خبر ویژه
مشهدی‌ها از پس جنوبی‌ها برآمدند | پیروزی آویژه با درخشش فروتن
تیم بسکتبال آویژه صنعت پارسای خراسان توانست در یک دیدار نزدیک با نتیجه ۸۵ بر ۶۷ تیم خانه بسکتبال خوزستان را شکست داد.
گروه ورزش/شهرآرانیوز، در ادامه رقابت‌های لیگ برتر دیدار تیم‌های خانه بسکتبال خوزستان و آویژه صنعت پارسای خراسان در تالار بسکتبال آزادی تهران آغاز شد و به نفع مشهدی‌ها به پایان رسید.
بازیکنان آغازگر خانه بسکتبال خوزستان: آرش ثابتی، مهدی برون، ریجر داول، کریستوفر ور و علی دورقی
سرمربی: امین موزرمی

بازیکنان آغازگر آویژه صنعت پارسای خراسان: سجاد ابراهیمی، مهدی افخمی، صالح فروتن، الکساندر پونیاویچ و نیکولا ماراویچ
سرمربی: سرجان ایوانوویچ

کوارتر اول
مهدی برون به‌طرز عجیب‌و‌غریبی سبد خالی را گل نمی‌کند و مصدوم می‌شود تا سریع‌ترین تعویض لیگ انجام شود و حسام رضایی جای او را بگیرد. سبد اول با اوپن شات پونیاویچ ۳ امتیازی است و فروتن هم با تکرار کار او نتیجه را ۶ بر صفر می‌کند. ۵ امتیاز پیاپی از حسام رضایی اختلاف را به حداقل می‌رساند، اما آویژه با پونیاویچ و صالح به ۱۰ می‌رسد. توپ ربایی ریجر داول و سبد اول او، به اضافه ۳ پرتاب آزاد موفق از ثابتی بازی را برابر می‌کند و در حمله بعد ریجر داول یک ۳ عالی می‌زند. حمله مشهدی‌ها بی‌فایده است تا این بار اسبست دیدنی داول علی دورقی را به ملاقات سبد خالی مشهد بفرستد و سرجان ایوانوویچ در امتیاز ۱۵ بر ۱۰ وقت استراحت بگیرد. در بازگشت ابوالفضل سیدی دو امتیاز می‌گیرد، ولی ۳ بعدی داول و سبد بعدی دورقی در راه است. ایمان زندی از تجریه‌اش بهره می‌گیرد و یکی از ۳‌های داول را جواب می‌دهد. ماراویچ هم سبد بعدی را می‌گیرد، اما امتیازات پایانی کوارتر اول متعلق به برون و خوزستانی‌هاست تا آن‌ها ۲۴ بر ۱۷ برنده باشند.

کوارتر دوم
ماراویچ خیلی زود سبد اول را می‌گیرد و داول هم جواب می‌دهد. خطای غیرورزشی مبین شیخی با دو‌پرتاب موفق آرش ثابتی توام می‌شود. کریستوفر هم به مشهد ۳ می‌زند! ولی ایمان زندی بازهم جبران می‌کند و تبحر خودش را در شوتزنی به رخ حریف می‌کشد. دورقی زیر سبد آویژه با قلدری امتیاز می‌گیرد و ریجر داول با زیرکی این کار را می‌کند. ۳۵ بر ۲۴ و تایم اوت سرجان ایوانوویچ. در بازگشت پونیاویچ اختلاف را تک رقمی می‌کند و بلافاصله موزرمی وقت استراحت می‌گیرد. در بازگشت دو تیم ریجر داول ۳ بعدی خود را با پرشی عجیب می‌زند. خطای غیرورزشی خود او، اما پونیاویچ و ماراویچ را به ۴ امتیاز می. رساند. خود داول با ۳ بعدی‌اش ۲۰ امتیازی می‌شود. مبین و فروتن با دو لی آپ اختلاف را کمتر می‌کنند و فروتن فاصله را به ۵ کاهش می‌دهد. دو پرتاب آزاد دورقی و دو پرتاب آزاد ماراویچ پایان‌بخش نیمه نخست است. ۴۳ بر ۳۷ به سود خوزستان!

کوارتر سوم
صالح فروتن با اوپن شاتش آویژه را به ۴۰ می‌رساند. حرکت دیدنی سجاد ابراهیمی در آخرین لحظه مالکیت اختلاف را به حداقل می‌رساند تا لی‌آپ مبین مشهدی‌ها را پس از مدت‌ها پیش بیاندازد. اوپن شات کریستوفر، اما برتری را پس می‌گیرد و ماراویچ کار را در ۴۶ به تساوی می‌کشد. آرش ثابتی در پرتاب‌های پنالتی بازهم بدون اشتباه است و فلوتر فروتن بازهم نبرد دو تیم را برابر می‌کند. خود صالح آویژه را به ۵۰ می‌رساند و‌پرتاب فول گل موفقش اختلاف را بیشتر می‌کند. فروتن دست بردار نیست و ۳ بعدی را روانه سبد حریف می‌کند تا او هم مثل ریجر ۲۰ امتیازی شود. پس از وقت استراحت موزرمی خوزستان به ۵۰ می‌رسد، اما حالا وقت درخشش زندی است که ۵ امتیاز بگیرد. ۳ امتیازی سیدی هم اختلاف را دورقمی می‌کند. هرچند ثابتی با ۳ پرتاب آزاد موفق خود امید‌های خوزستان را زنده نگه می‌دارد، ولی سیدی هم دو‌ پرتاب آزاد موفق دارد تا نتیجه ۶۴ بر ۵۵ شود.

کوارتر چهارم
نصیری سبد اول را می‌گیرد و خود او پس از دو‌پ رتاب آزاد موفق صادقی امتیاز آویژه را به ۷۰ می‌رساند. فول گل روی دورقی کمی از اختلاف می‌کاهد و ریجر هم همه چیز را روند می‌کند. ۷۰ بر ۶۰. اوپن شات زندی این نظم را برهم می‌زند. برون طرفی از دو پرتاب آزادش نمی‌بندد تا ماراویچ با ۳ امتیازی اش خوزستان را تنبیه کند! تایم اوت خوزستان بی‌حاصل است در بازگشت امتیاز گیری پونیاویچ ادامه دارد تا سرانجام این بازی با برتری ۸۵ بر ۶۷ شاگردان سرجان ایوانوویچ به پایان برسد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}