ورزش نوین در مشهد قدیم راه آسیا بسته شد نتیجه آن چیزی نبود که انتظارش را داشتیم شهرخودرو ۰ نفت مسجد سلیمان ۱ + فیلم گل/ حذف شهرخودرو در خانه باشگاه شهرخودرو خراسان موفق به اخذ مجوز حرفه‌ای شد اعتراض به فیفا به خاطر اهانت بحرینی‌ها به سرود ملی ایران شهرخودرو به‌دنبال دبِل نفت رکاب‌زنی در جام مهرگان توقف توس در گام نخست ویلموتس هم مسحور بحرینی‌ها شد شکست ایران مقابل بحرین با تک گل بحرینی ها از روی نقطه پنالتی+فیلم تصادف محمد احمدزاده سرمربی ملوان پرسپولیس محکوم و استقلال رفع اتهام شد ورزشگاه امام رضا (ع) و ثامن‌ الائمه، آماده میزبانی بانوان است شهر خودرو خراسان فردا میزبان نفت مسجد سلیمان در مشهد جام جهانی والیبال / تیم ملی والیبال ایران ۰ لهستان ۳ تا جایی که تداخلی در کار هیئت انجمن‌های ورزشی نشود، کمک می‌کنم ابومسلم شیرینی بود و نبودنش تلخی! کاروان موتور سواران مشهدی در راه کربلا نیمار برای پیوستن به رئال التماس می‌کرد!
خبر ویژه

شکل‌گیری نخستین لیگ فوتبال کودکان در خراسان رضوی

  • کد خبر: ۶۸۱۰
  • ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
دبیر هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: با شکل‌گیری "نخستین لیگ فوتبال برای کودکان زیر ۱۲ سال" در خراسان رضوی رقابت‌های تیم‌های مدعی امروز ۲۰ مهره ماه در مشهد آغاز شد.

به گزارش شهرآرانیوز، محسن حیدری گفت: ۳۵ تیم در قالب پنج گروه، نخستین لیگ فوتبال کودکان زیر ۱۲ سال این استان را آغاز کرده و به صورت دوره‌ای و متمرکز رقابت‌ها را در مناطق مختلف خراسان رضوی پیگیری می‌کنند.
وی نخستین لیگ کودکان زیر ۱۲ سال خراسان رضوی را مختص فوتبالیست‌های فعال در مدارس فوتبال مجاز این استان اعلام و بیان کرد: ۷۰۰ بازیکن زیر ۱۲ سال سن و کادر مدیریت تیم‌های فوتبال از شهرستان‌های مشهد، تایباد، خواف، تربت‌جام، فریمان، کاشمر، بیشابور و بردسکن در این مسابقات حضور دارند.
وی سازماندهی نخستین لیگ فوتبال برای کودکان زیر ۱۲ سال را در خراسان رضوی سبب تبدیل دوره فعالیت "مدارس فوتبال" از فصلی به دایمی ذکر و بیان کرد: راه‌اندازی چنین برنامه ورزشی در عرصه فوتبال همچنین سن ورود بازیکنان را به فضای مسابقاتی به ۱۲ سال کاهش می‌دهد.
دبیر هیات فوتبال خراسان رضوی افزود: اصلی‌ترین و مهمترین هدف راه‌اندازی لیگ فوتبال برای کودکان زیر ۱۲ سال آموزش اصول بازی جوانمردانه به بازیکنان از سنین پایه است. همچنین از دل این لیگ می‌توان بازیکنان مستعد را نیز شناسایی کرد.
وی گفت: همه تیم‌های حاضر در شکل‌گیری نخستین لیگ فوتبال کودکان زیر ۱۲ سال خراسان رضوی در زمین اختصاصی خود میزبان تیم‌های حرف هستند. بر این اساس هر فوتبالیست خردسال حداقل در هفت زمین چمن مختلف برای مسابقه رسمی حضور یافته که باعث می‌شود فضای واقعی یک لیگ فوتبال را بطور کامل تجربه نماید.
۷۰ مدرسه فوتبال فعال در سطح خراسان رضوی هر یک بطور میانگین دست‌اندرکار آموزش ۱۲۰ نفر در این رشته ورزشی هستند. بر این اساس حدود ۹ هزار کودک و نوجوان خراسانی هم‌اینک مشغول فراگیری فنون و مهارت‌های ورزش فوتبال هستند.
منبع: ایرنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
جامعه 13980725160549
شهرآرامترو 13980725123325
شهرآرامحله 13980725093834
شهرآرامحله 13980725093652
شهرآرامحله 13980725093337

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}