خبر فوری
المان‌های نوروزی تا پایان تابستان جمع‌آوری نمی‌شود |سامانه درخواست کارگر به زودی رونمایی می‌شود
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد از تولید١٦ میلیون گل توسط تولیدکنندگان داخل استان برای تامین گل در استقبال از بهار امسال خبر داد.

 به گزارش شهرآرانیوز، مهدی یعقوبی در نشست خبری امروز که به جهت اعلام برنامه‌های ستاد استقبال از بهار برگزار شد، گفت: تولید گل توسط تولید کنندگان استانی از حدود ٥٠ درصد در سال گذشته به بیش از ٩٤ درصد در امسال افزایش یافته که این امر منجر به اشتغال زایی خواهد شد.


وی همچنین به المان‌های تولید شده در بهار امسال اشاره و بیان کرد: با توجه به اعیادی که امسال با نوروز مصادف شده است اقدام به ریسه بندی در محور‌های شاخص خواهیم کرد.

 

وی در ادامه در پاسخ به اقدامات برای زیباسازی ویژه شهر مذهبی مشهد گفت: با توجه به بازخورد‌هایی که دیده‌ایم می‌توان گفت مشهد از اصفهان و شیراز زیبا‌تر است.گل کاری ما در تابستان و پاییز ادامه دارد، المان‌ها تا پایان تابستان جمع‌آوری نمی‌شود.المان‌های نصب شده در مرحله رفع نقص هستند و هنوز شکل نهایی پیدا نکرده‌اند، خواسته‌ایم از مجریان نقص‌ها را رفع کنند.


به گفته وی، روز گذشته مشهد به علت فعالیت‌های محیط زیستی‌اش رتبه برتر شهرداری‌های ایران را کسب کرد.در خصوص جمع‌آوری تابلو‌های غیر مجاز نیز از حوزه قضایی مجوز گرفته‌ایم. محور به محور پاکسازی می‌کنیم.

 

سامانه درخواست کارگر به زودی رونمایی می‌شود

یعقوبی در ادامه در پاسخ به پرسش ساماندهی کارگران نیز افزود: قطعا کارگران را نمی‌توانیم مجبور کنیم به جایگاه‌ها بیایند، اما برخی از افراد حاشیه خیابان نشسته‌اند متکدی هستند.مستند‌هایی داریم که از آن‌ها خواسته شده به سر کار بروند، اما قبول نکرده‌اند.


وی ادامه داد: پروژه ساماندهی کارگران با انجمن صنفی کارگران هماهنگ شده است و به محض اینکه بتوانیم مستقلش کنیم واگذار خواهیم کرد.


وی با بیان اینکه تفاهم نامه‌ای با ۱۲ مجموعه مثل اداره کار و فنی حرفه‌ای امضا کرده‌ایم تا از آن‌ها هم خدمات بگیریم، افزود: با همراهی شهروندان و استقبال آن‌ها از این جایگاه‌ها مشکل کارگران گذر حل خواهد شد.به زودی اپلیکیشنی رونمایی می‌شود تا شهروندان بدون حضور در محل، نیروی کار مورد نیاز خود را طلب کنند.
نهضت سواد آموزی قرار است بیاید در جایگاه و به کارگران آموزش بدهد، بیمه کارگران و به کارگیری آن‌ها در پروژه‌های شهری نیز از دیگر اقدامات است.

 

گل‌های کم نیاز به آب استفاده می‌شود

وی در خصوص دو پرسش مشکلات کرونا و کمبود آب گفت: با توجه به احتمال افزایش زائران در ایام نوروز ما باید ماسک را در شهر توزیع کنیم، خوشبختانه مردم به این مساله رسیده‌اند که ماسک بزنند.همچنین ۵۰۰ دستگاه اتوبوس منتهی به حرم مطهر افزایش پیدا می‌کند و زمان حرکت اتوبوس‌ها کاهش می‌یابد.


به گفته وی، امسال به خاطر محدودیت کرونا جشنواره عکس نداریم. المان‌ها را هم طوری طراحی‌کردیم که تجمع رخ ندهد.  در خصوص کاهش بارندگی و مشکل تامین آب فضای سبز، با نظر اساتید دانشگاه فردوسی گل‌های کم نیاز را کاشتیم. کتابچه‌ای از گونه‌هایی که قابلیت کاشت در مشهد دارد، ایجاد کردیم تا حداقل منابع آبی را مصرف کنیم.


وی با اشاره بر اینکه تصفیه‌خانه چهل بازه آب تصفیه شده با کیفیت به ما می‌دهد که در کمربند سبز به کار می‌رود، افزود: پساب تصفیه شده خین عرب را داریم که با سرمایه گذاری انجام شده ۶ میلیون متر مکعب آب تصفیه خواهد شد. در توسعه شبکه جداسازی پیشرفت چشمگیری داشتیم. ۱۰۰ میلیارد تومان برای جداسازی آب شرب قرارداد بستیم، ۲۲ میلیون متر مکعب در سال نیاز آبی ماست.


منبع: پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}