مجموعه آرا و اندیشه‌های رهبر انقلاب پیرامون انتخابات منتشر شد اولین واکنش وزارت کشور به حاشیه‌های حضور احمدی نژاد + فیلم انتقاد یک نماینده از سکوت سلبریتی‌ها در رابطه با حمله تروریستی در کابل عروس یا دختر کفن پوش | دختری عجیب که طرفدار احمدی نژاد بود + فیلم احمدی نژاد پس از ثبت نام در انتخابات چه گفت؟ رستم قاسمی برای ثبت نام در انتخابات وارد وزارت کشور شد قاضی زاده هاشمی برای ثبت نام در انتخابات وارد وزارت کشور شد لحظه ثبت نام محمود احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری + فیلم روحانی: قدرت چقدر می ارزد که به خاطرش آبرو و حیثیت می برند؟ | حادثه افغانستان بسیار دلخراش بود درباره نام نویسی انتخابات ریاست جمهوری و حاشیه‌های آن  | سودای خدمت یا شهرت؟ درگیری طرفداران احمدی‌نژاد با کارمندان وزارت کشور + فیلم اتمام حجت انتخاباتی ظریف: آمدنم در انتخابات به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست قاضی زاده: برای ثبت نام در انتخابات با دخترم می‌روم تا بگویم با باندبازی سیاسی مخالفم لحظه به لحظه تا انتخابات ۱۴۰۰ | دومین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری (۲۲ اردیبهشت) شلیک ۱۳۰ فروند موشک به تل آویو + ویدئو رهبر معظم انقلاب اسلامی: دولتی تشکیل شود که انقلابی، عدالتخواه، ضدفساد و معتقد به تحول و جوانان باشد عربستان سعودی پنجشنبه را عید فطر اعلام کرد سید ابراهیم رئیسی کاندیداتوری برای انتخابات را پذیرفت روحانی: سیاه نمایی‌ها مانع از آگاهی مردم از واقعیات و موفقیت‌های این دولت شد
خبر فوری

نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم

  • کد خبر: ۲۰۳۹
  • ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۸
نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم
دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل «میترا استاد» برگزار شد

روز گذشته دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در شعبه نهم دادگاه کیفری یک تهران به ریاست قاضی کشکولی برگزار شد.
در ابتدای این جلسه با دستور قاضی محمدی‌کشکولی، حاجی‌لویی از وکلای مدافع اولیای دم در جایگاه حاضر شد و با انتقاد از برخی اخبار منتشرشده درباره جلسه اول دادگاه که به نظرش حرمت اولیای دم خدشه‌دار شده است، بیان کرد: حق طلاق با مرد است و آقای نجفی می‌توانست از همسرش جدا شود، حالا می‌گوید اشتباه کرده است. اینجا صحنه سیاست نیست که به‌راحتی کنار بکشید؛ بعد گفتید که او پرستو است و با نهادهای امنیتی ارتباط دارد.
در ادامه مهیار صفری، فرزند نوجوان میترا استاد، در جایگاه حاضر شد و با رد ادعای داشتن مشکل با مادرش، زمان اختلافات مادرش با نجفی را از ماه‌ها پیش اعلام کرد.
در بخش دیگری از دادگاه، نجفی با قرار گرفتن در جایگاه، از ارتباطش با مقتول سخن گفت و اعلام کرد: ازدواجمان در ۸ اردیبهشت ۹۸‌ بود، البته قبل از آن ۷‌ ماه عقد موقت بودیم و مسئله عقد دائم با عجله رخ داد. تقاضایم این بود که عقد دائم به تأخیر بیفتد و از همین‌جا اختلافات آغاز شد. ۶ ماه قبل از حادثه به این نتیجه رسیدم که با توجه به عمق اختلافات، به‌صورت توافقی جدا شویم و چندماهه مهریه‌اش را بدهم، اما قبول نکرد و می‌گفت عاشق من است. طبق تعهدی که قبلا داده بودم، در روز عقد از من خواست که اختیار طلاق را به او بدهم که قبول نکردم، اما گفتم هر وقت خواستی جدا شوی، قبول می‌کنم و هر وقت به این نتیجه رسیدم که جدا شویم، با توافق شما انجام خواهد شد؛ نمی‌خواستم زیر قولم بزنم. یک هفته قبل از حادثه تصمیم گرفتیم به خانه بزرگ‌تری برویم. شب قبل از حادثه خانواده برادرش در خانه ما دعوت بودند. پس از رفتن آن‌ها دوباره ناسزاگفتن را شروع کرد و حتی ۴‌-۵‌ بار در این مدت برخورد فیزیکی داشتیم. تا ساعت 3 بیدار بودیم. ساعت ۹ مهیار به مدرسه رفت و او بیدار شد و دوباره بحث‌های شب قبل را مطرح کرد. حدود ساعت 9:30 گفت می‌روم حمام و پس از آن بیرون می‌روم. گفتم کجا؟ گفت خودم می‌دانم. این موضوعی بود که خیلی بین ما بحث می‌شد. از آن لحظه به بعد خیلی عصبانی شدم. همه ماجرا دو، سه دقیقه بیشتر طول نکشید و نفهمیدم چه شد که عصبانیت و خشم مرا فراگرفت. حالا هم آنچه را که اتفاق افتاده است، قبول دارم اما اتهام قتل عمد را به هیچ عنوان نمی‌پذیرم.
نجفی با طرح این ادعا که برای نگهداری از اسلحه‌اش مجاز بوده، درباره آنچه میان او و همسرش در صحنه قتل رخ داده است، گفت: پشت سر میترا به سمت حمام رفتم. می‌خواستم با او حرف بزنم و درباره طلاق تصمیم قطعی بگیرم. اسلحه را برداشتم و روی آن بالشت گذاشتم تا اسلحه را نبیند و نگران نشود. ما با هم سینه به سینه شدیم. بالشت را کنار زدم تا اسلحه را ببیند و به او بگویم که کارمان به جای باریک می‌کشد، اما وقتی اسلحه را دید، نمی‌دانم چه شد که هول شد. دستش را روی شانه‌های من گذاشت و به عقب رفتم و چون دستم روی ماشه بود، یک گلوله شلیک شد و بالشت روی زمین افتاد. من دستم را بالا بردم، سپس او دست مرا گرفت و من گفتم ول کن و پس از تیر اول، ۴‌ تیر دیگر شلیک شد. قصد شلیک نداشتم و آخرین تیر که به او برخورد کرد، من را رها کرد و درون وان افتاد. شوکه شده بودم. دست گذاشتم، دیدم حرکتی ندارد. به هیچ عنوان قصد قتل در ذهن من نبود، اما قبول دارم اشتباه کردم که اسلحه را برداشتم. اصابت گلوله‌ها نشان‌دهنده این است که شلیک‌ها به‌طور مستقیم نبوده است. شوکه شده بودم. دست گذاشتم، دیدم حرکتی ندارد. در اتاق قدم زدم و به بالکن رفتم و فکر کردم که آیا خودم را از آنجا پرت کنم یا نه؟ بعد با راننده تماس گرفتم تا بیاید و 2کیف اسناد خصوصی‌ام را بگیرد. چون نمی‌دانستم چه اتفاقی برایم می‌افتد، به راننده گفتم که بیاید تا کیف‌ها را به او بدهم تا به دخترم برساند. به‌نظرم رسید که در متنی بخشی از داستان زندگی مشترکم را بنویسم. آنچه نوشتم، با عجله بود و بعضی چیزها به‌صورت دقیق نوشته نشد. من در دفاعیاتم عنوان مهدورالدم را بیان نکردم و بازپرس پرونده می‌خواست آن را در دهان من بگذارد و می‌گفت که قبول داشتی که مهدورالدم است که این عنوان اصلا آن زمان مطرح نبود. زمانی که راننده آمد، نامه را داخل یکی از آن 2 کیف گذاشتم و به او دادم. هنگامی که مجوز اسلحه‌ام را نگاه کردم، متوجه شدم تاریخ اعتبار آن سال 94 تمام شده است. بعد به قم و زیارت حضرت معصومه(س) و مزار پدر و مادرم رفتم و بعد از آن تصمیم گرفتم خودم را معرفی کنم که به پلیس آگاهی رفتم.
گودرزی، وکیل مدافع نجفی، هم در دادگاه اعلام کرد: پرونده نقص‌های گوناگونی دارد که رئیس دادگاه تاکنون قسمت‌هایی از آن را برطرف کرده اما قسمت‌های زیادی از آن باقی مانده است. باید معلوم شود که آیا نجفی قاتل حرفه‌ای بوده یا مسئله‌ای غیر ارادی رخ داده است.
قاضی محمدی‌کشکولی، جلسه بعدی را ساعت ۹ ‌صبح روز دوشنبه ۳۱ تیرماه اعلام کرد و خطاب به وکیل نجفی گفت: شما تا جلسه بعدی فرصت دارید که مستندات قانونی را جمع‌آوری کنید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
نظرسنجی
در سال پیش رو در کدام بازار سرمایه گذاری خواهید کرد؟
بازار بورس ایران
بازار رمز ارزها
طلا یا دلار
خودرو یا مسکن
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}