خبر ویژه

کشف عتیقه‌های ۵۰ میلیاردی دوران هخامنشی

  • کد خبر: ۴۷۲۶
  • ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱
فرمانده انتظامی استان از کشف محموله عتیقه دوران هخامنشی به ارزش ۵۰ میلیارد ریال در شهرستان جغتای خبر داد.

به گزارش شهرآرانیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد کاظم تقوی در تشریح این خبر، گفت: در پی اقدامات اطلاعاتی و با ردزنی‌های گسترده سرنخ‌هایی از قاچاق محموله عتیقه‌های باستانی در شهرستان جغتای به دست آمد.
فرمانده ارشد انتظامی استان خراسان رضوی افزود: با توجه به اهمیت موضوع دستورات لازم برای بررسی این پرونده صادر شد و فرماندهی انتظامی شهرستان جغتای به طور ضربتی وارد عمل شد.
سردار تقوی خاطرنشان کرد: پلیس در این عملیات ۲ فرد سودجو که در یکی از واحد‌های صنفی شهر جغتای در زمینه قاچاق اشیاء عتیقه فعالیت داشتند را شناسایی و پس از هماهنگی قضائی در بازرسی از واحد صنفی آن‌ها ۲۲ قطعه عتیقه دارای ارزش فرهنگی و تاریخی مربوط به دوره هخامنشیان را کشف کرد.
فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی اظهار داشت: اشیاء عتیقه کشف شده، شامل: ۴ قطعه مجسمه به صورت استوانه‌ای شکل، سکه، قفل سنگی شکل، استوانه سنگی، سنگ سفید، یک رشته دستبند پولکی طلایی رنگ، ۶ قطعه سنگ فیروزه‌ای رنگ کوچک و ۷ قطعه پوست چرمی است.
سردار محمدکاظم تقوی در پایان با بیان اینکه بر اساس اعلام نظر اولیه کارشناسان میراث فرهنگی ارزش ریالی اشیاء عتیقه کشف شده ۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: ۲ متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}