توضیحات رئیس سازمان خصوصی سازی درباره مصونیت قضایی هیئت عالی مولدسازی حجت‌الاسلام پژمانفر: حل مسائل خیابان امت مشهد در دستور کار مجلس است ورود رئیس قوه قضائیه بدون تشریفات و با پرواز عمومی به مشهدمقدس + ویدئو رئیس جمهور: ۲۲ بهمن نمود راه روشن است دوحه به نقش میانجیگری میان ایران و غرب ادامه خواهد داد رهبر معظم انقلاب درگذشت حجت‌الاسلام حاج شیخ غلامرضا اسدی را تسلیت گفتند رئیسی وارد شهرستان ری شد رئیس مجلس: بنیان انقلاب ما بر مردم است آمریکا: بر فعالیت ایران نظارت داریم | برجام ماه‌هاست که در دستور کار قرار ندارد قالیباف برای حضور در یادواره شهدا وارد نیشابور شد رئیس قوه قضائیه: باید بدون هیچ تبعیضی ملجاء و ماوای هر تظلم‌خواهی باشیم انقلاب اسلامی، تحقق حکومت عدل علی (ع) ایران، پاسخ نامه آژانس اتمی درباره فردو را داد گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران | غنی سازی ۶۰ درصدی در فردو شهرک صهیونیستی «سدیروت»، هدف راکت‌های غزه | آژیر خطر در اسرائیل فعال شد + فیلم و نقشه منزل «بایدن» توسط «اِف‌بی‌آی» تفتیش شد قانون الحاق ایران به شانگهای توسط قالیباف ابلاغ شد ارسال کیفرخواست پرونده متهمان قتل شهید آرمان علی‌وردی به دادگاه خطر تعطیلی پایگاه اورژانس هوایی در پی بی‌توجهی به پیش‌بینی اعتبار در بودجه ۱۴۰۲
خبر فوری
رئیس‌جمهور بعدی ایران کیست/چه کسانی کاندیدای احتمالی ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ هستند؟
یک سال تا انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده و نفرات زیادی در مسیر پاستور قرار گرفته‌اند.

به گزارش شهرآرانیوز، تقریبا یک سال تا برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ مانده است و بازار پیش بینی‌ها درباره نفرات حاضر در این انتخابات بسیار داغ است. گزینه‌های شناخته شده زیادی در بین گزینه‌های مطرح شده وجود دارد که هر کدام در نوع خود محل بحث و بررسی هستند.


اما نکته‌ای که در بین گزینه‌های مطرح شده وجود دارد، حضور اغلب چهره‌های تازه کار و جدید در رقابت برای رسیدن به پاستور است؛ چهره‌هایی که شاید فعالیت سیاسی خوب و قابل قبولی داشته باشند، ولی برای نخستین بار است که از حضور آنان در انتخابات ریاست جمهوری صحبت می‌شود. در این گزارش به برخی از گزینه‌های احتمالی که در این روز‌ها حضورشان در بین نامزد‌های ریاست جمهوری پیش بینی می‌شود را به همراه سوابق آنان بررسی می‌کنیم.

 

علی اردشیر لاریجانی


علی لاریجانی یکی از گزینه‌هایی است که عزمش برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ از همان روز‌هایی که برای انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام نکرد مشخص شد.


او که این روز‌ها گمانه زنی‌های زیادی در خصوص حضورش در هر منصب دیگری مطرح می‌شود و گفته شده به شورای عالی امنیت ملی یا دانشگاه می‌رود، امروز نامش به عنوان یکی از گزینه‌ها با احتمال بالا برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری مطرح می‌شود.

 

رئیس سابق مجلس شورای اسلامی که سابقه سه دوره ریاست مجلس را در کارنامه سیاسی خود دارد، در نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سال ۸۴ به عنوان یکی از نمایندگان جریان اصولگرا شرکت کرد که با کسب حدود یک میلیون و هفتصد هزار رای، پس از محمود احمدی نژاد، آیت الله هاشمی رفسنجانی، مهدی کروبی، محمدباقر قالیباف و مصطفی معین قرار گرفت.


در هر صورت پیش بینی می‌شود پس از گذشت سال‌ها از اولین حضور او در انتخابات ریاست جمهوری و حضور جدی او در سیاست، لاریجانی یکی از گزینه‌هایی است که در صورت حضور در این انتخابات، ظی می‌تواند گزینه جدی برای سایر رقبای خود باشد.


علی مطهری


حضور یا عدم حضور علی مطهری در انتخابات سال آینده هنوز رد نشده است و او در پاسخ به اینکه آیا در انتخابات شرکت خواهد کرد یا خیر گفت: بستگی به شرایط دارد؛ اگر احساس کنم که باید بیایم و در صورت آمدن رای خواهم داشت ممکن است در انتخابات حضور پیدا کنم.


با توجه به این صحبت‌ها و همچنین بالا گرفتن احتمال حضور علی لاریجانی در انتخابات ۱۴۰۰؛ حدس و گمان‌ها برای حضور علی مطهری به عنوان نامزد پوششی لاریجانی در این انتخابات را شدت می‌بخشد.

 

محمدجواد ظریف


شاید تا قبل از تصدی پست وزارت خارجه، نام زیادی از او در رسانه‌ها برده نمی‌شد و چهره‌ای ناشناخته بود. اما پس از رسیدن به سمت وزیر خارجه، در سال‌های اخیر توانست با عملکردی که از خود به جای گذاشت، به یکی از مهره‌های کلیدی دولت‌های یازدهم و دوازدهم تبدیل شود و محبوبیت زیادی در بین مردم پیدا کند.


ظریف پیش از رسیدن به وزارت خارجه در سال ۹۲، در سال‌های ۷۱ تا ۸۱ به عنوان معاون حقوقی و امور بین الملل وزارت خارجه در دولت‌های خاتمی و هاشمی رفسنجانی فعالیت می‌کرد و پس از آن در سال ۸۱ به عنوان سفیر دائم ایران در سازمان ملل انتخاب شد و تا سال ۸۶ در این سمت مشغول فعالیت بود.

 

اگرچه او چندی پیش اعلام کرده بود عضو هیچ گروه و جناح خاصی نیست، ولی به گفته علی صوفی، دبیرکل حزب پیشرو اصلاحات، گرایشات سیاسی محمدجواد ظریف اصلاح طلبانه محسوب می‌شود و اگر نگوییم اصلی‌ترین گزینه، پیش بینی می‌شود به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی برای جناح اصلاح طلب وارد میدان انتخابات خواهد شد.


محمود احمدی نژاد


خبر حضور احمدی نژاد در انتخابات ۱۴۰۰ به قدری در روز‌های اخیر سر و صدا کرد که تقریبا باید منتظر رئیس دولت‌های نهم و دهم در این انتخابات باشیم.


اگر چه برخی اقدامات محمود احمدی نژاد در سال‌های اخیر او را تا حدی به حاشیه برده است، ولی خدمات او در دولت‌های نهم و دهم هنوز از یاد‌ها نرفته است و او هنوز از محبوبیت زیادی در بین مردم برخوردار است و در صورت تصمیم به حضور در انتخابات ریاست جمهوری می‌تواند تا حد زیادی برای رقبای خود خطر آفرین باشد.

 

اسحاق جهانگیری


معاون اول رئیس جمهور در این سال‌ها یکی از نفراتی است که نامش در بین گزینه‌های ورود به انتخابات ریاست جمهوری در بین اصلاح طلبان مطرح می‌شود. او که در انتخابات سال ۹۶ به عنوان نامزد پوششی حسن روحانی حضور پیدا کرده بود و با اقبال خوب مردم مواجه شد، پیش بینی می‌شود با توجه به اختلافاتی که بین او و رئیس جمهور وجود دارد، جهانگیری در انتخابات ۱۴۰۰ به دور از سوابق خود در دولت یازدهم و دوازدهم حاضر شود و رویکردی جدید در پیش بگیرد.

 

علی صوفی درباره نحوه حضور جهانگیری در انتخابات ۱۴۰۰ می‌گوید: حضور جهانگیری در دولت روحانی به جایگاه اجتماعی ایشان لطمه زده است. وجه اصلاح‌طلب ایشان محرز است و تردیدی در این نیست که اصلاح‌طلبان یا شورای‌عالی سیاست‌گذاری در این امر دچار چالش نخواهند شد. چون ایشان یک چهره اصلاح‌طلب است و تردیدی در اصلاح‌طلبی ایشان نیست. جهانگیری در انتخابات ۹۶ هم که حضور یافت، مردم بلافاصله به ایشان گرایش مثبت نشان دادند و به همین واسطه حتی قدری برای روحانی هم احساس خطر شد که اگر ایشان بخواهد ادامه دهد، ممکن است روحانی در حاشیه قرار گیرد.


صوفی همچنین می‌گوید: جهانگیری باید برای پیروزی در انتخابات ۱۴۰۰ خود را از دولت روحانی مبرا کند و این هنر اوست که تا چه حد بتواند آن را به درستی انجام دهد و به موفقیت برسد.


سعید جلیلی


دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی از دیگر نفراتی است که گمانه‌های زیادی در خصوص حضورش در رقابت‌های ریاست جمهوری ۱۴۰۰ وجود دارد. سعید جلیلی که هم اکنون عضو حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام است، در سال ۹۲ در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد و با کسب حدود ۴ میلیون رای بعد از حسن روحانی و محمدباقر قالیباف قرار گرفت.


پیشنهاد تشکیل دولت در سایه یکی از برنامه‌هایی بود که سعید جلیلی بعد از انتخابات‌های ۹۲ و ۹۶ مطرح کرد و مورد توجه قرار نگرفت، ولی اخبار فعالیت‌های آن جسته و گریخته منتشر می‌شود.

 

محمدرضا عارف


رئیس فراکسیون امید در مجلس دهم و رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان از دیگر گزینه‌هایی است که برخی اصلاح طلبان این روز‌ها از او برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده یاد می‌کنند و شرکت نکردنش برای حضور در مجلس یازدهم، این گمانه زنی‌ها را تقویت کرد.


عملکرد ضعیف عارف در مجلس و شورای عالی سیاست‌گذاری به قدری در کاهش جایگاه اجتماعی و حزبی او نقش داشتند که حضور او در انتخابات ۱۴۰۰ نمی‌تواند خطر جدی برای سایر نامزد‌ها محسوب شود و احتمالا او به عنوان یک نامزد پوششی وارد این عرصه خواهد شد.

 

مهرداد بذرپاش


این چهره جوان‌ترین شخصیت اصولگرایی است که پیش بینی می‌شود برای شرکت در انتخابات ۱۴۰۰ اقدام کند. او که در سال ۹۶ هم در بین ۵ نامزد نهایی جبهه مردمی نیرو‌های انقلاب (جمنا) برای ریاست جمهوری قرار داشت، از نام نویسی در این انتخابات انصراف داد تا شانس بیشتری به سایر نامزد‌های اصولگرا بدهد.


در هر صورت نام مهرداد بذرپاش که از چهره‌های تکنوکرات اصولگرایان محسوب می‌شود، این روز‌ها نقل محافل رسانه‌ای و سیاسی مرتبط با انتخابات است.


در سوابق مهرداد بذرپاش، مدیرعاملی خودروسازی سایپا، ریاست سازمان ملی جوانان و نمایندگی مردم تهران در مجلس نهم به چشم می‌خورد.

 

سورنا ستاری


نام بردن از مهرداد بذرپاش بدون قرار گرفتن سورنا ستاری در فهرست گزینه‌های احتمالی شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، حرارت را از رقابت‌های انتخاباتی خواهد گرفت.


او که این روز‌ها سرگرم معاونت علمی ریاست جمهوری است، در میان چهره‌های جدید یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های اصلاح طلبان محسوب می‌شود.


عملکرد چشمگیر ستاری در حمایت از استارتاپ‌ها و مخالفت هایش با اقتصاد نفتی تا حد زیادی توانست او را در مجامع سیاسی و علمی بالا بکشد تا جایی که یکی از گزینه‌های اصلی وزارت علوم در دولت دوازدهم به شمار می‌رفت.


به نظر می‌رسد سورنا ستاری می‌تواند به عنوان یک چهره تکنوکرات در میان اصلاح طلبان، رقابت جذابی را در کنار مهرداد بذرپاش به عنوان چهره تکنوکرات اصولگرایان برای رسیدن به پاستور رقم بزنند.

 

پرویز فتاح


سید پرویز فتاح هم یکی از گزینه‌هایی است که نامش در بین گزینه‌های احتمالی اصولگرایان برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ دیده می‌شود و این اتفاق برای او دور از ذهن تلقی نمی‌شود. مدتی پیش فتاح در پاسخ به سوالی درباره حضورش در انتخابات ریاست جمهوری گفته بود: سعی می‌کنم در همین سنگر پاسداری کنم و اگر همین مسئولیت را به خوبی انجام دهم خدا را شکر خواهم کرد.


جواب فتاح به قدری مبهم بود که هنوز نمی‌توان درباره تصمیم او برای حضور یا عدم حضورش در این انتخابات نظر قطعی داد.

 

محمدجواد آذری جهرمی


زمزمه‌های قصد وزیر جوان این روز‌های دولت دوازدهم، در حالی که حسابی سرگرم فضای مجازی و حضور در شبکه‌های اجتماعی است، به گوش می‌رسد و اخبار ضد و نقیضی از تصمیم او برای حضور انتخابات ریاست جمهوری می‌دهند.


اگر چه برخی رسانه‌ها از آذری جهرمی به عنوان نسخه ایرانی امانوئل مکرون نام برده اند، اما نجات نیا دستیار ویژه وزیر جوان در وزارت ارتباطات چندی پیش در این خصوص گفت: وزیر ارتباطات کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ را به طور کلی رد می‌کند. در هر صورت محمدجواد آذری جهرمی که تا به امروز از جناح خود صحبتی به میان نیاورده است، اما در صورت حضور در انتخابات ریاست جمهوری می‌تواند گزینه مناسبی برای اعتدالگرایان و جریان مستقل باشد.

 

اسامی نام برده شده در گزارش بالا محتمل‌ترین گزینه‌ها برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری هستند و برخی رسانه‌ها از گزینه‌های دیگری هم برای حضور در این انتخابات نام برده اند که در بین این اسامی، نام نفراتی مانند محسن هاشمی، عزت الله ضرغامی، عبدالناصر همتی، محمدباقر نوبخت، حسین دهقان، محمدرضا باهنر، مسعود پزشکیان، محسن رضایی و علی شمخانی هم به چشم می‌خورد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۷۳
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
14
26
احمدی نژاد نه خائن بود نه مرفه و نه طرفدار سرمایه دار رنج نکشیده
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
19
21
احمدی نژاد نه خائن بود نه مربع و نه طرفدار سرمایه دار رنج نکشیده
نصرت
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
اقای احمدی نژار بهترین فرد برای ریاست جمهوریه خدا کممکش کن
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
احمدی نژاد
علی
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
4
25
رئیس جمهوری شدن وظیفه بزرگی دارد که هر کس اول توانائی خودش محک بزندن بد وارد میدان شود طرف قادر نیست یک شهر 10هزار نفری اداره کند میخواهد یک کشور 80میلیونی رااداه کند خدا به دادمان برسد
حسین
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۹
27
7
ظریف از خیلی مینونه به کشور کمک کمه
محمد
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
34
8
از همه بدتر احمدی نژاد است چون که بیشترین گرانی ها ودزدیها واختلاسها وحقوق های نجومی دردوره او اتفاق افتاد
ناصرم
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
شک ندارم مهربان ترین و بهترین کاردرست ترین ریس جمهور احمدی نژاد چون دوچشم میبینم ازاین همه ثروت و منابع طبیعی که چپاول میشه ووقتی مردم گرسنه جمع میشن دورسفره..فقط نان وپنیری.یکروزدرمیان میخورند نمیرند پول یارانه ایست که تنها احمدینزاد انرا فراهم کرد درود به شرفش که این ۴۵ هزارتومان جان خیلی از مردم دراین مملکت اعتقاداتمان داد مردم این میبینند
میلاد
United States of America
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
20
17
در بین گزینه های بالا فقط جلیلی .
اما شاید روز ثبت نام کاندیدا کسان دیگری هم روی کار بیاییند.
مردم باید در رای دادن 1400به معنای واقعی بینا و اگاهانه رای بدن.
مهدی
Iran (Islamic Republic of)
۰۴:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
13
29
احمدی نژاد فقط
سید حسینیان
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
هر کی بیاد درد ایران بی دواست در این بین به یاد شعری افتادم که می گوید : مملکت از چارسو در حال بحران و خطاست درد ایران بی دواست .
امیرحسین
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
اگر احمدی نژاد نبود همین ـیارانه ،همین سهام عدالت هیچی نداشتیم
الهام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
ان شاءالله که احمدی نژاد باشه خیلی کمک به ملت ایران میکنه
علیرضا
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
21
16
آیا احتمال شرکت کردن آقای رئیسی نیز قابل وجود دارد؟
کامران
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
9
11
هیچ کدوم مورد تایید نیستن. افراد متخصص تر باید بیان.من در بین افراد سیاسی جایگزینی برا اقای قالیباف پیدا نمیکنم.حیف حیفففف حیففففف. امیدوارم افراد متخصص تری بیادن که تو زمینه اقتصادی صنعتی و مدیریت کلان شهری چیزی بلد باشه
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۷
7
12
به نظرم فتاح توی این مدت سوابق اجرایی و مدیریتی خیلی خوبی داشته حواشی احمدی نژاد رو هم ایجاد نکرده
س
Germany
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۸
9
10
ایخدا آخه این مفت خورا کی سیر میشن
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
5
27
حذف پست ریاست جمهوری در ایران کمک اساسی به پیشرفت کشور است
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
2
15
این همه ادم های کارامد درکشور ماهست چر این ها
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
3
10
این همه ادم های کارامد درکشور ماهست چر این ها
نصرت یوسف آبادی
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
5
25
فقط احمدی نژاد دلسوز مردم است هر چه که راجبش حرف بد بزنید باز احمدی نژاد یک دونه است دوستش‌ داریم
نصرت یوسف آبادی
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
9
28
فقط احمدی نژاد دلسوز مردم است هر چه که راجبش حرف بد بزنید باز احمدی نژاد یک دونه است دوستش‌ داریم
نصرت یوسف آبادی
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
9
31
فقط احمدی نژاد دلسوز مردم است هر چه که راجبش حرف بد بزنید باز احمدی نژاد یک دونه است دوستش‌ داریم
سارا
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۰
فقط احمدی نژاد مارا دوست دارد نه بقیه احمدی نژاد یا ایران قبل
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
4
15
با سلام چرا همه کاندیداهای رئیس جمهور باید از تهران انتخاب شوند و رجال سیاسی همی مردم ایران رجال سیاسی هستن مردم از جناح بازی خسته شدند تابستانهای کشور افراد رجال سیاسی واقتصادن که بتوانداسلام رادرجهان سربلند کند زیاد است امام فرمودندگاخ نشینان نمیتوانند به داد مردم برسند مستضعفین پابرهنگان بودند که اسلام را بزندکردند پس این بار بگذارید ازدرون مردم کاندیدها گاندیدشوند آمریکا را تسلیم اسلام ناب محمدی و امام زمانی عج بسازیم انشالله
آزادی خواه
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
6
24
من رای نمیدهم
Ali
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۸
11
13
روحانی نمیشه امسال دوباره رای بدیم حیف شد
سارا
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۰
حیف شد روحانی که از این بزجام باید بره چی میگید منم رای نمی دهم
مصطفی
Iran (Islamic Republic of)
۰۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
12
7
فقط دکتر محمد سرافراز لیاقت رئیس جمهوری ایران داره.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
3
16
به نظرمن اصلا ایران رو ۴سال به حال خودش رحا کنن خیلی بهتره
رضا
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
6
14
اینا هیچ کدوم رای نمیارن.
قراره سپاه ی نفر رو انتخاب کنه.و بیاد چون‌سپاه تونسته خیلی عالی کارکنه و‌موفق بوده.ی سردار سپاه و‌کاردرست میاد انشالله مردم بهش رای بدن
سجاد
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
ای ملت گول حرفای هیچ کس نخورید فقط به احمدی نژاد رای بدید بقران ضرر نمی کنید چون با تمام وجود دلسوز مردم هست
جعفری
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
4
9
ما نباید به وعده های کاندید های ریاست جمهوری توجه کنیم باید سابقه آنها را مشاهده و نتیجه گیری کنیم.
جواد
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
3
16
فقط احمدی نژاد
ودیگرهیچ
حسن
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۰
راست میگه فقط احمدی نژاد خوبه که با مردمه مررم رو دوست داره من به او رای میدهم و گرنه هیچکس
عسل
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
فقط احمدی نژاد یار و یاور مردم ایران‌
فقط‌احمدی‌نژاد
Mauritius
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
3
13
فقط‌احمدی‌نژاد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۶
میام. منتظر باشین. منتظر سهامهای بعدی باشین
حسن
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
4
9
فقط احمدی نژاد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
7
2
رئیس جمهور تو این مملکت هیچ کارست اگه کاره ای بود خود اقای روحانی از همه سر تر بود
عسل
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
2
6
درسته احمدی نژاد هم در دوره ریاست جمهوری اشتباهاتی داسته اما خدایش کسی مثل روحانی ب ملت خیانت نکرد ..لطفا کارای خوب احمدی نژاد یادتون بیاد سهام عدالت ..یارانه ..مسکن مهر..و.امیدوارم جناب محمود اخمدی نژاد ریس جمهور بعدی باشه
خودمم
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
2
5
چرا اسمم تو لیست نبود هاااان
شيخ مرتضى خراسانى
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
2
1
خيلى ها كم و بيش ميتوانند رييس جمهور ما بشوند و كانديدا خواهند شد ولى بنظر من حضرت ايت الله سيد احمد علم الهدى تنها فردى است كه شايستگى كامل و امكل دارند و براى ورود به پاستور اصلح هستند هرچند سن ايشان بالاست ولى توان انرا دارند وزراء جوان و مشاورين پر انرژى انتخاب كنند ودور و بر خود حفظ كنند
زهرا
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
1
4
تاحالا رئیس جمهوری به لایقی احمدی نژاد نبوده همه برای خودشون بخور بخور بوده.تهمت هایی هم به احمدی نژاد زدن اما نتونستن ثابت کنن. به کسی رای بدیم ک یارو غم خوار مردم باشه.له شدیم زیر این همه فشار و تورمو گرونی.کشوری که جز ۵کشور ثروتمند دنیاست ببینید چی به سرش اومده.همین یارانه که الان شده چندرغاز ،ده سال پیش خیلی چیزامیتونستیم باهاش بخریم.اگه احمدی نژاد کاندیدبشه که رای میدم اگر نباشه اصلا رای نمیدم حداقل شاهد ویرانی کشورم نمیشم اگه یادتون باشه کت و ماشینش رو گذاشت مزایده و پولشو صرف ایتام کرد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
فقط احمدی نژاد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
2
3
فقط احمدی نژاد بایدریس جمهورشود نه تنها درایران بلکه ریس کل سازمان ملل هم باشد دمش گرم احمدی نژاد
نسیم احمدی
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
2
2
فقط احمدی نژاد احمدی نژاد باتمام وجودم احمدی نژاد
طباطبائیان
Spain
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
3
0
سردار حسین دهقان به نظر بنده مناسبترین شخص برای ریاست‌جمهوری ایران هستن. اسم این بزرگوار در اینجا نیامده ولی ایشان رسماً کاندیداتوری خودشان را در انتخابات سال1400 اعلام نمودن. که امیدوارم موفق باشند.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
2
1
ما احمد نژادی ها به این نتیجه رسیدیم اگه این دوره هم بخوان بی دلیل نماینده تفکر سیاسی ما را رد صلاحیت کنن انتخابات را تحریم کنیم دو دوره صبر کردیم و رای سفید انداختیم ولی این دوره فرق میکنه
پرهام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۷
1
0
بنده نه اصلاح طلبم نه اصولگرا. اما به نظرم و خیلیها که ازشون پرسیدم تنها محمد خاتمی اگه کاندید بشه مشارکت عمومی زیاد میشه و میتونه این اوضاع اقتصادی بهم ریخته رو آروم کنه.ولی ضمن اینکه آقای احمدی نژاد دوره قبلی توسط شورای نگهبان صلاحیتش تایید نشد این دوره بخوان تاییدش کنن عجیب میشه
فرهادعبدلی
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
2
2
من ب هیچکس رای نمیدم دیگه خسته شدیم از گرانی بیکاری بی پولی، امیدی به آینده نداریم، با چهار عاءله بیکارم پیش زن وبچه هامون خجل شرمنده،هرکی بیاد دیکه فایده ندارد
امیر
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
1
2
خدا کند احمدی نژاد رعیس جمهور تا ارزانی یارانه زیاد و سود سهام عدات را به مردم بدهد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۴
2
2
آخر و عاقبت مردم ایران پناه بردن و کوچ کردن به جنگل میباشد والسلام
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۴
0
3
این دوره تمام کاندیدایی که تایید صلاحیت با شیر یاخط شده اند رو به صف کنند و یه مسابقه بیخ دیواری بذارند و هر کدوم که سکه اش به دیوار نزدیکتر بود رو‌انتخاب کنند. اینطوری مشکل اقتصادی مردم بنظرم بهتر حل میشه!
مصطفی
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۰
2
2
احمدی نژاد سلطان منتظریم
علی
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۱
1
3
فقط دکتر سعید محمد
عبد
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
پرچم سپاه و دکتر سعید محمد بالاست
Mahdi
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
1
4
رای ما احمدی نژاد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۰
1
0
احمدی نژاد دوست داریم رای ما فقط احمدی نژاد مشکل مردم را حل میکند
م
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۳
1
1
فقط دکتر احمدی نژاد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
0
0
دکتر سعید محمد ولا غیر
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
0
0
احمدی نژاد فقط بلد تحریم هارو زیاد کنه آدم بایدسیاست داشته باشه وبا زبونش دنیارو گول بزنه نه با هر حرفی تحریم بیشتر بشه
روح الله
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
1
0
احمدی نژاد بشد ریس جمهور
فرهاد کامرانی
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
0
0
با انتخاب آقای احمدی نژاد حداقل مردم کشورمان به آرامش درونی می رسن چون دکتر احمدی نژاد یک انسان چن بعدی است ودر همه عرصه ها انعطاف دارد وپشتیبانش اول خدا بعد مردم رنج دیده کشورمانه وبقیه کاندیدها پشتشان به احزاب سیاسی ومسئولین مهم کشوری گرم است
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
0
0
فقط احمدی نژاد چون مشکلات مردم رو حل میکنه
قدیر
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۷
0
0
میدونیم به کی رای بدیم.....
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
0
0
فقط احمدی نژاد عاشقشم
AIi
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
0
0
دکتر آقای محمد باقر قالیباف بشه ریس جمهور خیلی بهتر میشد
سیناپور
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
0
0
فقطاحمدی نژاد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
0
0
درعجبم ازاین مردم ساده لوح ایران
بنظرتوم بعد چهل وان دی سال هنوزامیدوارید
افسوس ازاین مردم ......
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۳
0
0
ری من به سید ابراهیم ریسی هست
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۸
0
0
عشق مادکترمحموداحمدی نژادازدردودل مردم بسیاراگاست کاش دکتراحمدی نژادفقط
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
0
0
فقط دکترمحمود احمدی ریاست جمهوری اسلامی ایران
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
0
0
دکترمحموداحمدی نژاد
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}