تفاهم ۳ ساله شهرداری با اداره کل محیط زیست خراسان رضوی ۲۰ درصد تخفیف پروانه ساخت‌وساز از ۱۲ بهمن تا ۱۵ اسفند نهمین «نمایشگاه شهر هوشمند» افتتاح می شود ارسال لایحه اجرای سراسری طرح سیمپ به شورای شهر بدهی ۱۳ هزار میلیارد تومانی دولت به شهرداری مشهد کاهش حجم آلاینده‌های هوای مشهد سیاهه انتشار آلاینده‌های زیست محیطی مشهد نیمه بهمن آماده می‌شود ویزیت رایگان بیماران مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان توسط کادر پزشکی آستان قدس رضوی بازدید شورای شهر تهران از مرکزکنترل ترافیک و خط ۳ بی آرتی مشهد حاشیه به بودجه بر می‌گردد؟ مدیر عامل نمایشگاه بین‌المللی مشهد، عضو هیات مدیره انجمن نمایشگاه‌های ایران شد بهره برداری از ۲۰ بوستان تا پایان سال در مشهد گود کشتی با چوخه شهید بابانظر تا پایان سال به بهره برداری می رسد اتوبوسران مشهدی ۱۸۰۰ دلار وجه نقد را به صاحبش بازگرداند اهدای عضو پرستار مشهدی جان 6 بیمار را نجات داد هوای مشهد، امسال بدتر از پارسال ادامه بارش باران و برف در سطح استان افزایش ۴۸ درصدی مراجعه به مراکز معاینه فنی در مشهد بهار ۹۹؛ بهره‌برداری از باغ ویژه بانوان دربوستان وکیل‌آباد راه اندازی نخستین واحد استانی کارخانه تخصصی تولید سلول کشور در مشهد
خبر ویژه

آیین تجلیل از اتوبوس‌رانان بدون تصادف برگزار شد

  • کد خبر: ۳۴۷۴
  • ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۸

زهیر موسوی - همایش تجلیل از اتوبوس‌رانان نمونه بدون تصادف به ده‌سالگی خودش رسید و این‌بار اتوبوس‌رانان با حضور خانواده‌های خود در این جشن که در تالار شهر مشهد برگزار شده بود، حضور پیدا کردند. مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی مشهد در این مراسم به‌عنوان اولین سخنران پشت تریبون رفت و گفت: در سال1392 حدود 26هزار دستگاه اتوبوس در کشور فعالیت داشتند که این رقم در سال1397 به 20هزار دستگاه اتوبوس کاهش‌ یافته که این خود سبب کاهش تعداد مسافران اتوبوس شهری شده است.
سیدمهدی حسینی‌پویا با بیان اینکه در شهر مشهد 1730دستگاه اتوبوس فعال داریم، اظهار کرد: میانگین عمر این ناوگان 5/7سال است؛ درحالی‌که میانگین عمر اتوبوس درون‌شهری در کشور 15سال است که این از وضعیت بهتر مشهد نسبت به سایر شهرها حکایت دارد؛ البته امیدواریم این رقم در مشهد به 5سال برسد و در همین راستا قرارداد 100دستگاه اتوبوس نیز تنظیم‌ شده است و امیدواریم تا پایان سال این تعداد اتوبوس را تحویل بگیریم.
وی به کاهش تصادفات اتوبوس‌رانان مشهد اشاره کرد و گفت: سرانه تصادفات هر دستگاه اتوبوس در شهر مشهد از 4/2درصد در سال1389 به 33صدم درصد در سال1397 رسیده است.
شهردار مشهد نیز دیگر سخنران این مراسم بود و 3نکته را بیان کرد: نکته اول اینکه همسران و خانواده‌های اتوبوس‌رانان در آرامش هرچه بیشتر اتوبوس‌رانان و درنتیجه نبود تصادفات برای اتوبوس‌رانان نقش مهمی دارند و باید از آنان هم تجلیل شود.
محمدرضا کلائی افزود: نکته دوم اینکه کاهش تصادفات یکی از اهداف جدی مدیریت‌شهری مشهد است و 3نهاد شهرداری مشهد، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی 3بازیگر این عرصه هستند که خوشبختانه همراهی این دستگاه‌ها فرصتی مناسب برای تحقق این مهم است تا شاهد شهری آرام‌تر و با تصادف کمتر باشیم.
وی ادامه داد: نکته سوم هم موضوع فرهنگ شهروندی است و مدیریت‌شهری و همچنین شورای شهر مشهد که دارای رویکردی فرهنگی است، بر این موضوع تأکید زیادی دارد و بر همین اساس امسال شهرداری مشهد به‌جای ارائه 100طرح، تنها 2طرح عبور و مرور و تفکیک زباله را به شورای شهر ارائه داده است تا امسال در حوزه فرهنگ شهروندی بر این 2موضوع تأکید ویژه شود.
محمدرضا حیدری، رئیس شورای شهر مشهد، هم وقتی در این مراسم پشت تریبون قرار گرفت، تنها به قدردانی از اتوبوس‌رانان بدون تصادف بسنده کرد و برای آن‌ها در سال1398 آرزوی موفقیت کرد.
سردار محمدکاظم تقوی، فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌رضوی، هم دیگر سخنران این نشست بود که حمل‌ونقل عمومی را نقطه مشترک همکاری شهرداری مشهد و نیروی انتظامی دانست و گفت: مشهد به‌واسطه بارگاه مطهر رضوی معجونی از فرهنگ‌های مختلف است و این موضوع قطعا کار را برای اتوبوس‌رانان دشوار می‌کند، اما اتوبوس‌رانان نباید فراموش کنند که مسافران آن‌ها زائران و مجاوران امام مهربانی‌ها هستند و این مهم اتوبوس‌رانان مشهدی را با سایر شهرها متفاوت می‌کند.
سیدمهدی شریعت‌یار، معاون دادستانی مشهد، نیز در این جلسه خطاب به اتوبوس‌رانان گفت: تصادفات رانندگی منجر به مرگ به‌هیچ‌وجه پذیرفتنی نیست؛ زیرا با جان افراد ارتباط دارد و درخواست من از اتوبوس‌رانان این است که در بحث رانندگی و رعایت تمام قوانین آن الگوی سایر رانندگان شهر باشند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
چندرسانه‌ای 13981030141555
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}