برق شعب اخذ رأی در خراسان رضوی مشکل نخواهد داشت سفر‌های غیر ضروری به مشهد همچنان ممنوع است رأی برای فردای شهر آغاز تزریق نوبت دوم واکسن روسی اسپوتنیک در مشهد خبر فوری: لغو ممنوعیت تردد شبانه خراسان رضوی در شب انتخابات (۲۸ خرداد ۱۴۰۰) صحت دارد؟ شهروند خبرنگار| کمبود آب و آبیاری فضای سبز در زمان نامناسب تماس تصویری با حرم امام رضا (ع) در دهه کرامت + راهنما بازخوانی وقف‌های فرهنگی نادرشاه افشار نگاهی بر تاریخ پایتخت شدن مشهد در دوره نادرشاه افشار | تاریخ مطلای مشهد شور تبلیغات در مشهد برای شورای ششم مدیرعامل بنیاد کرامت آستان قدس رضوی: توزیع ۸۸۸ هزار بسته معیشتی در دهه کرامت برپایی ۱۵۰ میز گفت‌وگوی انتخاباتی در مشهد دختران همدم صاحب زمین شدند | حدود ۱.۵هکتار از اراضی دولتی واقع در منطقه الهیه مشهد به بهزیستی اختصاص یافت با مصرف کمتر از ۵ متر مکعب آب از پرداخت صورتحساب معاف شوید سینماهای مشهد بازی ایران و عراق را پخش می‌کنند اعلام محدودیت‌های ترافیکی مشهد در روز ولادت حضرت رضا(ع) یک گام تا ریل گذاری؛ مشهد –گلبهار ۵۸ درصد اظهارنامه‌های مالیاتی خراسان رضوی مربوط به مشهد است
خبر فوری
سورنا ستاری: مدیریت شهری مشهد در پیشرفت فناورانه، سرآمد شهرداری ها‌ی ایران است
سورنا ستاری، معاون علمی رئیس‌جمهور گفت: همیشه گفتم و بازهم تکرار می‌کنم که اقداماتی که مدیریت شهری مشهد در حوزه فناورانه انجام داده به مراتب جلوتر از دیگر شهرداری‌های کشور بوده است
علیرضا ظهیری  | شهرآرانیوز؛  معاون علمی و فناوری رئیس جمهور که روز گذشته برای بازدید از مراکز و طراح‌های نوآوارنه و فناورانه خراسان رضوی وارد مشهد شده بود پس از بازدیدش از کارخانه نوآوری مشهد گفت: خوشبختانه شهرداری مشهد به دنبال این است که نوآوری را وارد زندگی شهروندان کند.

سورنا ستاری گفت: همیشه گفتم و بازهم تکرار می‌کنم که اقداماتی که مدیریت شهری مشهد در حوزه فناورانه انجام داده به مراتب جلوتر از دیگر شهرداری‌های کشور بوده است و در همین راستا از شهردار مشهد به خاطر دیدگاه پیشرفته‌ای که دارد تشکر می‌کنم.
 
وی تأکید کرد: این مسئله، مسئولیت ما را هم برای کمک به شرکت‌ها و توسعه اقدامات فناورانه در مشهد و البته دیگر شهر‌های استان خراسان رضوی سنگین‌تر می‌کند.

ستاری با تأکید بر اینکه اتفاقاتی که امروز در مشهد رخ داده است باید همچنان توسعه یابد، تصریح کرد: خوشبختانه امروز در کارخانه نوآوری مشهد شاهد حضور جوانان باانگیزه‌ای هستیم که ایده دارند و به مردم خدمات فناورانه ارائه می‌کنند تا زندگی آن‌ها در شهر راحت‌تر شود و البته این جوانان محصولات خود را هم می‌توانند صادر کنند.
 
وی درباره کمک به توسعه اقدامات فناورانه در شهر‌های کوچک نیز گفت: ما زیرساخت‌های مربوط به این حوزه را در شهر‌ها فراهم می‌کنیم. شرکت‌های فناور می‌توانند از طریق صندوق مستقر در استان تسهیلات دریافت کنند، اما بهترین راه برای توسعه این شرکت‌ها حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: خوشبختانه کارخانه نوآوری مشهد نسبت به بازدید قبلی توسعه خوبی از نظر حضور شرکت‌های فناور پیدا کرده و اینک ۲۵۰ جوان در حال فعالیت در این کارخانه هستند که می‌توان به راحتی تعداد جوانان حاضر در این کارخانه را افزایش داد.

ستاری پس از این بازدید با حضور در سالن اجتماعات کارخانه نوآوری مشهد و با حضور محمدرضا کلائی، شهردار مشهد، مرکز نوآوری و شتاب دهی کاشمر را به صورت ویدئویی افتتاح کرد.


افتتاح خانه خلاق محتوای دیجیتال

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور همچنین پیش از این بازدید به همراه استاندار خراسان رضوی خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال را هم افتتاح کرد و در جریان بازدید از این مرکز گفت: ایجاد خانه خلاق کار بزرگی است و امیدوارم این اقدام رشد پیدا کند.
 
وی ضمن قدردانی از شرکت پست خراسان رضوی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای در اختیار قرار دادن فضای مناسب برای ایجاد این خانه ادامه داد: خوشبختانه در فضایی که رها شده بود امروز شاهد حضور شرکت نوآور هستیم و این اقدام باید در همه جا رخ دهد و ساختمان‌های متروک را باید تبدیل به محل کارآفرینی کرد.
ستاری در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: توسعه اقتصاد دانش بنیان و حرکت به سوی ایجاد شرکت‌های دانش بنیان مورد حمایت جدی قرار دارد.
 
وی با تأکید بر اینکه از مدیرانی که به دنبال توسعه اقتصاد دانش بنیان و تأسیس شرکت‌های مربوط به آن هستند، حمایت می‌کنیم و با وجود بودجه محدود از هیچ کمکی در این راستا دریع نخواهیم کرد، افزود: سرمایه گذاری برای ساخت شرکت‌های دانش بنیان، پارک‌های علم و فناوری و مراکز نوآوری در کشور، ارزشمند و مورد تأکید است. همچنین مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی در جریان افتتاح خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال مشهد با بیان اینکه در راستای توسعه کارآفرینی در بخش آی سی تی، وزارت ارتباطات و پارک علم و فناوری با اختصاص زیرساخت ها، به رشد شرکت‌های این حوزه کمک می‌کند، گفت: خوشبختانه امروز خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال شرق کشور آغاز به کار کرده است و در این مرکز با تولید محتوا به بحث اشتغال کمک می‌شود.
 
علی دلگیر افزود: به طور قطع بیشترین کارآفرینی می‌تواند در حوزه تولید محتوا باشد و امیدواریم این اقدام امروز در استان خراسان رضوی ادامه یابد و زیربنایی برای اتفاقات آینده باشد.
همچنین سعید مقدم آریایی، عضو هیئت مدیره خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال نیتک، با بیان اینکه این مرکز در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع ایجاد شده است، گفت: ۲۵۰ تیم استارتاپی در این مکان در ۸ استودیوی صوتی و تصویری در زمینه‌های پویانمایی، بازی ویدئو پادکست، گرافیک و محتوای متنی فعالیت می‌کنند.

بازدید پژوهشکده بوعلی مشهد، زیارت حرم مطهر رضوی و دیدار با تولیت آستان قدس رضوی از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه معاون عملی و فناوری رئیس جمهور به مشهد بود.

 

تفاهم برای ساخت «خانه خلاقیت»

روز گذشته و در جریان سفر یک روزه معاون عملی و فناوری رئیس جمهور به مشهد تفاهم نامه ایجاد خانه خلاقیت و نوآوری میان بنیاد کرامت رضوی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضا رسید.

براساس این تفاهم نامه، معاونت علمی ریاست جمهوری وظیفه حمایت و مشارکت در ایجاد و راهبری این خانه و معرفی شتاب دهنده‌های تخصصی را به عهده دارد و همچنین بنیاد کرامت رضوی علاوه بر تأمین محل استقرار خانه خلاقیت و نوآوری، آموزش‌های فنی مرتبط با توانمندسازی تیم‌های مرتبط، شبکه سازی آن‌ها با مشتریان بالقوه و همچنین شناسایی ظرفیت‌های بازار و ایجاد زمینه فعالیت استارتاپ‌ها در این حوزه را عهده دار می‌شود.
 
تولیت آستان قدس رضوی در حاشیه امضای این تفاهم نامه گفت: یکی از موضوعاتی که امام راحل (ره) در سال‌های ابتدایی انقلاب بر آن بسیار تأکید داشتند موضوع خودباوری و اعتماد به نفس در نسل جوان بود.

حجت الاسلام احمد مروی افزود: پیش از انقلاب، هیچ تولید علم و فناوری در کشور وجود نداشت. اما امروز به برکت انقلاب اسلامی آموختن دستاورد‌های علمی غرب ابتدای کار است و هدف ما رقابت علمی با غرب است.

وی افزود: معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری یکی از بهترین بخش‌ها برای تحقق این مهم و جلوگیری از خارج شدن جوانان با استعداد از کشور است و آستان قدس که سالانه میزبان ملیت‌ها و نژاد‌های مختلف است، بیش از هر دستگاه دیگری سزاور است اقدامات خود را با پشتوانه علمی انجام دهد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
نظرسنجی
به چه کسی رای می دهید؟
سعید جلیلی
محسن رضایی
سید ابراهیم رئیسی
علیرضا زاکانی
سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی
محسن مهرعلیزاده
عبدالناصر همتی
تصمیم دیگر
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}