خبر ویژه

رکورد‌شکنی جوانان بسکتبال | کوچین ۱۰۰تایی شد

  • کد خبر: ۵۶۳۹۰
  • ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۳
رکورد‌شکنی جوانان بسکتبال | کوچین ۱۰۰تایی شد
در ادامه رقابت‌های هفته دهم لیگ برتر بسکتبال، تیم کوچین آمل در رقابت با شهرداری بندرعباس توانست رکورد پرامتیازترین بازی لیگ برتر را بشکند و صدتایی شود.

گروه ورزش/شهرآرانیوز، دیدار تیم‌های کوچین آمل و شهرداری بندرعباس امروز در تالار بسکتبال آزادی تهران آغاز شد و در نهایت با نتیجه ۱۰۰ بر ۹۱ به سود کوچین به چایان رسید.

بازیکتان آغازگز شهرداری بندرعباس: داریل برایانت، علی جمشیدی، محمد یزدان‌پناه، عمر باری و اسحاق حاتمی‌فر
سرمربی: رضا هنگام‌پور

بازیکنان آغازگر کوچین: علی شهریاری، پیتر گریگوریان، جلال آقامیری، متین آقاجانپور و پارسا فلاح
سرمربی: رضا نوری

کوارتر اول
پس از ۴ امتیازی که یزدان پناه و برایانت برای بندری‌ها گرفتند، علی شهریاری دو‌پرتاب آزاد موفق برای کوچین داشت. اسحاق حاتمی‌فر، اما سبد بعدی را می‌گیرد و در مقابل تک پرتاب آزاد موفق پارسا فلاح، علی جمشیدی نخستین ۳ بازی را می‌زند. گریگوریان جواب این ۳ را می‌دهد. محمدهادی لکزایی‌فرد با ورودش به زمین یک پرتاب آزاد را گل می‌کند و در حمله بعد گریگوریان است که بازی را در امتیاز ۹ به تساوی می‌کشد. نبرد جمشیدی و آقاجانپور با بین طرفین به بندرعباس می‌رسد تا حاتمی‌فر بازهم برتری را به این تیم بدهد. امیرحسین یازرلو از پشت خط پرتاب آزاد بازهم کار را به تساوی می‌کشد. لحظاتی بعد عبدالصمد سرودی یکی از دو پرتابش را به ثمر می‌رساند. جوانی لکزایی‌فرد، ۳ پرتاب آزاد به برایانت هدیه می‌دهد. او که در اقدام‌های قبلی خطای ۵ ثانیه مرتکب شده بود این بار این اشتباه را نمی‌کند، اما تنها یکی از ۳ پرتابش به ثمر می‌نشیند عمر باری هم دستش به سبد باز می‌شود، اما پارسا فلاح با ۳ خود اختلاف را به حداقل می‌رساند. بندری‌ها با دو پرتاب آزاد دیگر به انضمام شوت ۳ امتیازی حاتمی‌فر به ۲۰ می‌رسند، اما سبد آخر وقت اول متعلق به کوچین و دهقان است.

کوارتر دوم
باری در پرتاب ۳ امتیازی هم خوب کار می‌کند. در حمله بعد خود او روب پاس سرودی تیمش را به ۲۵ می‌رساند. جوانان هم بیکار نمی‌مانند و متین آفاجانپور با پرتاب پیرامونی خود سبد می‌گیرد. با ترن‌اوور شهرداری، کوچین به ۲۰ می‌رسد و پرتاب ایربال جمشیدی با دومین ۳ امتیازی متین مصادف می‌شود. باری و جمشیدی ۵ امتیاز می‌گیرند، اما آقاجانپور دست بردار نیست او از پشت قوس و زیرسبد این ۵ امتیاز را پس می‌گیرد تا هنگام‌پور وقت استراحت بگیرد. ۳۰ بر ۲۸ به سود شهرداری بندرعباس. در بازگشت حمله سرودی با فول گل آقاجانپور ۳ امتیازی می‌شود، اما خود متین چهارمین ۳ خود را هم با موفقیت روانه سبد حریف می‌کند. حمله شهریاری هم با فول گل بندری‌ها ۳ امتیازی است و این اتفاق برای حاتمی‌فر و شهرداری هم تکرار می‌شود. این بار شوت متین به سبد نمی‌رود، ولی شهریاری در ریباند دو‌پرتاب می‌گیرد و اختلاف را به دو کاهش می‌دهد. آقامیری از خطای حمله عمر باری استفاده می‌کند و بازی را در ۳۸ به تساوی می‌کشد. سرودی برتری را دوباره به بندری‌ها می‌دهد، اما شهریاری با دو پرتاب آزاد موفق بازی را در ۴۰ به تساوی می‌کشد. برایانت بازهم خطای ۵ ثانیه پرتاب آزاد مرتکب می‌شود تا امیرحسین یازرلو با ۳ امتیازی اش لحظاتی برتری را به جوانان بدهد. بندری‌ها جبرانی می‌کنند، اما بازهم ۳ می‌خورند برایانت بازی را جامپ‌شاتش برابر می‌کند و تایم اوت کوچین هم حاصلی در بر ندارد تا دوتیم در پایان نیمه نخست در ۴۶ مساوی شوند.

کوارتر سوم
۴ امتیاز باری و برایانت را امیرحسین یازرلو و فلاح پاسخ می‌دهند تا نوبت به پنجمین پرتاب ۳ امتیازی موفق متین آقاجانپور برسد. بندری‌ها این شوت را جبران می‌کنند، اما شهریاری برتری را پس می‌گیرد و عجیب اینکه ششمین پرتاب متین آقاجانپور هم گل می‌شود. کوچین با مانور تماشایی امیرحسین یازرلو به ۶۲ می‌رسد تا هنگام‌پور برافروخته وقت استراحت بگیرد. در بازگشت دو تیم، یزدلن‌پناه یک سبد برای شهرداری می‌گیرد، اما یازرلو همچنان در پرتاب آزاد موفق است و این بار پارسا فلاح به بندرعباس ۳ می‌زند تا اختلاف دورقمی شود. حاتمی‌فر و سرودی شهرداری را به ۶۰ می‌رسانند و کوچین هم با فلاح به ۷۰ می‌رسد. برایانت ۴ خطایی می‌شود تا واعظ محمودی‌نسب جای او را بگیرد. خطای باری در ریباند حسابی او را عصبانی می‌کند و فلاح اینطرف اختلاف را بیشتر می‌کند.

کوارتر چهارم
سید جلال آقامیری را عمر باری و سرودی جواب می‌دهند. متین بازهم اختلاف را دورقمی می‌کند. محمودی‌نسب و آقامیری به ترتیب برای شهرداری و کوچین ۳ می‌زنند. محمدهادی لکزایی‌فرد همه شهرداری‌چی‌ها را درییل می‌زند تا اختلاف دو رقمی شود. ۸۶ بر ۷۶. برایانت از پشت خط پرتاب آزاد شهرداری را به ۸۰ می‌رساند، اما شهرداری از موقعیت مالکیت توپ طرفی نمی‌بندد تا متین هفتمین پرتاب ۳ امتیازی خود را هم گل کند. باری به سختی امتیاز می‌گیرد و آقامیری به راحتی اختلاف را بیشتر می‌کند. ۳ امتیازی لکزایی‌فرد و در پس آن ریباند حمله خود هادی تایم اوت دیگری برای شهرداری در پی دارد. در بازگشت، اما جلال آقامیری تیرخلاص را هم بر شقیقه بندری‌ها شلیک می‌کند تا جوانان ۱۰۰ بر ۹۱ پیروز شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}