امام جمعه مشهد: از عوامل نگران کننده در زندگی مردم، چالش‌ها و تنش‌های خانوادگی است مردم رای دادن خود را به ساعات پایانی موکول نکنند ۳۰ هزار نیروی زبده مامور تامین امنیت انتخابات در خراسان رضوی ۱۵۰هزار نفر از زائران و مجاوران بارگاه رضوی اقدام به رای دادن کرده اند همه افراد باید در انتخابات شرکت کنند تامین منافع ملی، فردی و استانی ما در گرو مشارکت مردم استان است استاندار خراسان رضوی رای خود را به صندوق انداخت ارسال تعرفه‌های رای‌گیری مشهد به مناطق انتخاباتی رقابت ۲۷۸ کاندیدا در مشهد برای ۵ کرسی در مجلس شورای اسلامی همه مدارس سطح مشهد در سوم اسفند تعطیل شدند اجرای۸ هزارمتر نقاشی دیواری برای نوروز۹۹ مهمترین وظایف و بایدها و نبایدهای بازرسین انتخابات خراسان رضوی در انتظار بارش‌های رگباری در فصل خانه‌تکانی با وسایل و لوازم سنگین مازاد منزل چه کنیم دعوت استاندار خراسان رضوی از مردم برای حضور پرشور در انتخابات برپایی نمایشگاه کسب و کار خانگی در مهرآباد در امور آرامستان ها با خلا قانونی مواجه هستیم هوای آلوده در۵ منطقه مشهد در خراسان رضوی بیماری کرونا مشاهده نشده است رسالت ۸۲ درگیر معضل آب‌های سطحی
خبر ویژه

شروع دوباره فاز سوم جلوخان از یکشنبه

  • کد خبر: ۴۹۷۲
  • ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۸
رئیس کمیسیون ویژه توسعه توس به آخرین وضعیت بهسازی حریم آرامگاه اشاره کرد

زهرا اسکندریان - «فاز سوم جلوخان فردوسی که به دلیل بررسی خواست‌های مردمی متوقف شده بود، از یکشنبه دوباره آغاز به کار می‌کند.»
این را رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای شهر مشهد به شهرآرا گفت و افزود: آغاز به کار دوباره پروژه در صورت تأمین امنیت کارگاه‌ها از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط اتفاق می‌افتد. روزهای اول شهریورماه با پایان یافتن فاز دوم جلوخان فردوسی، فاز سوم این محدوده باید شروع می‌شد، اما به دلیل بررسی بیشتر درخواست‌های مردمی و جلب نظرات آن‌ها این پروژه متوقف شد.
به گفته سیدمسعود ریاضی، پنجشنبه گذشته معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهردارمشهد با دو،سهنفر از اهالی نزدیک به آرامگاه فردوسی جلسه‌ای داشته تا بتوانند مشکلات در مسیر اجرای پروژه را حل کنند و به تبع آن از سودجویی‌های برخی افراد در این محل جلوگیری شود.
او این را هم اضافه کرد که بر این اساس، تصمیم گرفته شد تا با در نظر گرفتن درخواست‌های مردمی، فعالیت پروژه با شرط تأمین امنیت کارگاه‌ها، از یکشنبه دوباره شروع شود. چهاردهم شهریورماه فاز دوم پروژه جلوخان آرامگاه فردوسی آماده بهره‌برداری شد و هم‌زمان کلنگ اجرای فاز سوم پروژه بر زمین خورد.
در فاز اول و دوم 5هکتار از بازپیرایی جلوخان آرامگاه اجرا شد و 2هکتار باقی‌مانده در فاز سوم اجرا می‌شود. آن‌طور که پیش از این گفته شده بود، برای اجرای 2هکتار باقی‌مانده در فاز سوم باید حدود 80 تا 100متر از محدوده دیوارهای سنگی پیشروی کرد که در این صورت دوربرگردان اول، ایستگاه اتوبوس، ایستگاه تاکسی، پارکینگ ماشین‌آلات و غیره به 100متر عقب‌تر تغییر مسیر داده می‌شود. با اجرای این فاز، محل ایستگاه‌های اتوبوس و تاکسی مدرن و زیبا تعبیه و اجرای دوربرگردان و پارکینگ وسایل نقلیه نیز عملیاتی خواهد شد.
از سوی دیگر80 تا 85 درصد فضای سبز فاز سوم پروژه جلوخان حفظ می‌شود. این موضوع به کمک فرآیند روت بال اجرا خواهد شد و شاهد قطع و حیف و میل فضای سبز موجود نخواهیم بود. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}