حضور ۳ تیم مشهدی در لیگ دسته‌ یک والیبال بانوان کشور
قرعه‌کشی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های دسته‌یک بانوان برگزار و مشخص شد همچون سال‌های گذشته، مشهد باز هم ۳ نماینده در این رقابت‌ها دارد.
مژده رنگیان | شهرآرانیوز؛ این مسابقات قرار است با حضور ۱۴ تیم پیگیری شود که روز گذشته با حضور میلاد تقوی دبیر فدراسیون والیبال، شهرام عظیمی سرپرست و نادر انصاری دبیر کمیته برگزاری رویداد‌ها و مسابقات در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک و پاراالمپیک مراسم قرعه‌کشی آن برگزار شد و طی آن تیم‌ها در ۲ دسته گروه‌بندی شدند. در این نشست، نمایندگان تهرانی لیگ دسته‌یک بانوان حضور داشتند و نمایندگان دیگر استان‌ها به‌صورت وبینار در قرعه‌کشی این مسابقات شرکت کردند. اشتادسازه مشهد، آریا مقام پارس مشهد و استعداد پویا مشهد، ۳ تیمی هستند که قرار است در فصل جدید شرکت کنند.
 
این در‌حالی است که پیش‌از‌این باشگاه فولاد نیشابور اعلام کرده بود علاوه بر لیگ دسته‌یک والیبال مردان، در بخش بانوان نیز تیم‌داری خواهد کرد؛ اما نامش در فهرست تیم‌ها خالی است. همچنین زمزمه‌هایی از حمایت مدیرعامل باشگاه والیبال پیام از تیم بانوان شنیده می‌شد که آن خبر نیز به حقیقت نپیوست. علاوه بر این خبری از اسامی تیم‌های مشهدی فصل گذشته در لیگ مانند مشکی‌پوشان، مدرن و استعداد‌های درخشان دیده نمی‌شود و گویا قرار است آن‌ها با حامیان مالی جدید در رقابت‌ها حاضر شوند. باشگاه اشتادسازه، قهرمان فصل گذشته لیگ برتر هندبال بانوان است و امسال نیز با هدف تکرار قهرمانی به میدان می‌رو‌د؛ اما آن‌ها امسال تصمیم جدیدی گرفته اند و به والیبال بانوان نیز ورود کرده‌اند. تیم‌ها مسابقات دور مقدماتی را در ۲ گروه دنبال خواهند کرد.
 
۲ تیم مشهدی با یکدیگر هم‌گروه هستند. اشتادسازه مشهد در گروه‌الف با البرز، نفت امیدیه، جوانان زرتشتی، آمادای همدان، مس رفسنجان و راه‌باند کویر کرمان هم گروه است. در گروه‌ب نیز آریا‌مقام پارس مشهد به‌همراه استعداد پویا مشهد حضور دارند. دیگر‌تیم‌های این گروه ریف اصفهان، مهرگان شیراز، پاس گرگان، آریا پارس تفت و آیدین نیکخواه بهرامی هستند. دبیر فدراسیون والیبال در جلسه قرعه‌کشی تأکید کرد که نگاه فدراسیون مبنی بر استفاده از خرد جمعی در برگزاری مسابقات است و قطعا هر تصمیمی که نمایندگان باشگاه‌ها و تیم‌های شرکت‌کننده در این نشست بگیرند، مد‌نظر کمیته برگزاری مسابقات خواهد بود.
 
بر اساس پیشنهاد‌های مطرح‌شده در این نشست، دور مقدماتی لیگ دسته‌یک بانوان سال‌۹۹ به‌صورت متمرکز و در ۲ گروه فوق انجام خواهد شد که ۲ هفته تعطیلی بین دور رفت و دور برگشت نیز لحاظ می‌شود. پس از پایان دور مقدماتی، از هر گروه ۴ تیم اول تا چهارم جدول به گروه برتر‌ها شامل ۸ تیم از ۲ گروه صعود می‌کنند و مسابقات خود را به شکل MW و متمرکز برای معرفی تیم‌های برتر مسابقات ادامه خواهند داد. همچنین تیم‌های پنجم تا هفتم جدول ۲ گروه مقدماتی در یک گروه برای کسب عنوان‌های نهم تا چهاردهم لیگ دسته‌یک بانوان به‌صورت متمرکز مسابقات را ادامه خواهند داد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}