کاهش محسوس دما تا روز دوشنبه در مشهد / افزایش سرعت وزش باد با سرعت ۷۰ کیلومتر در ساعت فرود اضطراری یک هواپیمای مسافربری در فرودگاه مشهد اختلال چند دقیقه‌ای در اینترنت تلفن‌ همراه مشهدی‌ها / احتمال حمله سایبری ساعات کار ادارات مشهد تغییر کرد ماهانه ۱۵۹ هزار تخلف سرعت غیرمجاز در مشهد ثبت می‌شود تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس در مشهد از زبان مدیر کل پرواز‌های کرج-مشهد به ۲ روز در هفته افزایش یافت انفجار توام با آتش سوزی یک مغازه در خیابان توحید مشهد/ پرنده‌های زینتی همسایه در آتش سوختند مریم عرب احمدی سرپرست شهرداری منطقه ۱۱ شد رونمایی از پلاک «شهر یادگیرنده» در مشهد با حضور دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو هوای مشهد در وضعیت ناسالم قرار گرفت/حرکت گرد و غبار از صحرای قره‌قوم ترکمنستان پردیس کتاب مشهد این هفته مملو از کتاب‌خوان اولین شکست شهرخودرو در لیگ برتر در یک بازی کسل‌کننده گامهای توس در مسیر ثبت جهانی گفتگو با ایمان فرح بخش، برنده خراسانی جایزه بزرگ "شوخی با نوبل"
خبر ویژه

شروع دوباره فاز سوم جلوخان از یکشنبه

  • کد خبر: ۴۹۷۲
  • ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۸
رئیس کمیسیون ویژه توسعه توس به آخرین وضعیت بهسازی حریم آرامگاه اشاره کرد

زهرا اسکندریان - «فاز سوم جلوخان فردوسی که به دلیل بررسی خواست‌های مردمی متوقف شده بود، از یکشنبه دوباره آغاز به کار می‌کند.»
این را رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای شهر مشهد به شهرآرا گفت و افزود: آغاز به کار دوباره پروژه در صورت تأمین امنیت کارگاه‌ها از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط اتفاق می‌افتد. روزهای اول شهریورماه با پایان یافتن فاز دوم جلوخان فردوسی، فاز سوم این محدوده باید شروع می‌شد، اما به دلیل بررسی بیشتر درخواست‌های مردمی و جلب نظرات آن‌ها این پروژه متوقف شد.
به گفته سیدمسعود ریاضی، پنجشنبه گذشته معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهردارمشهد با دو،سهنفر از اهالی نزدیک به آرامگاه فردوسی جلسه‌ای داشته تا بتوانند مشکلات در مسیر اجرای پروژه را حل کنند و به تبع آن از سودجویی‌های برخی افراد در این محل جلوگیری شود.
او این را هم اضافه کرد که بر این اساس، تصمیم گرفته شد تا با در نظر گرفتن درخواست‌های مردمی، فعالیت پروژه با شرط تأمین امنیت کارگاه‌ها، از یکشنبه دوباره شروع شود. چهاردهم شهریورماه فاز دوم پروژه جلوخان آرامگاه فردوسی آماده بهره‌برداری شد و هم‌زمان کلنگ اجرای فاز سوم پروژه بر زمین خورد.
در فاز اول و دوم 5هکتار از بازپیرایی جلوخان آرامگاه اجرا شد و 2هکتار باقی‌مانده در فاز سوم اجرا می‌شود. آن‌طور که پیش از این گفته شده بود، برای اجرای 2هکتار باقی‌مانده در فاز سوم باید حدود 80 تا 100متر از محدوده دیوارهای سنگی پیشروی کرد که در این صورت دوربرگردان اول، ایستگاه اتوبوس، ایستگاه تاکسی، پارکینگ ماشین‌آلات و غیره به 100متر عقب‌تر تغییر مسیر داده می‌شود. با اجرای این فاز، محل ایستگاه‌های اتوبوس و تاکسی مدرن و زیبا تعبیه و اجرای دوربرگردان و پارکینگ وسایل نقلیه نیز عملیاتی خواهد شد.
از سوی دیگر80 تا 85 درصد فضای سبز فاز سوم پروژه جلوخان حفظ می‌شود. این موضوع به کمک فرآیند روت بال اجرا خواهد شد و شاهد قطع و حیف و میل فضای سبز موجود نخواهیم بود. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
ضمائم 13980630113748

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}