خبر فوری

اینترنت وای فای در اتوبوس‌ های مشهد

  • کد خبر: ۶۰۳۳۹
  • ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲
اینترنت وای فای در اتوبوس‌ های مشهد
۱۰۰ اتوبوس در مرحله نخست و ۱۴۰۰ اتوبوس در سال آینده در مشهد به اینترنت وای‌فای مجهز می‌شوند.
علیرضا ظهیری | شهرآرانیوز؛ دیروز مدیران شرکت رایتل به ساختمان شهرداری مشهد آمدند و بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با محمدرضا‌کلائی، شهردار مشهد امضا کردند، قرار است اتوبوس‌های شهری مشهد به مودم وای‌فای و اینترنت مجهز شوند.

شهردار مشهد در مراسم امضای این تفاهم‌نامه، با اشاره به جای خالی اپراتور همراه رایتل در همکاری‌های مشترک شهرداری مشهد با اپراتور‌های تلفن همراه، گفت: با تفاهم‌نامه‌ای که امروز به‌امضا رسیده است، شهروندانی که از ناوگان حمل‌ونقل عمومی اتوبوس‌رانی استفاده می‌کنند، از خدمات ارائه‌شده اینترنتی بهره‌مند می‌شوند و ما این آمادگی را داریم که علاوه بر افزایش تعداد اتوبوس‌های درج‌شده در این تفاهم‌نامه، اقدامات مشترک نوگرایانه بزرگ‌تر و جدید‌تری را نیز با رایتل داشته باشیم.

کلائی با تأکید بر اینکه ما نگاه اقتصادی به این موارد نداریم، تصریح کرد: در این تفاهم‌نامه قرار است ۱۰۰ دستگاه اتوبوس برای ارائه خدمات اینترنتی مجهز شوند، اما امیدواریم که این روند به‌سرعت افزایش یابد و در سال ۱۴۰۰، تعداد ۱۴۰۰ دستگاه اتوبوس شهر مشهد به این خدمت مجهز شوند.


آمادگی رایتل

همچنین مدیرعامل و نایب‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت خدمات ارتباطی رایتل با ابراز خوشحالی از همکاری مشترک این شرکت با شهرداری مشهد، گفت: این همکاری با شهرداری مشهد پایدار است و ما نه‌فقط آمادگی داریم که این اقدام را در ناوگان اتوبوس‌رانی مشهد عملیاتی کنیم، بلکه به‌دنبال توسعه آن و افزایش تنوع سرویس‌های ارائه‌شده نیز هستیم.

یاسر رضا‌خواه با تأکید بر اینکه این اقدام فتح باب و نخستین گام ما در شهرداری مشهد برای ارائه خدمات مناسبت به زائران و مجاوران بارگاه رضوی است، تصریح کرد: در فاز نخست اجرایی‌شدن این تفاهم‌نامه، تعداد ۱۰۰ دستگاه اتوبوس مجهز به مودم وای‌فای و اینترنت می‌شوند، اما آمادگی اجرایی‌شدن این خدمت را برای ۱۴۰۰ دستگاه اتوبوس در سال ۱۴۰۰ نیز داریم؛ البته در ابتدا باید اقدامات آزمایشی آن در ۱۰۰ دستگاه اتوبوس انجام شود. وی با بیان اینکه شبکه رایتل شبکه مطلوبی است، اما با توجه به همکاری‌های مشترک اپراتور‌های همراه از امکانات دیگر اپراتور‌ها برای ارائه خدمات مطلوب این طرح در مشهد نیز بهره می‌بریم، افزود: همچنین در موضوع تأمین مودم و تجهیزات مورد نیاز این فعالیت در اتوبوس‌ها از توان داخلی به‌ویژه از شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده می‌شود. مدیرعامل رایتل در ادامه از افزایش ارائه خدمات مخابراتی و اینترنتی در شهر مشهد خبر داد.


ترغیب شهروندان به استفاده از حمل‌ونقل عمومی

همچنین آیدا مهربان، معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار مشهد، در این مراسم با بیان اینکه یکی از هدف‌های ما از امضای این تفاهم‌نامه ارائه خدمات اینترنتی در ناوگان اتوبوس‌رانی است، گفت: البته نظر ما این است که استفاده از فناوری در این برنامه یک هدف نیست، بلکه ابرازی برای ترغیب شهروندان به استفاده از حمل‌ونقل عمومی است.


استفاده از ظرفیت اتوبوس‌رانی مشهد

محمدجواد رجائیان، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد نیز با بیان اینکه بر اساس توافق انجام‌شده خدمات اینترنت وای‌فای به شهروندان داخل اتوبوس‌های شهری ارائه می‌شود، اظهار کرد: بر اساس تفاهم‌نامه امضاشده، مدیریت شهری مشهد ظرفیت ناوگان اتوبوس‌رانی را در اختیار شرکت رایتل قرار می‌دهد و این شرکت نیز تجهیز اتوبوس‌ها به اینترنت وای‌فای با هدف ارائه دسترسی‌های اینترنتی شهرداری مشهد و دیگر شبکه‌های قابل دسترس را انجام خواهد داد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}