ارزش سهام عدالت امروز ۳۰ دی ۹۹ | ارزش سهام عدالت آب شد! سهام عدالت متوفیان تعیین تکلیف شد، وراث اقدام کنند قیمت روز گوشی موبایل در بازار امروز ۳۰ دی ۹۹ + جدول سهمیه بنزین بهمن ماه امشب واریز می‌شود+ جدول پیش بینی بورس فردا ۳۰ دی ماه | صف‌های فروش رقیق می‌شوند؟ رئیس بورس و وزیر اقتصاد به مجلس احضار شدند سکه وارد کانال ۹ میلیون تومانی شد | آخرین قیمت طلا و ارز امروز ۲۹ دی ماه تداوم ریزش‌ قیمت‌ها در بازار ارز، طلا و خودرو | چشم انداز دلار ۱۵ هزار تومانی بازار را در سراشیبی قرار داد معاون معدنی وزیر صمت استعفا کرد واکنش وزیر اقتصاد به ریزش بورس؛ تمام تلاشمان را برای بورس می‌کنیم + فیلم جمعه بازار های خودرو بستری برای افراد سودجو تجمع سهامداران معترض مقابل ساختمان بورس امروز ۲۹ دی ۹۹ + فیلم شاخص کل بورس امروز ۲۹ دی ۹۹ | شاخص بورس ۳۶ هزار واحد دیگر ریخت! اشکالات واریز نشدن بیمه بیکاری چیست؟ فرمول محاسبه عیدی کارگران و کارکنان دولت اعلام شد+جدول یارانه نقدی سال ۱۴۰۰ در ۲ سقف پرداخت می‌شود + جزئیات کاهش ۳۰ تا ۵۰ درصدی قیمت‌ها در بازار خودرو | رشد عرضه و توقف معاملات خودرو 
خبر ویژه
متوسط درآمد سالانه مدیران ۱۰۰ میلیون تومان، کارگران ۳۴ میلیون تومان! + جدول
متوسط درآمد سالانه مدیران و مقامات عالی رتبه و قانون گذاران در سال ۹۸ برای اولین بار از مرز ۱۰۰ میلیون تومان گذشت که دو برابر متوسط درآمد سالانه یک خانوار شهری است. این در حالی است که متوسط درآمد سالانه کارگران ساده به ۳۴ میلیون تومان رسید.

به گزارش شهرآرانیوز، آخرین گزارش وزارت کار از متوسط درآمد یک خانوار شهری بر حسب گروه شغلی سرپرست خانوار نشان می‌دهد، متوسط درآمد سالانه یک خانوار شهری با ۲۴.۴ درصد افزایش از ۴۳۵ میلیون ریال در سال ۹۷ به ۵۴۱ ریال در سال ۹۸ رسیده است. بیشترین میزان درصد تغییر نسبت به سال قبل طی سال‌های ۹۲ تا ۹۸ مربوط به افزایش درآمد در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ می‌باشد. طی ۷ سال مزبور متوسط درآمد سالانه یک خانوار شهری ۱۷.۶ درصد افزایش یافته است.

 

طی سال‌های ۹۲ تا ۹۸ بیشترین درآمد سالانه یک خانوار شهری به خانوار‌هایی اختصاص دارد که شغل سرپرست خانوار در گروه شغلی" قانون گذاران" و " مقامات عالی رتبه و مدیران" قرار دارد. درآمد سالانه مدیران و مقامات عالی رتبه و قانون گذاران در سال ۹۸ برای اولین بار از مرز ۱۰۰ میلیون تومان گذشت که دو برابر متوسط درآمد سالانه یک خانوار شهری است. بیشترین افزایش درآمد در این گروه از خانوار‌ها مربوط به افزایش درآمد در سال ۹۷ نسبت به ۹۶ (۲۹.۷) درصد می‌باشد.

 

کمترین درآمد سالانه یک خانوار شهری به خانوار‌هایی اختصاص دارد که شغل سرپرست خانوار در گروه شغلی " کارگران ساده" قرار دارد. درآمد سالانه این گروه در سال ۹۸ به ۳۴ میلیون تومان رسید. بیشترین افزایش درآمد در این گروه از خانوار‌ها مربوط به افزایش درآمد در سال ۹۸ نسبت به ۹۷ (۳۰.۲ درصد) می‌باشد.

 

متوسط درآمد سالانه مدیران ۱۰۰ میلیون تومان، کارگران ۳۴ میلیون تومان! + جدول

 

متوسط درآمد یک خانوار روستایی بر حسب گروه شغلی سرپرست خانوار

متوسط درآمد سالانه یک خانوار روستایی با ۲۷.۴ درصد افزایش از ۲۳۳ میلیون ریال در سال ۹۷ به ۲۹۷ ریال در سال ۹۸ رسیده است. بیشترین میزان درصد تغییرنسبت به سال قبل طی سال‌های ۹۲ تا ۹۸ مربوط به افزایش درآمد درسال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ می‌باشد. طی سال‌های مزبور متوسط درآمد سالانه یک خانوار روستایی ۱۶.۱ درصد افزایش یافته است.

 

طی سال‌های ۹۲ الی ۹۸ بیشترین درآمد سالانه یک خانوار روستایی به خانوار‌هایی اختصاص دارد که شغل سرپرست خانوار در گروه شغلی "قانون گذار" ٰٰ"مقامات عالی رتبه و مدیران" یا متخصصان (علمی و فنی) قرار دارد.

 

کمترین درآمد سالانه یک خانوار روستایی به خانواده‌هایی اختصاص دارد که شغل سرپرست خانوار در گروه شغلی "کارگران ساده" قراردارد و بیشترین افزایش درآمد در این گروه از خانوار‌ها مربوط به افزایش درآمد درسال ۹۸ نسبت به ۹۷ (۲۶.۸ درصد) می‌باشد.

 

متوسط درآمد سالانه مدیران ۱۰۰ میلیون تومان، کارگران ۳۴ میلیون تومان! + جدول

 

برای بررسی متوسط درآمد سالانه شاغلان مزد و حقوق بگیر بخش عمومی و مزد و حقوق بگیر بخش خصوصی، خانوار‌هایی که در آن‌ها فقط یک نفر شاغل و یک نفر دارای درآمد وجود دارد. بر حسب منابع درآمدی در نظرف گرفته شده است.

 

متوسط درآمد سالانه شاغلان مزد و حقوق بگیر بخش عمومی از مشاغل مزد و حقوق بگیری عمومی با ۳۵.۶ درصد افزایش از ۲۹۲ میلیون ریال در سال ۹۷ به ۳۹۶ میلیون ریال در سال ۹۸ رسیده است.

 

از طرفی متوسط درآمد سالانه شاغلان مزد و حقوق بگیر بخش خصوصی از مشاغل مزد و حقوق بگیری خصوصی با ۳۶.۰ درصد افزایش از ۱۳۶ میلیون ریال در سال ۹۷ به ۱۸۵ میلیون ریال درسال ۹۷ رسیده است.

منبع: تسنیم

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}