سامان فائزی در سپاهان کارخانه:آقایان چرا حالا که من نیستم سکوت کردید؟ |من پول خوب را برای فوق ستاره‌ها می‌گرفتم نه ستاره معمولی! شاهمیری: در AVC مفیدتر خواهم بود|هدفم معرفی قدرت داوران والیبال ایران است جواد داوری رییس هیات بسکتبال اصفهان باقی ماند درگذشت کشتی‌گیر معروف ایرانی+ علت فوت ضعف امکانات هند و اعتراض پرسپولیسی‌ها ماجرای عباس بوعذار و علی دایی چیست؟ + فیلم و بیوگرافی عباس بوعذار ۳ تغییر احتمالی در ترکیب استقلال| خط دفاع سروسامان می‌گیرد؟ دلایل فتل برای خودداری از واکسن زدن چه بود؟ بی تفاوتی سرمربی الشرطه به برد استقلال| انتخاب شعار روحیه آور از سوی عراقی‌ها قوانین سخت‌گیرانه فرهاد مجیدی در عربستان| استقلالِ ممنوع‌المصاحبه ساعت دیدار پرسپولیس و الریان| تراکتور و فولاد از چه ساعتی به میدان می‌روند؟ گل‌محمدی از پیراهن‌های پرسپولیس شاکی است واکنش کاخ سفید به عدم حضور آمریکایی‌ها در المپیک توکیو درخشش بسکتبالیست مشهدی در لیگ برتر بسکتبال| حسین‌زاده و مهرام در فینال قاب خاطره | نادر دست‌نشان در پیام مشهد از برد چیپس تا باخت مقداد| هیاهو در لیگ دسته یک فوتسال ورود مدعیان به نیمه‌نهایی اروپا| منچستر - رم پس از ۱۳‌سال خان دوم ایرانی‌ها در آسیا| از رقابت پرسپولیس مقابل الریان تا داستان بوسه
خبر فوری

کرمان مقصد محبوب مربیان مشهدی| چمنیان در گل‌گهر

  • کد خبر: ۶۳۰۱۲
  • ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
  • ۱
کرمان مقصد محبوب مربیان مشهدی| چمنیان در گل‌گهر
عباس چمنیان، مدیر جدید تیم‌های پایه گل‌گهر، سومین مربی مشهدی است که به دیار کریمان می‌رود.
مرتضی اخوان/شهرآرانیوز، دومین مقصد سومین مشهدی هم در فوتبال ایران، سفر به دیار کرمان است. مدرس خراسانی فوتبال ایران که فصل را با خوشبختی در یادگار امام آغاز کرد و نیم‌فصل به‌عنوان دستیار و مدیرفنی در تراکتور تبریز حضور داشت، حالا بعد از جدایی از جمع تی‌تی‌ها به کرمان سفر کرده و قرار است در قامت مدیر تیم‌های پایه گل‌گهر سیرجان فعالیت کند.
 
عباس چمنیان در تبریز هم ابتدا به‌عنوان مدیر فنی به تراکتور رفت، اما خیلی زود جای خود را در کادر فنی پیدا کرد و در کنار زمین همه‌کاره تیم شد. او حالا هم در کنار امیر قلعه‌نویی و در تیم لیگ‌برتری گل‌گهر نیست، اما به نظر می‌رسد قرار است به‌زودی خودش را از مدیریت تیم‌های پایه به تیم لیگ‌برتری سیرجان برساند. چمنیان سومین مشهدی این فصل فوتبال ایران به‌شمار می‌آید که به یک تیم در استان کرمان می‌پیوندد. پیش‌از‌او مجتبی سرآسیایی به‌عنوان دستیار در مس رفسنجان فعالیت خود را آغاز کرده و محمدرضا مهاجری هم سرمربی تیم لیگ‌یکی و مدعی مس کرمان است.

احیای مهاجری در لیگ‌یک

محمدرضا مهاجری با‌تجربه‌ترین مربی مثلث حاضر مشهدی‌ها در کرمان در عرصه مربیگری لیگ‌های فوتبال ایران است. او با پدیده مشهد ۳‌سال در لیگ برتر نتایج به نسبت خوبی گرفت و بعد هم در ماشین‌سازی و نساجی در لیگ برتر روی نیمکت نشست. این به‌جز سابقه بالای این مربی به‌عنوان دستیار است. با همه این اوصاف مهاجری بعد از شروع طوفانی با نساجی در لیگ برتر هجدهم، به‌یک‌باره دچار بیماری آمبولی شد و همین‌مسئله او را از نشاط نشستن روی نیمکت انداخت؛ به‌حدی‌که خیلی زود مهاجری با نساجی نتایج بدی گرفت و از این تیم جدا شد. در ادامه ماشین‌سازی هم به این مربی مشهدی وفا نکرد و مرد پنجاه‌وشش‌ساله مجبور شد از این تیم هم جدا شود.
 
محمدرضا مهاجری در ابتدای فصل با‌وجود داشتن چند پیشنهاد از تیم‌های لیگ‌برتری ترجیح داد پیشنهاد تیم لیگ‌یکی مس را قبول کند و روانه کرمان شود؛ شروعی دوباره برای مردی که روزی سیاه‌جامگان مشهد را از لیگ دسته‌۲ به لیگ برتر فوتبال آورد و نشان داده که فرمول کار در لیگ‌های سطوح پایین‌تر را نیز بلد است. سرمربی مشهدی مس کرمان رفته‌رفته با تیمش در لیگ دسته‌یک قوام گرفت؛ تا‌جایی‌که بالاخره در هفته پایانی دور رفت صدر جدول را از آنِ خود کرد، صدرنشینی که حالا او را به سوپراستار کرمانی‌هایی بدل کرده که سال‌هاست در حسرت سفر به لیگ برتر هستند. البته کرمان در این سال‌ها تیم‌هایی، چون مس رفسنجان و گل‌گهر را در لیگ برتر داشته، اما طعم حضور نارنجی‌پوشان مس شهر کرمان برای مردم این استان چیز دیگری است. اتفاقی که وقوع آن با حضور سرمربی مشهدی و کارکشته روی نیمکت این تیم، در فصل جاری محتمل به نظر می‌‎رسد.

سرآسیایی؛ دستیاری با هواخواهان زیاد

مجتبی سرآسیایی دیگر‌مربی مشهدی است که این‌روز‌ها در تیم مس رفسنجان در لیگ برتر حضور دارد. حضور او در یک تیم دیگر از استان کرمان هم خالی از اتفاق نبود. سرآسیایی که بعد از سال‌ها حضور در کادر سرپرستی و بعد از آن فنی پدیده بالاخره در آستانه لیگ قهرمانان فرصتی استثنایی برای نشستن روی نیمکت این تیم به‌عنوان سرمربی پیدا کرد، بعد از نیم‌فصل موفق در شهرخودرو راهی سیرجان شد تا در گل‌گهر دستیار جلالی باشد؛ دستیاری که ورق را به سود گل‌گهر جلالی در فصل قبل برگرداند و بعد از پیوستن سرآسیایی به این تیم، بردهایشان یکی پس از دیگری آغاز شد. تا‌جایی‌که سیرجانی‌ها نه‌تن‌ها از خطر سقوط در جدول لیگ برتر نوزدهم جستند، بلکه در قواره یک مدعی میانه‌نشینی با افتخار بدل شدند.
 
سرآسیایی در انتهای فصل و با آمدن امیر قلعه‌نویی از کادر فنی گل‌گهر جدا شد و بعد از چند هفته با دعوت محمد ربیعی، مربی مس رفسنجان، به استان کرمان رفت تا دومین مشهدی عازم کرمان در فصل جاری فوتبال ایران باشد. از قضای روزگار دستیاری سرآسیایی در رفسنجان هم همان اتفاقات سیرجان را رقم زد و نتایج تیم کرمانی بعد از نشستن سرآسیایی روی نیمکت در مقایسه با قبل، زمین تا آسمان تفاوت کرد؛ تا‌جایی‌که مس رفسنجان محمد ربیعی بعد از پیوستن سرآسیایی روی نوار پیروزی افتاد، تیمی که تا قبل از آن چیزی جز شکست را تجربه نکرده بود؛

و بالاخره چمنیان در سیرجان

عباس چمنیان حالا سومین مشهدی فصل است که راهی دیار کریمان شده است. او ابتدای فصل و وقتی تراکتور منصوریان به بحران رسید، از سمت مدیرفنی‌بودن تیم در زمان سرمربیگری شجاعی به سِمت دستیاری ارتقا یافت. او در پست جدیدش کنار زمین می‌ایستاد و تمام دستورات تاکتیکی را به بازیکنان منتقل می‌کرد؛ گویی مسعود شجاعی نقش چندانی در هدایت تیم تراکتور ندارد. چمنیان در نشست‌های خبری قبل و بعد از بازی هم حضور پیدا می‌کرد و به یاد دوران حضورش روی نیمکت پیام مشهد در لیگ برتر، مصاحبه‌هایی جنجالی و پُر‌زرق‌و‌برق می‌کرد. با‌وجود‌این با آمدن رسول خطیبی و کنار‌گذاشتن شجاعی، چمنیان هم به پایان دوران حضورش در تراکتور رسید. حضور دوباره چمنیان بعد از نزدیک به ۱۲‌سال در چرخه مربیان لیگ‌برتری سبب شد تا خیلی زود او دوباره دور‌و‌بر یک تیم لیگ‌برتری سر‌و‌کله‌اش پیدا شود و این‌بار در لباس مدیر تیم‌های پایه گل‌گهر که باشگاهی متمول است، کارش را آغاز کند.

سفر به کرمان با وسوسه امکانات

یکی از دلایل اصلی هجوم مربیان مشهدی به سوی باشگاه‌های فوتبال کرمان، ساختار حرفه‌ای و متمول این تیم‌هاست. نه‌تن‌ها فوتبال، بلکه ورزش کرمان هم در سال‌های اخیر با سرمایه‌گذاری کلان بخش خصولتی (خصوصی- دولتی) توانسته ا‌ست جهشی شگرف را در سطح کشور داشته باشد. وجود امکانات عالی و بودجه مشخص و صد‌البته هنگفت سبب شده است تا تیم‌های کرمانی در رشته‌های مختلف ورزشی از فوتبال گرفته تا والیبال و بسکتبال، سال‌هایی پُررونق را سپری کنند. شاید همین مسئله هم دلیلی باشد برای اینکه مربیان مشهدی برای کار، استان کرمان را انتخاب کرده‌اند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سامان
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۶
0
0
کدوم امکانات و سرمایه کرمان
با پول معدن مس رفسنجان غیر قانونی در کرمان استادیوم وباشگاه داری میکنند
کرمان از خود هیچی ندارد
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}