تاکید نایب رئیس شورای شهر مشهد بر ضرورت ایجاد سازمان ورزش شهرداری مشهد ساعت کار مترو مشهد تغییر می‌کند (۱۲ خرداد ۱۴۰۲) شهردار مشهد: در تلاش هستیم که تا پایان سال تصفیه‌خانه سپتاژ را به بهره‌برداری برسانیم افزایش ۴۰ درصدی سرانه ورزشی در بودجه ۱۴۰۲ مشهد شهردار مشهد: درصورت اخذ مجوزهای لازم به ورزش قهرمانی ورود می‌کنیم ماندگاری زائران مشهد در دهه کرامت به بیش از ۲ روز رسید فرماندار مشهد: سازمان‌های دولتی بدهکاری خود را به بخش خصوصی تسویه کنند + فیلم جشن "زوج فیروزه‌ای" در مشهدمقدس برگزار می شود آیت‌الله علم‌الهدی: تورم کنونی نرخ مسکن غیرقابل قبول است رأی گزینش تبدیل وضعیت ۲۶۸ نفر ایثارگر دیگر شهرداری مشهد صادر شد افزایش ۴۰ درصدی ورود زائران به مشهد در دهه کرامت امسال با حضور فرمانده کل ارتش؛ ۲۸۱ واحد مسکونی به کارکنان ارتش در مشهد واگذار شد تشرف بیش از ۱۳ هزار زائر پیاده به مشهد در دهه کرامت تأکید شهردار مشهد بر تسریع در اجرای پروژه جلوخان پایانه‌های مسافربری متروی مشهد پیشرفت‌های بسیار خوبی داشته است شهروند خبرنگار | گلایه شهروند از فشار آب در بلوار اندیشه مشهد نورپردازی و استانداردسازی روشنایی ۹ تقاطع پرتردد مشهد
خبر فوری

جابه‌جایی حدود ۱۲۰ هزار نفر از طریق اتوبوس‌های قرار زیارت به حرم مطهر در سال ۱۴۰۱ + فیلم

  • کد خبر: ۱۵۵۷۹۰
  • ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۸
جابه‌جایی حدود ۱۲۰ هزار نفر از طریق اتوبوس‌های قرار زیارت به حرم مطهر در سال ۱۴۰۱ + فیلم
معاون زیارت وگردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد: از ابتدای امسال تاکنون حدود ۱۲۰ هزار شهروند از طریق اتوبوس‌های قرار زیارت به حرم مطهر انتقال یافتند.

به گزارش شهرآرانیوز، مهدی ناصحی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر، در حاشیه رونمایی از این طرح در گفتگو با شهرآرانیوز اظهار کرد: برای اینکه شهروندان در جای‌جای شهر امکان زیارت آسان و بی‌دغدغه به حرم مطهر را داشته باشند، مدیریت شهری مشهد راهکار جدیدی در نظر گرفت مبنی بر اختصاص وسیله حمل و نقل عمومی برای انتقال مردم به حرم مطهر و بازگرداندن ایشان به منازل‌شان.

وی ادامه داد: از همین رو پنج دستگاه اتوبوس با طراحی مناسب برای این طرح در نظر گرفته شد تا مردم بتوانند بدون دغدغه زیارت خوبی در حرم مطهر رضوی داشته باشند. البته در کنار این موضوع برنامه‌های دیگری نیز در دستور کار است و به مرور اجرا خواهد شد تا فرصت خوبی برای ارتقای معنوی شهروندان فراهم شود. مدیریت شهری مشهد نیز در این زمینه خود را موظف و مکلف می‌داند.

ناصحی با بیان اینکه امسال همانند سال‌های گذشته طرح راهنمای زائر نیز دنبال می‌شود، تصریح کرد: این موضوع موجب می‌شود زائران بتواند با کسب اطلاعات از این پایگاه‌ها که به زبان‌های مختلف مسلط هستند، راحت‌تر مقاصد خود را پیدا کنند. در مجموع سال جدید با اتفاقات خوبی همراه خواهد شد که برنامه‌ریزی‌های آن انجام شده است.

حجت‌الاسلام حسن منصوریان، رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد هم با بیان اینکه در این دوره مسجد عنصر اصلی، کانون اعتقادات خوب و منشا خیر دانسته می‌شود، گفت: تاکید ما به شورای اجتماعی محلات این است که جلسات خود را در مساجد برگزار کنند. ما مسجد را کانون دانسته و از همین رو در آن نقش تسهیل‌گری، مشاوره و تنظیم‌گری خواهیم داشت.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: از ابتدا مسجد در نظام فکری ما دومین معجزه پیامبر (ص) و باعث و بانی تجمع مسلمین و مومنین است و حتی در گذشته مراسم ازدواج نیز در مساجد برگزار می‌شد.

اختصاص ۵ دستگاه اتوبوس برای طرح «قرار زیارت» در مشهد

سیدجلیل بامشکی، معاون زیارت وگردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد نیز در خصوص طرح قرار زیارت گفت: این طرح مبتنی بر تشرف مجاوران مشهدی به حرم مطهر امام رضا (ع) است. در این طرح تلاش شده در مساجدی که دسترسی آن به وسائل حمل و نقل عمومی دشواتر است یا مناطق حاشیه‌ای شهر، با محوریت مساجد، شرایطی فراهم شود که شهروندان بتوانند با ثبت نام هفته‌ای یک نوبت به حرم مطهر مشرف شوند.

وی اضافه کرد: پیش از این طرح قرار زیارت اینگونه اجرا می‌شد که هر روز هفته ۱۰ دستگاه و روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه به دلیل زیارتی بودن این ایام ۱۵ دستگاه برای تشرف شهروندان به حرم در نظر گرفته می‌شد. در حال حاضر با هماهنگی سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری پنج دستگاه اتوبوس در اختیار سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری قرار گرفت تا بتوان به صورت شبانه‌روزی این طرح را اجرا کنیم و تعداد بیشتری از مساجد را پوشش دهیم. از ابتدای امسال تاکنون حدود ۱۲۰ هزار شهروند از طریق اتوبوس‌های قرار زیارت به حرم مطهر انتقال یافتند.

بامشکی خاطرنشان کرد: سال آینده قرار است برنامه‌های مکمل فرهنگی دیگری نیز برای این طرح مانند بازدید‌های رایگان از موزه‌های حرم مطهر، آشنایی با بقاع متبرکه و بزرگانی که در حرم مطهر مدفون هستند و به نوعی حرم‌شناسی در نظر گرفته شود. این آمادگی وجود دارد که این طرح را با همراهی خیران گسترش دهیم.

معاون زیارت وگردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد تصریح کرد: باید توجه داشت اختصاص این پنج دستگاه نقطه آغاز این طرح است، ولی در صورتی که مساجد درخواست داشته باشند، می‌توان از سازمان اتوبوس‌رانی برای اختصاص اتوبوس‌های بیشتر درخواست کرد.

وی اضافه کرد: مجاوران با یک من‌کارت می‌توانند به حرم مطهر مشرف شوند و بهای یک نوبت سفر را بپردازند. ساعت فعالیت این اتوبوس‌ها از صبح تا شب است و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق برقراری ارتباط با شماره تماس ۳۱۳۵ در این طرح ثبت نام کنند. اولویت با مساجد حاشیه‌ای و مسیر‌های دور از حرم مطهر است.

کاظم یزدان‌مهر، شهردار منطقه ۶ شهرداری مشهد هم در حاشیه مراسم رونمایی از طرح قرار زیارت عنوان کرد: شهرداری منطقه ۶ در سال ۱۴۰۱ با حمایت اعضای شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری برنامه‌های خوبی را در اجرای پروژه‌های عمرانی، فرهنگی و خدمات شهری پیش برد. به طور دقیق‌تر با توجه به دغدغه اعضای دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد درباره حاشیه شهر، امسال ۴۳۰ میلیارد تومان اعتبار تعریف شد که همه پروژه‌های منطقه به اتمام رسید.

وی اضافه کرد: سال ۴۰۲ با اختصاص اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومانی، شاهد آبادانی دوچندان و رفع محرومیت در منطقه ۶ خواهیم بود. از اتفاقات بزرگ در منطقه می‌توان به پروژه بصیرت، فضای سبز خطی شهید دارایی و ۴۵ متری مصلی شرقی اشاره کرد. همچنین زیرگذر شهید حریری سال آینده افتتاح خواهد شد. در کنار این‌ها اتصال به بولوار شهید باهنر تا ۶ ماه اول سال اینده به بهره‌برداری می‌رسد. افتتاح سالن بحران و کلنگ‌زنی ۲ مجموعه ورزشی در پارک‌های طوبی و نصرت نیز سال آینده انجام می‌شود.

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
تست آنلاین کرونا
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}