خبر ویژه
در ادامه سفر معاون اول رئیس جمهور به خراسان رضوی،

افتتاح ٢٥٠٠ پروژه عمرانی، اشتغال‌زایی و اردو‌های دانشجویی کمیته امداد امام خمینی (ره)

  • کد خبر: ۳۱۷۹
  • ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷

به گزارش شهرآرانیوز، اسحاق جهانگیری در ادامه سفر خود به خراسان رضوی و در حاشیه آیین بهره‌برداری افزود: نیروگاه خورشیدی شهرستان نیشابور به عنوان يكی از نيازهای اساسی كشور است و اين اقدام كميته امداد استان قابل تقدير است.

 

معاون اول رئیس جمهور با تقدیر از اقدام كميته امداد امام خمینی (ره) در زمينه مسكن مددجويان در سال‌های اخير افزود: اميدواريم بتوانيم در كوتاه‌ترين زمان مسكن را برای همه مددجويان داشته باشيم.

 

وی افزود: سال ٩٦ با كمك كميته امداد مستمری مددجويان كميته امداد و سازمان بهزيستی را با اعتبار ۷ هزار ميليارد تومان ٣ تا ٤ برابر افزايش داديم. اين مسير دنبال خواهد شد، قول می‌دهيم در حد توان دولت مستمري بگيران كميته امداد و بهزيستی را ياری كند. بحث مسكن اتفاق ديگری بود كه در كميته امداد با كمك دولت اتفاق افتاد و بايد در اين زمينه از منابع دولت، نيكوكاران و ديگر منابع استفاده كنيم.

 

معاون اول رئیس‌جمهور تصریح کرد: سالانه ٢ هزار تا ٣ هزار ميليارد منابع قرض‌الحسنه كميته امداد در اختيار دارد هم از منابع ديگری مانند ١٨ هزار ميليارد تومان اشتغال روستايی كه دولت اختصاص داده سهميه‌ای دارد.

 

وی افزود: بيش از هزار هزار ميليارد تومان است. اين در حالی است كه كسی كه چند خودرو دارد مثلا از يارانه بنزين استفاده می‌كند در حالی كه خانواده پنج نفره‌ای كه خودرو ندارد از اين يارانه بهره نمی‌برد.

 

جهانگیری تاکید کرد: كميته امداد نهادی است كه با كمك نيكوكاران شرايط بهتری را برای هموطنان محروم فراهم آورده است.امروز كارنامه كميته امداد درخشان است و توانسته است از امكانات دولتی كمك بگيرد و با مردم شريف و نيكوكار ارتباط برقرار كند.

 

وی خاطر نشان کرد: يكی از اصلی‌ترين رسالت‌هايی كه امام برای نظام اسلامی ترسيم كردند و اين هدف همواره مورد تاكيد رهبری قرار دارد محروميت‌زدايی است كه امام نيز به اين منظور نهادهايی را تاسيس كردند، از افتخاراتمان اين است كه در محروم‌ترين نقاط كشور خدمت كرديم.

 

جهانگیری در ادامه با تاکید بر حفاظت از مرزها بعنوان یکی از سیاست‌های اصلی جمهوری اسلامی بیان داشت: خط قرمز جمهوری اسلامی حفاظت از مرزهاست و احدی حق تعرض به مرزهای ما را ندارد و نظام جمهوری اسلامی ایران در حفاظت از مرزهای آبی قدرت و قاطعیت خود را نشان داده است.

 

گفتنی است در آیین افتتاحیه از كارآفرينان برتر كميته امداد نیز تجليل شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}