فیلم ضرب و شتم یک خانم توسط کارمند بانک رفاه + توضیحات بانک رفاه چه دارویی خطر مرگ بیماران کرونایی را کاهش می‌دهد؟ | جزئیات مصرف رمدیسیویر و فاویپراویر درخواست تکمیل متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تا ۱۰۰درصد با تفکیک منابع جریمه ۲۹۳ خودرو غیربومی در جاده‌های خراسان رضوی گرما در خراسان رضوی به ۴۰ درجه می‌رسد فشار خون بالا زمینه ساز دیگر بیماری‌ها دستگاه اکسیژن کانتینری در راه بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد قتل جنجالی «بابک خرمدین» | حکم مادر به‌عنوان معاون در قتل بیشتر است واکنشی کنایه‌آمیز و تلخ به قتل «بابک خرمدین» توسط پدر و مادرش + عکس آیا پدر و مادر «بابک خرمدین» قصاص می‌شوند؟ آخرین اخبار از تغییرات در پرداخت حقوق بازنشستگان و معلمان در سال ۱۴۰۰ مسافر سنت در هزاره سوم | روزنوشت‌های شهری (٨١) جدول پخش برنامه‌های مدرسه تلویزیونی از شبکه آموزش سه‎‌شنبه ۲۸ اردیبهشت پدر بابک خرمدین: با قتل پسرم به آرامش رسیدم! فیلم لحظه انتقال جسد بابک خرمدین توسط پدر و مادرش انستیتو پاستور: تا آخر تابستان ماهانه ۴ میلیون دوز واکسن کرونا تولید می‌کنیم چرا رهبر معظم انقلاب دعوت تولیت آستان قدس برای سفر به مشهد را رد کرد؟ رتبه‌بندی معلمان از فروردین ۱۴۰۰ اعمال می‌شود
خبر فوری
تزریق واکسن کرونا به ۷۵ تا ۸۰ ساله‌ها از هفته آینده | با واجدین شرایط تماس گرفته می‌شود
علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا: از هفته آینده ۷۵ تا ۸۰ ساله‌ها را واکسینه کنیم و پس از آن ۶۵ تا ۷۰ سال‌ واکسینه شوند.

به گزارش شهرآرانیوز، دکتر علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: امروز در جلسه مروری بر وضعیت بیماری در دنیا داشتیم و تاخت‌وتاز ویروس‌های جهش‌یافته کرونا از جمله ویروس هندی و آفریقای جنوبی را بررسی کردیم. ویروسی که در جای‌جای دنیا در حال سر برآوردن است و شاهدیم که در کشور هندوستان در حال رقم زدن چه اتفاقاتی است‌ و سیستم بهداشت و درمانشان را ناتوان کرده است.

وی افزود: موج چهارم در ایران با گونه جهش‌یافته انگلیسی آغاز شد و تقریبا بیش از ۸۰ درصد ویروس‌های شناسایی شده در کشور ویروس جهش‌یافته انگلیسی بود؛ ویروسی که سیستم سلامت انگلستان را به زانو درآورد و در کشور ما هم با سرعت بالایی رو به افزایش گذاشت. باید تشکر و قدردانی از مردم به ویژه اصناف و کسبه و بازاریان داشته باشیم که همراهی کردند و اکنون در حال مشاهده آثار و شواهد خوبی هستیم.

توقف روند افزایشی کرونا در ۲۵ استان

رییسی در این باره ادامه داد: به دنبال اقدامات انجام شده، در ۲۵ استان کشور به یک وضعیت با ثبات رسیدیم گرچه هنوز میزان بیماری کم نیست اما روند افزایشی متوقف شده که نشانه خوبی است. در ۱۵ استان روند نزولی آغاز شده و در ۱۰ استان تقریبا به اوج بیماری رسیدیم و انتظار داریم طی این هفته و هفته آینده از میزان ورودی به بیمارستان‌ها کاسته شده و روند نزولی را طی کنیم.

 

تهران و ۵ استان دیگر نیازمند مراقبت بیشتر

رئیسی تاکید کرد: ۶ استان هنوز روند نزولی ندارند و نیاز است مراقبت بیشتری انجام دهند؛ گرچه بر اساس شواهد این استان‌ها به قله بیماری نزدیک هستند که با رعایت مناسب پروتکل‌ها یک هفته پس از آن سیر افزایش یابنده بیماری متوقف خواهد شد. این شش استان شامل استان‌های تهران، البرز، قزوین، خراسان جنوبی، هرمزگان و سیستان و بلوچستان است که به نظر می‌رسد طی روزهای آینده احتمالا به اوج بیماری برسند و بعد از آن باید شاهد روند نزولی بیماری در این استان‌ها باشیم‌.

 

خطر کرونای آفریقایی در استان‌های جنوبی

وی افزود: قابل توجه استان‌های جنوبی کشور به ویژه بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و کرمان باشد که با توجه به در معرض خطر بودن در ارتباط با ویروس‌های جهش‌یافته بویژه ویروس آفریقای جنوبی باید بیشتر مراعات کنند.

وی افزود: در حال حاضر ۱۹۸ شهر قرمز، ۱۵۷ شهر نارنجی، ۸۴ شهر زرد و ۹ شهر آبی داریم.

 

میانگین رعایت پروتکل‌ها؛ ۶۱ درصد

رئیسی ادامه داد: در مواجهه با ویروس‌های جدید و جهش‌یافته کرونا نیازی نیست کار جدیدی انجام دهیم فقط کارهای قبلی و توصیه‌های قبلی را باید با کیفیت بالا انجام دهیم تا از بروز و انتشار ویروس جهش‌یافته جلوگیری کنیم.‌ بنابراین راه مقابله با ویروس رعایت پروتکل‌های موجود است. در سطح کشور هنوز آنچنان که باید رعایت پروتکل‌ها به ویژه در برخی استان‌ها افزایش نیافته است و میانگین رعایت‌ پروتکل‌ها ۶۱ درصد است که عدد پایینی است‌.

 

تفاهم ناجا، ارتش و سپاه برای کنترل مرزهای شرقی و جنوب شرقی

وی با تاکید بر لزوم تشدید مراقبت‌های مرزی گفت: امروز تصمیمی هم در این مورد گرفته شد و ناجا تفاهم‌نامه‌ای با ارتش و سپاه برای کنترل مرز و عدم ورود اتباع بیگانه در مرز سیستان و بلوچستان ‌و خراسان رضوی و جنوبی بستند. در هفته گذشته ۵۷۰۰ اتباع خارجی را که به صورت غیرمجاز در حال ورود به کشور بودند برگرداندند و ۶۷ درصد این افراد که به صورت غیرمجاز وارد می‌شوند از مرزهای سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی هستند.

وی افزود: پیگیری هم در رابطه با عدم صدور مجوز ورود خدمه کشتی و ملوانان بنادر از طریق فرماندهی دریابانی و اداره گذرنامه انجام شده است؛ چون خیلی از خدمه مربوط به هندوستان و سایر کشورها هستند که اگر از کشتی پیاده شوند ممکن است مشکل‌زا باشد.

 

پلمب ۵۲۰۰ واحد متخلف در هفته گذشته

رئیسی ادامه داد: هفته گذشته ۳۱۰ هزار بازدید و طرح تشدید بازرسی‌ها را انجام دادیم که منجر به ۵۲۰۰ پلمب شده است. در ارتباط با نظارت بر اماکنی که تهویه مناسب ندارند هنوز ۳۸ درصد مراکز مشکل دارند، ۳۷ درصد مردم هنوز ماسک نمی‌زنند، ۴۰ درصد در فاصله‌گذاری‌ها به ویژه در حمل و نقل عمومی مشکل داریم‌.

 

وضعیت نامناسب رعایت پروتکل‌ها در مراکز ورزشی

به گفته وی، میانگین رعایت پروتکل‌ها در مراکز ورزشی حدود ۵۰ درصد است و نامناسب است و باشگاه‌های ورزشی به دلیل فضای سربسته و تهویه نامناسب می‌توانند عامل بیماری باشند. در پایانه‌های مسافربری حدود ۷۳ درصد رعایت پروتکل داریم و بدترین نقطه از نظر رعایت پروتکل‌ها سوپرمارکت‌ها، خواربارفروشی‌ها و نانوایی‌ها هستند.

وی در رابطه با واکسیناسیون کرونا بیان کرد: فاز یک واکسیناسیون به اتمام رسید. فاز دوم با سالمندان بالای ۸۰ سال آغاز شد و امیدوارم تا پایان این هفته این افراد واکسینه شوند و از هفته آینده ۷۵ تا ۸۰ ساله‌ها را واکسینه کنیم و پس از آن ۶۵ تا ۷۰ سال‌ واکسینه شوند.

 

برای واکسیناسیون به مراجعه حضوری نیازی نیست

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین گفت: در زمینه واکسن کرونا، سامانه‌ای طراحی شده و آماده است و به اطلاع مردم خواهد رسید. برای واکسیناسیون به هیچ عنوان نیاز به مراجعه حضوری نیست و همکاران من با واجدین شرایط تماس می‌گیرند.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
نظرسنجی
در سال پیش رو در کدام بازار سرمایه گذاری خواهید کرد؟
بازار بورس ایران
بازار رمز ارزها
طلا یا دلار
خودرو یا مسکن
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}