ساخت راه‌آهن گرگان - مشهد با کمک بازار سرمایه طی ۵ سال شهروند خبرنگار| گلایه شهروند از اتوبوس های فرسوده + پاسخ روابط عمومی سازمان اتوبوس رانی مشهد شهروند خبرنگار |نمای زیبایی از کوه های حصار ۳۱۴ دستگاه خودرو در ورودی‌های مشهد جریمه شدند طرح درخواست نهال رایگان در مشهد تمدید شد ۸۰۰۰ دوز واکسن برای شرق کشور بررسی بی‌طرفانه موضوعات حقوقی در شهرداری مشهد ۵۰۵ پروژه بازآفرینی برای حاشیه شهر مشهد در ۷۸محله نخستین ساختمان‌های مرتفع مشهد نماز جمعه فردا در مشهد اقامه می‌شود نقاره‌های حرم مطهر رضوی میلاد مولود کعبه را بشارت دادند شناسایی ۵ مبتلای جدید به کرونای انگلیسی در مشهد آیت ا... علم الهدی: پیگیری شهردار مشهد در رسیدگی به حاشیه شهر قابل تقدیر است شهردار مشهد: دستاورد‌های همکاری شهرداری و سپاه بی‌نظیر است فرماندار مشهد: نگران ورود مسافران به مشهد هستیم تجمع مهندسان ناظر برای بهبود کارکرد دفاتر مهندسی مشهد | پروژه‌های بزرگ ساختمانی در انحصار نورچشمی‌ها طرح جایگزین نمایشگاه بهاره مشهد معرفی شد | نمایشگاهی به‌وسعت ایران دومین محموله واکسن کرونا وارد مشهد شد ویژه برنامه‌های حرم مطهر رضوی به مناسبت میلاد امیرالمومنین(ع) و روز پدر
خبر ویژه
رئیس شورای شهر مشهد: رعایت‌نکردن قانون از سوی مسئولان پذیرفتنی نیست
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: موضوعی که امروز در جامعه ما رسانه‌ای شده است، برخورد یک نماینده مجلس با یک سربازی است. از این موضوع باید درس گرفت تا تکرار نشود. موضوع عدالت‌خواهی و دفاع از مظلوم یک موضوع عمومی و مردمی است و نکته دیگر اصل نظارت همگانی یا امر به معروف و نهی از منکر همگانی است که از فساد جلوگیری خواهد کرد.

جانقربان| شهرآرانیوز، محمدرضا حیدری در صدوهجدهمین جلسه علنی این شورا با اشاره به مناسبت‌های پیش رو گفت: مقوله آزادی بیان اگر با رعایت چهارچوب‌ها همراه باشد، بسیار تأثیرگذار است و جامعه اکنون به‌شدت رسانه‌ای شده است. ما در جامعه شاهد رعایت‌نکردن قوانین بین آحاد مردم هستیم، اما نکته این است که این موضوع از طرف مسئولان پذیرفته‌شده نیست.

 

وی در ادامه افزود: به میهمانان امروز به‌ویژه مادر ۳ شهید، شهدای سلطانی، خیر مقدم می‌گویم و روز تکریم مادران و همسران شهدا را گرامی می‌داریم.

 

حیدری افزود: همچنین روز گمرک را نیز گرامی می‌داریم، روز جهانی کمک به جذامیان را نیز در پیش رو داریم که حدود ۳۰ خانواده با این شرایط در شهرک طلاب مشهد ساکن هستند و امیدواریم با مشارکت دستگاه‌های دولتی و مردمی وظایف خود نسبت به این قشر را انجام دهیم.

 

به گفته وی، نکته دیگر اینکه ما مقوله پنهانی با مردم نداریم و موضوع طرح‌های تفصیلی نقشه توسعه شهر است و ما از ابتدای شورای پنجم این دغدغه جدی را داشته‌ایم. شهر باید به سمتی برود که دارای طرح تفصیلی باشد و پاسخگویی‌ها نیز براساس آن باید انجام شود.

 

وی با بیان اینکه تقریبا ۱۸۰ اختلاف در طرح قبلی وجود داشت که شورای پنجم به‌دنبال رفع ایرادات آن بود و نهاد‌های مسئول را برای رفع ایرادات همراه کرد، افزود: اطلاعات این طرح تقریبا به سال ۸۵ بازمی‌گردد که به همراهی زیاد برای اصلاح این طرح اصرار داشتیم، اما اکنون دراین‌زمینه خلف وعده‌ شده است.

 

حیدری با اشاره به اینکه طرح‌های تفصیلی در صورتی موفق است که پاسخگوی نیاز روز جامعه باشد، افزود: در طرح‌های تفصیلی انعطاف‌پذیری باید وجود داشته باشد و طرحی که براساس سال ۸۵ باشد، شکست‌خورده است و تراز آن منفی است.

 

وی ادامه داد: از صاحب‌نظران برای بیان دیدگاه‌ها دعوت به همکاری می‌کنیم و از کمیسیون ماده ۵ می‌خواهیم که با همراهی شورای عالی طرحی آماده کند که پاسخگوی نیاز مردم و متناسب با آن باشد.

 

مشهد از شهر‌های فقیر در المان‌های ثابت 

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه این جلسه گفت: از پرچالش‌ترین بحث‌هایی که در همه جوامع انسانی همواره از آن انتقاد می‌شده است، مباحث فرهنگی و اجتماعی است.

 

احسان اصولی افزود: ما در حوزه شورای اسلامی شهر مشهد از این موضوع مستثنا نیستیم و با این مقوله مواجهیم. آنچه مبنای فعالیت ما قرار می‌گیرد، سند مکتوبی است که به تصویب رسانده‌ایم و برایند دیدگاه‌های درونی شهر است. این سند محور و معیار گفت‌وگوی ماست و ۶ مضمون در آن مطرح بود که برمبنای اهداف سیاست‌گذاری‌ها و تصویب شد.

 

وی ادامه داد: برخی فعالیت‌ها و اقدامات منحصربه‌فرد در این حوزه، بحث استقبال از بهار بوده است که به‌عنوان یک رویداد خاص فرهنگی در مشهد رخ می‌داد. ما یک نگاه تکمیلی و ارتقادهنده به این موضوع با تنوع‌بخشی و ارتقای کیفی آن داشتیم.

 

به گفته وی، تقویت المان‌های ثابت یکی از برنامه‌های ویژه بود، زیرا مشهد یکی از شهر‌های فقیر در المان‌های ثابت است، در نتیجه این حوزه را تقویت کردیم.

 

وی بابیان اینکه حذف نام‌های تکراری در معابر از دیگر برنامه‌ها بود، افزود: در حوزه اجتماعی نیز مشارکت‌دادن افراد در محلات یکی از سیاست‌های ما در شورای پنجم بوده است. تصویب آیین‌نامه شورای اجتماعی محلات، برگزاری مجامع داوطلبی و اثرگذاری شورای اجتماعی محلات بر رویداد‌ها با مطرح‌کردن طرح «محله ما» از دیگر برنامه‌ها در‌این‌زمینه بود.

 

به گفته وی، در حوزه آسیب‌های اجتماعی و ورزش نیز اقدامات شایسته‌ای شکل گرفت و اعتبارات عمرانی فرهنگی را با نگاه ارتقابخشی به این حوزه‌ها اختصاص دادیم. حوزه فرهنگی بر همه طرح‌های توسعه شهر اثر داشته است و اکنون در شورای شهر و مدیریت شهری به این موضوع پرداخته و بر آن تأکید شده است.

 

آغاز حفاری خط ۴ قطارشهری مشهد از نوروز ۱۴۰۰

در ادامه، جلسه وارد دستورکار شد. اولین دستور جلسه امروز پاسخگویی شهردار به سؤال اعضای شورای شهر درباره خطوط قطارشهری بود. شهردار مشهد در پاسخ به اجرای خطوط ۲ و ۳ و ۴ قطارشهری گفت: در موضوع ساخت قطارشهری موفقیت‌های زیادی کسب شده است و قطعا نتیجه تلاش مجموعه مدیریت شهری و عنایت صاحب این شهر حضرت رضا(ع) است.

 

محمدرضا کلائی در ادامه افزود: مشکلاتی مانند تأمین‌نشدن نقدینگی، تخصیص‌نیافتن اوراق مشارکت باتوجه‌به بودجه، تأمین‌نشدن دستمزد و مصالح و همچنین قرارداد‌ها و مشکلات ناشی از تملک‌ها از جمله مشکلاتی بوده که خطوط قطارشهری با آن مواجه بوده است.

 

وی افزود: درباره خط ۳ این نکته را باید ذکر کنیم که گام اجرایی را زودتر از موعد شروع کردیم. باتوجه‌به مشکلات موجود تاکنون اقدامات خوبی انجام شده است و کار بزرگی در شرایط تحریم انجام داده‌ایم. به شهروندان این نوید را می‌دهیم که تا پایان سال دستگاه حفاری به امامت منتقل و حفاری خط ۴ از عید سال ۱۴۰۰ آغاز شود.

 

مصوبات امروز شورای اسلامی شهر مشهد

اصلاح اساس نامه سازمان آتش نشانی در خصوص تامین نیرو، اصلاح و بازنگری در برخی از درآمد‌های شهرداری در حوزه عوارض نیز امروز به تصویب اعضای شورای پنجم شهر مشهد رسید.

 

لایحه تفریق بودجه سال ۹۸ سازمان فناوری اطلاعات شهرداری مشهد، سازمان اتوبوس رانی نیز با قید اصلاح یک تبصره، شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد و شرکت قطار شهری مشهد، سازمان حمل ونقل و ترافیک، سازمان پایانه‌های مسافربری، شرکت نمایشگاه بین المللی، سازمان پارک‌ها و فضای سبز با اکثریت آرا به تصویب رسید.

 

لایحه تفریق بودجه سال ۹۸ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد با تعهد ارائه گزارش از خودرو‌های خریداری شده، همچنین تفریق بودجه سازمان فردوس ها، سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی و سازمان مدیریت پسماند نیز به تصویب رسید.

 

در ادامه این جلسه از مادر شهیدان علی، حسن و حسین سلطانی تقدیر شد. گفتنی است پیکر شهید علی سلطانی هنوز به آغوش خانواده بازنگشته است و شهید حسین سلطانی نیز پس از ۱۵ سال جانبازی سخت شیمیایی، به شهادت رسیده است.رئیس شورای شهر مشهد: عدم رعایت قانون از سوی مسئولان پذیرفتنی نیست

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}