بازگشت ۱۷ خط اتوبوس به پایانه آزادی مشهد رئیس جمهور: از تلاش‌های مدیریت شهری مشهد تقدیر و تشکر می‌کنیم نگاهی به چرایی کاشت درخت توت در مسیر‌های منتهی به حرم رضوی درباره بوم‌پارک، رودپارک، کوه‌پارک و کشت‌پارک، چهارضلعی سبز مشهد انتقال آب از خلیج فارس مجوز وزارت نیرو را ندارد! ۱۷ میلیون گل برای استقبال از بهار در مشهد دستور ویژه استاندار برای اسماعیل‌آباد | پاک‌سازی منطقه اسماعیل‌آباد مشهد از وجود معتادان متجاهر رئیس شورای اسلامی شهر: کاشت ۱۵۰۰ هکتار درخت در کمربند‌های سبز مشهد زندگی با طعم اکسیژن تازه ۳۰۰ هزار درخت «حرم‌شهر رضوی» با طرح تفصیلی بافت پیرامون حرم مطهر تحقق می‌یابد المان‌های نوروزی تا پایان تابستان جمع‌آوری نمی‌شود |سامانه درخواست کارگر به زودی رونمایی می‌شود توقیف ۱۳۰۰ خودرو پلاک مخدوش در مشهد | سامانه گویای ۱۲۰ برای پاسخگویی به معضلات راهنمایی ورانندگی دسترسی سوم ایستگاه قطارشهری شهید کاوه به بهره برداری رسید | ۲ ایستگاه تا پایان خط ۲ متروی مشهد مشهد شهر نمونه خدمات سبز کشور شد ۱۵۰ میلیارد تومان برای بهسازی کال و ساخت بوستان خطی در اسماعیل‌آباد گذر تاریخی «باغ حسن‌خان» مشهد احیا می‌شود اینترنت وای فای در اتوبوس‌ های مشهد نصب المان‌های نوروزی ۱۴۰۰ در مشهد آغاز شد دسترسی سوم ایستگاه میدان سعدی خط دو قطار شهری تا پایان سال افتتاح می‌شود
خبر ویژه
️پست اینستاگرامی شهردار مشهد درباره افتتاح کوه‌پارک
محمدرضا کلائی، شهردار مشهد، در پست اینستاگرامی خبر از افتتاح کوه‌پارک مشهد داد

به گزارش شهرآرانیوز،محمد رضا کلائی شهردار مشهد در پست اینستاگرامی نوشت:

مردم نازنین مشهد، سلام

از امروز کوه پارک مشهد پذیرای شماست. کوه‌پارک مرهم کوچکی بر زخم درخت‌های توت وکیل‌آباد و سپیدار‌های ملک‌آباد است. با بیش از یک میلیون درخت که به عشق شما کاشته ایم.

گشایش کوه‌پارک با شعار “خانواده امن‌ترین جای دنیا” به جای “خانه امن‌ترین جای دنیا” انجام می‌گیره، در شرایط بحرانی و پیچیده فعلی کرونا، کوه‌پارک مجال مختصری برای ارائه خدمت خانواده‌محور است. به همین دلیل هم همکارانم همت کرده و پروژه ای ٣۶ ماهه رو به صورت شبانه روزی در حدود ۴ ماه برای شما مردم نازنین آماده کردند. باورم اینه که سیاست‌گذاری‌های پیشگیری و مهار کرونا، نباید مدام توپ رو به زمین مردم بیاندازه، در کنار هر سلب و حذف باید ایجاب‌ها و افزوده‌هایی باشه.

در کنار هر سیاست و دستورالعمل محدودیت‌زا و ممنوعیت‌آور باید راهی جایگزین و روشی نوین پیشنهاد داد وگرنه مردم رو در برابر هم قرار خواهیم داد و تعارضات بین فردی افزایش پیدا میکنه و یا حتی مردم رو در برابر خودشون قرار می‌ده و به تعارضات درون‌فردی دامن می‌زنیم.

وقتی از فاصله‌گذاری اجتماعی صحبت می‌کنیم به فضا و عرصه عمومی زیادی نیاز داریم تا فاصله‌گذاری، عملی و شدنی باشه. کوه‌پارک با بیش از دو میلیون متر مربع معادل ٢۵٠برابر یک زمین فوتبال یا حدود ٣ برابر #پارک_ملت، سرانه عرصه عمومی در شهر مشهد رو به میزان زیادی افزایش می‌دهد.

کوه‌پارک یک پروژه مُرده بود. محل مناقشات و قربانی بخشی‌نگری‌ها.

یک کار ناتمام بر سینه ارتفاعات جنوبی مشهد که هزینه‌ها و آثار زیست‌محیطی‌اش رو قبلاً پرداخته بودیم و در فراموشی و سوءتفاهم از دست داده بودیمش.

امروز کوه‌پارک سهم شماست. خودتون به بولوار شهید فکوری، انتهای دلاوران قدم رنجه کنید، ببینید، قضاوت کنید و برخوردار شوید.
روز خوش
 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}