پیش‌بینی وضعیت بازار گوشت قرمز در سال جدید (۱۴ فروردین ۱۴۰۳)

  • کد خبر: ۲۱۹۶۱۰
  • ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۸
پیش‌بینی وضعیت بازار گوشت قرمز در سال جدید (۱۴ فروردین ۱۴۰۳)
رئیس اتحادیه دامداران خراسان‌رضوی گفت: قیمت کنونی گوشت قرمز تحت تاثیر کمبود دام در سنوات گذشته است.

مجید مهدوی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرآرانیوز درخصوص پیش‌بینی نرخ گوشت قرمز تصریح کرد: اصولا دام زنده مبنای اصلی برای تعیین قیمت گوشت قرمز است و قیمتی که در حال حاضر در بازار حاکم است متاثر از کاهش تعداد زیادی دام در سنوات گذشته است.

به گفته وی، در سال ۱۴۰۰ و نیمه اول سال ۱۴۰۱ به خاطر قیمت کم دام و ضرر هنگفتی که دامداران داشتند و توان نگهداری از دام خود را نداشتند، بخش قابل توجهی از دام مولد از بین رفت.

رئیس اتحادیه دامداران خراسان‌رضوی با بیان اینکه زیادبودن قیمت دام به‌خاطر نبود برّه‌های پروار برای عرضه است، افزود: در ایام نوروز و افزایش زائران و مسافران در این شهر در واقع مصرف گوشت هم افزایش یافت.

مهدوی یادآور شد: در حال حاضر به دلیل اینکه پرورش دام صرفه اقتصادی دارد و دارای انتفاع است میل و رغبت دامداران به نگهداری دام بیشتر شده است و با توجه به بارندگی‌های اخیر این امیدواری وجود دارد که در بازه یک تا دو سال آینده جمعیت دامی استان کاملا احیا شود و در بازار به تعادل برسیم.

او تاکید کرد: اکنون به دلیل اینکه برّه برای عرضه به بازار و کشتار کم است قیمت بالاست ولی با توجه به افزایش زادوولد در نیمه اول سال قطعا قیمت کاهش پیدا می‌کند همچنین به دلیل اینکه برّه‌هایی که برای پروار رفتند، وارد بازار می‌شوند، افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

گزارش خطا
ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} <-- End Google Analytics Code -->