مدارس خراسان رضوی تعطیل شد پایان سرگردانی ایرانیان در امارات راه اندازی کمپین «همه در خانه می‌مانیم» در انزلی اخطاریه هواشناسی درباره متلاطم شدن دریای خزر کشف ۳۰هزار لیتر الکل و ۱۰هزار ماسک در خراسان رضوی کیت تشخیص قطعی کرونا هفته آینده در کشور تولید می شود احتمال نیاز به بیمارستان صحرایی در قم مبتلایان قطعی کرونا به ۳۸۸ نفر رسید/ تعداد جانباختگان به ۳۴ تن برگزاری پنجمین جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان برای مقابله با کرونا در مدارس بستری ۹۴ مورد مشکوک به کرونا در مشهد تست کرونا معصومه ابتکار مثبت شد کرونا نمازجمعه مشهد را لغو کرد کشف ۱۵ تن موادمخدر در کشور پیشنهاد خانه سینما برای تعطیلی فیلم‌سازی "نرجس" تنها نیست تلاش وزارت خارجه ایران برای برقراری پرواز‌ها به امارات لغو اسکان نوروزی فرهنگیان در مدارس خراسان رضوی تعلیق پرواز‌های ایران توسط سازمان هواپیمایی هندوستان ۲۶ فوتی و ۲۴۵ ابتلا به کرونا در کشور تا امروز ۹۸/۱۲/۰۸
خبر ویژه

افزایش زیست‌پذیری شهر‌ها با بازآفرینی

  • کد خبر: ۱۵۶۴۲
  • ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۳
علی نصرتی مدیر دفتر توسعه محله شهید آوینی مشهد گفت: بازآفرینی شهری سیاستی جامع و یکپارچه برای حل مشکلات شهرهاست، به نحوی که باعث ارتقاء قابلیت زیست‌پذیری شهر‌ها و کیفیت زندگی شهروندان می‌شود.

به گزارش شهرآرانیوز؛ مدیر دفتر توسعه محله شهید آوینی مشهد افزود: بازآفرینی شهری سیاستی جامع و یکپارچه برای حل مشکلات شهرهاست، به نحوی که باعث ارتقاء قابلیت زیست‌پذیری شهرها و کیفیت زندگی شهروندان می‌شود. بازآفرینی شهری در برگیرنده شبکه‌ای از اقدامات و برنامه‌های منعطف در مقیاس‌های فضایی مختلف و در مسیر اهداف توسعه پایدار است و در تمامی سطوح مشارکت حداکثری تمامی کنشگران و ذی‌نفعان، به‌ویژه مردم، را به همراه دارد.

مدیر دفتر توسعه محله شهید آوینی عنوان کرد: اهداف بازآفرینی شهری بازآفرینی سکونت‌گاه‌های غیررسمی و بافت تاریخی و میانی است و همچنین ترمیم بافت‌ها با پیشینه روستایی و هماهنگی بین کاربرهای ناسازگار با کاربری‌های شهری را شامل می‌شود.

نصرتی ادامه داد: آمار جمعیتی محله شهید آوینی به این صورت است که مساحت اسکان غیر رسمی 3894 نفر و مساحت بافت فرسوده 2292 متر مربع است. کل جمعیت در این محله  24 هزار و  346 نفر بوده که تراکم جمعیتی آن 281 نفر بر هکتار است. تعدادکل خانوار 6775 نفر، بعد خانوار 3.6  درصد و جمعیت مهاجر 767 نفر است. مساحت محله ۸۶٫۶ هکتار و قطعات تفکیک زمینی 5060 و تعداد قطعات مسکونی ۴۵۰۶ قطعه است. بالای هزار نفر معلول در این منطقه ساکن هستند و حدود سه درصد از جمعیت را تشکیل می‌دهند.

وی گفت: برنامه‌های دفتر توسعه در حوزه نوسازی و بهسازی محله شامل ایجاد شبکه نوسازی و به‌سازی در حد بلوک‌های محله با مشارکت ساکنان، ایجاد ظرفیت‌های محله در کارگروه عمران ، ایجاد بانک اطلاعاتی مالکان و سرمایه‌گذاران و پیگیری حل مشکلات ثبتی محله است.  

مدیر دفتر توسعه محله شهید آوینی ادامه داد: برنامه‌های دفتر توسعه در حوزه اقتصادی در منطقه گلشهر شامل ایجاد مرکز خریدی با راسته‌بازارهای تخصصی و رقابت‌پذیر در سطح شهر مشهد، ایجاد راسته‌بازارهای تخصصی و منسجم با مشارکت اصناف محله، برندسازی اصناف رقابت‌پذیر با سایر اصناف موجود و شناسایی کامل ظرفیت‌های اصناف است.  

نصرتی عنوان کرد: برنامه‌های دفتر توسعه در حوزه اجتماعی شامل ایجاد پایگاه‌های فرهنگی اجتماعی در سطح محله، برندسازی پتانسیل‌های فرهنگی هنری،  ایجاد کارگروه‌ فرهنگی اجتماعی با رویکرد اتحاد ساکنان محله و هم‌افزایی اجتماعی‌فرهنگی بین ساکنان اتباع و ایرانی است. همچنین مشکلات فاضلاب‌های خانگی، مشاغل آلاینده شهری و پاتوق‌های متعدد در سطح شهر را حل خواهیم کرد.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}