نماینده روسیه در وین: تکرار اشتباه آمریکا در خروج از برجام، پاسخ سخت تر ایران را بدنبال دارد جهانگیری: واکسیناسیون رایگان عمومی دغدغه‌ای همگانی و انتظاری بحق است دستور رئیسی به رییس دادگستری یزد رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: نیروهای افغان از کشورشان دفاع کنند رییسی درگذشت خبرنگاران ایرنا و ایسنا را تسلیت گفت داعش علیه حماس اعلام جنگ کرد سفیر ایران در فرانسه از خبرنگاران سایر کشورها خواست که با همکاران ایرانی‌شان همدردی کنند روحانی: عملیات واکسیناسیون با حل مشکل واردات سرعت می گیرد روسیه از رشد ۴۰برابری تولید موادمخدر در افغانستان پس از ورود ناتو به این کشور خبرداد معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان: جنگ در ۱۵ ولایت شدت گرفته است تیم جرم‌شناسی کانادا؛ حادثه هواپیمای اوکراینی «عامدانه» نبوده است روحانی: در طول ۸ سال گاز رسانی به روستاها ۲۵ برابر شده است | اگر بوروکراسی نبود تحریم‌ها تمام شده بود روسیه: مذاکرات درباره برجام به نقطه پایانی رسیده | مذاکرات ظرف چند روز می‌تواند به نتیجه نهایی برسد پیام تسلیت نماینده رهبری در دانشگاه‌ها در پی درگذشت خبرنگاران ایسنا و ایرنا با حضور روحانی طرح‌های گاز و پتروشیمی وزارت نفت افتتاح شد + جزئیات اعتراض ایران به قصور پلیس انگلیس در تامین امنیت مراکز رای‌گیری دلنوشته سخنگوی دولت در سوگ جان باختن خبرنگاران ایسنا و ایرنا
خبر فوری
لحظه به لحظه تا انتخابات ۱۴۰۰|  ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد
ثبت نام داوطلبان نامزدی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از صبح امروز در وزارت کشور آغاز شد تا ماه‌ها گمانه‌زنی درباره داوطلبان این انتخابات به پایان برسد و گزینه‌های داوطلب رسمی و محتمل مشخص شود.

به گزارش شهرآرانیوز، تالار بزرگ وزارت کشور از ساعت ۸ صبح امروز-سه شنبه-۲۱ اردیبهشت به روی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری باز شد و این افراد تا روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ (به مدت ۵ روز) می‌توانند داوطلبی خود در این انتخابات را در وزارت کشور ثبت کنند.

بر اساس اطلاعیه شماره ۱۴ وزارت کشور و به استناد ماده ۳۵ قانون انتخابات ریاست جمهوری، داوطلبان هنگام ثبت نام باید دارای شرایط رجال مذهبی، سیاسی، ایرانی الاصل، تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران، مدیر و مدبر، دارای حسن سابقه و امانت و تقوی و مومن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور باشند.

بر این اساس دفتر انتخابات معاونت سیاسی وزارت کشور پروسه انتخابات و برنامه ریزی‌های مربوط به آن را از اسفند ماه سال گذشته آغاز کرد. در نخسین گام و در یازدهم اسفند۹۹، معتمدین جهت تشکیل هیات اجرایی مرکزی توسط وزیر کشور معرفی شدند.

پس از این مرحله، وزیر کشور امروز و همزمان با آغاز ثبت نام دواطلبان، دستور شروع انتخابات را به فرمانداران صادر کرد. بر اساس قانون انتخابات فرمانداری‌ها سه روز مهلت دارند تا هیات‌های اجرایی را تشکیل دهند و این هیات‌ها تا ۲۳ اردیبهشت تشکیل خواهد شد.

همزمان با تشکیل این هیات ها، وزارت کشور از صبح امروز به مدت ۵ روز میزبان داوطلبان نامزدی در انتخابات است و این پروسه ساعت ۶ روز ۲۵ اردیبهشت به پایان خواهد رسید. آنطور که در اطلاعیه وزارت کشور آمده و بر اساس ماده ۵۵ قانون، اصل شناسنامه عکس دار و چهار (۴) برگ تصویر کلیه صفحات آن، اصل کارت ملی و تصویر آن و دو (۲) قطعه عکس ۴ × ۶ جدید به عنوان مدارک ثبت نام مورد نیاز است.

پس از پایان ثبت نام ها، مرحله بعدی انتخابات با نقش آفرینی شورای نگهبان پیش خواهد رفت و این شورا از صبح ۲۶ اردیبهشت تا عصر ۳۰ اردیبهشت به مدت ۵ روز صلاحیت داوطلبان نامزدی در انتخابات را بررسی و احراز خواهد کرد.

با پایان پروسه احراز صلاحیت نامزد‌ها توسط شورای نگهبان، اسامی تایید صلاحیت شده روز‌های پنجم و ششم خرداد از سوی وزارت کشور اعلام خواهد شد تا مردم نامزد‌های نهایی انتخابات را شناخته و درباره آن‌ها تصمیم گیری کنند.

از صبح روز هفتم خرداد و به مدت ۲۰ روز نامزد‌های تایید صلاحیت شده فرصت دارند تا برنامه ها، دیدگاه‌ها و آرای خود را با مردم در میان گذاشته و خود را به رای دهندگان معرفی کنند. این فرآیند معرفی و تبلیغات نامزد‌ها عصر ۲۶ خرداد به پایان می‌رسد و روز بعد یعنی ۲۷ خرداد هرگونه تبلیغی برای نامزد‌ها یا از سوی آن‌ها ممنوع خواهد بود.

اخذ رای از نخستین ساعات روز ۲۸ خرداد آغاز خواهد شد و وزارت کشور درباره ساعت پایان رای گیری با توجه به شرایط جاری تصمیم خواهد گرفت.

پیش بینی تعداد داوطلبان نامزدی از گروه‌ها و جریان‌های سیاسی، با توجه به فضای نسبتا آرام هفته‌های گذشته چندان آسان نیست، اما می‌توان گفت دستکم طی روز‌های ثبت نام نزدیک به ۳۰ نفر از چهره‌های سیاسی که در روز‌های منتهی به ثبت نام به صورت رسمی اعلام نامزدی کردند؛ برای حضور در این رقابت ثبت نام کنند.

خیابان فاطمی و شهدای گمنام تهران از امروز به مدت ۵ روز شاهد حضور چهره‌های سیاسی خواهد بود و با هر حضوری، گمانه‌ها درباره داوطلبی آن چهره به پایان می‌رسد و انتظار‌ها برای تایید قطعی نامزدی از سوی شورای نگهبان آغاز می‌شود. تحلیلگران معتقدند با آغاز ثبت نام‌های انتخاباتی فضای آرام این رویداد مهم، هیجان بیشتری را تجربه خواهد کرد. با این وجود برخی دیگر از ناظران سیاسی اختلاف نظر حقوقی پیش آمده میان دولت و شورای نگهبان بر سر ابلاغ مصوبه تازه این شورا درباره تعریف رجل سیاسی، مذهبی، مدیر و مدبر را چالش تازه این انتخابات می‌دانند. وزارت کشور در اطلاعیه شماره ۱۴ خود در این زمینه تصریح کرده است: «در تعامل و همکاری فی مابین مجریان و ناظران انتخابات و در اجرای ماده ۵۹ قانون، اسناد و مدارک مثبت صلاحیت داوطلبان که در اطلاعیه شماره ۵ هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری اعلام شده است در هنگام ثبت نام داوطلبان، توسط وزارت کشور دریافت و در اختیار شورای نگهبان قرار می‌گیرد.»

با این همه آنچه در شرایط کنونی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، تشویق و ترغیب مردم برای حضور در پای صندوق‌های رای است و این مهم جز با ارائه برنامه‌هایی واضح و کاربردی، دوری از شعار زدگی و تخریب و تضعیف رقیب میسر خواهد شد.

نخستین روز ثبت‌نام داوطلبان ریاست‌جمهوری


وزیر پیشین ارتباطات برای انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت نام کرد

سرتیپ محمدحسن نامی وزیر سابق ارتباطات دقایقی پیش با حضور در وزارت کشور برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

در کارنامه سرتیپ نامی، سمت‌هایی چون وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران در کره شمالی، رییس اداره دوم و معاون ستاد مشترک ارتش، رییس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به چشم می‌خورد.

لحظه به لحظه تا انتخابات ۱۴۰۰|  ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد


ثبت‌نام نامزد جریان سوم در انتخابات ریاست جمهوری| عزیزی: با مطالبه مردم آمده‌ام

وهاب عزیزی، دبیرکل جهادگران در ساعت ابتدایی از اولین روز ثبت‌نام از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری با حضور در ستاد انتخابات کشور، به عنوان نامزد جریان سوم در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برای حضور در انتخابات نام‌نویسی کرد.

این فعال سیاسی شعار خود را «جهاد برای حل مشکلات مردم، جهاد برای قطع زنجیره فساد، ویژه خواری و رانت» اعلام کرد.

لحظه به لحظه تا انتخابات ۱۴۰۰|  ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد


حضور دختری موتورسوار در وزارت کشور برای ثبت‌نام انتخابات ریاست‌جمهوری

دختری که با موتورسیکلت به وزارت کشور آمد: عاشق کشورم هستم. آمده‌ام خدمت کنم.


صحبت های اولین کاندیدای زن انتخابات ریاست جمهوری
دکترای علوم سیاسی دارم، حقوقدان و اقتصاد دان هستم.شعار انتخاباتی ام ما می توانیم چون می خواهیم، ما می خواهیم چون می توانیم این شعار به معنی خواستن و توانستن است، اولین برنامه ام بعد از انتخابات، تولید و اقتصاد است باید همت کرد و مشکلاتی که ایجاد شده را رفع کنیم.


سردار حسین نامی نامزد انتخابات ریاست جمهوری

او گفت: همانطور که می دانید بنده متعلق به جامعه ارتش جمهوری اسلامی ایران هستم و علاوه بر این مسئله احساس می کنم، از پایگاه مردمی زیادی برخوردار هستم.

تلاشم بر این است از این برند استفاده کنیم و بتوانیم مشارکت مردمی را افزایش دهیم.

لحظه به لحظه تا انتخابات ۱۴۰۰|  ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد


سعید محمد برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری وارد ستاد انتخابات شد

سعید محمد فرمانده پیشین قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا برای ثبت نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ستاد انتخابات وزارت کشور حاضر شد.

لحظه به لحظه تا انتخابات ۱۴۰۰|  ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد


 

عکس همراه با شناسنامه سعید محمد بعد از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری


سردار سعید محمد، فرمانده پیشین قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، در وزارت کشور حاضر شد و رسما اعلام کاندیداتوری کرد.

لحظه به لحظه تا انتخابات ۱۴۰۰|  ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد

 

او بعد از ثبت نام با شناسنامه اش در جلوی خبرنگار ایستاد و عکس گرفت.

 


داوطلب کفن‌پوش انتخابات ریاست جمهوری

فردی با ظاهری کفن پوش، قرآن و عصا به دست و ماسکی از پرچم ایران به صورت، برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شد.

 

وی در توضیح حضور خود برای ثبت‌نام ریاست جمهوری گفت که آمده است کشور را از مشکلات نجات دهد.

 

لحظه به لحظه تا انتخابات ۱۴۰۰|  ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد

 


بیشتر بخوانید:

لحظه به لحظه تا انتخابات ۱۴۰۰ | دومین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری (۲۲ اردیبهشت)

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}