پست اینستاگرامی شهردار مشهد درباره روند اجرایی پروژه های غیرهمسطح مشهد ۶۰ تُن مرغ تنظیم بازار روزانه در مشهد توزیع می‌شود بستر کشف رود فضای سبز می‌شود احیای ۲ گذر تاریخی مشهد در دستورکار شهرداری احتمال کاهش فعالیت ناوگان قطارشهری و سرویس‌دهی شبانه اتوبوس‌رانی مشهد نگاه شورای پنجم به توسعه شهر مشهد متوازن و عدالت‌محور است حجت‌الاسلام مروی: آستان قدس رضوی باید الگویی در پاسخگویی و تعامل با مردم باشد قطع ۱۴ ساعته گاز در مناطقی از مشهد از ساعت ۸ صبح فردا کاهش ۱۰ درصدی استفاده از قطارشهری مشهد در ۳ روز آماده‌باش ۲۰۰۰ تاکسی در مشهد ممنوعیت‌های مربوط به ساخت‌وساز در پهنه گسل‌های مشهد مشخص شد مدیریت شهری مشهد در کنار سایر دستگاه‌ها آماده حمایت از کارگران است تصاویر هوایی از بوستان‌های ملت و وکیل‌آباد مشهد در اولین برف پاییزی اهتمام جدی مدیریت شهر برای سامان‌دهی کارتن‌خواب‌ها بازار سرشور مشهد تا آخر سال احیا می‌شود خیابان‌های خلوت مشهد به وقت ساعت ۲۱ | کاهش چشمگیر تردد پست اینستاگرامی شهردار مشهد درباره اقدامات انجام شده برای کاهش بار ترافیکی مسیرهای منتهی به طرقبه و شاندیز احتمال تغییر در ساعات فعالیت ناوگان حمل و نقل مشهد | تاکسی تلفنی‌ها مجوز بگیرند تاکسی‌های سطح شهر مشهد هوشمند می‌شوند  ۷۵ واحد صنفی متخلف در مشهد پلمب شدند
خبر ویژه
نصب سامانه نظارت تصویری در ۸۱ کیلومتر از بستر رودخانه «کشف رود»
«در راستای تکمیل حلقه‌های حفاظتی برای جلوگیری از دست اندازی به حریم و بستر کشف رود، قرار است سامانه نظارت و تصویری و کنترل از راه دور در ۸۱ کیلومتر از بستر این رودخانه تاریخ ایجاد شود.» این خبری است که مدیر ساماندهی کشف‌رود از آخرین اقدامات انجام شده در این حوزه داده است.
امیررضا وثوقی | شهرآرانیوز؛ «در راستای تکمیل حلقه‌های حفاظتی برای جلوگیری از دست اندازی به حریم و بستر کشف رود، قرار است سامانه نظارت و تصویری و کنترل از راه دور در ۸۱ کیلومتر از بستر این رودخانه تاریخ ایجاد شود.» این خبری است که مدیر ساماندهی کشف‌رود از آخرین اقدامات انجام شده در این حوزه داده است.
 
عبدا... سلطان احمدی در گفتگو با خبرنگار ما در تشریح این پروژه که تکمیل کننده تمام اقدامات حفاظتی پیش بینی شده در یک سال اخیر است، افزود: این کنترل ازراه دور توسط دوربین‌هایی مشابه دوربین‌های ترافیکی در جاده و معابر انجام خواهد شد و با نصب آن‌ها در ارتفاع ۲۰ تا ۳۰ متری، اقدامات غیرقانونی در شعاع چندین کیلومتری هریک از این دوربین‌ها رصد خواهد شد و اطلاعات آن به صورت برخط به شهرداری و دیگردستگاه‌های متولی ارسال می‌شود.

وی با بیان اینکه به زودی پیمانکار، عملیات اجرایی و نصب دوربین‌های کنترل ازراه دور را آغاز خواهد کرد، افزود: با گذشت یک سال از فرماندهی واحد شهرداری مشهد در کشف رود، اقدامات حفاظتی و حراست از اراضی تحویلی از شرکت آب منطقه‌ای در ۴ دسته طبقه بندی شده است که شامل جلوگیری از تخلیه فاضلاب و پساب آلوده، جلوگیری از تصاحب بستر رود، جلوگیری از تخلیه نخاله در بستر کشف رود و ممانعت از برداشت شن و ماسه از حاشیه این رودخانه تاریخی می‌شود.


احداث دیوار‌های بتنی در بخش‌های مهم کشف رود

مدیر سامان دهی کشف رود با اشاره به نقش جاده‌های موجود در ۲ سمت رودخانه برای دسترسی و سوءاستفاده از بستر این رودخانه گفت: افراد سودجو از این جاده‌ها به صورت مستقیم برای نصب موتورپمپ، تخلیه نخاله، برداشت شن و ماسه، یا تصرف بستر استفاده می‌کنند و برای حل این مشکلات دیوار‌های بتنی مخصوصی را سفارش داده ایم و در حال نصب آن‌ها هستیم تا دسترسی متخلفان را به حداقل برسانیم.

سلطان احمدی ادامه داد: این دیوار‌ها در سرتاسر بستر رود مستقر خواهد شد، اما با توجه به اینکه اقدام به نصب موتور تلمبه در ۲۷ کیلومتر پایانی کشف رود حدفاصل کنه بیست تا قازقان بیشتر از سایر مناطق است، به صورت مترکز روی این بخش از بستر کشف رود اقدامات گسترده‌ای انجام شده است و تاکنون ۸۵ درصد دیوار‌های بتنی در این منطقه احداث شده است و باقی مانده آن تا پایان سال احداث خواهد شد.

وی بیان کرد: تابلو‌های هشداردهنده‌ای را با هماهنگی دادستان مشهد و دادسرای ناحیه تهیه کرده ایم و به استناد مواد قانونی، هرگونه برداشت فاضلاب و تخلیه نخاله در این منطقه را نهی کرده ایم تا افراد بی اطلاع از این اقدام خودداری کنند.


کوتاهی دست سودجویان، با استقرار تیم حفاظتی

مدیر سامان دهی کشف رود تصریح کرد: به کارگیری پیمانکار حفاظتی گرید یک و تأییدشده نیرو‌های انتظامی در دستور کار قرار گرفته است و این پیمانکار با استفاده از ۲۷ نیرو، خودرو شاسی بلند و ۵ دستگاه موتورسیکلت به صورت مستمر و شبانه روزی در بستر کشف رود گشت زنی خواهد کرد؛ همچنین این افراد در ۴ مقر و پاسگاه در قازقان، اولنگ، کلات نوری و همت آباد مستقر هستند.

سلطان احمدی با تأکید بر اینکه تمام مسیر ۸۱ کیلومتری این رودخانه در شمال و حومه مشهد توسط این تیم پیمایش می‌شود، اظهار کرد: با ورود حوزه دادستانی به فعالیت موتورتلمبه ها، قرار است کارشناسان شرکت آب‌منطقه‌ای با تیم حفاطتی شهرداری همراه شوند و اخطار‌های لازم به افراد در بستر رودخانه داده شود و پس از آن امکان جمع آوری موتورتلمبه‌ها با پشتیبانی تیم‌های حفاظتی فراهم خواهد شد. وی افزود: به صورت مستمر و هفتگی جلساتی با آب منطقه ای، محیط زیست و مرکز بهداشت برگزار می‌شود تا اقدامات لازم و قانونی درباره جمع آوری موتورتلمبه‌ها و امحای اراضی کشاورزی‌ای که با آب آلوده کشت و کار می‌کنند بررسی و عملیاتی شود.


برخورد با ۵۴ مورد تخلیه نخاله در بستر رودخانه

مدیر سامان دهی کشف رود با اعلام اینکه در راستای مقابله با تخلیه نخاله‌ها تاکنون ۵۴ مورد از ماشین آلاتی را که در ساعات مختلف شبانه روز اقدام به تخلیه غیرقانونی نخاله‌ها در بستر این رود کرده اند شناسایی و به سازمان مپ معرفی کرده ایم، گفت: مجوز تردد تعداد زیادی از این ماشین‌ها باطل شده است و به زودی با این متخلفان برخورد خواهد شد.

وی افزود: در تقاطع جاده سیمان و کشف رود در منطقه دهرود حدود ۵۰۰۰ متر مکعب تخلیه نخاله داشته ایم که در این مدت پاک سازی شده است. همچنین برنامه‌ای برای تعبیه راه بند‌ها و استقرار کانکس‌های حفاظتی در حاشیه جاده در دستورکار داریم و تاکنون ۴‌کانکس نصب شده است که با تکمیل این موانع دسترسی متخلفان به حداقل خواهد رسید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}