آژیر قرمز همچنان ادامه دارد تشدید ممنوعیت ورود شهروندان به بوستان‌های مشهد درخواست رئیس شورای شهر مشهد از متخصصان/کرونا را پلکانی حل می‌کنیم توزیع ۱۵۰۰ پرس غذای متبرک در ۴ شهرستان خراسان رضوی الکترونیکی شدن شهرداری منطقه یک مشهد بیکاری ۸۰۰ مربی تعلیم رانندگی در مشهد ثبت روزانه ۲۵۰۰ مشاوره پزشکی رایگان توسط پزشکان مشهدی صرف ۱۰۵ میلیارد تومان اعتبار برای رفع آب گرفتگی‌ در مشهد شکست کرونا در نود و هشت سالگی کیفیت هوای مشهد پاک است پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی بیمارستان ناظران مشهد رشد۱۴ درصدی مصرف آب مشهد در اسفند ماه تولید سالانه بیش از 112 میلیون بوته انواع گل در خراسان رضوی 5 پایگاه اهدای خون بسیج زنان در مشهد آغاز به‌کار کرد ماسک های دردسرساز برترین های جشنواره مفلحون ۹۸ شهرداری مشهد معرفی شدند توقیف بیش از هزار خودرو در مشهد تدوین بسته حمایت از تولید برای آغاز فعالیت کسب‌وکار‌های اقتصادی توزیع ۳۰۰ هزار بسته معیشتی در مشهد انجام روزانه ۳۰۰ سی. تی. اسکن برای بیماران مشکوک به کرونا در مشهد
خبر ویژه
فرماندار مشهد گفت: بیش از ۱۰ درصد ترددها به مشهد مربوط به خودروهای شماره‌گذاری‌شده در سایر شهرستان‌های خراسان رضوی است و کمتر از ۱۰ درصد خودروهای ورودی به مشهد منشا خارج استانی دارند.

به گزارش شهرآرانیوز، محمد رضا هاشمی روز چهارشنبه گفت: ۸۰ درصد از مجموع ترددها به مشهد مربوط به خودروهای شماره‌گذاری‌شده در این شهرستان است که به آمد و شد مشهدی‌ها به حومه و شهرستان‌های اطراف مربوط می شود.

 

وی ادامه داد: بیش از ۱۰ درصد ترددها به مشهد نیز مربوط به خودروهای شماره‌گذاری‌شده در سایر شهرستان‌های خراسان رضوی است و کمتر از ۱۰ درصد خودروهای ورودی به مشهد منشا خارج استانی دارند.

 

فرماندار مشهد گفت: مجموع ورود مسافر به مشهد از طریق راه آهن، پایانه مسافربری اتوبوس و فرودگاه در این ایام روزانه حدود دو هزار نفر است که کاهش قابل توجهی را نسبت به مدت مشابه پارسال نشان می دهد.

 

هاشمی با اشاره به حجم ۸۰ درصدی تردد مشهدی‌ها در محورهای منتهی به این شهرستان افزود: توصیه به در خانه ماندن فقط مختص مسافران دیگر استانها که عازم خراسان رضوی هستند نمی شود بلکه شهروندان مشهدی نیز باید جهت جلوگیری از شیوع کرونا در این شهر که هم اکنون وضعیت مناسبی از این بابت ندارد همکاری کنند.

 

وی اضافه کرد: از مردم و همشهریان استدعا داریم ماندن در منازل را جدی بگیرند تا حلقه شیوع ویروس کرونا قطع شود.

 

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی دیروز در مصاحبه ای با خبرگزاری ایرنا گفت: از ۲۵ اسفند ماه پارسال تا صبح پنجم فروردین ماه جاری یک میلیون و ۱۱۰ هزار و ۵۰۹ نفر از داخل و خارج استان با ۴۴۴ هزار و ۲۰۴ خودروی سواری وارد مشهد و یک میلیون و ۲۰۲ هزار و ۲۲۹ نفر نیز با ۴۸۰ هزار و ۸۹۲ خودرو از مشهد خارج شده اند.

 

محمد صادق براتی افزود: آمار ارائه شده در بخش ورود و خروج خودروهای شخصی به مشهد شامل خودروهای دارای پلاک مشهد و استان نیز هست و این خودروها از پلاک‌های غیر استانی تفکیک نشده است.

 

پیش از این ظرف روزهای ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ تا پایان چهاردهمین روز فروردین ۱۳۹۸ که وضعیت در کشور عادی و خبری از بحران کرونا نبود ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار زائر و مسافر نوروزی به خراسان رضوی سفر کرده بودند.

 

سفر ۱۲ میلیون نفر از این تعداد زائر و مسافر با استفاده از خودروی شخصی، یک میلیون نفر با ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای و بقیه از طریق راه‌آهن و فرودگاه صورت گرفته بود.

 

بر اساس آخرین آمار رسمی، شمار مبتلایان قطعی به ویروس کووید ۱۹ عامل بیماری کرونا که نوع بسیار حاد عفونت تنفسی و یک بیماری نوپدید همه‌گیر است در استان خراسان رضوی هزار و ۱۱۴ نفر گزارش شده است.


تعداد جانباختگان در خراسان رضوی بر اثر بیماری کرونا نیز که آزمایش آنها به طور  قطعی مثبت شده ۱۴۱ نفر است.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}