همراهی ۹۵ درصد از اصناف مشهد با تعطیلی و محدودیت‌های کرونایی پست اینستاگرامی شهردار مشهد درباره روند اجرایی پروژه های غیرهمسطح مشهد ۶۰ تُن مرغ تنظیم بازار روزانه در مشهد توزیع می‌شود بستر کشف رود فضای سبز می‌شود احیای ۲ گذر تاریخی مشهد در دستورکار شهرداری احتمال کاهش فعالیت ناوگان قطارشهری و سرویس‌دهی شبانه اتوبوس‌رانی مشهد نگاه شورای پنجم به توسعه شهر مشهد متوازن و عدالت‌محور است حجت‌الاسلام مروی: آستان قدس رضوی باید الگویی در پاسخگویی و تعامل با مردم باشد قطع ۱۴ ساعته گاز در مناطقی از مشهد از ساعت ۸ صبح فردا کاهش ۱۰ درصدی استفاده از قطارشهری مشهد در ۳ روز آماده‌باش ۲۰۰۰ تاکسی در مشهد ممنوعیت‌های مربوط به ساخت‌وساز در پهنه گسل‌های مشهد مشخص شد مدیریت شهری مشهد در کنار سایر دستگاه‌ها آماده حمایت از کارگران است تصاویر هوایی از بوستان‌های ملت و وکیل‌آباد مشهد در اولین برف پاییزی اهتمام جدی مدیریت شهر برای سامان‌دهی کارتن‌خواب‌ها بازار سرشور مشهد تا آخر سال احیا می‌شود خیابان‌های خلوت مشهد به وقت ساعت ۲۱ | کاهش چشمگیر تردد
خبر ویژه
امروز اول آذر ۹۹؛ آغاز دور تازه محدودیت‌های کرونایی در مشهد
با آغاز محدودیت‌های گسترده کرونایی در شهر‌های قرمز کشور، از جمله مشهد، همه متولیان و مسئولان استانی و شهری بر اجرای دقیق و مبتنی بر بخشنامه‌های ستاد استانی کرونا تأکید می‌کنند.
امیررضا وثوقی | شهرآرانیوز؛ درهمین زمینه معاون فرماندار شهرستان مشهد در گفتگو با خبرنگار ما گفت: ۱۸ الزام برای اجرای این طرح وجود دارد که ضمانت اجرای آن برای گروه‌های مختلف تبیین شده است و بخش‌های مهم آن شامل ادارات، اصناف و تردد خودروهاست.

احمد ریواده با بیان اینکه خودرو‌های پلاک غیربومی که وارد مشهد شوند، هر روز یک میلیون تومان جریمه خواهند شد، افزود: برای مدیران متخلف که کارکنان دارای بیماری زمینه‌ای خود را مجبور به حضور در محل کار کنند، ۵ میلیون تومان جریمه در نظر گرفته می‌شود؛ ضمن اینکه برای مدیران متخلف نیز ۳ ماه انفصال از خدمت در نظر گرفته خواهد شد.


جریمه ۳۰۰ هزار تومانی برای بیماران متخلف کرونایی

وی ادامه داد: اگر تست pcr فردی مثبت شود، ملزم به رعایت قرنطینه دوهفته‌ای است و این بیماران کرونایی اگر برخلاف توصیه‌های بهداشتی در شهر تردد کنند، هربار که از خانه خارج می‌شوند ۳۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.
وی با اشاره به برخورد جدی با اصناف متخلف گفت: ۱۵ روز پلمب و جریمه برای اصناف متخلف در نظر گرفته شده است؛ ضمن اینکه مشاغل مرتبط با تعمیرات خودرو و فروش لوازم یدکی جزو گروه یک محسوب می‌شوند و ممانعتی برای ادامه فعالیت آن‌ها وجود ندارد.


شناسایی متخلفان با پایش تصویری

بخشدار مرکزی مشهد نیز درباره نظارت بر تردد در مبادی ورودی و خروجی شهر مشهد گفت: در طرح ممنوعیت قبلی عوامل فیزیکی در مبادی ورودی و خروجی مستقر بودند و ممانعت لازم برای تردد صورت می‌گرفت، اما محدودیت‌های جدید ترددی که از اول آذرماه اعمال می‌شود، فقط با استفاده از ظرفیت سیستم دوربین‌های هوشمند و به شکل نظارت و پایش تصویری اجرا خواهد شد.

ابوطالب سرابیان بیان کرد: تفاوتی بین پلاک شهر مشهد با شهرستان‌های دیگر مشهد نیست. این خودرو‌ها در سیستم پایش، سابقه تردد دارند و هرخودرویی که در حوزه شهرستان مشهد تردد کرده باشد، جریمه نخواهد شد؛ برای مثال خودرویی که با پلاک چناران، ساکن مشهد است، به دلیل ثبت پلاکش در سیستم پالایش تصویری، ورود و خروجش در حوزه شهرستان مشهد ممانعتی ندارد.


تردد در مسیر شهرستان مانعی ندارد

وی با اشاره به تردد برخی خودرو‌ها در مسیر باغ ویلا‌های خارج از شهر مشهد افزود: شهروندان در این زمینه نگرانی نداشته باشند؛ زیرا محدودیتی از لحاظ تردد در حوزه شهرستان ندارند.
وی با بیان اینکه اماکن، نیروی انتظامی، شبکه بهداشت و اتاق اصناف دستگاه‌هایی هستند که با استفاده از تیم‌های مشترک اقدمات نظارتی را انجام می‌دهند افزود: در اجرای این طرح‌ها باید حتما از عوامل نظارتی بیشتری استفاده شود؛ زیرا وسعت شهر و تعداد صنوف به قدری زیاد است که نظارت همگانی بر رعایت پروتکل‌ها اقدامی دشوار است. لازمه این اتفاق مشارکت همه مردم است تا از پیشروی آمار فوتی‌های کرونا به سمت چهاررقمی شدن جلوگیری شود.
بخشدار مرکزی مشهد تأکید کرد: در صورت نیاز باید از نیرو‌های بسیج برای کنترل و نظارت استفاده شود؛ زیرا اداره اماکن و دیگرتیم‌ها توان لازم برای نظارت و کنترل همه اصناف شهر را ندارند.


پلمب واحد‌های متخلف، بعد از پایان محدودیت‌ها

مدیر نظارت و بازرسی اصناف خراسان رضوی درباره نظارت گسترده بر واحد‌های متخلف به شهرآرانیوز گفت: درصورت هرگونه تخلف و بازگشایی از اول آذرماه، واحد صنفی بعد از پایان محدودیت‌ها پلمب می‌شود؛ ضمن اینکه جریمه ریالی هم در کنار پلمب اعمال می‌شود.
امیر دلداری افزود: غرفه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای که در آن‌ها به جز مایحتاج ضروری مردم، کالا‌هایی از جمله کیف، کفش، لوازم خانگی و... عرضه می‌شود، باید غیرفعال شود؛ زیرا این غرفه‌ها جزو مشاغل گروه ۲ هستند و فعالیتشان ممنوع است و به گمان اینکه در دسته فروشگاه‌های زنجیره‌ای قرار دارند، به فکر فعالیت نباشند، چون در این صورت کل فروشگاه پلمب خواهد شد.


۲۶ هزار بازرسی انجام شده است

وی با اشاره به آمار بازرسی‌ها در طرح محدودیت ساعتی اصناف بیان کرد: در این مدت بازرسان ما در ۱۰ گروه مشترک بازرسی، متشکل از نمایندگان اتاق اصناف، نیروی انتظامی و سازمان صمت ۲۶ هزار بازرسی در شهر مشهد انجام داده اند.
وی ادامه داد: در این تعداد بازرسی ۱۱۶۱ اخطار کتبی به واحد‌های صنفی ابلاغ شد و حدود ۲۴۹ فقره فرم جریمه به تعزیرات حکومتی فرستاده و ۵۰ واحد صنفی هم پلمب شد.


آیین‌های مذهبی در خراسان رضوی از اول آذرماه تعطیل است

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی خراسان رضوی نیز به ایرنا گفت: به همه هیئت‌های مذهبی این استان ابلاغ شده است که از روز نخست آذر تا پانزدهم این ماه همه آیین‌ها و مراسم مذهبی خود را در قالب اجتماعات در منزل، حسینیه‌ها و مساجد به دلیل مقابله با شیوع ویروس کرونا تعطیل کنند. سیدمهدی طباطبایی افزود: این تصمیم در پی اعلام ستاد مقابله با کرونای استان در مقابله با ویروس کرونا گرفته شده است.


جریمه تردد در ساعات ممنوعه، احتمالا ۵۰۰ هزار تومان

رئیس پلیس راهور خراسان رضوی نیز در زمینه جزئیات محدودیت تردد شبانه خودرو‌های شخصی گفت: از امروز و از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح ممنوعیت کامل تردد خودرو‌های شخصی را خواهیم داشت، اما تردد خودرو‌های عمومی مانند انتظامی، امدادی، درمانی، تاکسی تلفنی و تاکسی اینترنتی مانعی ندارد.
حمیدرضا دهنوی افزود: نیرو‌های راهنمایی ورانندگی به صورت میدانی تردد وسایل نقلیه را کنترل خواهند کرد و ضمن اعمال قانون خودرو‌های شخصی، اجازه تردد به آن‌ها نخواهند داد. همچنین تردد خودرو‌ها از طریق دوربین‌های کنترل هوشمند شهر رصد خواهد شد.

وی با بیان اینکه تردد موتورسیکلت نیز جزو همین موارد است ادامه داد: مردم اگر مشکلی دارند باید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند. وی بیان کرد: افرادی که جزو مشاغل ضروری هستند و می‌خواهند در این ساعات با استفاده از وسیله شخصی خود تردد داشته باشند، باید با اداره یا محل کار خود هماهنگ و تا پیش از ساعت ۲۱ یا پس از ۴ صبح مراجعه کنند. رئیس پلیس راهور خراسان رضوی تصریح کرد: هنوز به طور رسمی مبلغ اعمال قانون تردد خودرو‌های شخصی به پلیس راهور استان ابلاغ نشده، اما ممکن است همان کد پانصدهزارتومانی اعمال شود.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، ۴۷۹ نفر دیگر به جمع جان باختگان کرونایی اضافه و ۱۳ هزار و ۲۶۰ نفر دیگر نیز به کووید ۱۹ مبتلا شدند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}