آغاز درگیری نظامی آذربایجان و ارمنستان در قره‌باغ حضور رزم حسینی در فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس اظهارات نماینده همدان درباره خودروی تحویلی به مجلسی‌ها فرمانده کل ارتش: پیروزی در جنگ، معادلات راهبردی جهان را تغییر داد تأکید معاون اول رئیس‌جمهور برای تأمین دارو و کالا‌های اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی سوء قصد به جان رئیس جمهور کلمبیا ناکام ماند جو بایدن: رئیس جمهوری می‌خواهیم که به علم اعتقاد داشته باشد روحانی: تلاش برای خروج آمریکا از منطقه وظیفه هر کشوری است وزرای خارجه ایران و عراق دیدار کردند | ظریف: بغداد به مسئولیت خود در موضوع ترور شهید سلیمانی عمل کند نقشه ترامپ برای کسب رأی سیاه‌پوستان آمریکا محمود واعظی: رئیس جمهور به توانایی گزینه پیشنهادی وزارت صمت ایمان و اعتماد دارد حمایت سخنگوی دولت از رزم‌حسینی برای تصدی وزارت صمت اقساط تسهیلاتی که نمایندگان مجلس یازدهم دریافت کرده‌اند، چقدر است؟ رزم حسینی: امضاهایی طلایی را در وزارت صمت حذف می‌کنیم تخصیص بسته اینترنت رایگان هدیه وزیر ارتباطات به اساتید دانشگاه‌ها نمایندگان نباید از امکانات دولتی برای سرکشی در حوزه انتخابیه خود استفاده کنند واکنش نماینده ایران در ژنو به بیانیه اروپایی‌ها درباره وضعیت حقوق‌بشر در ایران اظهارات یک نماینده درباره حاشیه‌های واگذاری دناپلاس به مجلسی‌ها
خبر ویژه
هشدار دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین درباره عادی سازی رابطه با رژیم صهیونیستی
دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در نامه‌ای به برخی رؤسای کشور‌های اسلامی نسبت به تلاش‌های برخی کشور‌ها برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هشدار داد و گفت: دولت‌های اسلامی باید مراقب خشم ملت‌های خود در این خصوص باشند.
به گزارش شهرآرانیوز، متن نامه سرگشاده دکتر زهرا مصطفوی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مدتی است موضوع همکاری با رژیم صهیونیستی توسط برخی دولت‌های اسلامی مطرح است. با توجه به این موضوع و احساس تکلیفی که به عنوان یک سازمان مردم نهاد حامی ملت فلسطین در خود داریم، لازم دانسته تا مواردی را به عنوان ناصحی مشفق و هشداری مشفقانه با شما در میان نهیم. همانطور که می‌دانید فلسطین یک سرزمین اسلامی بوده و با توجه به اماکن مقدسه اسلامی که در آن قرار دارد و در رأس آن حرم شریف قدس که قبله نخست اسلام و جایگاه عروج پیامبر مکرم اسلام صَلَّی اللهُ عَلَیهِ وَ آلِه است، در نزد جوامع اسلامی از قداست و اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. صهیونیست‌ها با اشغال این سرزمین مقدس اسلامی و تأسیس یک رژیم نامشروع صهیونیستی در آن که با قتل عام و آواره سازی وسیع ملت فلسطین همراه بوده است، عملا به مقدسات اسلامی توهین و احساسات بیش از یک میلیارد مسلمان را جریحه دار کرده اند.

شکل گیری آرمان آزاد سازی فلسطین و قدس شریف و مسجدالاقصی در میان جوامع اسلامی بر اساس همین حس زخم خورده امت اسلامی است. زیرا ادامه اشغال فلسطین و قدس شریف یک توهین مستمر بر امت اسلام بوده و عملکرد جنگ افروزانه این رژیم یک تهدید مستمر برای امنیت و منافع همه کشور‌های منطقه است. تهدیدی که متأسفانه طی ۷۲ سال گذشته اقدام قاطع و تأثیر گذاری از سوی کشور‌های اسلامی برای حذف آن به عمل نیامده است.

آوارگی ۷۲ ساله مردم فلسطین شاخص مهمی در کوتاهی رهبران جهان اسلام در موضوع فلسطین است. اقدام برخی رهبران جهان اسلام در نادیده انگاری اشغال فلسطین و رنج اشغال و آوارگی مردم فلسطین و گام نهادن در مسیر برقراری رابطه سیاسی با اشغالگران فلسطین در واقع خلاف آموزه‌های اسلامی و نص صریح قران کریم «وَ لَنْ یَجْعَلَ اللَّهُ لِلْکافِرینَ عَلَی الْمُؤْمِنینَ سَبیلاً» است و انتخابی علیه اخوت و وحدت اسلامی که فرمود: «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا» و بی هیچ تردیدی زمین نهادن تکلیف جهاد آزاد سازی دار الاسلام از اشغال دارالکفر است. رژیم صهیونیستی بر پایه آموزه‌های منحرف یهود شکل گرفته است. یهودی که خدا آنان را بدترین دشمنان نسبت به مؤمنین معرفی کرده است، «لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِلَّذِینَ آمَنُوا الْیَهُودَ» و نیز فرمان مؤکد داده است تا کسی با آنان دوستی نکند «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْیَهُودَ وَالنَّصَارَى أَوْلِیَاءَ بَعْضُهُمْ أَوْلِیَاءُ بَعْضٍ» و تأکید دارد که هرمسلمانی این فرمان را نادیده بگیرد، از دایره ایمان خارج و در زمره آنان قرار می‌گیرد؛ «وَمَنْ یَتَوَلَّهُمْ مِنْکُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ» و آنانی که دوستی اهل ایمان را رها کرده و با دشمنان دوستی می‌کنند از ستمگران شمرده می‌شوند و هرگز هدایت خداوندی و بر این اساس رحمت خداوندی آنان را شامل نمی‌شود «إِنَّ اللَّهَ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ».

اگر مسلمانی اعم از فرد و یا حکومت، به دنبال دوستی و رضایت غیر مسلم باشد بداند که غیر مسلمانان اعم از یهود و مسیحی هرگز نه دوست مسلمانان خواهند بود و نه به عهد و پیمان دوستی با مسلمانان پایبند خواهند بود و تنها خواستار آنند که از فرامین و خواسته‌های آن‌ها پیروی شود، «وَلَن تَرضى عَنکَ الیَهودُ وَلَا النَّصارى حَتّىٰ تَتَّبِعَ مِلَّتَهُم.» و به تعبیر دونالد ترامپ تنها وظیفه این افراد شیر دادن است!

شکی نیست که انتخاب همکاری با اسرائیل به معنی پذیرش اشغال فلسطین و همپیمانی با بدترین دشمنان مسلمان علیه مسلمانان است و این انتخابی است که احساسات امت اسلامی را جریحه دار کرده و موجد اعتراضات ملت‌های مسلمان و نیز اقدامات شدیدتر در میان ملل اسلامی علیه خائنان به آرمان آزاد سازی فلسطین و قدس شریف خواهد شد و کسانی که این انتخاب اشتباه را کرده اند تاوان سختی را نیز باید پرداخت کنند. سرنوشت تلخ انور سادات نباید فراموش شود. کما اینکه وی با انتخاب خیانت به آرمان بزرگ امت اسلامی و سازش با دشمن صهیونیستی نه تنها موجب شکوفایی مصر در ابعاد مختلف سیاسی و اقتصادی و نظامی نشد بلکه مصر عزیز را به مصر ذلیل تبدیل کرد.

سر گذشت ملت‌ها و حکومت‌ها که قرآن مؤکدا به مطالعه آن دعوت می‌کند، نشان می‌دهد که حکومت‌ها ماندنی نیستند، اما ملت‌ها پایدارند و این ملت‌ها هستند که حکومت‌هایی را که خیانت می‌کنند تنبیه خواهند کرد. بر این اساس ملت‌های مسلمان سرانجام از دولت‌هایی که دوستی با دشمن امت و آن هم بدترین دشمن امت را انتخاب کرده اند، انتقام سختی خواهند گرفت.

جمعیت دفاع از ملت فلسطین و اتحادیه بین المللی سازمان‌های غیر دولتی حامی حقوق مردم فلسطین که از سازمان‌های مردمی بوده و در حقیقت صدای اراده و خواست مردم ایران و همه اعضای حقیقی و حقوقی داخلی و خارجی خویش هستند، خود را مکلف می‌دانند که همه دولت‌های عربی و اسلامی را نسبت به پیامد‌های تلخ انتخاب خیانت به آرمان فلسطین و همکاری با دشمن صهیونیستی هشدار دهند. بی شک آنچه که در آینده این انتخاب پیدا است، مشکلات متعدد و گسترده سیاسی، اجتماعی، امنیتی و اقتصادی برای دولت و ملت شما است. حضور نظامی و امنیتی در کل منطقه غرب آسیا و شمال افریقا و خصوصا در منطقه رهبردی خلیج فارس از سیاست‌های رژیم صهیونیستی است.

تأکید آریل شارون نخست وزیر اسبق اسرائیل و قصاب صبرا و شتیلا بر «ضرورت حضور نظامیان اسرائیل در خلیج فارس و کنترل نفت این منطقه» تردیدی ایجاد نمی‌کند که هدف غایی اسرائیل در ادبیات فریبکارانه صلح طلبی گسترش اراده اشغالگرانه اش بر جغرافیای جهان اسلام است و ماحصل آن نیز به خطر افتادن منافع و امنیت همه کشور‌های منطقه است و بی شک کشور‌های کوچک از این رهگذر بیشترین آسیب‌ها را خواهند دید.

ما در مقام ناصح، همه دولت‌های عربی و اسلامی را را نسبت به افتادن در دام این اشتباه هشدار می‌دهیم. بی شک قرار گرفتن دولت عربی اسلامی در کنار ملت فلسطین و محور هم پیمان با او از جمله ایران اسلامی که آزاد سازی فلسطین از اشغال را به عنوان اولویت سیاست خارجی خود قرار داده است و در ۴۲ سال گذشته این مسیر را با ثبات و صلابت ادامه داده است، آزادی فلسطین را تسریع کرده و حرکتی در مسیر خاتمه ناامنی‌های ملی و منطقه‌ای در پرتو همکاری‌ها است. یقین کنید که قدرت‌های استعمارگر از بسط حضور خود در سطح منطقه به تنها چیزی که نمی‌اندیشند امنیت و منافع کشور‌های منطقه است. اسرائیل ماحصل سال‌ها تجربه استعماری آن‌ها است و اراده آن‌ها بر این است تا با محوریت صهیونیست‌ها بر کل منطقه سلطه یافته و به زعم رئیس جمهور امریکا ثروت منطقه را بدوشند و در پایان آن‌ها را ذبح کنند. «قُل إِنَّ هُدَى اللَّهِ هُوَ الهُدى وَلَئِنِ اتَّبَعتَ أَهواءَهُم بَعدَ الَّذی جاءَکَ مِنَ العِلمِ ما لَکَ مِنَ اللَّهِ مِن وَلِیٍّ وَلا نَصیرٍ».

منبع: جماران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}