خبر ویژه
حمایت معاون دادستان مشهد از مادر دختری که در بهزیستی خود را حلق‌آویز کرد
قاضی نیره عابدین‌زاده، معاون دادستان مشهد، با اعلام جزئیات جدید پرونده، از حمایت قضایی از مادر ساجده خبر داد.
گروه جامعه | شهرآرانیوز - پرونده ساجده، دختر پانزده ساله‌ای که در بهزیستی مشهد خودش را حلق‌آویز کرد، به اندازه‌ای نقاط ابهام‌آمیز داشت که بعد از گذشت ۴۰ روز، هنوز هم بسیاری منتظرند بدانند چه حکمی برای این پرونده صادر خواهد شد. نیره عابدین‌زاده، معاون دادستان مشهد، که از ساعات اولیه این حادثه ماجرا را پیگیری کرده است، درباره وضعیت مادر ساجده گفت: نجات یک مادر و درست عمل‌کردن دستگاه‌های مربوط در برابر این مادر حتی می‌توانست جلو این حادثه تلخ را بگیرد. یک پرونده کیفری هم‌اکنون برای مدیرکل بهزیستی استان و معاون اجتماعی این سازمان تشکیل شده است. بازپرس محترم، این افراد را خواسته و تفهیم اتهام کرده‌اند.
 
آخرین اتفاقی که رخ داده این است که بازپرس خلاصه پرونده را از بنده درخواست کرده‌است. این مسیر در حال پیگیری است و بر اساس سیستم قضایی که تعریف شده است، افراد مسئول در این حادثه حق دفاع دارند. مادر ساجده به حمایت نیاز دارد و در فرایند حقوقی، یکی از وکلا وکالت پدر و مادر ساجده را به عهده گرفته تا شاکیان خصوصی نیز این مسئله را پیگیری کنند. گروه مددکاری قضایی ارتباطات زیادی با مادر ساجده گرفته‌اند تا از او سوءاستفاده نشود.
 
قاضی عابدین‌زاده با تأکید بر حضور مددکاران قوه‌قضائیه به صورت ویژه در مرکز نگهداری دختران، ضمن ابراز نارضایتی از شرایط حاکم بر این مرکز گفت: ما برای دیگر دختران حاضر در این مرکز نگران بودیم. مددکاران قوه‌قضائیه توانستند اعتماد این دختران را جلب کنند. این روش نشان داد اگر دیگران هم اقدام حرفه‌ای می‌کردند، این اتفاق شکل نمی‌گرفت. ما برای حل معضل، از خود دختران کمک خواستیم. اگر این نحوه اقدام نبود، حتی ممکن بود چند حادثه ناخوشایند دیگر را نیز شاهد باشیم. بچه‌ها به‌واقع از خانواده رانده و درمانده بودند و در شرایط همه‌گیری کرونا، در فضایی بسته، بدون هیچ امکاناتی حضور داشتند. حتی مددکار و روان‌شناسی نبود که حرفشان را بشنود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}