خبر فوری
آغاز حضوری کلاس‌های عملی و آزمایشگاهی بعد از تعطیلات نوروز
معاون آموزشی دانشگاه تهران با بیان اینکه آموزش‌های عملی دانشجویان این دانشگاه به صورت حضوری و برای تمامی دانشجویان برگزار خواهد شد، گفت: دانشجویان بعد از پایان تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ طبق زمان‌بندی اعلام‌شده در کلاس‌های عملی و آزمایشگاهی حضور خواهند داشت.
به گزارش شهرآرانیوز؛ دکتر حسین حسینی با بیان این مطلب اظهار کرد: بر اساس بخشنامه ابلاغی وزارت علوم به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، در ترم جاری کلاس‌های عملی دانشجویانی که نیاز به حضور در خوابگاه‌ها نداشته باشند، به صورت حضوری برگزار شود. بر این اساس دانشجویان ساکن تهران می‌توانند در کلاس‌های عملی حضور یابند.
 
وی در ادامه با بیان اینکه دانشگاه تهران در ترم جاری کلاس‌های عملی را برای تمامی دانشجویان اعم از شهرستانی و تهرانی به صورت حضوری برگزار می‌کند، تصریح کرد: برنامه ریزی کردیم که در ترم جاری، کلاس‌های عملی را به صورت فشرده و حضوری برگزاری کنیم و همه دانشجویان دانشگاه اعم از ساکنین تهران و شهرستان در این کلاس‌ها حضور خواهند داشت.
 
دکتر حسینی تاکید کرد: دانشجویانی که در کلاس‌های عملی و آزمایشگاهی حضور پیدا کنند، حتما طبق برنامه زمان بندی شده و در صورت نیاز در خوابگاه اسکان داده خواهند شد. اما مدت برگزاری کلاس‌های عملی بستگی به نظر استاد دارد و این کلاس‌ها با تعداد جمعیت کمتری برگزار می‌شوند.
 
معاون آموزشی دانشگاه تهران درباره روند تنظیم و تدوین مدل دووجهی دوره‌های کارشناسی گفت: در دو سال اخیر کار کارشناسی دقیقی در تنظیم و تدوین برنامه درسی بسته دووجهی انجام شد و تجارب دنیا در این خصوص مورد توجه قرار گرفت. پایه اساس این اقدام حق انتخاب واحد‌های درسی را در دوره تحصیل در رشته‌های دیگر بیشتر از گذشته برای دانشجو فراهم می‌کند. عنوانی که ما در دانشگاه تهران برای این برنامه گذاشتیم "مدل دووجهی" است.
 
وی ادامه داد: در این اقدام برنامه درسی رشته‌های موجود در مقطع کارشناسی مورد بازنگری قرار می‌گیرد و بخشی از واحد‌های برنامه یک رشته، یعنی حدود یک‌ششم واحد‌های برنامه به استثنای دروس عمومی با تشخیص گروه و دانشکده از برنامه رشته اصلی کسر و به جای آن یک بسته آموزشی در قالب دروس اختیاری ارائه می‌شود.
 
حسینی در پایان تاکید کرد: در یک برنامه آموزشی، مثلاً از ۱۴۰ واحد درسی یک رشته ۲۱ واحد مربوط به دروس عمومی است، اما از ۱۲۰ واحد مربوط به درس‌های پایه و تخصصی رشته، دانشجو حدود ۱۰۰ واحد از رشته اصلی را می‌گذراند و بقیه آن را به عنوان درس‌های انتخابی از یک رشته دیگر خواهد گذراند؛ لذا گشایش و فضایی برای دانشجو ایجاد می‌شود تا بتواند در رشته دیگری نیز تحصیل کند که از آن به عنوان «بسته آموزشی فرعی» نام می‌بریم. واحد‌های بسته فرعی با راهنمایی گروه انتخاب دانشجو از سایر رشته‌های کارشناسی که در دانشگاه اجرا می‌شود، اخذ خواهد شد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}