خبر ویژه

اهدای مدال قهرمانان روباتیک به آستان قدس رضوی

  • کد خبر: ۶۷۷۹
  • ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰

وفایی| صبح پنجشنبه تیم روباتیک دانشگاه آزاد قزوین، مدال‌های قهرمانی خود در مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۹ استرالیا را به آستان قدس رضوی اهدا کرد.‌
در این مراسم حجت‌الاسلام احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی، با تبریک موفقیت این تیم دانشجویی در مسابقات بین‌المللی گفت: این پیروزی که شما به ارمغان آوردید، متعلق‌به ملت ایران است. در چهار دهه گذشته انقلاب اسلامی، زمینه به‌فعلیت‌رساندن استعدادهای جوانان را فراهم کرده است. دشمن نمی‌خواهد که سربلندی ایران را ببیند و می‌خواهند که دانش فقط در آمریکا و اروپا باشد. اما خوشبختانه الان این بستر فراهم شده است که نخبه ایرانی زمینه بروز استعدادش فراهم شود.
مروی با اشاره به تحریم‌های ناجوانمردانه‌ای که کشور ما با آن ها روبه‌روست، اظهار کرد: دربرابر تمام تحریم‌ها، این پیشرفت‌های ما واقعا معجزه است. در کشور ما تقریبا تمام دستاوردها بومی است. در گام اول انقلاب هدف استقلال سیاسی بود که به آن رسیدیم. حالا به فرموده رهبر انقلاب باید به در گام دوم انقلاب به‌سمت استقلال علمی حرکت کنیم.
محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، هم در این مراسم با اشاره به اینکه با ظهور جمهوری اسلامی، کنشگران جدیدی در عرصه فناوری جهان پیدا شده‌اند،گفت: ما علاوه‌بر دانش، به حوزه فناوری هم وارد شده‌ایم. این موضوع را در مسابقات جهانی روباتیک می‌توانید به‌وضوح ببینید. در این مسابقات و در رقابت با تیم‌های برتر دنیا، دانشجویان و نخبگان ما با وجود همه تحریم‌ها محصولاتی را می‌سازند که می‌تواند همه تیم‌های برتر دنیا را شکست دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
جامعه 13980725160549
شهرآرامترو 13980725123325
شهرآرامحله 13980725093834
شهرآرامحله 13980725093652

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}