طلب محمد انصاری از پرسپولیس بابت فصل قبل تماشاگران از حضور در حمل مشعل المپیک منع می‌شوند؟ جام شطرنج فردوسی تحت تاثیر کرونا| بین‌المللی بود، کشوری شد! رمز موفقیت جرارد و گلاسکورنجرز: خرید‌های خوب و پرس سنگین قسمت دوم یووه - پورتو: طارمی و دوستان در رؤیای صعود خبر خوب برای لیگ برتری‌ها: لغو احتمالی قانون منع جذب خارجی‌ها آغاز اردوی بانوان هندبالیست| نقش پررنگ مشهد در تیم ملی درخشش حاجیان در روز تولدش ماشین جنگی شیمیدر به خاکریز بعدی رسید! حسن زاده دبل دبل کرد نفت آبادان برنده سریع ترین بازی لیگ بسکتبال روزگار بی فروغ؛ دل پر درد ورزشکاران زن ایران! باشگاه استقلال: ساکت الهامی را برای سرمربیگری می‌خواستیم یک طلبکار به پرسپولیس مهلت داد ۵۰ هزار دلار میلیچ در زمان سعادتمند در فرودگاه ضبط شد! انتقاد وکیل سوشا مکانی از عدم تصویب FATF!| پرسپولیس و سوشا به تفاهم رسیدند؟ دورقی: مهرام تیم گردن کلفتی است|پدافند جوانان بسیار خوبی دارد قنبرزاده نائب رئیس فدراسیون فوتبال شد دردسر‌های یک مربی پرسپولیسی در استقلال| کمالوند و دیوار بی اعتمادی آجرلو علیه انتخابات فدراسیون فوتبال؟
خبر ویژه

مشهدی‌ها روی رینگ اراک| امید بوکس مشهد به شوریان

  • کد خبر: ۵۹۳۲۹
  • ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
مشهدی‌ها روی رینگ اراک| امید بوکس مشهد به شوریان
بوکسور‌های خراسانی از فردا در لیگ برتر به میدان می‌روند و شوریان، چهره ارزنده بوکس خراسان نیز در تیم مشهد حضور دارد.
مرتضی اخوان/شهرآرانیوز، رقابت‌های لیگ برتر بوکس در حالی از فردا آغاز خواهد شد که برگزاری این پیکار‌ها بعد از ۱۱ سال و پخش زنده تلویزیونی که برای آن در نظر گرفته شده، شور و حرارت خاصی را میان اهالی بوکس ایجاد کرده است؛ به ویژه که خراسان رضوی بعد از سال‌ها افول در بوکس کشور حالا قرار است بار دیگر با حضور تیمی در این پیکار‌ها نام و آوازه از دست رفته خود را زنده کند.
 
تیم «پیشتازان اکو» مشهد به عنوان نماینده خراسان رضوی در این پیکار‌ها از روز جمعه به محل برگزاری رقابت‌ها که به صورت مجتمع در شهر اراک خواهد بود، اعزام شده است و چهره‌های جوان و آینده داری در فهرست بوکسور‌های خراسانی دیده می‌شوند که می‌توانند تضمین ظهور دوباره بوکس استان در سطح کشور باشند؛ بوکسی که روزگاری با «ارمگان»‌ها و «نقافی»‌ها گل سر سبد بوکس کشور بود.

۱۲+۲ ستاره روی رینگ

تیم بوکس خراسان رضوی در رقابت‌های لیگ برتر پیش رو با توپی پُر عازم مسابقات شده است. مردان خراسانی به سرمربیگری محمود کیهانی، سرمربی اسبق تیم ملی بوکس و از کهنه سواران رینگ و دستکش‌های طلایی بوکس در این مسابقات حاضر خواهند بود. تیم «پیشتازان اکو» مشهد در اوزان هشت گانه ۱۴ بوکسور را به اراک اعزام کرده است تا در صورت لزوم در برخی اوزان بوکسور ذخیره به روی رینگ برود.
 
در وزن ۵۲ کیلوگرم اشکان مستوفی، در ۵۷ ارشاد روح بخشیان و پوریا پدرام، در ۶۳ علی حبیبی نژاد، امیرعلی ارزی و رضا حاج بیگلو، در ۶۹ جواد زاده تراب و علی قنبری، در ۷۵ حسام حیدریان، در ۸۱ مهدی غلامیان و صادق روحی، در ۹۱ محمد شوریان و بالاخره در ۹۱+ جام دلاوری و سلیمان امیری برای تیم مشهد به میدان خواهند رفت. حضور ۲ ستاره بوکس ایران محمد شوریان و جاسم دلاوری به ترتیب در اوزان ۹۱ و ۹۱+ از نقاط قوت تیم مشهد در این دوره از مسابقات خواهد بود.

کار سخت در گروه مرگ

تیم بوکس «پیشتازان اکو» مشهد در این مسابقات در گروه «ب» با تیم‌های پلیمر خلیج فارس (لرستان)، هیئت خوزستان، گروس کردستان و کارو پلاست فارس هم گروه است؛ گروهی که به زعم بسیاری، گروه مرگ تلقی می‌شود. از طرفی اگر مشهدی‌ها بتوانند به عنوان یکی از ۲ تیم اول و دوم از این گروه به نیمه نهایی صعود کنند، روی سکو رفتنشان مسلم می‌شود، چرا که در بوکس، سومی مشترک وجود دارد.
 
امیرحسین اخوان، رئیس هیئت بوکس، در این باره گفت: ما به صعود از گروهمان امیدواریم و اگر این اتفاق بیفتد، بازگشت شکوهمندانه‌ای برای بوکس خراسان به عرصه رقابت‌های کشوری است.  وی با اشاره به جذب جاسم دلاوری، ستاره وزن ۹۱+ کیلوگرم اظهار کرد: این ستاره مازنی بمب انرژی برای تیم ما خواهد بود. او عناوین آسیایی دارد و یکی از بخت‌های مسلم قهرمانی در وزن خودش به حساب می‌آید.

لیگ برتر، فرصتی برای قهرمانی کشور

محمود کیهانی، سرمربی اسبق تیم ملی، که حالا هدایت بوکسور‌های خراسانی‌ها را در لیگ برتر پیش رو بر عهده دارد، درباره حضورش بالا سر «پیشتازان اکو» مشهد اظهار کرد: بر حسب وظیفه این تیم را انتخاب کردم. ساکن مشهد نیستم، ولی آمدم تا به مشهد ادای دِین کنم.  وی با اشاره به مشکلات تیمش در آستانه شروع مسابقات اذعان کرد: یکی از مشکلات ما این است که وقت خیلی کم است و تیم خیلی دیر تشکیل شد و تمریناتش را آغاز کرد. به هر حال ما باید در لیگ برتر جواب گوی علاقه‌مندان بوکس خراسان باشیم.  
 
کیهانی با تأکید بر اهداف حضور در لیگ برتر گفت:‌ می‌خواهم بچه‌ها بعد از لیگ برتر برای مسابقات قهرمانی کشور آماده شوند. راستش را بخواهید به مسابقات لیگ برتر به چشم آمادگی برای رقابت‌های قهرمانی کشور نگاه می‌کنم.
 
می‌خواهیم در رقابت‌های قهرمانی کشور سال آینده روی سکو باشیم. نفس حضورمان در لیگ برتر خوب است و ما می‌خواهیم تیم استانمان را در مقایسه با تیم‌های دیگراستان‌ها ارزیابی کنیم تا در رقابت‌های قهرمانی کشور بعد از سال‌ها دوباره نام خراسان خوش بدرخشد.  سرمربی مشهدی‌ها درباره جایگاه تیم مشهد در لیگ برتر این فصل تصریح کرد:‌ نمی‌توانم قاطع بگویم در رقابت‌های پیش روی لیگ برتر روی سکو می‌رویم. باید وضعیت دیگرتیم‌ها را هم ببینم و بعد نظر بدهم.
مشهدی‌ها روی رینگ اراک

سفر با «پیشتازان اکو» به اراک

تیم بوکس خراسان رضوی با اسپانسرینگ و حمایت مجموعه پیشتازان اکو مشهد به رقابت‌های لیگ برتر فصل جاری اعزام شده است. احسان برومند، سرپرست این تیم، درباره بودجه تیم برای شرکت در لیگ برتر گفت: تمام هزینه‌های تیم را پیشتازان اکو تقبل کرده و چیزی بالغ بر ۱۷۰ میلیون بودجه در نظر گرفته شده است.  وی با اشاره به قرارداد بازیکنان خاطرنشان کرد: با برخی بازیکنان شاخص تیم قرارداد داشتیم، اما بقیه بچه‌ها به احتمال فراوان به آن‌ها بازی به بازی مبلغی را پرداخت می‌کنیم.  برومند تصریح کرد: ورودی رقابت‌ها ۳۰ میلیون تومان بوده و تیم با امکانات خوبی به رقابت‌ها اعزام شده است.

«شوریان»، تشنه موفقیت با مشهد

چهره نام آشنا و ملی پوش بوکس خراسان در این رقابت‌ها حکم کاپیتانی پیشتازان اکو را دارد. محمد شوریان که با انگیزه‌های فراوانی امسال در لیگ برتر بوکس می‌زند، گفت: قبل از اینکه بخواهم به پیشتازان اکو مشهد بپیوندم، از چند تیم پیشنهاد‌های خوبی داشتم؛ اما حقیقتش آن است که به خاطر عِرق و تعصبی که به مشهد داشتم، ترجیح دادم با قرارداد مالی کمتر در شهر خودم بوکس کنم. سال هاست برای این شهر مقام آوردم و عضو تیم ملی هستم و حالا که دوباره قرار است لیگ برتر برگزار شود، چه بهتر که برای تیم شهر خودم به روی رینگ بروم.  وی افزود: تیم‌های دیگری که امسال در لیگ برتر هستند، همه بوکسور‌های خوبی را به خدمت گرفتند و ملی پوشان در تیم‌های مختلف پخش شدند. ما فقط کمی دیر کارمان را شروع کردیم و اگر چند هفته زودتر تیم شکل می‌گرفت، خیلی به نفع ما بود.
 
اما ما هیچی کم نداریم و در چهارپنج وزن بوکسور‌های خوبی داریم. اگر بچه‌ها با روحیه جنگندگی وارد رینگ شوند، شاید بتوانیم ان شاءا... تا فینال یا دست کم ماقبل فینال پیش برویم.  محمد شوریان درباره رقبای اصلی اش در لیگ پیش رو اظهار کرد: احسان روزبهانی و شریفی از رقبای اصلی من در این مسابقات هستند.  وی همچنین با اشاره به وضعیت تیم ملی اذعان کرد: تیم ملی به خاطر شرایط کرونا الان نزدیک ۴ ماه است که دوباره تمریناتش را از سر گرفته است و نمی‌گذارند در هر اردو بیش از چهارپنج نفر حاضر باشند. به همین خاطر در هر اردو برخی از بچه‌ها را دعوت می‌کنند. الان اردوی تیم ملی به خاطر مسابقات لیگ تعطیل است و بعد از پایان لیگ از سر گرفته می‌شود.
رقابت‌های لیگ برتر بوکس از چهارم تا یازدهم اسفند به صورت متمرکز در اراک، در ۲ گروه پنج تیمی برگزار می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}