خبر ویژه

چهارمی ایران با آتش‌بازی یزدانی+فیلم

  • کد خبر: ۵۵۶۶
  • ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۳
ملی‌پوش ۸۶ کیلوی کشورمان در کمتر از ۸ دقیقه طلایی شد

رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان و گزینشی المپیک، دیروز در سالن باریس شهر نورسلطان قزاقستان برگزار شد و در پایان تیم ایران با یک مدال طلای حسن یزدانی در وزن 86کیلوگرم، یک مدال نقره علیرضا کریمی در وزن 92کیلوگرم و 2مدال برنز بهنام احسان‌پور و یونس امامی در اوزان 61 و 70کیلوگرم و تنها با یک امتیاز اختلاف با تیم سوم، با 93امتیاز به عنوان چهارمی رسید. تیم‌های روسیه، قزاقستان و آمریکا به ترتیب با 190، 103 و 94 امتیاز اول تا سوم شدند. در وزن 61کیلوگرم بهنام احسان‌پور پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 6 بر 3 رجب توپال، دارنده مدال برنز اروپا از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک‌چهارم نهایی در یک کشتی حساس و نزدیک با نتیجه 13 بر 12 از سد احمدنبی گوارزاتیلوف، دارنده مدال برنز جهان از آذربایجان گذشت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. احسان‌پور در این مرحله در یک کشتی پایاپای با نتیجه 2 بر 2 مغلوب ماگومدرسول ادریس‌اف، قهرمان زیر 23سال جهان از روسیه شد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 8 بر صفر عباس رحمان‌اف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.

 

لحظه اهدا مدال به حسن یزدانی

 
صحبتهای حسن یزدانی اعجوبه تیم ملی کشتی آزاد ایران پس از قهرمانی
 

حسن یزدانی، مقتدرترین قهرمان نورسلطان
حسن یزدانی، ملی پوش وزن 86 کیلوگرم کشورمان که این روزها در اوج دوران آمادگی خود قراردارد و برای فصل جدید رقابت های کشتی لیگ برتر کشور دوبنده تیم «تاثبت جهانی توس» را به تن خواهد کرد در مسابقات جهانی قزاقستان بازهم همه چشم ها را مقهور هنرنمایی خود کرد. کشتی گیر نابغه کشورمان در این رقابت ها همه حریفان را در تشک کشتی با فنون زیبای خود زمین گیر کرد و در نهایت حریف هندی او در فینال ترجیح داد با این پلنگ ایرانی سرشاخ نشود.
یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر جیم اسپینال از پورتوریکو را مغلوب کرد. وی در دور سوم با نتیجه 9 بر 2 و ضربه فنی استفان ورب، دارنده مدال برنز جهان از مجارستان را از پیش رو برداشت. یزدانی در دور چهارم و در مرحله یک‌چهارم نهایی آرتور نایفونوف، قهرمان اروپا از روسیه را با ضربه فنی مغلوب کرد و ضمن کسب سهمیه المپیک به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل مایلس نازم امینی از سن‌مارینو با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. یزدانی در دیدار فینال به مصاف دیپاک یونیا از هند رفت که این ورزشکار صبح دیروز اعلام کرده بود به علت مصدومیت نمی‌تواند در این مسابقه حاضر شود؛ اما طبق قوانین عصر دیروز هر 2 کشتی‌گیر ایرانی و هندی روی تشک حاضر شدند؛ اما همان‌طور که از قبل اعلام شده بود، دیپاک به‌صورت لنگان لنگان نزد داور آمد و اعلام کرد نمی‌تواند کشتی بگیرد. بدین ترتیب داور وسط دست حسن یزدانی را بدون اینکه مبارزه‌ای برگزار شود، به‌عنوان برنده فینال بالا برد و بر دومین مدال طلای جهانی نابغه جویباری مهر تأیید زد. حسن یزدانی در روز اول مسابقاتش با هیچ کشتی‌گیری بیش از 2دقیقه مبارزه نکرد. او 2مبارزه خود را با ضربه فنی و 2مبارزه دیگر را با امتیاز عالی به پایان رساند تا با کمتر از 8دقیقه کشتی گرفتن در 5مسابقه روی سکوی قهرمانی جهان برود. همچنین در روزهای گذشته رضا اطری در وزن ۵۷کیلوگرم به مقام پنجم رسید و سهمیه المپیک را کسب کرد. امیرمحمد یزدانی در وزن ۶۵کیلوگرم، رضا افضلی در وزن ۷۴کیلوگرم، بهمن تیموری در ۷۹کیلوگرم، علی شعبانی در ۹۷کیلوگرم و یدا... محبی در وزن ۱۲۵کیلوگرم نیز از دور رقابت‌ها حذف شدند تا شاگردان غلام محمدی با کسب 4مدال رنگارنگ به کشورمان برگردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
شهرآرامحله 13980821080022
شهرآرامحله 13980821075545
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}