خبر ویژه

سرقت با کُلت و چاقو

  • کد خبر: ۱۷۶۷
  • ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۰
پلیس مشهد در عملیاتی ضربتی به زورگیری‌های خشن یک باند سه نفره پایان داد

مهدی قرآنی - مدتی بود که گزارش های زورگیری و سرقت های خشن در چندین منطقه مصلای مشهد به پلیس اعلام می شد و مجریان قانون به محض حضور در صحنه ارتکاب جرم با متواری شدن متهمان رو‌به‌رو می شدند.
شاکیان که از رفتار خشن سارقان شوکه شده بودند به محض رویارویی با پلیس اظهار می کردند که متهمان سه نفر بوده اند و با یک قبضه اسلحه آن ها را تهدید به مرگ کرده و گوشی تلفن همراه و یا کیف پولشان را سرقت کرده اند.تحقیقات میدانی برای شناسایی و دستگیری این سارقان مسلح از سوی مأموران دایره تجسس کلانتری مصلی ادامه داشت تا اینکه به دستور سرهنگ اکبر آقابیگی، فرمانده انتظامی مشهد طرحی ضربتی با محوریت مبارزه با سرقت های شبانه در سطح منطقه این کلانتری آغاز شد.


ظن پلیس به مرد شب گرد
رصد میدانی و شبانه مجریان قانون در مناطق تحت حفاظت خود ادامه داشت تا اینکه یکی از اکیپ های گشتی کلانتری مصلی به مردی جوان که در یکی از خیابان ها در حال پرسه زنی و شب گردی بود مشکوک شدند و برای متوقف ساختن او به سراغش رفت.
از جایی که مشخصات ظاهری این فرد مشکوک با چهره فرضی ترسیم شده یکی از متهمان تحت تعقیب برابری داشت، مأموران برای تحقیقات بیشتر این مرد جوان را به کلانتری انتقال دادند. در حالی که دیگر اکیپ های کلانتری در سطح منطقه مشغول گشت زنی بودند، مظنون دستگیر شده در برابر مجریان قانون نتوانست مقاومت کند و پرده از راز سرقت های خشن خود و همدستانش برداشت.


معرفی سارق خارجی
با اعتراف این فرد به سرقت های سریالی در چند منطقه مصلی، سرنخی از محل اختفای دو همدستش که یکی از آن ها تبعه خارجی بود در اختیار ضابطان قضایی قرار گرفت. مأموران نیز که بیم فرار متهمان تحت تعقیب خود را داشتند بی درنگ در مسیر این افراد قرار گرفتند و درحرکتی غافل گیرانه دو سارق خشن را دستگیر کردند.
سردسته این گروه سرقت و طراح اصلی دزدی های خشن که تبعه خارجی است ابتدا حاضر به همکاری با مأموران پلیس نشد و با اظهارات انحرافی سعی بر فریب مجریان قانون داشت اما از جایی که ضابطان قضایی دستش را خوانده بودند او را با مستندات موجود پرونده و چند شاکی که از سوی این مرد خارجی و دو همدستش هدف زورگیری با چاقو قرار گرفته بود، روبه رو کردند.متهم اصلی که دستش رو شده بود به ناچار لب به بیان حقیقت گشود و در اعترافاتش بیان کرد که به همراه دو همدست دیگرش در ساعات پایانی شب و در مناطق خلوت پرسه می زده و با شناسایی طعمه هایشان به سراغ آن ها می رفته و با تهدید یک قبضه سلاح کلت تقلبی و چاقو آن ها را تلکه می کرده اند.دیگر همدستان این متهم خارجی هم ضمن تأیید اظهارات دوستشان اذعان داشتند که او طراح اصلی این سرقت ها بوده و آن ها طبق نقشه این فرد عمل می کرده اند.


شناسایی 16شاکی
فرمانده انتظامی مشهد درباره دیگر ابعاد این پرونده گفت: تاکنون 16شهروند مشهدی که از سوی سه متهم دستگیر شده هدف زورگیری با چاقو و سلاح کلت تقلبی قرار گرفته اند به کلانتری مصلی مراجعه و شکایت خود را علیه این سه مرد جوان تنظیم کرده اند.سرهنگ اکبر آقابیگی ادامه داد: متهمان نیز پس از تشکیل پرونده برای ادامه تحقیقات و کشف دیگر جرائم احتمالی به دادسرا منتقل شدند.این مقام ارشد انتظامی مشهد بیان کرد که متهمان با ضرب و جرح قربانیان،گوشی و کیف پول و مدارک آن ها را سرقت می کرده اند که هنوز میزان این سرقت ها مشخص
نیست. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}