وزیر بهداشت در مشهد: خراسان‌رضوی در معرض خطر ورود ویروس کرونای هندی؛ مرز‌ها را محکم کنید رئیس شورای اسلامی شهر مشهد: ما برحضور افراد کارآمد این شورا همچنان تأکید داریم دکتر نمکی، وزیر بهداشت وارد مشهد شد قربانیان کرونا در خراسان رضوی؛ همچنان ۲ رقمی | روند بستری رو به کاهش ساخت سومین بیمارستان دولتی مشهد؛ منتظر ابلاغ تهران فاز اول پروژه تقاطع غیر همسطح زندگی (مصلی) به بهره برداری رسید  تاجر آرژانتینی در بارگاه منور رضوی به دین مبین اسلام مشرف شد انتقاد رئیس شورای شهر مشهد از بسته بودن درب آرامگاه فردوسی درباره احیای آثار کهن در موزه‌های آستان قدس رضوی که به دوران صفویه برمی‌گردد زمین‌خواری ۶ هزار هکتاری در حریم مشهد وضعیت شکننده کرونا در مشهد | وضعیت قرمز شهر به نارنجی تغییر رنگ داد مسیر پیاده راه جلوخان فردوسی تا هارونیه هم زمان با بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی افتتاح شد شهروند خبرنگار| نمایی از ورودی شاندیز در خراسان رضوی عملیات حفاری تونل خط چهار ۳۰ اردیبهشت از دو جبهه آغاز می‌شود فردا، یکشنبه ۲۶ اردیبهشت، آب شرب برخی از مناطق مشهد قطع می‌شود شهردار مشهد: عمران در توس ادامه دارد، هر چند اقداماتی خارج از وظیفه شهرداری است جای خالی محله‌ای با معماری ایرانی اسلامی در مشهد به سوی نظم در معماری شهر مشهد پیش می‌رویم واکسیناسیون سالمندان مثبت ۷۶ سال در مشهد آغاز شد جریان‌سازی فرهنگی ۴ ساله به‌یاد حکیم توس | اقدامات مدیریت شهری مشهد برای توسعه و بهسازی توس
خبر فوری
مدیریت شهری این دوره توانسته است به خوبی شهر مشهد را اداره کند
حمیدرضا موحدی زاده، نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت سیاست ما در شورای پنجم شهر مشهد اثبات خودمان بوده است، نه نفی دیگران.
امیررضا وثوقی | شهرآرانیوز؛ نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه سیاست ما در شورای پنجم شهر مشهد اثبات خودمان بوده است، نه نفی دیگران، گفت: برخی جریان‌ها با سیاستی خاص، سعی می‌کنند بین شهردار و شورای شهر انفکاک ایجاد کنند. در حالی که شهردار محصول شورای شهر است و مسئولیت اقداماتی که در شهر انجام می‌شود نیز برعهده ماست.

حمیدرضا موحدی زاده که در یکصدو بیست وششمین جلسه علنی شورای شهر، اداره جلسه شورا را بر عهده داشت، اختلا‌ف‌نظر‌ها در شیوه اداره شهر را امری طبیعی دانست و افزود: عملکرد شهردار شهر را در مجموع پذیرفتنی می‌دانیم. ایشان باید کار خود را به پیش ببرد و ما به عنوان نمایندگان مردم انتقادات خود را داریم.
 
سؤال و تذکر نمایندگان شورا به اقدامات انجام شده در شهر را باید به حساب ویژگی مثبت اعضا و شورای شهر گذاشت. برخی از افراد نتیجه‌ای از این اختلاف افکنی‌ها نخواهند گرفت. وی با اشاره به برگزاری انتخابات شورا‌ها و ریاست جمهوری در ماه‌های آینده اظهار کرد: در انتخابات پیش رو از حضور افرادی که دارای برنامه سازنده باشند، استقبال می‌کنیم. موحدی زاده ادامه داد: درباره عملکرد شورای پنجم، مخالف و موافق، اصول گرا و اصلاح طلب اعتراف می‌کنند که شهرداری و شورای پنجم توانسته به خوبی در اداره و عمران شهر وارد شود و در همین راستاست که گوشه و کنار شهر به کارگاه عمرانی تبدیل شده است.

وی با تأکید بر اینکه رقابت نامزد‌ها باید رقابتی سالم، برنامه‌محور و اخلاقی باشد، افزود: در شرایطی که موافق و مخالف، به عملکرد خوب شورای پنجم اعتراف می‌کنند و مدیریت شهری در این دوره توانسته است به خوبی شهر را اداره کند و در جهت عمران و توسعه شهر گام بردارد، برخی این عملکرد مثبت را نفی می‌کنند.


برچیده شدن از فضای تک ساحتی

نایب رئیس شورای پنجم با بیان اینکه در گفتمان‌های فرهنگی، به ویژه در دوران پیش از کرونا به خوبی عمل کردیم، افزود: فضای که قبل از شورای پنجم در تک ساحتی بود و فقط یک گفتمان در شهر مطرح می‌شد، اما اکنون فضا در جامعه بازتر شده است و هیچ قدرتی نمی‌تواند آن را به حالت قبل بازگرداند.
 
وی بیان کرد: سال گذشته همراهی‌های مناسبی برای مهار این ویروس انجام و بسیاری از دستورالعمل‌های اعلامی توسط مردم اجرایی شد؛ همچنین قطار شهری، اتوبوس رانی، پارک‌ها و بوستان‌های شهر، بازار‌ها و واحد‌های صنفی در مقطعی بسته شدند که شاهد نتیجه آن بودیم و تعداد مرگ و میر‌های کرونا به زیر ۴۰ نفر در کشور رسید، اما در روز‌های گذشته آمار جان باختگان کرونا به ۲۵۰ نفر در روز رسیده است و برخی کارشناسان نیز درباره رسیدن به آمار ۵۰۰ نفر در روز هشدار داده اند.

وی با بیان اینکه موضوع واکسیناسیون کرونا را نباید سیاسی کرد، افزود: در ابتدای همه گیری این ویروس جزو اولین‌ها بودیم که به موضوع مقابله با ویروس کرونا ورود پیدا و تجهیزات مختلف در اختیار کادر درمان قراردادیم، سیستم حمل ونقل عمومی را کنترل و از درآمد میلیاردی شهرداری چشم پوشی کردیم تا این ویروس از جامعه رخت برکند.
 
نایب رئیس شورای شهر با اشاره به ماه‌های آخر کار شورای پنجم اظهار کرد: تلاش خواهیم کرد تا کارنامه خود و تجربه‌ای را که پیدا کردیم در اختیار آیند گان قرار دهیم. گروهی کارشناس در حال کار روی این موضوع هستند و به زودی این تجربیات را منتشر می‌کنیم. وی ادامه داد: معتقد نیستیم هرچه انجام شده، ایده آل بوده است، یا ما به ایده آل‌های خود دست پیدا کرده ایم، ولی با همه تنگنا‌هایی که دولت داشته و سایر مشکلات که فراتر از مدیریت شهری است، خوب عمل کردیم.
 
موحدی زاده همچنین با گرامیداشت ۲۵ فروردین به عنوان روز بزرگ داشت عطار نیشابوری و ۲۹ فروردین به عنوان روز ارتش گفت: یکی از رموز موفقیت ارتش این بوده که خود را از سیاست کنار کشیده است و فراتر از گروه‌ها و جناح‌های مختلف می‌ایستد. اگر نهادی در انتخاب رئیس جمهور، نماینده شورا و مجلس دخالت کند، فکر نمی‌کنم عاقبت خوبی در انتظار آن‌ها و ما باشد. در پایان این بخش از جلسه علنی به مناسبت روز دندان پزشکی از محمود رحیمی گل خندان و چندین دندان پزشک با سابقه شهر مشهد قدردانی شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
نظرسنجی
در سال پیش رو در کدام بازار سرمایه گذاری خواهید کرد؟
بازار بورس ایران
بازار رمز ارزها
طلا یا دلار
خودرو یا مسکن
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}