خبر ویژه

ظریف از پکن راهی توکیو و درنهایت به مالزی می‌رود

  • کد خبر: ۴۰۹۷
  • ۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
محمد جواد ظریف» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران که روز گذشته با هدف دیدار و گفتگو با همتای چینی خود وارد پکن شد ظهر امروز (سه شنبه) به وقت محلی این شهر را به مقصد توکیو ایستگاه بعدی خود ترک کرد.

به گزارش شهرآرانیوز به نقل از ایرنا، ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر روز دوشنبه در صدر هیاتی وارد فرودگاه پکن شد و از سوی مقامات این کشور و همچنین سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین مورد استقبال قرار گرفت. 

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پکن با «وانگ یی» وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین در خصوص مهمترین مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر کرد.

طرفین در این دیدار ضمن تاکید بر روابط تاریخی و راهبردی دو کشور بر توسعه و تعمیق آن در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، تجاری، فرهنگی و انرژی و سایر زمینه‌های مورد علاقه تاکید کردند.

ظریف روز گذشته در گفت گو با خبرنگاران در مورد هدف سفر به چین گفت: در چین ضمن بررسی آخرین وضعیت برجام و منطقه، ارایه برنامه ۲۵ ساله درازمدت و راهبردی ایران و چین هم مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی گفت: در هفته‌ها و ماه‌های گذشته کار مشترک زیادی در قالب برنامه ۲۵ ساله ایران و چین توسط دستگاه‌های مختلف انجام شده است و یک تصویر دراز مدتی از همکاری‌های ایران و چین طراحی شده و قرار است در این سفر این برنامه به طرف چینی ارایه شود.

ظریف در مورد سفر به توکیو هم گفت: این سفر دومین سفر من به توکیو است در ژاپن گفتگو‌های دوجانبه‌ای که میان دو کشور وجود دارد ادامه پیدا خواهد کرد.

ظریف قرار است بعد از ژاپن، راهی مالزی شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
ضمائم 13980630113748

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}