حسن منصوریان، رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد هم با بیان اینکه در این دوره مسجد عنصر اصلی، کانون اعتقادات خوب و منشا خیر دانسته می‌شود، گفت: تاکید ما به شورای اجتماعی محلات این است که جلسات خود را در مساجد برگزار کنند. ما مسجد را کانون دانسته و از همین رو در آن نقش تسهیل‌گری، مشاوره و تنظیم‌گری خواهیم داشت.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: از ابتدا مسجد در نظام فکری ما دومین معجزه پیامبر (ص) و باعث و بانی تجمع مسلمین و مومنین است و حتی در گذشته مراسم ازدواج نیز در مساجد برگزار می‌شد.

اختصاص ۵ دستگاه اتوبوس برای طرح «قرار زیارت» در مشهد

سیدجلیل بامشکی، معاون زیارت وگردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد نیز در خصوص طرح قرار زیارت گفت: این طرح مبتنی بر تشرف مجاوران مشهدی به حرم مطهر امام رضا (ع) است. در این طرح تلاش شده در مساجدی که دسترسی آن به وسائل حمل و نقل عمومی دشواتر است یا مناطق حاشیه‌ای شهر، با محوریت مساجد، شرایطی فراهم شود که شهروندان بتوانند با ثبت نام هفته‌ای یک نوبت به حرم مطهر مشرف شوند.

وی اضافه کرد: پیش از این طرح قرار زیارت اینگونه اجرا می‌شد که هر روز هفته ۱۰ دستگاه و روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه به دلیل زیارتی بودن این ایام ۱۵ دستگاه برای تشرف شهروندان به حرم در نظر گرفته می‌شد. در حال حاضر با هماهنگی سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری پنج دستگاه اتوبوس در اختیار سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری قرار گرفت تا بتوان به صورت شبانه‌روزی این طرح را اجرا کنیم و تعداد بیشتری از مساجد را پوشش دهیم. از ابتدای امسال تاکنون حدود ۱۲۰ هزار شهروند از طریق اتوبوس‌های قرار زیارت به حرم مطهر انتقال یافتند.

بامشکی خاطرنشان کرد: سال آینده قرار است برنامه‌های مکمل فرهنگی دیگری نیز برای این طرح مانند بازدید‌های رایگان از موزه‌های حرم مطهر، آشنایی با بقاع متبرکه و بزرگانی که در حرم مطهر مدفون هستند و به نوعی حرم‌شناسی در نظر گرفته شود. این آمادگی وجود دارد که این طرح را با همراهی خیران گسترش دهیم.

معاون زیارت وگردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد تصریح کرد: باید توجه داشت اختصاص این پنج دستگاه نقطه آغاز این طرح است، ولی در صورتی که مساجد درخواست داشته باشند، می‌توان از سازمان اتوبوس‌رانی برای اختصاص اتوبوس‌های بیشتر درخواست کرد.

وی اضافه کرد: مجاوران با یک من‌کارت می‌توانند به حرم مطهر مشرف شوند و بهای یک نوبت سفر را بپردازند. ساعت فعالیت این اتوبوس‌ها از صبح تا شب است و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق برقراری ارتباط با شماره تماس ۳۱۳۵ در این طرح ثبت نام کنند. اولویت با مساجد حاشیه‌ای و مسیر‌های دور از حرم مطهر است.

کاظم یزدان‌مهر، شهردار منطقه ۶ شهرداری مشهد هم در حاشیه مراسم رونمایی از طرح قرار زیارت عنوان کرد: شهرداری منطقه ۶ در سال ۱۴۰۱ با حمایت اعضای شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری برنامه‌های خوبی را در اجرای پروژه‌های عمرانی، فرهنگی و خدمات شهری پیش برد. به طور دقیق‌تر با توجه به دغدغه اعضای دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد درباره حاشیه شهر، امسال ۴۳۰ میلیارد تومان اعتبار تعریف شد که همه پروژه‌های منطقه به اتمام رسید.

وی اضافه کرد: سال ۴۰۲ با اختصاص اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومانی، شاهد آبادانی دوچندان و رفع محرومیت در منطقه ۶ خواهیم بود. از اتفاقات بزرگ در منطقه می‌توان به پروژه بصیرت، فضای سبز خطی شهید دارایی و ۴۵ متری مصلی شرقی اشاره کرد. همچنین زیرگذر شهید حریری سال آینده افتتاح خواهد شد. در کنار این‌ها اتصال به بولوار شهید باهنر تا ۶ ماه اول سال اینده به بهره‌برداری می‌رسد. افتتاح سالن بحران و کلنگ‌زنی ۲ مجموعه ورزشی در پارک‌های طوبی و نصرت نیز سال آینده انجام می‌شود.

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
تست آنلاین کرونا
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}