فیاضی، مدیر مسئول جدید شهرآرا شد پیوند پیکان با تاریخ ایران دانشگاه نمی‌تواند آماری در خصوص مبتلایان به ویروس کرونا اعلام کند اجرای المان‌های هوشمند نوروزی در مشهد راه اندازی سامانه اینترنتی آموزش مجازی دانش‌آموزان خراسان رضوی اعلام حمایت بسیج اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اقدام تولیت آستان قدس رضوی ایجاد محدودیت برای پرو لباس در فروشگاه‌های مشهد دمای هوا در خراسان رضوی ۱۷ درجه افزایش می‌یابد/ کاهش دما از دوشنبه راه اندازی نظام ارجاع بیماران حاد تنفسی در مشهد تا امروز هیچ مورد مثبت کرونا در مشهد گزارش نشده است دستورالعمل جبران عقب افتادگی درسی دانش آموزان به مدارس ابلاغ می‌شود تمهیدات ویژه آستان قدس رضوی در خصوص مبارزه با شیوع کرونا کیفیت هوای مشهد در آستانه هشدار امکان پرداخت الکترونیکی عوارض شهرداری مشهد پیشرفت ۷۰ درصدی پروژه احداث پل سواره رو مسیل اقبال شرقی بهره‌برداری از نخستین پل قوسی بتنی شرق کشور در مشهد لزوم توجه نمایندگان مجلس به بافت فرسوده اطراف حرم دیدار اول منتخبان مجلس یازدهم با اصحاب رسانه استان خراسان رضوی منتخبان ملت به بافت فرسوده اطراف حرم امام رضا (ع) توجه کنند
خبر ویژه
معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد از برگزاری دومین جشنواره ملی نقالی و شاهنامه خوانی با حضور کودکان و نوجوانان سراسر کشور در مشهد خبر داد.

به گزارش شهرآرانیوز، نرگس شالچیان بیان کرد: جشنواره ملی نقالی و شاهنامه‌خوانی با هدف بیان آموزه‌های اخلاقی شاهنامه، آشنا کردن کودکان و نوجوانان با آیین پهلوانی، جوان‌مردی و ارزش‌های والای انسانی در مشهد برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه جذابیت نهفته در شاهنامه قدرت یادگیری را افزایش می‌دهد و نکات آموزشی، اخلاقی، عرفانی و... را می‌آموزد، اظهار کرد: برگزاری جشنواره نقالی با محوریت کودک و نوجوان به گسترش فرهنگ شاهنامه کمک شایانی می‌کند و موجب پیوستگی ملی و مذهبی می‌شود. از دیگر مزایای این برنامه این است که کودکان و نوجوانان کشور با هر قومیت یا باوری را به هم نزدیک می‌سازد و این جشنواره به ایجاد انگیزه در همسالان آنان منجر می‌شود.

 

معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد تصریح کرد: شاهنامه حکیم خردگرای توس، جدا از اینکه حافظه قومی ملت ایران به‌شمار می‌آید، نوعی حماسه جهانی محسوب می‌شود و از این رو ضروری است که مورد عنایت مسئولان فرهنگی و نظام آموزشی ایران قرار گیرد. با پیشرفت علم و گسترش تکنولوژی و ورود ابزارهای ارتباطی مختلف به دنیای کودک و نوجوان، شخصیت‌های خیالی و بازی‌های کامپیوتری برای کودکان و نوجوانان ما به عنوان نماد و الگوی رفتاری درآمده‌اند و این موضوع باعث مغفول ماندن اسطوره‌های ملی شده است. در فرهنگ چند هزار ساله ایران، آثار منظوم و منثور بزرگی پدید آمده که هر کدام می‌تواند منظری از منشور چندوجهی این فرهنگ را به نمایش بگذارد.

 

مرحله فراخوان جشنواره از ۱۵ بهمن ماه آغاز و تا ۱۵ اسفندماه ادامه دارد. در این مدت متقاضیان شرکت در این جشنواره در ۲ گروه سنی ۵ تا ۹ سال و ۱۰ تا ۱۵ سال می‌توانند فیلم اجرای نقالی و شاهنامه‌خوانی خود را با حجم حداکثر ۲۵ مگابایت در سایت visit.mashhad.ir  بارگذاری نمایند.

 

پس از آن مرحله داوری تخصصی انجام می‌شود و ۶۰ نفر انتخاب خواهند شد که آثارشان از ۲۵ اسفند ۹۸ تا ۱۵ فروردین ۹۹ در سایت آپارات بارگذاری می‌شود تا توسط آراء مردمی نیز مورد سنجش قرار گیرد. همزمان مرحله داوری تخصصی نهایی نیز صورت خواهد گرفت و در نهایت ۲۵ نفر برگزیده طی ۲ روز در سوم و چهارم اردیهشت ۹۹ بر روی صحنه در مشهد به رقابت می‌پردازند.

 

از هر گروه سنی ۳ نفر در این رقابت برگزیده و جوایزی به ایشان اهدا خواهد شد. متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۵۱۳۱۳۵ (تلفن خدمات گردشگری و زیارت شهرداری مشهد) تماس حاصل فرمایند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}