صورت حساب سهام عدالت ۱۰ آذر ۹۹ | ارزش سهام عدالت چقدر شد؟ ممنوعیت صدور چک در وجه حامل از ۲۲ آذرماه هزینه ازدواج در ایران چقدر آب می‌خورد؟ ۶۵ درصد جامعه بازنشستگان کارگری حداقل‌بگیر هستند | متقاضی همسان‌سازی در پرداخت وام به بازنشستگان تامین اجتماعی هستیم سهام عدالت | هر سؤالی درباره سهام عدالت دارید، این مطلب را بخوانید شاخص کل بورس امروز ۱۰ آذر ۹۹ | رشد ۳۸ هزار واحدی شاخص بورس  زمان واریز وام ۱۰ میلیونی بازنشستگان کشوری اعلام شد +جزئیات قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۱۰ آذر ۹۹ قیمت خودرو همچنان در حال ریزش است+ جدیدترین قیمت‌ها تاکسی‌های اینترنتی در ساعات ممنوعه تردد جریمه می‌شوند؟ تعزیرات به پشت پرده تخفیف‌های غیر‌واقعی فروشگاه‌های زنجیره‌ای واکنش نشان داد مجوز پالایشی یکم صادر شد قیمت روز گوشی موبایل در بازار امروز ۱۰ آذر ۹۹ + جدول قیمت هرشانه تخم‌مرغ در مشهد به ۳۵ هزار تومان رسید | تخـم طـلا! احتمال بازیابی بودجه زیارت، در کنار تخصیص بودجه اربعین به خراسان رضوی زمان عرضه اولیه «چخزر» در بورس + جزئیات زمان عرضه اولیه «بوعلی» در بورس + جزئیات برندگان طرح پیش فروش مشارکت در تولید محصولات سایپا مشخص شدند + لیست اسامی
خبر ویژه
یارانه جدید به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟ | زمان پرداخت یارانه جدید اعلام شد
در راستای کاهش قدرت خرید کالای اساسی از سوی مردم، مجلس و دولت برای اقشار ضعیف جامعه یارانه جدیدی را در نظر گرفته‌اند.

به گزارش شهرآرانیوز، مدتی است که صحبت تخصیص یارانه به اقشار ضعیف جامعه برای خرید اقلام اساسی مطرح است و این موضوع از ابتدای سال چندین مرتبه در مجلس و جلسات کمیسیون‌های مختلف مطرح شده است.

 

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: با افزایش قیمت‌ها در بازار به خصوص قیمت اقلام اساسی و کاهش قدرت خرید مردم برای تامین این اقلام، از اواسط تابستان امسال بحث تخصیص یارانه برای خرید اقلام اساسی به اقشار کم درآمد توسط نهاد‌های مربوطه تشدید پیدا کرد و نهایتا در تاریخ ۷ آبان امسال نمایندگان مجلس شورای اسلامی با جزئیات الزام دولت به پرداخت یارانه برای تامین کالا‌های اساسی با ۲۱۵ رأی موافق، ۱۴ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۵۰ نفر از نمایندگان حاضر در جلسه موافقت کردند.


همچنین ضمن این قانون مصوب شد تعداد حداقل ۶۰ میلیون نفر از افراد جامعه از طریق واریز اعتبار به کارت یارانه نقدی سرپرست خانوار به مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال برای هر یک از افراد تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی، رزمندگان معسر و افراد با درآمد کمتر از حداقل حقوق و دستمزد به مبلغ ۶۰۰ هزار ریال به هر یک از افراد سایر دهک‌ها واریز شود.


بهترین تصمیم برای اقشار کم درآمد


در همین راستا رسول جهانگیری عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران اظهار کرد: تصمیم به ارائه یارانه ویژه برای خرید کالای اساسی به خانوار‌ها یک تصمیم صحیحی است که امروز در صحن علنی مجلس تصویب شد و اقشار ضعیف جامعه با قیمت‌های ارزان تری نیازمندی‌های خود را خرید می‌کنند.

 

وی افزود: این تصمیم باید زودتر از این‌ها تصویب می‌شد چراکه نهاد‌های مربوطه در زمین توزیع کالا و کنترل قیمت‌ها نتوانسته اند آنطور که باید مسئولیت خود را به خوبی انجام دهند و جبران این مشکلات می‌تواند از طریق کوپن الکترونیک صورت گیرد.

 

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران بیان کرد: در بخش توزیع و تعیین ارزش یارانه به هر خانوار، سازمان برنامه و بودجه به کمک وزارت کار و تعاون باید همکاری دقیق و مناسبی داشته باشند تا این تصمیم به خوبی در کشور اجرا شود.

 

جهانگیری ادامه داد: یکی از ویژگی‌های این یارانه نسبت به یارانه‌های قبلی این است که به صورت نقدی به خانوار‌ها پرداخت نمی‌شود و احتمالا به شکل کارت‌های هدیه بانکی است که خانوار‌ها فقط توانایی خرید از فروشگاه هارا به وسیله آن دارند.

 

وی تصریح کرد: در صورتی که دولت این یارانه را نیز نقدی به خانوار‌ها پرداخت می‌کرد، حجم نقدینگی و تورم در کشور افزایش پیدا می‌کرد که در شرایط کنونی به هیچ عنوان به نفع هیچ یک از بخش‌های کشور نیست.

 

تقویت دهک کم درآمد با فروش اموال دولتی

در همین راستا محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در جلسه روز گذشته مجلس مطرح کرد: پیش بینی می‌شود شورای نگهبان مخالفتی با طرح مذکور نداشته باشد چراکه بارمالی آن نیز با فروش اموال دولت تامین خواهد شد.

 

وی افزود: اگر در ماه‌های نخست اجرای طرح پرداخت یارانه برای تامین کالا‌های اساسی، اموال دولت به فروش نرسید، دولت اجازه دارد از "تنخواه گردان خزانه" هزینه مورد نیاز را برداشت کند و پس از فروش اموال با خزانه تسویه کند.

 

مفتح تصریح کرد: از این ۶۰ میلیون نفر، ۴۰ میلیون از افراد ماهانه ۶۰ هزار تومان و ۲۰ میلیون نفر مابقی ۱۲۰ هزار تومان به حساب سرپرست خانوارشان واریز می‌شود.


احساس خطر برای همسان سازی حقوق بازنشستگان!

یکی دو روز گذشته، خانه تعاون گران ایرانیان اولین ارگان غیر دولتی بود که نسبت به این تصمیم واکنش نشان داد و ابراز نگرانی در رابطه با اجرا نشدن همسان سازی حقوق بازنشستگان کرد.

 

دبیرکل این ارگان طی نامه‌ای به محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، به این مقام مسئول تاکید کرد؛ بدیهی است قصد نمایندگان مجلس حمایت از اقشار محروم برای دسترسی به کالا‌های اساسی است، اما در راستای اجرای قانون کالا برگ الکترونیک منابع تامین همسان سازی حقوق بازنشستگان به خطر نیفتد.

 

با تمام این تفاسیر نظر مجلس و دولت برای اجرای این طرح مثبت است همچنین بخش‌های خصوصی از جمله اتاق اصناف و تعاون گران نیز موافقت خود را با این طرح اعلام کرده اند؛ بنابراین تنها مرحله‌ی پیش رو برنامه ریزی برای تخصیص منابع و نحوه اجرای آن است که امیدواریم سازمان برنامه و بودجه و وزارت تعاون نسبت به این مسائل دقیق‌تر از طرح‌های گذشته عمل کنند.


 
یارانه ۱۲۰ هزار تومانی خرید کالا‌های اساسی تصویب نهایی شد و طبق اعلام مجلس حداکثر تا یک ماه آینده پرداخت می‌شود، بالاترین میزان یارانه پرداختی چقدر است؟

 

تجارت نیوز نوشت: براساس طرح جدید مجلس شورای اسلامی، دولت موظف است حداکثر یک ماه از تاریخ ابلاغ این قانون شبکه توزیع کالا‌های اساسی مورد نیاز خانوار‌ها خصوصاً نیازمندان را با استفاده از شبکه توزیع کالا با قیمت مورد تأیید سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با نرخ ارز ترجیحی (۴۲۰۰ تومانی) از طریق کالابرگ یا کارت الکترونیکی با اولویت تولیدات داخلی در اختیار مردم قرار گیرد.

 

مبلغ این یارانه به‌ازای هر نفر ۶۰ هزار تومان است، اما خانوار‌هایی که سطح در آمد آن‌ها کمتر از مبلغ حداقل دستمزد است، از دو برابر یارانه سایرخانوار‌های مشمول بهره‌مند می‌شوند. این خانوار‌ها را وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی می‌کند.

 

حداکثر یارانه خرید کالا چقدر است؟

زمان اجرای این طرح شش ماهه است یعنی این یارانه در شش نوبت واریز می‌شود، برای ۲۰ میلیون نفر تحت پوشش نهاد‌های حمایتی به ازای هر فرد ۱۲۰ هزار تومان پرداخت خواهد شد که این فرد در مجموع ۷۲۰ هزار تومان دریافت خواهد کرد.

 

برای ۴۰ میلیون نفر دیگر از جمعیت کشور با درآمد پایین مبلغ یارانه ۶۰ هزار تومان است که در مجموع شش ماهه ۳۶۰ هزار تومان دریافت خواهد کرد.

 

سقف پرداخت این یارانه برای پنج نفر است، یعنی یک خانوار پنج نفره تحت پوشش کمیته امداد یا بهزستی تا پایان سال سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و دیگر خانوار‌ها یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان یارانه یارانه برای خرید کالا‌های اساسی دریافت خواهند کرد.

 

همچنین یارانه معیشتی بنزین در روز دهم هر ماه و یارانه نقدی در روز بیستم هر ماه پرداخت خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳۰
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۳۱
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
0
31
سلام .ببخشید یه تاریخ مشخص بگین ک بدونیم خب کی واریز میشه؟؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
چشم تاریخ مشخصی میگیم، هفته ای که داخلش شنبه نباشه واریز میشه
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
1
5
سلام افرادی که تا برج 7 سرکار بودن یک دفعه پیمانکار مثل خاتم الانبیاء فجر اخراج میشن چی. جزب کدام افراد هستیم. که نه شغل داریم نه یارانه درستی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
2
28
تورو قرآن کمک کنید گرونی هست مریضی از به طرف بچه دارم کرایه خونه میدم به قرآن پول دارومو ندارد خیر ببنید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
0
28
قدرمردم روبدونیدواقعا ازلحاظ معیشتی درمضیقه قرار گرفتن
رسول
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۴
یارانه بت کالا را کی میدن
ایزانی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
0
5
واقعا مردم هیچی ندارند کمک کنید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
0
2
سلام من از سال 93 یارانه ام قطع شده است چکار باید بکنم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
0
6
بابا خیلی ها هستن خیلی مهتاج هستن ولی جز کمیته امداد و بهزستی نیستن چون اونجایم پارتی بازیه این اصلا درست نیست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
0
5
خدا یا ما جزتو هیچ کسی نداریم کمک من کن ایکاش یکی مارا درک میکرد
:-)
علی
Australia
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
1
4
ای کاش بجای ماهی دادن ماهیگیری را به مردم مخصوصا جوان ها یاد می دادند ,این همه خزینه که به نحوی تنبل خانه ایجاد می کنند ,چه خوب بود در راه اشتغالزایی حتی کارهای خانگی هزینه می شد تا افراد مستقل شوند نه اینقدر وابسته به چهار ریال دولتی.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
دیگه کار از کار گذشته.تا ماهیگیری یاد بگیریم ماهیارو بردن گخوردن استخوناشم گیرمون نمیاد.ساده ای
سجاد
Germany
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
0
2
کلا سر کار هستیم.
وای وای وای بر اینان
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
0
3
متاسفم
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
0
2
با ۶۰ هزار تومان پول نون مردم هم نمیشود خجالت بکشید تورم کم بکنید
ناشناس
United Kingdom
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
0
2
واقعاً ۱۲۰ یا ۶۰ هزار تومان درماه چب میشه خرید وقتی یه مرغ میشه ۶۰ هزارتومان
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
0
2
امید و ارم حق حقدار برسد خدا به داد این ملت مظلوم برس یا الا،،،
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
0
3
با سلام به من یارانه معیشتی ندادید در صورتی که نه خانه میلیاردی داشتم نه خودرو نه سفر خارجی تا حالا رفتم نه کار ثابت دارم حقوق بگیر نیستم روی چه حساب جز سه دهک بالا قرار دارم نمیدونم . یارانه کالا هم که بهم تعلق نمیگیره بخدا نه قدرت خرید برا زن و بچه ام دارم نه مرغی نه گوشتی نه ماهی و میگو اخه تا کی باید زن و بچه من تخم مرغ بخورن که اونم الان شانه ای چهل تومنه یه یارانه نقدی میگریم نمیدونم بدمش تخم مرغ یا پمپرز و شیر خشک یا پول آب و برق
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
0
5
خوب تاریخ دقیق رو لطفا بگید.اوضاع خیلی خرابه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
0
1
ترو خدا واسه منم بریزین معیشتی بنزین نریختن گفتن کارت خان به نام شوهرمه خداشاهده شوهرم سوپر داره مستاجره کارتخانش متعلق به همه مغازه دارای اطرافشه بقرآن خودم مریضم دارومصرف میکنم داروهام گرونه بچه دارم شوهرمم شغلش آزاده...تروبه اون خدایی که میپرستینش حق منو ضایع نکنین..مرسی
ناشناس مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
0
2
یارانه بنزین به دارندگان ماشین باید بدن چرا به اونایی که ماشین ندارن باید بدن ماکه 4 ساله پیش ال 90 خریدیم جزعع پولدارا نبودیم حالا که دلار رفته بالا ماشین شده 200 خورده‌ای با 3میلیون حقوق به ما چیزی نمیدن حالا بیشتر 2 تا ماشین دارن بهشون یارانه میدن این شد مملکتمون با حساب کتابا شون پو. لدارا پولدارتر میشن ماها گداتر به کی باید بگیم ماهم بد بختی ماشینی که وامه چیکا میشد کرد بفروشیم چی بگیریم همه چی گرونه
فرامرز
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
0
4
ایاما جر ۶۰ میلیون به حساب میایم به ما که میعشتی نمیدهنه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
1
1
ما پول نمیخواهیم ما ثبات قیمت بازر میخوایم .
سهیلا لطفی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
1
2
سلام من دوتا فرزند معلول دارم که حقوق شوهرم فقط به معیشت خانواده اونم به زور میرسه که کارهای درمانی به عقب افتاده یه ساله بچه هامو دکتر نبردم که حداقل وضعیت درمانی روچک کنم توروخدا به این خانواده ها رسیدگی بیشتر بشه به یکی از بچه هام که اصلا بهزیستی کمکی نمیکنه ومیگه تونوبت هست
امیر
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
0
1
الان دقیقامامردم شدیم همون قبیله ای که یه زمان بودپادشاه گفت به مردم بگیددرعوض یه گندم بایدهمه داراییتونوبدید.دقیقاماشدیم عین اونادرعوض گرفتن یارانه45تومنی همه اطلاعاتی که خواستن دادیم هی پول خرج کردیم توکافی نت هابرای سجام برای یارانه برای معیشتی به خدادیگه خسته شدیم مسئولین به خداشرمنده زن وبچه شدیم .به دادمون برسیدشماهاحقوقاتون بالاست ازماخبرندارین چطوری زندگی میکنیم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
0
1
سلام من که تنهایی سرپرست خانوارهستم وهیچ درآمدی ندارم جزو کدام دسته میباشم
هاشم
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۲
0
2
محبت کردیدچقدرشماخوبیدبه نظرتون نفری شصت هزاریه کم زیادنیست این همه پول
سلام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۲
من خونه ندارم مستاجرم تو خیابون میوه میفروشم سبد معیشتی به من ندادن یه وام گرفتم برا پول پیش خونه گفتن فلان سال پول تو حسابت اومده اونو آوردند جز حسابم میگن در آمدت بالاست وامم رو آوردن جز در آمدم آخه کدوم حقوق من دارم ماهیانه میگیرم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
0
1
سلام ب منم یارانه ندادن اخه این ۶۰ میلیون کیا هستن الله اکبر
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
سلام من شخصا افرادی را می شناسم که میلیاردن و تحت پوشش خیلی هم مثل من خانه زمین ماشین ندارن لبالب از هستن اما چون پارتی ندارن تحت پوشش نیستن جای بسی تاسفه
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}