ویدئو| حمله تند جواد خیابانی به بازیکنان تیم ملی والیبال روی آنتن زنده نوراللهی برای ماندن در پرسپولیس با سمیعی دیدار کرد برنامه مسابقات ورزشکاران ایرانی در المپیک توکیو (۱۲ مرداد) محمد جمشیدی ملی پوش بسکتبال: تاکتیک‌های تیم ملی بر اساس کامنت‌های مردم تغییر می‌کند | سرمربی باعث کتک کاری بین ملی پوشان شد بررسی عملکرد تیم ملی بسکتبال مقابل فرانسه پایان دیاباته با ۳ گل زده از لیگ برتر خداحافظی کرد| شیخ در انتظار جام حذفی نتیجه کشتی محمدعلی گرایی در نیمه‌نهایی المپیک توکیو+ فیلم بازی قهر دوباره آقای سرمربی|شاهین طبع بدون خداحافظی از بازیکنان فرودگاه را ترک کرد رحمتی جانشین مجیدی؟| باشگاه استقلال تکذیب کرد! لقب اتحادیه جهانی کشتی برای محمدعلی گرایی اقدام عجیب نخستین معترض سیاسی در المپیک+ ویدئو کنعانی زادگان در تور الاهلی قطر گیر افتاد+عکس ابتلای چند بازیکن پرسپولیس به کرونا ویدئو| فن فوق‌العاده گرایی در المپیک توکیو و صعود به نیمه‌نهایی روایت عاشقانه‌های شهدای ورزشکار | شهید محمود بیاری قاب خاطره | حاشیه برگزاری یکی از مسابقات ابومسلم هیئت ورزش‌های همگانی خراسان‌رضوی، بزرگ‌ترین کارآفرین کشور نگاهی به عملکرد پدیده با رحمتی| مقتدر در میزبانی، متزلزل در میهمانی! حفظ اسکلت پرسپولیس، خواسته اصلی یحیی گل‌محمدی پول انگلیسی به پای بازیکنان تدافعی| از منچستریونایتد تا منچسترسیتی!
خبر فوری
پیشتازی ابومسلم در نیم‌فصل دوم جام تخت‌جمشید ۲ در سال ۵۶
نیم‌فصل دوم لیگ دسته ۲ کشور با اتفاقی عجیب آغاز شد که نقش‌آفرین اصلی آن‌هم سیاه‌جامگان خراسانی بودند!

حسین نخعی شریف | شهرآرانیوز؛ نیم‌فصل دوم لیگ دسته ۲ کشور با اتفاقی عجیب آغاز شد که نقش‌آفرین اصلی آن‌هم سیاه‌جامگان خراسانی بودند! ابومسلمی‌ها که برای آشنایی با آب‌وهوای خوزستان چند روز زودتر به اهواز رفته بودند، وقتی دیدار‌ها با یک هفته تأخیر آغاز شد، از فدراسیون خواستند دیدار هفته چهاردهم خود را با هخامنش مسجدسلیمان قبل از دیدار هفته دوازدهم انجام دهند. موافقت فدراسیون با این پیشنهاد انتقاد شدید رقبای این تیم به‌ویژه رستاخیز خرمشهر را در پی داشت که همراه با سپیدرود و آرارات، رقابت تنگاتنگی با ابومسلم برای صعود داشتند.


دیدار پربرخورد و جنجالی مدعیان

جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۵۶ و در حضور ۱۱ هزار تماشاگر، ابومسلم در ورزشگاه خلیج‌پارس خرمشهر به‌مصاف رستاخیز این شهر رفت. خرمشهری‌ها با کنارگذاشتن گیشویی و سپردن سکان هدایت تیمشان به فاروق فتاحی در نیم‌فصل، به‌جز صعود به هدف دیگری نمی‌اندیشیدند. سوت محسن زمانی که به صدا در آمد، آنچه بیشتر نمایان بود، هیجان توأم با خشونت نزد ۲ تیم بود. رستاخیز خیلی زود و در دقیقه ۱۵ به‌وسیله عبدالرزاق خادم‌پیر به گل رسید، اما محمد مرادبربره، مدافع ابومسلم، بازی را دقیقه ۶۵ روی پرتاب اوت موسیوند به تساوی کشاند.

 

پس از این گل، ابومسلم کامل به لاک دفاعی فرورفت که نتیجه آن ۲ کارت زرد برای گیل‌عرب و سبحانی و یک کارت قرمز برای مسرور بود؛ و البته گل دقیقه ۸۸ خادم‌پیر و کشیده‌شدن جاروجنجال مسابقه به بیرون از ورزشگاه، به‌طوری که کاروان ابومسلم از خرمشهر تا اهواز با نیرو‌های شهربانی و پلیس اسکورت شد تا گزندی به آنان نرسد!


عسگرخانی ناجی مشکی‌ها

ابومسلم در هفته سیزدهم در شاهی (قائم‌شهر) به‌مصاف خانه جوانان ساری رفت که به‌دلیل ناآماده‌بودن ورزشگاه، خودش به‌ناچار در شاهی به‌میزبانی نشست. در این بازی توپ و میدان در اختیار ساروی‌ها بود و اگر عسگرخانی سنگربان ابومسلم نبود، شکستی دیگر در کارنامه سیاه‌جامگان ثبت می‌شد، اما وقتی عباس مقدس‌زاده به‌نشانه پایان ۹۰ دقیقه در سوت خود دمید، نتیجه تساوی بدون گل بود.


همه به‌نفع ابومسلم

رقابت‌های هفته چهاردهم درحالی برگزار شد که ابومسلم به استراحت پرداخت، زیرا مسابقه این هفته را همان‌گونه که گفتیم، قبل از شروع نیم‌فصل مقابل هخامنش مسجدسلیمان انجام داد و ۲ امتیازش را به جیبش ریخته بود و از بخت و اقبالش همین بس که رقیبانش همه در این هفته مساوی شدند تا سیاه‌جامگان با ۱۹ امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به سپیدرود همچنان در صدر بماند؛ البته سایه آرارات، خانه جوانان ساری و رستاخیز را نیز همچنان احساس کند.


تساوی با چاشنی اعتراض

جمعه ۱۵ مهر ۱۳۵۶ و مصاف با تیم تهرانی بانک سپه به قضاوت بهمن بهلولی. ابومسلم در یک بازی پرانتقاد درحالی به مساوی ۱ بر ۱ تن داد که بانکی‌ها حرفی برای گفتن نداشتند و در کمرکش جدول نه غم سقوط داشتند و نه سودای صعود. سیدکاظم غیاثیان، مدافع جوان ابومسلم، در دقیقه ۶۵ تیمش را پیش انداخت، اما بانکی‌ها ۵ دقیقه به پایان مسابقه این گل را تلافی کردند و پس از آن صدای اعتراض ۱۰ هزار تماشاگر حاضر در ورزشگاه سعدآباد تا بعد بازی هم قطع نشد، به‌طوری‌که برای خروج تماشاگران، نورافکن‌ها را خیلی سریع خاموش کردند تا جمعیت متفرق شود!


پیروزی به‌لطف داور

هفته شانزدهم جمعه ۲۲ مهر بازهم ورزشگاه خانگی سعدآباد و بازهم بهمن خان‌بهلولی و ۲ قضاوت متوالی برای ابومسلم! شیرازی‌ها که در دیدار رفت با ۲ گل ابومسلم را مغلوب کرده بودند، درحالی راهی مشهد شده بودند که فقط ایران‌جوان بوشهر را در جدول پایین‌تر از خود می‌دیدند و به‌شدت به پیروزی نیاز داشتند و در مقابل، ابومسلم هم برای حفظ صدرنشینی همین هدف را دنبال می‌کرد و در پایان، این سیاه‌جامگان بودند که با گل دقیقه ۳۱ عباس موسیوند و با حمایت ۱۰ هزار تماشاگر و البته نیم‌نگاه داور، فاتحانه زمین مسابقه را ترک کردند.


شادمان با گل‌های قوچان‌نژاد

ابومسلم در هفته هفدهم با ۲ گل دقایق ۴۳ و ۶۵ جلیل قوچان‌نژاد بر تیم ته‌جدولی ایران‌جوان بوشهر غلبه کرد تا ۱۰ هزار تماشاگر مشتاقش را شادمان از سعدآباد روانه منزل‌هایشان کند.


یک تساوی باارزش در زمین ارامنه

سیاه‌جامگان در هفته هجدهم در ورزشگاه اختصاصی ارامنه پنجشنبه ۵ آبان به‌مصاف آرارات رفت؛ ۲ تیمی که فصل پیش با کم‌کاری به لیگ ۲ سقوط کرده بودند. آرارات با ۲۱ امتیاز، برای صعود به پیروزی نیاز داشت و ابومسلم هدفش اول گل‌نخوردن بود. زمین لغزنده و گل‌آلود هم به‌شدت از کیفیت بازی کاسته بود، به‌طوری‌که در اواسط نیمه اول عسگرخانی مصدوم و ناچار به ترک زمین شد تا خمسه جای او را بگیرد. در نیمه دوم آرارات برای رسیدن به گل بی‌محابا حمله کرد، اما خط دفاع ابومسلم به‌ویژه ۲ مدافع میانی یعنی پنجعلی و بربره اجازه خودنمایی به مهاجمان ارامنه نمی‌دادند. با این تساوی، ابومسلم با ۲۵ امتیاز همچنان در صدر باقی ماند، اما سپیدرود با یک بازی کمتر و ۲۴ امتیاز به‌شدت سیاه‌جامگان را تهدید می‌کرد.


پیروزی شیرین بر کرمانشاه

ابومسلم پس از برگزاری یک مسابقه نفس‌گیر در جام‌حذفی و پیروزی در ضربات پنالتی با روحیه‌ای دوچندان پنجشنبه ۱۹ آبان در ورزشگاه سعدآباد به‌مصاف آتش‌نشانی کرمانشاه رفت. مشکی‌ها خیلی زود و در دقیقه ۹ به‌وسیله صفوی با همان تاکتیک آشنای پرتاب اوت به گل رسیدند، اما به‌اشتباه به لاک دفاعی رفتند تا در دقیقه ۳۹ عسگرخانی را تسلیم‌شده ببینند! با اعلام شروع نیمه دوم با سوت ارشد برازنده، ابومسلم با حمایت ۷۰۰۰ تماشاگر که در یک روز غیرتعطیل به یاری‌اش آمده بودند، سراپا حمله شد تا اینکه در دقیقه ۷۵ صاحب یک ضربه پنالتی شد و جواد سبحانی آن را به گل تبدیل کرد.

 

پس از این گل، نتیجه بازی سراسر خشونت ۲ تیم، اخراج علیرضا گیل‌عرب و یک بازیکن کرمانشاه بود. ابومسلم با این پیروزی دل‌چسب مقابل شاگردان ناصر ابراهیمی و البته اولین شکست سپیدرود مقابل ایران‌جوان بوشهر و تساوی آرارات و رستاخیز مقابل پهلوی و بانک سپه با ۲ امتیاز اختلاف نسبت به سپیدرود با ۲۷ امتیاز پس از مدت‌ها به‌تن‌هایی در صدر قرار گرفت تا در فاصله ۳ هفته مانده به پایان مسابقات، همچنان بخت اول صعود باشد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}